TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 20 Sie 2015 23:51 #396935

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Hahaha.. teraz już nie mogą się rozmyślić :funnyface: Widzisz Kasiu, na Mazowsze padł blady strach :P

Ja chyba wstanę o 6 rano świeżo pielić, Cyguś obiecał z mopem oblecieć podłogi :silly: ..a tak na serio- bardzo się cieszę na nasze spotkanie, nie mogę sie doczekać, żeby Cię poznac osobiście :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 21 Sie 2015 07:56 #396955

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Powinnam była pamietać twego kumkwata z owocami. Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, ze mogę się odważyć i kupic sobie drzewko cytrusowe :)
Twoje jezówki z trawami są zniewalające.
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2015 07:57 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sie 2015 08:35 #396965

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, przymierzam się do zakupu jednego drzewa. Ty osttanio kupowałaś kilka. Możesz mi przypomnieć jakie? Czy kupowałaś może Platana? Chodzi za mną Platan lub Ambrowiec :coffe:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sie 2015 08:43 #396969

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Podobają mi się Twoje jeżówki z trawami .Pasują do siebie bardzo .Pierwsza Dama u ciebie ,jak dama ,a moja właśnie opuściła rabatę tak ,jak miała obiecane .Na jej miejscu rośnie już floks Prospero .Mówi mi ,że świetnie się tam czuje :devil1: Kasiu w ogrodzie masz ,jak w bajce .Pozostaje tylko podziwiać :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sie 2015 09:37 #396981

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Robaczek wrote:
Wiesiu, witaj!
A jak u Ciebie? Podlało chociaż?
Dzisiaj zauważyłam jeden rdest wysiany z Twoich nasion! :woohoo: Chyba zbyt mocno przysypałam ziemią i wschody nędzne, ale może coś się uchowa :flower1:

Na Śląsku lekko podlało, ale na Podkarpaciu ciągle susza :( Ten rok jest trudny i dla rdestu, u mnie w bardziej nasłonecznionym miejscu roślinki też mikre, gdyby Ci nasion nie zawiązał to wyślę Ci ponownie więc się nie martw, bo zmartwień roślinnych w tym roku mamy nadmiar :(
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sie 2015 10:32 #397372

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Kasiu!

Czytałam o Twojej podróży i odwiedzinach kilku ogrodów położonych w okolicach stolicy :)
Mam nadzieję, że wrażenia są jak najlepsze ;-)

Rześko i soczyście u Ciebie, wciąż z morzem kwiatów... zastanawiam się jak to robisz, że przez cały rok rabaty są tak atrakcyjne, ale przepis jest chyba stosunkowo prosty - gęsto wszystkiego, co sezonowo zmienne... w ten sposób i dzięki takiej filozofii, zawsze coś kwitnie.
Podziwiam niezmiennie!
Pięknie prezentują się jeżówki z trawami, ale o tym doskonale wiesz sama... detale również zachwycające.
Czyli jednym słowem jak zwykle, wszystko jak w pudełeczku ;-)

Pozdrawiam serdecznie!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sie 2015 20:57 #397481

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, jeszcze raz wielkie dzięki. :kiss3:
Teraz cały czas myślę, o Twoich propozycjach.
Sama jestem ciekawa co z tego zrealizuję
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sie 2015 23:30 #397525

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć RObaczku :hug: Home sweet home..po takiej wycieczce z pewnością radośnie odpoczywasz w domu..szczególnie, że musisz to robić na czas, bo jutro praca :jeez:

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i za przesympatycznie spędzony czas.. za wszelkie rady, które może przyjmowałam z niewyraźną miną, ale zapewniam- to był wyraz skupienia :rotfl1: Szczególnie duże podziękowania za wrzosowisko, za prezenty :oops: :oops: i za ogrom pozytywnej energii :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sie 2015 04:29 #397535

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu - ogród jak zawsze zachwycający :hearts: Twoje zestawienie jeżówek różowych z trawkami śni mi się po nocach :woohoo:
Czytałam, że znowu na łopacie latałaś i tym razem wrzosowisko zakładałaś :woohoo: Szalona Kobieto !
Szybkiego, miłego weekendu !
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Sie 2015 19:16 #398186

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, ostnice na ostatniej fotce to stipa tenuissima czy stipa tirsa?
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Sie 2015 11:04 #398866

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Kilka dni nie zaglądałam do swojego wątku, ale zapewniam, że aktywność forumowa była uskuteczniana na innych frontach ;-)
W miniony weekend miałam przyjemność odwiedzić ogrody Moni (Moniki Sz), Gosi (Margo) i Izy (Tamaryszka).
Spotkania bardzo sympatyczne, a ogrody tak wyjątkowe, jak ich właścicielki! Każdy inny, ale wszystkie tworzone z duszą :lev:
Po dość intensywnych wojażach na Mazowszu w weekend, miałam tak ciężki tydzień w pracy, że na Forum szczegółowe relacje zabrakło czasu..
Jeszcze raz dziękuję dziewczynom za gościnę, serdeczność i wspólny czas, było super!!! Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mnie wpuścicie ;-)

Monia, Cyguś to tak kochany zwierzak, że chętnie zabrałabym go ze sobą! U mnie też przydałoby się złapać za miotłę i podpicować nieco ogródek i obejście :happy4:
Bardzo się cieszę, że wreszcie miałam okazję Cię poznać osobiście! Potwierdziłaś moje wewnętrzne przekonanie z wirtualnej znajomości, że jesteś bardzo otwartą, serdeczną i dowcipną kobietką!Świetnie się bawiłam i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mnie zaprosisz :oops:
Madżen, ten kumkwat (podejrzewany o bycie kalamondynką) jest z nami od 4 lat i doskonale się sprawuje. Kwitnie niemal cały czas, a zapach rozsiewa upojny! Liczne owoce utrzymują się kilka miesięcy i wykorzystujemy je jako dodatek do koktajli, albo do Corony zamiast limonki ;-)
Monia, w maju sadziliśmy kilka drzew, w tym platana kulistego "Alphen's Globe". Na Ambrowca wciąż mam ochotę, ale nie był dostępny gdy szukałam, a teraz miejsca brak.. :whistle:
Ewuniu-Nowinko, u mnie `First Lady to jedna z pierwszych, ma "już" 3 lata :-) W sumie mam ich 5 i bardzo lubię tą różę. Przy ogrodzeniu w towarzystwie powojników i ramblerów wyglądała jak prawdziwa królowa :woohoo:
Ciekawa jestem czym sobie zasłużyła na eksmisję u Ciebie? Ja właśnie szykuję listę różanych eksmisji i szykuję wątek sprzedażowy. Trochę tego jest... :whistle:
Nowe floksy widziałam, piękne! Pozdrawiam serdecznie!
Pikutku, nie widzę szans na nasionka więc chętnie skorzystam. Roślinki chwilowo odetchnęły od upałów, ale deszczu wciąż nie ma.
Magnolie sadzone wiosną mi zasychają razem z pączkami :cry3: Serce pęka jak się na to patrzy...oby jakiś deszczyk popadał we wrześniu bo będzie bieda. Podlewam codziennie, ale deszczu nic nie zastąpi. Ściskam mocno i życzę deszczu!
Witaj po urlopie Aguś! Toskania Twoimi oczami zachywca niemal tak samo jak na żywo! Doskonałe zdjęcia :thanks:
Wrażenia po warszawskim weekendzie doskonałe, chętnie kiedyś je powtórzę i może uda mi się wpaść również do Ciebie? Zastanawiam się czy nie pojechać na wyprzedaż Chronosa do Komorowa.. :think: Czytałam Twoją relację z ibiegłego roku i nabieram ochoty :)
Czytałam, że masz małego "niechcieja" ogrodowego...ja też. Niby mam ochotę się zmęczyć ogrodowo, ale jakoś tak opadłam z sił :tongue2:
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem rabat, choć ja daleka jestem od zachwytów..jeszcze sporo pracy przede mną. Gęste nasadzenia mają swoje plusy, ale z drugiej strony, taki styl prowadzenia ogrodu bywa bardzo czasochłonny. Ciągle trzeba wprowadzać korekty, a i tak czasem coś zgrzyta ;-) Niemniej jednak dziękuję za ten budujący wpis.
Pozdrawiam niedzielnie :bye:
Gosiu, czytałam, że masz powera, super! Czy różowy sekator już przetestowany?? :lol:
Ciekawa jestem, na jakie korekty się zdecydujesz :kiss3:
Monia, wyraz skupienia na Twojej twarzy był bardzo przekonywujący :wink4: Zwłaszcza jak mówiłam o niebieskich trawach i ich niekwestionowanym uroku :devil1:
Moni, latalam na łopacie w okolicach Warszawy, a teraz mam spadek mocy u siebie ;-) Jak pomyslę, ile róż muszę wykopać jesienią to już opadam z sił :tongue2:
Buziaki kochana!
Kasiu, to stipa tenuissima, tej drugiej niestety nie mam, ale już obejrzałam co to za jedna...piękna :woohoo:

Aktuane zdjęcia będą, jak tylko je zładuję z aparatu. Narazie kotleciki i lecę kończyć spis róż do eksmisji. Czas otworzyć wątek sprzedażowy :silly:





















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2015 11:08 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, r-xxta, Bozi, Gabriel, Amarant, edulkot, Monika-Sz

Ogródek Robaczka 30 Sie 2015 11:35 #398870

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, ja właśnie nie mogłam zdobyć Ambrowca i posadziłam platana kulistego :) Śliczny, choć wolałabym wyżej szczepionego niż mam - mój jest szczepiony na wysokości ok.1,7m, a ja chciałabym powyżej 2m. Udało Ci się zdobyć takie wysokie? U nas to było nieosiągalne :unsure: Kupiłam tez pięknego jarząba o dużych, bordowych koralach i chyba w tym roku na tym poprzestanę, bo wybór kiepski - wszędzie w ogrodniczych królują katalpy, brzozy, tulipanowce i różne odmiany wiązów, których nie chcę. Może na wiosnę będzie łatwiej coś fajnego zdobyć :think: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Sie 2015 13:30 #398886

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu..zaproszenie masz zawsze :hug: Zresztą wspominałam- odbiór remontu rabat ktoś musi przeprowadzić ;)

Wyobraź sobie, że przeprowadziłam wczoraj ciekawą rozmowę z P przy sniadaniu.. Wyszedł z Cygusiem, wraca i mimochodem stwierdza.. "wiesz- musisz faktycznie pozbyć się tych niebieskich traw".. ja na to trochę nie kapując "aha..tych wrzosowiska?".. na co P "nie..tam nie ma żadnych wrzosów, tylko klony".. Kurczę- tu mnie zaskoczył :supr3:
Od razu przemyciłam info, że świetne cisy rosną na polu w Gnieźnie, ale jakoś nie znalazłam zrozumienia :rotfl1: :rotfl1:

Udanej niedzieli :hug: :hug:

p..s. nadaję "z tarasu" z widokiem na wrzosowisko :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 30 Sie 2015 14:48 #398896

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kasiu, oglądając Twój ogród mam wrażenie, jakbyś zupełnie rezygnowała z róż na rzecz traw, hortensji i bylin :whistle: Lubię to zestawienie traw z jeżówkami :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Sie 2015 08:32 #399053

  • AnaAn
  • AnaAn's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 6
A cóż to Kasiek, róże schodzą do podziemi :silly: ?
Jak ma na imię ta śliczna jeżówka w zgaszonym różu w towarzystwie owsa?
:kiss3:
Pozdrawiam, Ania
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Sie 2015 10:19 #399071

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Jaki cudowny może być poniedziałek, gdy nie trzeba wstawać do pracy :lol:
Wzięłam sobie tydzień urlopu na mały reset, bo był mi już bardzo potrzebny. Nigdzie nie planuję wyjeżdżać, z wyjątkiem kilku ogrodów w okolicy.
To czas dla mnie, dla ogrodu, na przetwory późnego lata, planowanie i ogrodowy rachunek sumienia :silly:

Aniu, Monia ogród późnego lata sprzyja innemu spojrzeniu na rabaty - na pierwszy plan wysuwają się hortensje, trawy, jeżówki i przez to częściej trafiają przez obiektyw. W dalszym ciągu jednak to ogród przede wszystkim różany, nawet jeśli rzadziej je teraz pokazuję.
W dalszym ciągu mam ich więcej niż powinnam ze względu na rozmiary ogrodu :funnyface:
Wietrzenie rabat odbywa się co roku, a i tak zostanie ich mnóstwo, więc nie ma obawy, że "schodzą do podziemia" :rotfl1:
Zaraz wrzucę aktualną listę, żeby nie być gołosłownym ;-)

Aniu, ta jeżówka to Glowing Dream. Na początku jest karminowa, potem magenta, a teraz zgaszony róż :hearts:
Na bieżąco podziwiam Twoje różane rabaty i nie mogę wyjść z podziwu, ile Ty ich zmieściłaś na rabatach i w donicach :supr3:
Masz już ponad 200, prawda? Może jakaś aktuana lista odmian? :whistle:
Monia, sięgnij kilka stron wstecz i zmienisz zdanie ;-) Róż mam wciąż ponad 200, a ogród znacznie mniejszy niż Twój :oops:
Platan kupiliśmy wyższy, szczepiony na 215-220 cm, musiałabym zmierzyć.
Czy Twój nie wysycha przy tych upałach? Mój stracił już pierwsze liście... :cry3:

Monika, dziękuję za zaproszenie!Odbiór rabat koniecznie musimy zrobić w przyszłym roku :dance:
Cieszę się, że wrzosowisko wyszło fajne i sprawia Ci tyle radości :hug:

Obiecałam dziewczynom listę róż w posiadaniu, więc siadam do opracowania. Żeby nie było, że różany ogródek robaczka przestał być różany :idea1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogródek Robaczka 31 Sie 2015 10:23 #399072

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, pozdrawiam również z urlopowego dnia :)
Dziękuję za serdeczne słówko pod adresem zdjęć z Toskanii - wiesz, że tam krajobrazy w obiektywie same się malują.
Napisałam u siebie, że zapraszam w okolicy wyprzedaży Chronosowej - dam znać, jak będzie termin... i już się cieszę na spotkanie pod brzozami oraz obchód z winkiem :hug:
Czy mogę prosić o przygotowanie siewek dzwonka brzoskwiniolistnego?
Nie będę już zawracać głowy na pw ani w wątku sprzedażowym... może z 10szt.
U mnie dziś kipisz w ogrodzie - cięcie, nawożenie jesienne i w ogóle :dance:
Bezczynnie spędzony dzień urlopu - bez sensu ;-)
Co zamykasz w słoikach?
Miłego!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Sie 2015 11:24 #399080

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ooooo to może i do mnie wpadniesz? :kiss3:
póki co mam duużo czasu bo wciąż czekam na odpowiedzi ze szkół a tak....siedzę w domu dziś po imprezowym weekendzie :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.614 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum