TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 25 Maj 2016 12:14 #473641

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Sporo kwitnień. U mnie większość roślin jest opóźniona z kwitnieniem.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 25 Maj 2016 15:49 #473683

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Hej, Kasiek, szczęśliwej podróży !
Jak wrócisz, to będą kwitły róże, zobaczysz :-)
U mnie po chodunkach, Maigold i roadrunnerkach zakwitła Solei Delbarda :-)
U Ewy pierwsza jest Harlow Carr :-)
Buziaki :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Maj 2016 21:55 #473806

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Tak po cichu liczę na szybką Twoja ocenę tegoroczego Chelsea. THe Best Show dla Andy S mnie nei zachwyca. Ciekawa jestm Twoich wrazeń na żywo i jak zwykle pieknej fotorelacji
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 26 Maj 2016 07:32 #473908

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Hej! Bardzo jestem ciekawa relacji! Przejrzałam zdjęcia tegorocznych ogrodów na stronie RHS i mam swoich faworytów. Ciekawe jak ocenisz na żywo.
Z pokazowych najbardziej spodobały mi się kompozycje LG, Husqvarna i M&G (bałagan prawie jak na moich rabatach :P ), a z fresh-ów The Sir Simon Milton Foundation Urban Connections Garden (przypomina mi bardzo czyiś ogród, hmm... ciekawe czyj :think: ... :rotfl1: ).
Upajaj się pięknem, wracaj szczęśliwie i relacjonuj jak najszybciej!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 29 Maj 2016 23:38 #475466

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Melduję, że wróciłam - pełna wrażeń, emocji i inspiracji :dance:
Zdjęć zrobiłam ponad 2 tysiące, więc będzie co oglądać :wink4: Muszę je jednak przejrzeć, dostosować technicznie etc. więc musicie być cierpliwi B)
Relację postaram się zacząć jutro, zwyczajowo już rozpocznę od Artisan Gardens. Do napisania :bye:
Zostawiam teasera i spadam, pa :P

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, gorzata, piku, Bozi, Amarant, Monika-Sz, julieta, moni, inag1, Monifd*, fiiskomp, IwOnagn, Twinkle, zanetatacz, Adela

Ogródek Robaczka 30 Maj 2016 11:13 #475568

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zapowiada się ciekawie.
Moje ulubione bylinki w roli głównej. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 30 Maj 2016 22:19 #475792

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
:bye: Kasiek, fajnie, że już jesteś :hug: Chociaż szkoda, że Cię jeszcze nie ma :happy3:
Fotka śliczna. Czekam :drool:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 30 Maj 2016 22:22 #475796

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Kasia, gdybyś Ty tam swój ogród zawiozła, to dopiero byłaby rewelacja i mówię całkiem poważnie :)
Czekam na relację, a na razie z radością stwierdzam, że kukliczki i w stolicy ogrodnictwa cieszą się uznaniem :)
I co jeszcze? Jakie byliny są na topie?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 07:32 #475894

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzien dobry kochani!
Wczoraj niestety utonęłam w ilości zdjęć do przejrzenia..ale już połowa gotowa, więc z małym poślizgiem ale dzisiaj relacja powinna wystartować :-D

Gosiu, klasyczne byliny z wiejskich ogrodów były w rolach głównych. Łubin 'Masterpiece' zwłaszcza :idea2:
Juliet, witaj! W weekend mieliśmy gości, więc nawet nie miałam czasu spokojnie pokontemplować wrażeń :wink4: Ale fotosy szykuję, dla wytrwałych :-)
Marta, ja nie nadążam za trendami, ale już to co mam pod domem, na łące pasuje na Chelsea jak znalazł ;-) Chabry, maki, trybula, jęczmień.. :lol:

Miłego dnia!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 07:56 #475904

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj Robaczku! Długo mnie u Ciebie było za co przepraszam, ale dopiero gdy się pogoda poprawiła, tzn. zrobiło się już cieplej, nabrałam jakiejś chęci do życia i większych odwiedzin, to tu, to tam. Masz piękną tą Glicynię. Czy ona faktycznie tak pięknie pachnie jak ludzie mówią? :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 07:57 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 08:11 #475914

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kasiu i ja czekam na fotki z wyprawy :flower1: . Jestem ciekawa Twoich wrażeń :) . Weekend w takich okolicznościach przyrody na pewno "ładuje" głowę nowymi pomysłami. Czy zobaczyłaś coś co zdecydowanie chciałabyś skopiować do swojego ogrodu?
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 21:55 #476260

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie ponownie :)
Nie będę przedłużać wstępu, ale gdyby ktoś chciał poczytać ogólnie o wystawie i wcześniejsze relacje to zapraszam: Chelsea 2014 i Chelsea 2015

Pogoda nas nieestety tradycyjnie nie rozpieszczała - było ziiiiiiimnooo....Zmarzłam okrutnie w moim cienkim płaszczyku, choć emocje grzały od środka :lol:
Było pewnie nie więcej niż 15 stopni i wiało więc lejdis spacerowały w futerkach i skórzanych rękawiczkach, a przy stoiskach Laurent Perrier i Pimmsa świeciło pustkami :P
Niestety było też bardzo pochmurno, więc jakość zdjęć niestety nie najlepsza.

Pierwsze kroki na wystawie Chelsea Flower Show skierowaliśmy zwyczajowo już do Artisan Gardens, czyli alejki małych ogrodów artystycznych.

Ogród stworzony we współpracy z fundacją ASDA miał na celu pokazać ogród oczami pacjenta hospicjum i uświadomić szczególną wrażliwość na piękno ludzi przewlekle chorych, dla których fragment zieleni wokól szpitala może mieć zbawienny wpływ w długotrwałej terapii.
Ogród został zaprojektowany na wzór szpitalnej sali, z centralnie usytuowanym łóżkiem (metalowym, na kółeczkach) typowym dla takich miejsc, wyścielonym mchem. Gdyby nie szpitalny anturaż, spodziewałabym się zastać na tym łożu księżniczkę elfów :lev:
Ramy ogrodu od frontu tworzą fragmenty "ścian" z oknami (jest nawet kontakt i włącznik światła przy wejściu! ;-), a tył tej szpitalnej sali osadzony jest w roślinności parku Chelsea.
Autorką dekoracji florystycznych w formie żywej tkaniny utkanej kwiatami jest Alison Doxey. Tkanina utkana została z 15 metrów kwiatów, pędów i liści.
Atmosferę ogrodu tworzą niwątpliwie wielopienne brzozy czarne, leśne nasadzenia pod nimi z brunnerami, anemonami, konwaliami szafirkami i innymi cebulowymi. Wzrok przykuwa architektoniczna kalina Mariesii, która niemal świeci na tle ekranu z cisa.

Strona projektu, relacja z tworzenia ogrodu: www.thegardenbed.co.uk

The Garden Bed – a partnership with ASDA
Projektant: Stephen Welch and Alison Doxey
Nagroda: Gold












Kalina 'Mariesii' & naparstnice - proste, ale piękne - obowiązkowy zestaw do białego ogrodu ;-)



i misternie utkana kołderka :woohoo:







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 22:02 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, gorzata, katja, aleb-azi, piku, chester633, Bozi, moni, inag1, Krzysia, Monifd*, fiiskomp, Adela

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 22:08 #476271

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Cześć Kaśka, magia, magi i jeszcze raz magia. Wyrko niesamowite, no i ten łubin Masterpiece obejrzałam - świetny fiolet :hearts: , kupiłaś coś? Pokazuj :search: :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 22:08 #476272

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Cześć Kaśka, magia, magia i jeszcze raz magia. Wyrko niesamowite, no i ten łubin Masterpiece obejrzałam - świetny fiolet :hearts: , kupiłaś coś? Pokazuj :search: :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 22:19 #476284

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Fajnie, że zaczęlaś relację :dance: ogród niesamowity ....budzi emocje i jak dla mnie to jest bardzo ważne...żeby dane miejsce w jakiś sposób przemawiało do odbiorców/użytkowników....tym bardziej jeśli ogród ma pełnić dodatkowe funkcje jak w tym przypadku. Cieszę się również, że rola ogrodów w terapii ludzi chorych została podkreślona na ChFS. To ważna i niestety jeszcze mało doceniana forma terapii, a z tego co czytałam bardzo skuteczna. Z resztą chyba wiele osób niekoniecznie chorych doświadcza tego w obcowaniu z naturą :)
dzięki Kasiu :hug:
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 22:20 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 22:41 #476300

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, dziękuję za relację i zdjęcia :kiss3: Szykuje się prawdziwa uczta ogrodnicza przez najbliższy tydzień albo i dłużej :woohoo:
Nie dziwię się, że ogród dostał złoto , bo to szczytna misja. Na mnie również ogród działa leczniczo, podnosi na duchu, odrywa od codziennych trosk i wprawia w rozmarzenie :lev: Widok naparstnic uświadomił mi, że po zimie nie mam ani jednej naparstnicy. Zastanawiam się, czy biel kwiatów w tym ogrodzie podkreśla biel szpitalną :think: Nasadzenia są proste ale zdają się mówić- to jest nam potrzebne. No może za bardzo puściłam wodze fantazji :oops:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 22:42 #476301

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kolejny ogród zainspirowany został historiami rodzin, których życie zostało nieodwracalnie zmienione przez chorobę.
Centralnym punktem ogrodu jest kamienna świątynia, z alejką i centralnie usytuowaną ławeczką Lutyyensa na końcu osi widokowej (moje marzenie :silly:).
Wzdłuż kamiennej alejki są murki, a za nimi rozpościera się wiejski ogród, w pastelowych barwach. Wśród zieleni widać postacie, które uosabiają determinację młodych ludzi, którzy starają się przezwyciężyć konsekwencje tej wyniszczającej choroby. Po jednej stronie muru widać postacie w dramatycznych gestach zmagających się z cierpieniem - ta część ogrodu utrzymana jest w chłodnych pastelach z oszałamiająco pachnącym wieczornikiem damskim i lakami wonnymi, a po drugiej stronie widać osoby w trakcie rekonwalescencji z szansą na wyleczenie - ten fragment nasadzeń ma ciepłą kolorystykę odcieni słonecznych i pomarańczowych. Krzak bzu po prawej stronie daje efektowny kontrast i wraz ze swobodnymi kępkami szałwii w alejce, spaja całość kolorystycznie.

Ogród sfinansowała organizacja charytatywna zajmująca się opieką nad chorymi na zapalenie opon mózgowych, uświęcając 30-lecie swojej działalności.
Rzeźby postaci inspirowane są prawdziwymi historiami Jacoba, Louise, Liama, Lauren i Gareth, którzy przezwyciężyli chorobę dzięki pomocy fundacji i aktualnie trenują by wziąć udział w Paraolimpiadzie 2016.

Strona projektu i szczegóły ogrodu: www.meningitisnow.org/support-us/news-centre/futures-garden/
Meningitis Now Futures Garden
Projektant: John Everiss
Nagroda: Silver Gilt, nagroda publiczności dla najlepszego ogrodu w tej kategorii














Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 23:09 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, katja, aleb-azi, piku, chester633, Bozi, Krzysia, fiiskomp

Ogródek Robaczka 31 Maj 2016 22:47 #476303

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Tak się zastanawiam, czy te postacie są wyrzeźbione z drzewa? Ludzie pokonują mur, niczym chorobę.
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 22:49 przez Bozi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 1.004 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum