TEMAT: Ogród Dali '2013

Ogród Dali '2013 04 Sty 2014 20:35 #212587

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne te zdjęcie z azaliami i to z różami wzdłuż ścieżki urocze. Opowieść o sukience z UNRY romantyczna. Może Andzia zgodziłaby się pokazać się nam w tej sukience - proszę o zdjęcie. Sukienki z Ameryki były też w moim domu - mama miała kilka - a ja w nich paradowałam w latach 70 - siątych, ale niestety już ich nie ma. Szkoda bo były przepiękne i z dobrych materiałów.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali '2013 04 Sty 2014 20:36 #212588

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
dala wrote:

Wiesiu, o tej porze roku to już wszyscy tęsknimy do widoczków, kwiatków, roślinek...
Lubisz łubiny? Miałam i ja!

Bardzo lubię łubiny i miałam ich trochę ale zachciało mi się przesadzać i poniosłam fiasko :oops:

Ostatnie zdjęcie rewelacyjne i chociaż nie przepadam za różowym, ten zakątek bardzo mi się podoba niezwykle jest uroczy :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 05 Sty 2014 10:56 #212696

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
dala wrote:


Ewuś, róże uwielbiam, ale nie mam specjalnie do nich ręki :( Wolę więc podziwiać w innych ogrodach, choć kilka znajdzie się i w moim. Tu m.in. The Fairy:

retheFairy.JPG

...no nie ... I Ty Dalu mówisz , że nie masz do nich ręki ?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 06 Sty 2014 17:33 #213070

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Magdo, tak mówię i co więcej podtrzymuję tę tezę ;) The Fairy to 'żelazne' róże i one rosną i kwitną u wszystkich.
U mnie tworzą szpaler przy placyku przed domem już od ponad 10 lat i naprawdę nie kapryszą, chociaż czasami je przeklinam, bo kolce mają paskudne :evil:
Inne ujęcie:

reTheFairy2.JPG


Wiesiu, ja akurat różowy w ogrodzie bardzo lubię, zwłaszcza w połączeniu z niebieskim :) Akurat ucieszyłam się, jak przed domem na skrawku ziemi wysiały mi się niebieskie dzwonki NN:


Attachment reidzwonki.JPG not found



Ja, niestety, też już nie mam łubinów :( Jednego roku, zirytowało mnie, że tak krótko kwitną i ...wykopałam je. Teraz żałuję i zastanawiam się, czy nie wrócić do tych pięknych kwiatów :think:

Iwonko, takie sukienki to już dzisiaj duża rzadkość, tym bardziej się cieszę, że Andzia nada mojej nowe życie :) Jak się zgodzi, pokażę fotkę.
Ostatnio, w czasie wielu wolnych dni z wielką przyjemnością buszuję po forum i oglądam wspomnieniowe zdjęcia...Czasami też wracam do swoich z lata i wiosny:


piwonie.JPG


Dorotko, dziękuję :kiss3:


azaliaczardasz.JPG


Romuś, ja tam zimy nie lubię i bardzo się cieszę z takiej fajnej pogody. Dzisiaj mnóstwo ludzi przyjechało do Sobótki, bo grzechem byłoby siedzieć w domu przy takiej pogodzie (+13 i słońce!).
My też sporo spacerowaliśmy, a psy były przeszczęśliwe!
Okres świąteczny już się skończył, jutro w końcu normalny dzień roboczy. My dzisiaj pożegnaliśmy też naszego starszego syna, który po 2 tygodniach wrócił do siebie i w domu zrobiło się jakoś pusto :(

Na koniec ptaszek, którego już nie ma :placze: Ktoś mi go najnormalniej w świecie ...skubnął, albo, jak kto woli - ukradł :angry:


ptaszek.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Dali '2013 06 Sty 2014 17:37 #213074

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To nie ja! ;) Choć podoba mi się niezmiernie!
I u nas dziś pogoda wymarzona na spacer, choć może tereny spacerowe nie całkiem na wyciągnięcie ręki... ale i na to zawsze można coś zaradzić B)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 06 Sty 2014 17:41 #213076

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dalu, uczuciami do zimy pałami jednakowo - chłodnymi :devil1: .W żaden sposób nie jestem w stanie zrozumieć miłości do zimy :dazed: , śniegu :sick: , a przede wszystkim mrozów :pinch: .
Ta pomarańczowa azalia to Gibraltar? Poluję na taką już drugi sezon, u mnie w sklepach ogrodniczych nie ma, a przez internet jakoś nie mam śmiałości :tongue2: . A taka jest piękna :hearts: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 06 Sty 2014 19:16 #213101

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dalu, wybrałaś zarąbiste fotki :-) :thanks:
Takim cudem, wspólnymi siłami, doturlamy się jakoś do wiosny :devil1:

Dorciu, oczekiwanie na normalną zimę to po prostu oczekiwanie normalności.
Anomalie pogodowe w którymkolwiek zakątku świata skutkują anomaliami (kataklizmami) w innej.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Sty 2014 12:08 #213232

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Ptaszek uroczy, szkoda że zmienił miejsce pobytu :dry: Z mojego ogrodu też kiedyś zniknął jeden ceramiczny, a jak dotychczas żadnych podobnych strat nie zauważyłam :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Sty 2014 19:44 #213336

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Na koniec ptaszek, którego już nie ma :placze: Ktoś mi go najnormalniej w świecie ...skubnął, albo, jak kto woli - ukradł :angry:

Szkoda, że nic nie jest bezpieczne, ptaszek faktycznie był ładny a rzeczy trzeba nazywać po imieniu - złodziejstwo. U mnie już dwa razy w ostatnim czasie chcieli się włamać do altany ale chyba jak pękła szyba w oknie to zrobiła za dużo hałasu i sobie odpuścili. Ale ukradli mi ładną lampę naftową, którą przypadkiem zostawiłem na stole przed altaną :angry: ale było im mało to wzięli stare blaty kuchenne stojące pod ścianą. Takiej kradzieży nigdy bym się w życiu nie spodziewał.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Sty 2014 19:51 #213341

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Ależ piękną masz piwonię! Azalia również w niczym jej nie ustępuje - to moje kolory.Znasz odmianę?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Sty 2014 22:51 #213401

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wszystko piekne........rosliny,widoki,sukienka.....tęsknota nas zżera,ale czy taka "zima" utrzyma się?na pewno pokaże jeszcze pazur :whistle: ,byle nie przetrzebiła rozhartowanych roslin :jeez: Róże zachwycaja ale ciemierniki :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Sty 2014 23:05 #213407

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Dalu, ja w sprawie ptaszka . Jak to najnormalniej w świecie ukradł ?
Tak sobie po prostu wleźli do ogrodu , poszukali ptaszka i na bezczela go zabrali ?
Po ptaszka to już naprawdę jakiś wyjątkowy amator musiał przyjść.
Ogrodowi złodzieje przeważnie wyrywają thuje , bo to im później najłatwiej pod bazarkiem na flaszkę zamienić.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Sty 2014 02:08 #213421

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dala wrote:
Na koniec ptaszek, którego już nie ma :placze: Ktoś mi go najnormalniej w świecie ...skubnął, albo, jak kto woli - ukradł :angry:

Mały biały piesek, małym pieskiem,a jak po ogrodzie by spacerował rottweiler to ptaszek by sobie nadal tam siedział :idea1: .Dalu, piękne wspomnienia - te róże,piwonie - ech..... :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Sty 2014 10:58 #213463

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dalu :bye:
Ale dałaś po oczach tymi pięknymi fotkami :bravo:
A co to za piękna odmiana azalki,,śliczny kolorek :P
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Sty 2014 12:41 #213482

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
No i udało się, dobrnęłam do ostatniej strony :) Spacer po Tajemniczym Ogrodzie Dali zajął mi trzy dni, a to dlatego, że mój synuś już umie zrobić cyk, kiedy mama za długo siedzi przy komputerze :laugh1:
Zachwycił mnie Twój ogród i wiosną, i latem, i jesienią. Naładowałam akumulatory cierpliwości, w końcu już styczeń, więc wiosna tuż, tuż...
Nasze ogrody dzieli tylko 100 km, a ja o hortensji pnącej czy laurowiśni mogę tylko pomarzyć. Chciaż z drugiej strony, jeszcze kilka zim takich jak teraz i będę uprawiać mandarynki ;)
Pozdrawiam,
Sylwia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Sty 2014 16:14 #213550

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dalu, jeszcze do Ciebie nie zaglądałam, a tu tak pięknie, klimatycznie. :oops: :) :)
Możesz pochwalić się wieloletnimi okazami jakich u nikogo jeszcze nie znalazłam. :eek3:
Szczególnie zauroczyła mnie laurowiśnia i jej szczotkowe kwiatostany.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Sty 2014 18:28 #213574

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Beatko, witam Cię w moim ogrodzie :)
Zimozielone to jedne z moich ulubionych roślin, mam więc ich sporo w ogrodzie B) Na szczęście łagodny klimat pozwala mi na ich uprawę, ale niektóre mi wypadły po zimie 2011/12, m.in. dwie piękne aukuby :(



Sylwio, jak miło, że przejrzałaś cały mój wątek :hearts: Mam nadzieję, że to nie był dla Ciebie stracony czas...Synka ucałuj i pozdrów serdecznie :bye:
Faktycznie, tej zimy pogoda nas rozpieszcza, ale wcale nie wiem, czy to dobrze dla roślin :think: W moim ogrodzie rośnie sporo wrażliwych roślin, a to dlatego, że mieszkam w najcieplejszym zakątku Polski, a dodatkowo w moim ogrodzie panuje specyficzny mikroklimat - jest otoczony górami (troszkę dalej) i gęstymi żywopłotami.
Hortensje bukietowe dla Ciebie:

hort.buk.JPG


Aniu, to azalia wielkokwiatowa Csardas. Rzeczywiście, kolorek ma energetyczny! Ale ten malinowy azalki Tunis też lubię!


azaliatunis.JPG


Pawle, powiem Ci że małe, białe pieski też potrafią narobić hałasu, a jak trzeba, to i za nogawkę złapać ;) Ale obawiam się, że ptaszek zniknął, kiedy nie było nas w domu, a wtedy pieski są zamknięte. Zdarzało się, że mieliśmy nieproszonych gości wchodzących od strony łąk i pól ...przez płot :angry:
Ptaszka już nie ma, ale ostała się jeszcze żabka B)

abka.JPG


Magdo, nie mam pojęcia! Po prostu pewnego dnia zorientowałam się, że ptaszka nie ma :placze: Za to roślin w ogrodzie nigdy mi nie ukradziono, ale one jednak są spore i tak po prostu do kieszeni ich schować nie można...

Ewo, to tak na tę tęsknotę może powojniczek Polish Spirit? Popularny, ale niezawodny :flower2:


powojnikpolish.JPG










Elżbieto, to azalia Csardas :flower1: W podobnym, pomarańczowym kolorze mam jeszcze Sunte Nectarine...
Te różowe piwonie (Sorbet?) rosną w moim ogrodzie od zawsze i też bardzo je lubię :hearts:
A hortensje ogrodowe lubisz?

hortensjaogr.JPG


Piotrek, chyba trzeba to nazwać po imieniu! Tak, to była kradzież, chociaż z ogrodu przydomowego jednak trudniej coś skubnąć niż z działki...Słyszałam, że bywają działki, na których są plagi kradzieży - z altanek, ale również roślin :evil:

Wiesiu, ptaszek 'odfrunął' i nic na to nie poradzę :( Tym bardziej, że ja tak lubię ozdóbki ogrodowe!

Siberko, specjalnie z myślą o Tobie wyszperałam jeszcze taką fotkę:


fontankaibodziszki.JPG


Dorotko, jak na razie mamy wiosnę zimą, ale chyba to już się kończy, bo u nas na przyszły tydzień zapowiadają mrozy :ohmy:
Ta azalia jest podobna do Gibraltaru, ale to bardziej węgierskie klimaty - Csardas ;)

Gorzatko, musiałabyś mieć nadprzyrodzone zdolności, żeby siłą woli przemieścić ptaszka z Sobótki do Gliwic :happy4:
Ale na naszym forum różne rzeczy się dzieją, różne czarownice z miotłami i bez urzędują :P
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2014 18:49 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Flora, sierika

Ogród Dali '2013 08 Sty 2014 18:36 #213577

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dalu :bye:
Faktycznie ta malinowa azalka też piękna,ja mam krwisto-czerwoną jeszcze chyba taka żółta ciemna to by mi się przydała :hammer:
Hortensje to i ja lubię każde,i te ogrodowe i bukietowe i drzewiaste :hearts:
A zabcia przy rozchodnikach pięknie wyglada :P
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.683 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum