TEMAT: Ogród Doroty '2014

Ogród Doroty '2014 08 Lis 2014 20:51 #311697

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Witajcie sobotnim wieczorkiem. Ech jak miło jestem zmęczona, cały dzień w ogrodzie :)
Czytam, ze u Was dziś pogoda smętna-jesienna. U nas pięknie, ciepło, dopiero teraz jakaś mżawka popaduje.
Zakończyłam chyba sezon ogrodowy. Jeśli pogoda pozwoli jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale jeśli nie - dramatu nie będzie.
Majowa - dziękuję :kiss3: Góry zawsze robią na mnie wielkie wrażenie.

Edyta dzięki za uznanie dla redakcji ;)

Romku, tak w listopadowym numerze. Miejsce na 'Fukubane' zaklepane. Choć przez zimę być może wykluje się nowa koncepcja :rotfl1:

Jolcia, dzięki na info w skrócie. Zadzwonię :) Tez wole pogadać :hug:
Młody dobrze, mądry lekarz kazał wrzucić na luz :idea1:

Marta, dylematów co posadzic to ja juz chyba mieć nie będę, przynajmniej nieprędko.
Niestety, działka na wzgórzach (bardzo mi sie podoba nazwa :) ) na razie nieosiagalna. To znaczy wywożę tam nadwyżki i to co juz nie mieści się w ogrodzie, ale o jakiejś koncepcji w nasadzeniach czy choćiazby próbach planowania ogrodu nie mam mowy. Teść ma swoje plany, a ja użerać się nie będę.
link

Agunia, dzięki :) Przez 18 lat w ogrodzie to przede wszystkim strasznie duzo się przesadza :rotfl1: Choć ostatnio jakby trochę mniej.
Szukam aktualnie jak najstarszych zdjęć ogrodowych i ubaw mam przy tym nieziemski :rotfl1: Boszzzzz, naprawdę dużo zrobiłam.
Oczko wodne - nie mów do mnie. Strasznie duzo liści mi nawpadało - chyba będę musiała sie tym jeszcze zająć.

Wiesiu - zgadzam się z toba w 100%. Góry- zawsze!!!!

Iwonka, lekarz standardowo ale liczyliśmy się z dłuższą kolejką więc jak się udalo szybciej uwinąć - trzeba było skorzystać.

Dopiero teraz - po ostatnich przymrozkach w ogrodzie zrobiło się ogniście.
2 listopada było tak

a dzis tak







A nad wszystkim czuwa...
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, pamelka, piku, Ewogrod


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2014 08 Lis 2014 20:57 #311700

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
O widzisz, pogoda nas rozpieszcza, kolorowo mamy a inni niech patrzą i zazdroszczą.....swoja droga skoro tak blisko mamy do siebie to dlaczego......?
Luz w życiu to podstawa.....widzę co się dzieje wkoło, same udary......teśc wznowił aktywność ? na co mu to........ :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 08 Lis 2014 21:02 #311704

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Ewunia, co dlaczego? Dlaczego jeszcze się nie odwiedziłyśmy? :P No właśnie :whistle:
Nic to, byle do wiosny!
Strasznie się nakręciłam po tych pierwszych prognozach lekarskich, na szczęście znalazł się taki jeden, który mnie ustawił do pionu.
Sama się zastanawiam na co mu to, ale nie wnikam. Jego własność, nie będę się wcinać.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 08 Lis 2014 21:12 #311711

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, tegoroczny listopad - rewelacja!
A kolorki w Twoim ogrodzie - przecudne :bravo:
Kotek na tle błękitnego nieba świetnie wygląda!
U mnie też sliczna pogoda i nawet przydałoby mi się trochę deszczu, bo trochę poprzesadzałam to i owo ;)
A sezonu ogrodowego jeszcze nie mogę zakończyć, bo i liście, i jabłka jeszcze na drzewach :angry:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 08 Lis 2014 22:38 #311766

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dorotko - przepięknie, bajecznie, cudownie ! Byłam na podlinkowanej stronce, widziałam, podziwiałam :hug: lecę do wyrka bo jutro bladym świtem muszę wstać :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 09 Lis 2014 00:15 #311818

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A widzi Pani :) takie kolory ... to ja miałam kiedyś....tam :oops:
Teraz szaro się zrobiło :sick: liściaki bez liści stoją, klony także :cry3:
Cudnie jest i ciesz się kolami Dorotka, cykaj, cykaj na całą zimę tych ognistych kolorów :wink4:

Do miłego ... porozmawiania :woohoo: :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 09 Lis 2014 11:00 #311864

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dorotko, dzięki za linkę do MPO :kiss3:

W wersji papierowej jest pewnie mniej wszystkiego, tak? Czy kupować? :think: :think: :think:

Bo w sumie zdjęcia na forum większe i filmiki znam :unsure: :think:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 09 Lis 2014 11:47 #311874

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Przeczytałam artykuł w empiku bez kupowania ;) , zdjęcia trochę inne niż na forum, zwłaszcza szerokie ujęcie z domem. Ale gdybym miała problemy z rozpoznaniem, to sformułowanie "cygańska spódnica" rozwiewa wszelkie wątpliwości :happy3:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 09 Lis 2014 13:55 #311900

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Ja też dziękuję za link, bo ja za Tabcią powtórzę ,że jestem komputerowo skamielina PRL-owska i wprawdzie podczytywałam ,że zostałaś gdzieś wyróżniona,ale nie mogłam sie doczytać coś bliższego .Szczerze gratuluję. :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 09 Lis 2014 21:00 #312056

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Klon z kamieniami i mchem robi niesamowite wrażenie.
Kot :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 09 Lis 2014 21:46 #312078

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam :bye:
Twój ogród w jesiennych barwach prezentuje się pięknie, zresztą o innych porach roku również, co podziwiałem na stronie MPO. Największe wrażenie zrobiły na mnie azalie, posadzone w większej grupie :woohoo: .

Czytałem również dylematy na temat natłoku roślin w ogrodzie i powiem szczerze, że jestem zwolennikiem tego typu ogrodów. A ponadto trawy w różnych miejscach rabat dodają lekkości kompozycjom. :)
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 09 Lis 2014 21:55 #312081

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
To może poprosimy o szerokie ujęcie z domem :unsure: :blink: :oops: :whistle: Skoro obcy oglądają, to my, Oazowa Rodzina, tym bardziej powinniśmy :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 10 Lis 2014 10:50 #312187

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dorotko jak tam Twoje zdrowie ? Moje coraz lepiej ,czego i tobie życzę :kiss3: .Czytam o Twoich dylematach odnośnie ,czego się z ogrodu pozbyć ,a co zostawić .To jesteś i tak w lepszej sytuacji niż ja ,bo ja już nie mam czego się pozbyć ,a nowości kuszą . :funnyface: Miejsca nie przybywa i rozumu też nie .Twoje jesienne widoczki bardzo piękne :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 11 Lis 2014 15:08 #312505

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Nie wiem co się dzieje. Pogoda piękna za oknem, ciepło a ja takie doła załapałam.... :( Wczoraj nawet przymusiłam sie do spaceru i dziś przypłaciłam to potwornym bólem ucha, no koszmar po prostu.

Ewuniu, ciesze sie bardzo, że coraz lepiej się czujesz, tak trzymać :hug: .
U mnie znośnie, ale oczywiście jak to w życiu coś zawsze gdzieś szwankuje. Staram się nie dać chandrze, ale coś kiepsko mi idzie.
Z tym pozbywaniem sie z ogrodu i u mnie kiepsko. Szkoda mi najmniejszego badylka. Ale mus, rosliny sie po prostu zaczynają dusić. Na szczęście mam gdzie wysadzać a w przyszłości może uda się znów uskubać trawnik. Niby chłopcy coraz więksi, ale m. jakoś dziwnie do trawnika przywiązany :happy:

Siberko, ujęć z domem u mnie jak na lekarstwo, bo on mało reprezentacyjny. W gazecie ukazało sie zdjęcie z budynkiem gospodarczym przy którym jest umiejscowiony taras. To zdjęcie na forum juz chyba było.
P1460961.JPG

Gazety kupować nie trzeba ;)

Gabrielu, witam w moich progach. Dziękuje za miłe słowa pod adresem ogrodu.
Ja też lubię jak jest gęsto od roślin. Ma to zwoje dobre strony - nie trzeba tyle plewić, ale niestety brak powietrza sprzyja chorobom grzybowym. I właśnie z tego powodu muszę trochę rozluźnić rabaty, przynajmniej tam gdzie rosną rośliny podatne na choroby.
Na wielkie trawy nie bardzo mam miejsce, ale te małe trawki lubię sadzić miedzy innymi roślinami. Rzeczywiście rabaty z udziałem traw zyskują lekkość.

Gosia, to jeden z nielicznych palmowych, którym przymrozek nie zaszkodził. Inne juz pozbyły się kolorowych liści. Ten kontrast między czerwienią klonu a zielenią mchu i mnie się bardzo podoba.
Kocisko wiernie mi towarzyszy w ogrodzie. Ja dłubie w ziemi, on straszy ptaki. Właśnie za sroką zapędził się na orzecha.


Ewka, dziekuję :kiss3:

Marta, 'szerokie ujęcie' to nie dom, ale budynek gospodarczy przy którym mamy taras. Mam wrażenie, ze to zdjęcie bylo umieszczone na forum, ale głowy sobie nie dam uciąć. W sezonie robię bardzo dużo zdjęć, ale nie wszystkie się nadają do pokazywania ;)
Cygańska spódnica - Izka miała dobry pomysł. No własnie gdzie Alebcia? :(

Joleńka, a gdzież tam klony. Ledwo jeden się ostał po przymrozkach. Reszta robi za suszki. Szkoda w sumie, bo człowiek czeka na te jesienne przebarwienia a jakoś tak się dzieje, ze przymrozki co roku staja na drodze.
Kolorowo za sprawą berberysów choć i one już zaczynają tracić liście. Nieuchronnie zbliża się czas szarości. Na szczęście mam parę zimozielonych akcentów w ogrodzie a i tuje podrosły i robią za zielony parawan.
W tej chwili najgorzej wygląda centralna rabata z różami. Coś czuję, ze tam zmiany jakieś nastapia. Ale zimą przemyslę.

Monia :kiss3:

Dalu, rzeczywiście listopad w tym roku rewelacyjny. Zupełnie nie wiem skąd mi sie bierze ten spadek nastroju. Bo patrząc za okno absolutnie nie mam prawa narzekać. No może trochę suchawo się zrobiło, ale powodu do niepokoju nie ma.
Czytam, ze siła robocza nawiedziła Twój ogród. Mam nadzieje, ze poradziła sobie i z liśćmi i jabłkami. U mnie w zasadzie posprzatane. Reszta wiosną.

To kilka jeszcze jesiennych widoków. Ale sprzed kilku dni, bo nawet z aparatem nie chce mi sie wyjśc.








Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród Doroty '2014 11 Lis 2014 17:33 #312545

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dorotko, martwi mnie Twój"dół" , cos zbyt długo to trwa..... :( otoczona pięknym ogrodem, kotami latajacymo po drzewach powinnas wreszcie wyskoczyć z tego paskudnego dołka.... :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 11 Lis 2014 17:50 #312556

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Ewunia, staram się :hug:
Jesień to zawsze dla mnie trudny czas, mam nadzieje, że wkrótce minie :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 11 Lis 2014 17:52 #312557

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ciebie boli ucho, a mnie głowa... nie... boli to za mało powiedziane... ona na***! :(
Może to ta nienormalna pogoda? Taka... nielistopadowa?
A może czas... wyluzować? Tak ogólnie... życiowo? :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 11 Lis 2014 18:20 #312573

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Kiedy człowiek cierpiący to żadna pogoda nie pomoże.
Dorotko, a to ucho to często boli czy to coś nowego? Dobrze słyszysz?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.534 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum