TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 23:51 #247055

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jaguś ja jestem nieustająco zauroczona tą odmianą :hearts: , trzy lata temu kupiłam je w OBI, a od tamtej pory nigdy nie spotkałam, bo chętnie bym dokupiła.
Współczuję tego koszenia :hug: , ja nie cierpię tej roboty, a jest niestety nie do uniknięcia :angry:

Dorcia znów mnie prawie północ zastała :supr: , no nie wyrabiam :tongue2:
Susza u mnie trwa nadal :sick: , nawet dziś róże opryskałam, myśląc, że może sprowokuję złośliwy opad :evil: , cały misterny plan na nic :jeez: . Może chociaż mszyc się pozbędę :happy3:
Tulipany wciąż rozkwitają nowe :hearts: , chyba nie dam rady wszystkich pokazać, bo inne roślinki też czekają na swoją kolej :wink4:
Dla Ciebie jeszcze postrzępiona Mascotte :P


DSC_9581.JPG


Gorzatko a co ma "porządność" ;) do strzępiastych tulipanków? Że takie "podarte" :happy3: ?
To dla Ciebie bardzo porządne Holland Beauty


DSC_9584.JPG


Deszczu jak nie było, tak nie ma :jeez: . Wyciągnęłam już węża i leję codziennie :unsure:

Dorotko ja też 3 lata temu kupiłam dużą paczkę w OBI i podzieliłam na dwa stanowiska. Te, które pokazywałam rosną w pełnym słońcu, druga kępa w cieniu będzie kwitła jak te pierwsze skończą :lol: . U mnie to jedna z odmian, które w ogóle nie grymaszą, co mnie cieszy niezmiernie :silly:
Pamiętasz naszego zeszłorocznego ulubieńca? ;) Narcyz Pipit :hearts:


DSC_9548.JPG


Marysiu podziwiasz i nie czujesz, że musisz coś dokupić jesienią ;) ?
Czym by Cię tu pokusić :think: . A, takie różne ;)


DSC_9580.JPG


Aguś cieszę się, że się uaktywniłaś wiosennie :hug:
Ten marny deszczyk ze Świąt przemoczył ziemię na jakiś centymetr, więc u mnie nadal susza :(
Też mnie martwią przekwitające błyskawicznie kwiaty :huh: . Taki migdałek już długo nie postoi :dry:


DSC_9605.JPG


Moniko witaj w moim ogródku :hug:
Ja też lubię gadać ;) , wątek z samymi zdjęciami jest dla mnie trochę "nie teges" :wink4: , zawsze staram się wtrącić swoje trzy grosze :happy3:
Lilie to moja prawdziwa szajba :happy4: , ale na ten spektakl jeszcze chwilkę poczekamy ;) , lubisz barokowo i strzępiasto? Proszę :P , Queensland


DSC_9554_2014-04-24.JPG




Strasznie dziś miałam zaganiany dzień :tongue2: , rano między innymi wizyta w szkółce Magda z Ulą i Agnieszką :hug: . A to moje zakupy, troszkę się różnią od tych zamawianych internetowo ;)


DSC_9603.JPG


Nie bardzo nawet pamiętam, co w tych pudełkach mam, bo oczywiście kartkę miałam, a potem szłam i szłam i wybierałam i wybierałam :rotfl1: :hammer: . Wiecie jak to jest :tongue2:
Na pewno dwa nowe fiołki do mojej kolekcyjki :happy3: , dwa floksy kanadyjskie (ten zapach :hearts: ), jakaś miodunka :crazy: , aster płożący, coś tam rozesłane :tongue2: , jakiś żagwin, bo kolorek miał fajny :happy3: , pierwiosnki chyba dwa, naradka, jakiś rozchodnik, bo szukałam ciemnego, no i tak... :whistle:

Przy okazji odwiedziłam Agnieszkę Patkazę, która nas ostatnio trochę zaniedbuje, a ma taką piękną magnolię Elizabeth :ohmy: . To chociaż ja ją pokażę :P


DSC_9568.JPG



DSC_9569.JPG



DSC_9570.JPG



DSC_9571.JPG
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 23:55 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, futrzasta, chester633


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 25 Kwi 2014 06:44 #247100

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No patrz, Ty wieczorem wstawiasz, ja rano odpisuję, a i tak jestem pierwsza :woohoo: .

Ja po kilku wpisach forumowych o mszycy, bruzdownicy :evil: i innych pożeraczach róż :mad2: , bacznie przyglądam się swoim :search: . Zresztą mam wrażenie, że będąc w ogrodzie 50% czasu marnuje na oglądaniu :happy: . W każdym razie u mnie jeszcze nic nie widać :lev: .

Czy ja dobrze pamiętam, że ty na tym wzniesieniu będziesz rośliny skalniakowe sadzić? :think: Bo jeśli tak, to mogę coś od siebie ukopać (ciasno mi się na mini skalniaczku robi :tongue2: ) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 25 Kwi 2014 08:56 #247159

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta, wygląda mi to na parcha jabłoni, opryskaj Mythos 300 S.C - powinno pomóc :bye: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 18:41 #247940

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia dziś do północy na pewno nie wytrzymam, urobiłam się koszmarnie :jeez: :tongue2:
Moje mszyce nadal mają się świetnie :hammer: , bo ekologiczny oprysk z gnojówki z dodatkiem mydła potasowego i sody okazał się mało toksyczny :hammer: . Muszę coś nowego wymyślić :think:
O kurhaniku poniżej :woohoo: , dziś tam właśnie tyrałam :happy4:
Aha, w sprawie siewek werbenowych ;) , już są :woohoo: . Na dzień dzisiejszy wyglądają tak :happy3:


DSC_9633.JPG


Potem tak ;) (tu się puszczają werbeny przezimowane)


DSC_9632.JPG



Paweł dzięki za info :kiss3: , muszę nabyć ten środek, bo nawet nigdy nie słyszałam o nim :dry:




Wiem, że jestem nudna z tym marudzeniem na pogodę ;) , a ponieważ nie mogłam już znieść czytania jak to wszędzie pada i leje :jeez: wzięłam się za robotę i to ciężką :happy3:
Najpierw się zabrałam za obrzeża rabaty kurhanikowej, potem obrzeże samego kurhanika :tongue2: , potem przywiezienie od sąsiadki 12 worów z ziemią i rozsypanie ich na górce :tongue2: :tongue2: , a potem przywiezienie taczką wszystkich moich kamieni i rozmieszczenie ich na górce :tongue2: :tongue2: :tongue2: .
Mój kręgosłup nie jest zachwycony :jeez:

Zaczęłam wczoraj od odkrojenia przyszłych granic


DSC_9634.JPG


No i wywalanie trawska :evil: , jak ja to uwielbiam :hammer:


DSC_9635.JPG


Moja trawa ma w mieszance jakąś odmianę, która wytwarza kłącza jak perz i wręcz zszywa się z podłożem :sick: :hammer: . Oderwać to cholerstwo od wyschniętego podłoża jest nie lada wysiłkiem :pinch:
Niestety wczoraj musiałam wieczorem jechać do Lublina i kończyłam dzisiaj. A jak się wzięłam za robotę, to zrobiłam zdjęcia dopiero jak skończyłam przed chwilą :lol:
Uwaga, uwaga, maja górka zwana kurhanikiem w wersji prawie docelowej :woohoo:


DSC_9642.JPG


Nawet posadziłam już dwie roślinki w tych kamieniach :happy3: , naradkę odroślową i zawciąg jałowcolistny :silly: , widzicie je?


DSC_9643.JPG


I widok na całą rabatę uwieńczona kurhanikiem :P


DSC_9649.JPG


Kamieni zamierzam jeszcze dołożyć, jak uda się je przywieźć :happy4: , ale generalnie chcę, aby zostały tylko po stronie południowej górki, a na reszcie powierzchni posadzę jakieś inne, nie skalniakowe roślinki :lol: . Pomysłu na nasadzenia jeszcze nie mam sprecyzowanego ;) , muszę się wybrać do Joli i pooglądać jej rabatkę wzniesioną, bo to właśnie ona była dla mnie inspiracją :thanks:
Jestem wykończona :ouch: . Zapomniałam dodać, że z rozpędu przycięłam obrzeża jeszcze na sucholubnej i wypieliłam nową różankę falistą :tongue2:
Zostawiam kwitnącą Royalty i spadam do wanny, kurz i piach mam wszędzie :pinch:


DSC_9641.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 18:44 #247943

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej kurchanik robi wrażenie :bravo: :bravo:
też dziś zrywałam murawę i myślałam, ze orła wywinę :rotfl1:
w jednym momencie trawa nie chciała puścić i jak ją szarpnęłam to poszła ale ja na plecy i wszędzie ziemia....nawet we włosach :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 18:47 #247944

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Napracowałaś się, dziewczyno!
Trochę zazdroszczę, bo jak wiesz, u mnie padało. Ale nie mówmy o tym ;-)
Piękną mogiłkę udało Ci się zrobić... ja bardzo lubię takie wzniesienia! Jak zasiedlisz to miejsce roślinkami, będzie cudnie.
Odpocznij teraz!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 18:51 #247949

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czemu nie dziwi mnie to, co napisała Shirallcia? :silly:

Markitko... Ty... tytanie ;) pracy ogrodowej... powiedzieć banalne: wow! to za mało...
Słów mi brakuje bardziej, niż Tobie roślin do obsadzenia tego, nie bójmy nazywać rzeczy po imieniu, kurhanu! :dazed:
Kawał dobrej roboty odwaliłaś... i kawał jej jeszcze przed Tobą ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 19:02 #247955

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
haha no bo podczas pracy na działce zawsze się coś dziwnego mi przytrafi :happy4:
mama to widziała i ryczała ze śmiechu :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 19:05 #247961

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wbiłam sobie do pustego łba jak ma ta werbena wyglądać :hammer: i będę pilnie obserwować to miejsce, w którym rosła i wszystko wokoło :search: .
Przed chwilą przeszłam się okrężną drogą z domu do kompostownika - ogród pływa :pinch: - woda stoi :pinch: - niech już przestanie padać :hammer: - bo pada cały dzień :hammer: .

Czyli mam rozumieć, że skalniakowe chcesz? :wink4: Oki - w poniedziałek idę rwać :happy3: .

A tak na marginesie - jeśli Twój kurhan był inspirowany Joli wzniesioną, a ja usypię u siebie wzniesienie, to czy będę podwójną małpą małpującą? :think: :rotfl1: Bo chodzi mi po głowie i wyjść nie chce kopiec... prawie Kościuszki :happy3:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 19:05 #247962

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Wygląda wspaniale! Marta, chylę czoła :bravo: Dostrzegłam te maleństwa ;)
Współczuję braku deszczu, u mnie dziś pada od rana. Mam nadzieję, że jutro popada u Ciebie dla odmiany :happy: Fajnie że pokazałaś te siewki werbeny, już wiem czego nie wyrywać :happy:
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2014 19:12 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 19:47 #248004

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Podziwiam :thanks: Kawał dobrej roboty :woohoo: Marta, jakbyś miała ochotę na nową rabatę to mam niezliczone ilości takich rozchodników:

rozchodniki.jpg


Tylko potrzeba po nie osobiście przyjechać :wink4: :happy:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 19:49 #248008

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Tytan pracy, 300% normy.......... :rotfl1: ,dzisiaj już padało? oby bo zarobisz sie na śmierć.......niedługo trawnik zniknie, skąd ja to znam a potem obrobic to... :evil: nic dziwnego, że kręgosłup protestuje :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 19:52 #248012

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, brak mi słów :supr3: Ty maszyna jesteś nie człowiek!
Jak obsadzisz kurchan będzie rewelacyjnie :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 19:52 #248013

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Marto!
Podziwiam Twój piękny ogród i na razie jedyne co mogę z siebie wydobyć, to banalne (jak to określiła Gorzata) WOW :woohoo: .
Jak odzyskam głos, może napiszę coś więcej :comp: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 20:48 #248058

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta i mój kręgosłup woła o spoczynek :blink: od rana do 20 prawie, wystarczy chyba :wink4:
Ani kropli deszczu dzisiaj, a ziemia niestety suchutka :blink: wiem, bo sadziłam to i owo :happy4:
Ale, ale nie o tym chciałam, czy pisałaś już o pomyśle na kurhanik :think: sklaniakowe ... oby perz nie przerósł, czy te Twoja trawa z mieszanki :jeez: życzę :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 21:23 #248102

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Marta, roboty mnóstwo, ale jakie możliwości się otwierają! Teraz to już sama przyjemność - kupowanie i sadzenie! :)
Kamieni z czasem się dołoży... Widzę, że Ty potrzebujesz już! A jak tam auto z hakiem? ;)
Nadal jestem pod wrażeniem Twojej dbałości o oznaczanie tulipanów...
A Ty sadzisz bezpośrednio do ziemi czy do jakichś doniczek, koszyczków?
Głosisz nowe prawdy, nieznane nikomu ;) , niewykopywanie tulipanom służy? Moim zdecydowanie nie służy, ale ja je mam w doniczkach, to one w ścisku takim drobnieją... Chyba zaryzykuję sadzenie wprost do ziemi...
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 22:02 #248158

  • malami
  • malami's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Otrzymane dziękuję: 18
Chyba nie powiesz, że dzisiaj deszczu u Ciebie nie było ? u mnie był, a zupełnie nie był oczekiwany, ten jeden dzień w tygodniu mogłoby być ładnie ;) Zaplanowane pierwsze koszenie zrobione tylko w części :jeez: Angelique masz ładne, ja musiałam zrobić trzy podejścia i dopiero w tym roku mam ładne, ale czy będą też w przyszłym? raczej wątpliwe. Żonkile to zakupowa pomyłka chyba :lol:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Kwi 2014 22:52 #248224

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ogrom wykonanej pracy powala na kolana. :eek3: Już wyobrażam sobie jak kurchanik zarośnie. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.358 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum