TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowyo po czasie i tak 25 Lip 2015 20:35 #391177

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu, wątek zamknęłam aby mieć wreszcie czas na spacery po moich ulubionych wątkach :) Nie chcę być niegrzeczna i pozostawiać wpisów bez komentarza.Teraz będę bywać u Was i robić będę fotki Jaśkowej a kiedy nastanie martwy sezon ogrodowy, otworzę podwoje i zacznę pokazywać co się działo w tym czasie na naszej polanie :)
Szczerze powiedziawszy to aż tak bardzo nie zależy mi na zgodności odmianowej bo po czasie i tak nie wiem co jest co ;)
Jestem w trakcie spisywania u Ciebie i Marty, tych które mi się podobają i niebawem rozpocznę poszukiwania. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Lip 2015 21:04 #391201

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dalu, Ty masz jakąś wyjątkowo wczesną ketmię ;) No przecież nigdzie jeszcze nie kwitną :) Do jesieni jeszcze daleko, pocieszajmy się :)
Zapewniam Cię, że upały w niecienistych ogrodach czynią o wiele większe spustoszenie ;)
I jak, Lucyna zdrowa i jak nowa po terapii w Twoim ogrodzie? :lol: Bo powinna! :)
Masz rację, lilie z nazwami i bez pachną i kwitną jednakowo pięknie ;) Trudy identyfikacji znam i ja... Staram się jeszcze nie poddawać, z tym, że ja z liliowcami niektórymi do ładu dojść nie mogę...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Lip 2015 21:45 #391223

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No tak... ketmia i u mnie już kwitnie... na razie skromnie - jednym kwiatem, ale jednak ;)
Ten krzew kojarzy mi się z podróżami wakacyjnymi: w drodze na południe obserwowaliśmy często całe miasteczka obsadzone wzdłuż ulic wielobarwnymi żywopłotami z ketmii właśnie :flower2:

Dalu... lilie piękne! I rzeczywiście, tak to jest, że pomimo ciągłego dosadzania (ich i innych cebulowych) nie przybywa ich w spodziewanym tempie :unsure:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Lip 2015 22:29 #391261

  • peonia
  • peonia's Avatar
Poświęciłaś sporo miejsca w ogrodzie na równie przeze mnie ukochane hortensje, dębolistna wspaniała :dance: ,mam podobną , przycięłam i nie ma w tym sezonie kwiatostanów.Mikroklimat dla miękkowłosej- nie u mnie północny wschód :( i ogrodowe tez w tył, ale bukietowe, o tak...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 26 Lip 2015 06:00 #391319

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dalu ja o figowcu w gruncie to tylko pomarzyć mogę ;) , jednak u Ciebie zdecydowanie cieplej jest :) .
Rośliny śródziemnomorskie i ja bardzo lubię. Taki oleander to mi się bardzo marzy, ale nie mam go gdzie przechowywać zimą :( .

Na szczęście zawsze mogę zajrzeć do Ciebie i chociaż oko nacieszyć :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 26 Lip 2015 09:25 #391352

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Piękne i nad wyraz wczesne :supr3: kwitnienia u Ciebie. ale to pewnie przez tą pogodę. U Ciebie upały to i rośnie i kwitnie. U mnie zimno i mało słońca to wszystko się męczy i kuli z zimna i czeka na trochę słoneczka ;)

Mam pierwszy rok Klip daggę - u mnie malutka i dopiero zawiązuje pąki a ta która ode mnie pojechała w okolice poznania już wielka i pięknie kwitnąca. Dalie wszystkim kwitną a u mnie tylko jedna z JEDNYM kwiatem. I gdzie tu sprawiedliwość? Ale tak sie pocieszam, że może u mnie dłużej będę się cieszyć kwiatami :) Dobrze, że chociaż lilie i liliowce urozmaicają kolorami ogród :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 26 Lip 2015 11:27 #391394

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuś (Kwiatuszku), lipiec był u mnie nadzwyczaj upalny, ale jednocześnie bardzo suchy...Niektóre rośliny to lubią, inne -nie. Akurat ketmia rośnie w pobliżu południowej ściany, podobnie zresztą jak winorośle, i bardzo to lubi. Jest już obsypana kwiatami. Dalii nie mam, bo wystarczy mi wykopywanie, przechowywanie i dzielenie pacioreczników. Twoje dalie potrzebują trochę czasu, żeby się rozrosnąć :flower2: A może sypnij im trochę nawozu, albo podlej gnojówką :garden1:
U mnie akurat królują lilie :flower2: Raz jeszcze moja ulubiona Shocking

lilieshoc.jpg


Dorotko, ja na szczęście mam wielką, nieogrzewaną piwnicę, więc z przechowywaniem nie mam kłopotów, gorzej - z taszczeniem tych wielkich donic :angry: Z delikatnych roślin, to mam teraz 'fazę' na kloniki japońskie, których zgromadziłam już całe 5 sztuk! Śliczne są te maleństwa, ale czy przetrwają zimę?
Emerald Lace

klonikemerald.jpg


Beatko, hortensji w moim cienistym ogrodzie dostatek! W tym roku nawet ogrodowe pięknie kwitną, chociaż teraz muszę je mocno podlewać ze względu na panującą u nas suszę...A braku wilgoci to one nie lubią :( Za to liliowce kwitną w najlepsze, tylko im listki usychają na potęgę:

liliowcepom.jpg


Gosiu, też mam takie marzenia, żeby mieć ŁANY cebulowych - tulipanów, krokusów, narcyzów, lilii...(czytałam o Twoich hurtowych zamówieniach :comp: ), ale jakoś słabo mi to wychodzi ;) Nie mam takiej wolnej rabaty, żeby posadzić koło siebie 100 cebul; wpycham je w wolne miejsca, chociaż staram się, żeby z jednej odmiany było co najmniej 10 sztuk...
Lilie sadzę po 3, bo one jak już przeżyją, to mocno się rozrastają.
Holland Beauty

liliahollandb.jpg


Marta, okazuje się, że ketmia kwitnie również u Gorzatki ;) TY masz problemy z identyfikacją? :eek3: Przecież Ty znasz nazwy wszystkich kwiatków dużych i małych, a zwłaszcza małych( :happy4: ) i to również po łacinie :idea1:
Lucynka jest jak nowa, ale spędziła 3 tygodnie 'u wód', więc się wykurowała za wszystkie czasy :)
Chciałabym pokazać Ci coś małego, coś bylinkowego, ale u mnie tego typu rabat jak na lekarstwo :oops: Może więc wypatrzysz te nachyłki zza oleandra? :happy:

olekinachyki.jpg


Zaraz mam gości, więc lecę do kuchni, a wszystkim życzę miłe, leniwej, spokojnej niedzieli i zostawiam lilię Henry'ego:

liliahzb.jpg


...i jakieś lilie pink, które można podziwiać z wygodnego łóżeczka (to w ramach wypoczynku niedzielnego)

lilierzkiem.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia, anabuko1, Amarant, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 26 Lip 2015 21:19 #391533

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dalu, trafiłaś w sedno z tymi małymi kwiatkami :) Tak mi się ostatnio porobiło ;) , że jak kwiatek ma średnicę większą niż dwa centymetry, to już mi się nie podoba! :rotfl1: Staram się z tym walczyć, bo rozsądek mówi, że niedługo tych kwiatków nawet wyraźnie widzieć nie będę :lol:
O takie lilie powinnam kupować :)
Dalu, a ja miałam/no w zasadzie mam taką lilię podobną do tej Henry'ego, cudną 'Lady Alice' się nazywa... Ja już nie mam pretensji, że ta cebula się nie dzieli, nie przyrasta, ale w tym roku tylko taki kikut wypuściła bezkwiatkowy, wykopać cebulę i zobaczyć, co jej jest? Tylko czy ja będę wiedziała, co jej jest :rotfl1: A co jej może być? ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Lip 2015 11:57 #391689

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79698
Dalu, dzięki za lilię, jeśli napiszę, że cudna, to będzie okropne powtarzanie się.
I ja co roku dokupuję cebule, może nie aż kilkadziesiąt, ale trochę - i wcale mi nie przybywa, z podobnie tajemniczych powodów, jak u Ciebie. Choć we Wrocławiu nornic nie mam, mam dwie młode "koparki" :club2:
Twoje pacioreczniki - co za kolor!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Lip 2015 12:48 #391696

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witaj Dalu i od razu na wstępie dziękuje za miłe powitanie :)
Ooo tak , te lilie Pink App można podziwiać i z leżaczka a nawet z odległości na kilometr :rotfl1: jakież one wielgaśne .
Kusi Nas ten pan Jarosław tymi liliami i aż sie boje oferty jesiennej ,, czy ja sie jej oprę ? Nie byłabym chyba sobą :rotfl1:

Hortensja Anabelka i u mnie leży po deszczu ale taki jej urok chyba i juz nawet na to nie zwracam uwagi . Mi sie podoba i stojaca i leżaca. Jak coś sie lubi to i tolerancja wieksza na wady , prawda ?
Przecudny ten Twój ogród , oj przecudny i życzę dużo zdrowia ,sił i samych przyjemnych chwil :)
Pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Lip 2015 09:22 #391962

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Nic dziwnego,że lilia Shocking to twoja ulubiona .Wygląda rewelacyjnie.
A i inne lilie bardzo urokliwe :P
Ale maszdużego tego oleandra.On króluje, żadne nachyłki :happy:
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2015 09:23 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Lip 2015 11:16 #391986

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
'Shocking' godnie i sumiennie reprezentuje swą nazwę - szkokuje ilością kwiatów. :eek3:

Kloniki piękne są ale... na południu. Tak za mną chodzi palmatum Shirasawy...tylko czy on mi wytrzyma ?
Chyba na kloniki będę wpadała do Ciebie, pozwolisz ? :happy:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Lip 2015 11:40 #391992

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A dla mnie nieważne sa nazwy lilii.
Najważniejsze, żeby pięknie kwitły i pachniały. Uwielbiam ich zapach.
Wydawało mi się, że posadziłam ich w zeszłym i tym roku dużo, ale stweirdzam, że za mało
Trzeba dosadzić.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Lip 2015 22:01 #392120

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, z nazwą czy bez, lilie pachną pięknie i wyglądają też niesamowicie :flower2: Jesienią nie sadzę, żeby nie przemarzły, ale wiosną znowu dokupię kilka...naście, a może ...dziesiąt ;)
Scarlet Delight

liliascarletdelight.jpg


Firletko, kloniki to wyjątkowe 'delikatesy' i nawet u mnie mogą nie przetrwać zimy. Z pewnością dostaną kopczyk i płaszczyk z agrowłókniny. Ten ma listeczki jak koperek:

klonikkoperkowyEL.jpg


Aniu, teraz lilie to królowe ogrodu :flower1:

liliek.kann.jpg


...a oleander powoli się rozkręca :)

olekililiabeverly.jpg


Zuziu, ja jesień sobie odpuszczę, bo nie lubię sadzić lilii przed zimą, a po drugie podobno to są tylko te cebule, które nie sprzedały się wiosną...Będę musiała jakoś wytrzymać do stycznia, bo wtedy pan Pajda wystawia nową ofertę :comp:
Bardzo dziękuję za miłe słowa :kiss3:
Dla Ciebie Scarlet D. w całej okazałości:

liliaScarletD.jpg


...i pierwsze kwiaty hortensji bukietowych:

hortbukietoweKyu.jpg


Aniu (Łatko), moje psiaki na szczęście nie kopią w ogrodzie :) Co nie zmienia faktu, że lilie zamiast się mnożyć - znikają ;)
Ale parę jeszcze zostało i cieszy oczy oraz ...powonienie :flower1: Pacioreczniki mają kolor, którego mój biedny aparat nie widzi, a przynajmniej ma z nim kłopoty. W realu to ceglana czerwień. Próbowałam do niej dobrać kolory lilii, ale to nie takie proste:

kannyircznik.jpg


Montezuma

liliaczerzbl.jpg


Martulu, może Twoja cebula jest niedokarmiona, albo stanowisko jej nie pasi? Trudno powiedzieć...U mnie też jedne rosną do nieba i mają po 20 kwiatów na pędzie, a inne mizeroty z jednym nędznym kwiatuchem :angry: Dobrze, że nawet marne lilie mają kwiaty, które mogę dojrzeć bez okularów ;) Może dlatego tak je lubię?
No dobra, pokażę wobec tego najmniejsze jabłuszka, jakie mam - rajskie :)

jabuszkarajskie.jpg


Dzisiaj znowu ciemne chmury przewalały się po niebie, wiał jakiś dziwny wiatr, a deszczu z tego było ...no, niewiele :evil:
Trochę się ochłodziło - 20 stopni to temperatura do życia i prac w ogrodzie :garden1: :garden:
Widoczek na dobranoc

widoczeknaciekwVII.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Margo2, rm27, Bozi, Amarant, VERA, Krzysia, Zuza, Łatka

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Lip 2015 22:16 #392127

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Scarlet też z Lilypolu masz? Jakoś jej nie kojarzę, a piękna jest :hearts:
Jabłuszka rajskie już dojrzewają :dazed: , moje jeszcze zupełnie zielone ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Lip 2015 23:56 #392153

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak miło popatrzeć na ogród, który się poznało :P Od razu łatwiej skojarzyć co gdzie jest. Lilie przecudne, też ich troszkę mam, ale chyba nie lubią zbytnio gliniastej gleby, bo z roku na rok są słabsze. Za to liliowce coraz dorodniejsze.
Czy morele jeszcze masz? Czy już wszystkie zjedzone? Przepyszne!! Szukałam nawet w odmianach co to miałoby być, ale nie udało mi się namierzyć.
Wkrótce będziesz mogła nas uraczyć pewnie swoim niezwykłym wrzosowiskiem. Zanim się obejrzymy będzie połowa sierpnia i zakrólują na dobre, a masz się czym pochwalić, takie dorodne kępy!!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Lip 2015 09:10 #392197

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, wrzosowisko już wkrótce buchnie kolorami. Oj, będzie co podziwiać. :bravo:
W tym roku hortensja dębolistna też mi pięknie zakwitła.
O klony japońskie nie masz się co martwić. W klimacie Dolnego Śląska, w dodatku w takim dojrzałym, osłoniętym dużymi drzewami i krzewami ogrodzie, dadzą sobie spokojnie radę.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Lip 2015 18:28 #392283

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Lato ,lato ,a jesienią pachnie :lev: Chodziłam i podziwiałam dziś swoje floksy .Co niektóre są piękne :hearts: A Twój ogród Daluś ,jak bombonierka .Wypakowany roślinami aż się w głowie kręci :flower1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.614 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum