TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Cze 2014 18:37 #278003

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Moniko, gratuluję frezji :dance: . Moje (słownie dwa) kwiatki już przekwitły, ale zapach był cudny. Zamierzasz przechować cebulki? Co do dziury po szkodniku - to może być nornica, ale może też być kret. W dokładnie identycznym miejscu (zrobił sobie wyjście przy kamieniu)ostatnio złapał się właśnie kret. Kopiec niekoniecznie musi być jak się okazuje, bo długo o rycie podejrzewałam nornice, a łapały się krety :blink:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Cze 2014 18:46 #278006

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Monisiu jestem pewna, że Polish Spirit w końcu Cię oczaruje. On jeszce młodziutki, a zobacz jak już dużo ma pąków. Mój jeszcze nie kwitnie, ale pąków ma całą masę :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Cze 2014 18:57 #278011

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dokładnie tak, Aga ma rację :idea1:
A ja się dziś wściekłam na eMa z powodu powojnika - podkaszarką uciął mi jeden z głównych pędów kwitnącego "Viola". 1/3 oczywiście zwiędła :evil: myślałam, że uduszę.....
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Cze 2014 21:03 #278047

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jakbyśmy się znały dłużej ;) , to pewnie czytałabyś u mnie o wszelkich sposobach pozbycia się nornic z sadzeniem czosnku włącznie :silly: . Wszystko na darmo :happy3: . Zaczosnkowaną mam całą działkę :tongue2: , zarówno jeśli chodzi o czosnek jadalny (sadzę zimowy jesienią razem z różami) jak i wszelkie odmiany ozdobne :tongue2: . Szachownice też sadzę :tongue2: . A norniczki ryją sobie pomiędzy cebulami slalomy, a czasem wręcz podkopują czosnki, nic sobie z nich nie robiąc :happy4: . No nie zjadają ich :wink4:
Przy okazji okazało się, że na rabatach pięknie rośnie mi jadalny czosnek zimowy :woohoo: , głowy jak nie przymierzając chińskie :rotfl1:
Najbardziej się wkurzam po zimie, bo jak schodzi śnieg, to rabaty wyglądają jak po trzęsieniu ziemi :evil: , ale w ciągu roku jakoś ogarniam, przydeptuję i przydeptuję :whistle: .
Jedyne czego nigdy nie zastosuję to trutki, bo się boję o kota i psa :huh: , jedno i drugie rozumkiem nie grzeszy :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Cze 2014 22:16 #278426

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Weekend jak zawsze szybko minął.. Wesele znajomych- chyba najlepsze, na jakim byliśmy! Bez dziwacznych zabaw i konkursów, z super towarzystwem i w urokliwym miejscu. Tańca uczył nas Maserak :P Znam więc podstawowy krok salsy i tylko czekam na kolejne wesele- jak wpadnę na parkiet :dance: ... :happy3:
Biorąc pod uwagę fakt, że byłam kierowcą i powinnam być w swietnej formie- to jestem jak zdechła muszka.. Boli mnie wszystko, a po spacerze przysnęłam na kanapie..
Parno, duszno, pochmurno- wieczorem samo się wszystko podlało- i całe szczęście!

Doczekałam się kolejnych lilii- coś mi się wydaje, że są takie same, jak pierwsze..? Niby troszkę się różnią, ale podobne.. :think:
Lilia nr1
DSC05941.JPG


Lilia nr2- zakwitła wczoraj i nie moge się zdecydować.. Kolory takie same, ale ciapki na płatkach inny mają zasięg..?
Wiem, co zamawiałam, ale dostałam też gratis, tak więc pomieszało mi się co mam, i co gdzie rośnie. Miałam rozpoznawać po kwiatach- ale teraz nie wiem.. Czy to dwie różne, choć podobne- czy to ta sama odmiana..? Myslę, że tak..
DSC05942.JPG



DSC05940.JPG


Powojnik oplata brzozowy pieniek
DSC05943.JPG


Haniu- zobacz, Red Baron zaczyna się wybarwiać. Jak się cieszę!!
DSC05944.JPG


Bratki w upalnym czasie sprzed kilku tyg przekwitły i sądziłam, że to koniec na ten rok.. Przeżywają obecnie drugą młodość
DSC05949.JPG


Zakwita pierwszymi kwiatami Polish Spirit
DSC05951.JPG


DSC05952.JPG



Rajskie jabłuszko
DSC05950.JPG


Berberys Ottawski superba w tym roku przerósł ogrodzenie:)
DSC05945.JPG


Doczekam się też chyba kwiatów na powojniku Sweet Summer Love. Jestem o tyle ciekawa, bo podobno pięknie pachną!
DSC05953.JPG



Ostatnia kępa lilii, na które czekam- wychylają się spomiędzy thuj Kórnik.. Głupio je posadziłam :ouch: Mam nadzieję, że chociaż te będą inne. Kupiłam chyba 4 czy 5 odmian- po 2 sztuki i z tego co pamiętam to tu rosną po dwie sztuki z 2 odmian. Ciekawe, które :silly:
DSC05946.JPG



*********
Januszu - to nie jest załamywanie się. Raczej grymas zniecierpliwienia, że tyle mam atrakcji ;)
Sąsiedzi mówią, że mają kreta- a że ich psina jest bardzo energicznym psiakiem- maja też przeorane rabaty.. Nie wiedzą tylko, czy to sprawka kreta, czy raczej psa :happy:

Iwonko- myślisz, że kret..? Sąsiedzi mają kreta, a ja kilka tyg temu widziałam nornicę spacerującą po rabacie- stąd moje doymysły.. Cokolwiek to jest- wczoraj nalałam szlauhem wodę do norek. Pamiętam, że tak mój Tata walczył wiele lat temu z kretami- których od tamtej pory nie ma w ogóle. Cokolwiek to jest, może się niechęci..?
Ostatnio mało mam czasu na obserwowanie tego, co dzieje sie na ogródku. Jak obserwować ewentualne szkody- rosliny podgryzione od spodu zaczną marnieć..? Pewno tak- poczekamy, zobaczymy.. ale się wkurzę, jak coś mi zacznie ogródek obrzerać- normalnie petard nawsadzam w te norki :mad2:

Z frezji bardzo sie cieszę- po raz pierwszy mi się udało! Posadziłam w doniczce razem z mieczykami. Może po prostu diniczkę przeniosę zimą do garażu i tak przezimuję..? Masz jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Aguś- stara się powojnik, stara.. Jednak i tak będę go przesadzać wiosną. Może SSL zostanie na swoim miejscu- ale ten to w ogóle w lesie z rośnięciem.. :jeez: Nie mam teraz zbytnio czasu- stwierdziłam, że niech sobie rosną spokojnie, a ja jesienią wrócę do tematu..

Marto- więc antywampirowe zabezpieczenie nie pomaga..? Szkoda! Ja wczoraj zrobiłam powódz w korytarzach, po niedługim czasie oberwanie chmury poprawiło.. Może im się odechce! Też będę wobec tego przydeptywać te wzburzone rabaty..

Jutro od rana w podróży. Zawozimy Zaka do mojej Mamy, ja wpadam na chwilkę do pracy- i w trasę do Łodzi na zawodową uroczystość Męża.. Wrócimy późnym wieczorem- szkoda, bo w tym wakacyjnym czasie z ogródka najchętniej by sie nie wychodziło..
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2014 22:38 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Cze 2014 23:49 #278469

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, ale musiała być impreza! :dance:
SSl to istne cudo, bajecznie pachnie…warto czekać B) Zapach przypomina smagliczkę nadmorską, a obłoczki małych kwiatuszków mienią się wszystkimi kolorami tęczy :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Cze 2014 12:37 #278595

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
No niestety nie mam pojęcia co z frezjami dalej :oops: Zdaje się, że Ania sweety miała frezje, trzeba by zapytać.
Z dwojga złego to jednak chyba wole krety :) . Przynajmniej nie podgryzają roślin, tylko się rozpychają łapami pod ziemią i robią te paskudne kopce. Nornice niestety podgryzają. Poza tym z mojego doświadczenia wynika, że łatwiej złapać kreta. Nie będę się chwalić, ale dziś właśnie upolowałam :wink4: w rurkę. Jeden mniej.
Maserak :blink: fiu, fiu.....
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Lip 2014 22:42 #279515

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Coś nie mam weny do pisania ostatnio.. W ogóle sił i energii starcza mi jedynie na pojechanie do pracy..
Dziś od rana w pracy, z przerwą na odpoczynek u Mamy- mam garść zdjęć z maminych rabatek:)

Kasiu- pączki są, ale niewielkie.. Może wreszcie się doczekam- juz zdąrzyłam zapomnieć, jak ma wygladać SSl, jedynie pamiętam, że czytałam o pięknym zapachu. Warto czekać, mówisz.. :flower2:

Iwonko- a co zrobiłaś ze złapanym kretem..? Chociaż nie wiem, czy chcę wiedzieć :P
Frezje na razie kwitną, powoli dołączają mieczyki. Będę jednak musiała się zainteresować tematem.. Zgłoszę się do Ani- dzięki za pokierowanie mnie do żródła wiedzy :hug:


*****
U Mamy..
Rabatka przy altance bardzo zarosła. Zimą zawsze wydaje sie taka pusta, a latem-oczopląs i busz..
WP_20140702_001.jpg


WP_20140702_002.jpg


rabata przy schodach wejściowych..
Żurawki NN
WP_20140702_003.jpg


WP_20140702_004.jpg


Żurawki Berry Smoothie- rosną w cieniu, więc nieco niedobarwione..

WP_20140702_005.jpg



Hosta niedługo będzie kwitła
WP_20140702_018.jpg



Hortensja WIm's Red
WP_20140702_016.jpg



Tawułki Arendsa
WP_20140702_008.jpg


WP_20140702_010.jpg


WP_20140702_015.jpg



Zaczyna się wyczekiwane widowisko..
WP_20140702_006.jpg


WP_20140702_017.jpg


Pozdrowienia dla czytających! Weekend blisko, prognozy całkiem obiecujące- być może uda się niewielki relaks w ogródku..oj, jak wyczekiwany..
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2014 22:48 przez Monika-Sz. Powód: uzupełnienie postu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Lip 2014 05:55 #279563

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Moniko!

Widzę, że obie ciągniemy na oparach - i ja nie mam siły na nic, trudno jakoś wykrzesać ochotę do aktywności.
Do pracy pojechać trzeba, ale poza nią, niewiele robię.
Ty ewidentnie potrzebujesz paru dni urlopu, kochana. Za duże tempo Ci towarzyszy od długiego już czasu. Są widoki na wolne?

Maminy ogródek zachwyca dojrzałością... bardzo Wam się udały hortensje ogrodowe, no i tawułki zasługują na dużą pochwałę.
Ta ciemna, to Fanal, czy coś innego?

Pozdrawiam Cię gorąco i tak jak Ty, liczę na piękny weekend.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Lip 2014 23:05 #279805

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- u mnie to zwykłe zmęczenie materiału..u Was doszły silne emocje, które też niezwykle wyczerpują :hug: Fajnie, że masz już wakacje na uczelni- co prawda zadali Wam na wakacje sporo.. ale mimo wszystko wizja wolnego weekendu jest pokrzepiająca!
Urlop już sobie zaznaczyłam w grafiku- od razu poprawił mi się trochę humor ;) Jeszcze 3 tyg pracy i mam wolne. Nigdzie nie wyjeżdzamy w tym roku (tak samo jak w ubiegłym- takie uroki budowania..), jednak byle pogoda dopisała- będę zachwycona. Wystarczy mi słońce do szczęścia- poleżę na leżaku, pospaceruję po okolicy, może uda się zrobić kilka wypadów na plażę, odszukałam nieużywane od kilku lat rolki i zamierzam jeździć- mamy blisko domu tzw wodociągówkę. To technologiczna droga, która w pogodne dni zamienia się na deptak i ścieżkę rowerowo-rolkową. Spokojnie, zero samochodów. Nic więcej do szczęścia mi nie trzeba. No- może trochę kasy :silly:

Nie pamiętam nazwy tawułki u Mamy.. Fanal nie brzmi jednak zjaomo.. To było chyba coś składającego się z 2 słów :think:

*****
Wczoraj były fotki z ogródka Mamy- dziś moje rabatki na tapecie..
Do kwitnących frezji dołączył pierwszy mieczyk
DSC06000.JPG



Nieśmiało budzi się liatra, sadzona w cebulkach tej wiosny. Bardzo jestem jej ciekawa..
DSC06001.JPG



Niestrudzenie kwitnie Betty Corning, wystrojona w czapki elfów
DSC06002.JPG



Kępa lilii. Wspominałam, że mam Easy Dance po czym otworzyły się kolejne, prawie takie same..i zgłupiałam Więc te w wysokiej kepie to chyba podobne do Easy, ale inne.. :P Pieton
DSC06003.JPG



Dla przypomnienia- to pierwsza, która zakwitła i to jest chyba Easy Dance
DSC05773_2014-07-03.JPG




Paweł- poznajesz..?
DSC06005.JPG



Asiu- sadzonki dzielnie walczą. Niektóre straciły liście, ale walecznie wypuszczają nowe w narożnikach uschniętych(lewa strona fotki).. Jedna z sadzonek będzie kwitła :dance:
DSC06007.JPG



Haniu- trawki, po chwilowym zastoju postanowiły wypuścić nowe listki :woohoo: Rajgras zmizerniał, listki obwisły- ale wyrastają nowe. Widać, że roslinki się starają :dance:
Ja wiem, że ten rok raczej jest na przetrwanie, niż urodę- ale cieszę się, że w ogóle przeprowadzka się udała!
Red Baron się wybarwia- pokazywałą niedawno. Bezsprzecznie piękne są rozplenice :hearts:
Tu Rajgras z nowymi przyrostami
DSC06008.JPG



Kolejne lilie się szykują do otwarcia. Myslę, że jeszcze chwilka.. Teraz piękne słoneczne dni przyspieszą pokaz :lol:
DSC06010.JPG



Fragment rabatki, która kiedyś będzie trawiasta.. Rozchodnik, żurawki, i trawa Zebrinus. Sądziłąm, że będzie wyższa.. Posadziłąm ją na szczęście nieco na brzegu i za nią, pod płotem chciałabym jeszcze jakąś- ale wyższą i chyba bardziej strzelistą niż fontannę.. :think:
DSC06009.JPG



Rozchodnik na skalniaku zawzięcie kwitnie.
DSC06006.JPG



Polish Spirit wije się na ogrodzeniu- niech się tak nie tuli, bo długo tu nie zabawi..
DSC06011.JPG



Jutro piąteczek..oby nic w pracy nie popsuło mi humoru na weekend.. Tak bardzo wyczekuję tych 2 wolnych dni- w moich planach są pełne słońca i nic-nie-robienia ;)
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2014 23:14 przez Monika-Sz. Powód: uzupełnienie postu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Lip 2014 23:17 #279809

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Frezje na zimę trzeba wykopać i schowac w chłodne miejsce
Jak dalie i tego typu
Ja też spędzam urlop w domu.
Jakoś nie ciągnie mnie do wyjazdów.
Za dużo spędzam czasu poza domem na co dzień.
Chce w nim w końcu pomieszkać
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Lip 2014 23:42 #279814

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- dzięki za radę frezjową :kiss3: Ja poszłam na łatwiznę- mam je w jednej donicy razem z mieczykami :P Zastanawiam się tylko, czy muszę je wydłubywać z donicy, czy mogę po prostu donice zanieść do garażu?

Ja też z przyjemnością zostanę na urlop w domu- nacieszyć się nim muszę :) Idealnie by było- mieć wolne dni w wakacje, żeby w ogródku korzystac z pogody.. i jeszcze mozliwośc wyjazdu na urlop zimą w jakieś ciepłe rejony.. Ech- pomarzyć sobie można, a tymczasem odkładamy na kostkę na podjeździe, którą musimy zrobić przed zimą :hammer:

Zdaje mi się, że u Ciebie w pracy ciężko- i same pracujące dni wyczerpują, a i z urlopem masz problem..? 3maj się jakoś :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Lip 2014 01:54 #279825

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monisiu, zazdroszczę urlopu,a ,,peryskop'' rozchodnika poznaję :bravo: chyba już się zaaklimatyzowały u ciebie.My też spędzaliśmy urlop na budowie-dokładnie pamiętam układaliśmy z M.m panele podłogowe i malowaliśmy wewnątrz cały dom.....sufity ,ściany. :ouch:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Lip 2014 09:33 #279875

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Hej Moniko, znakomicie, że roślinki żyją. Mam nadzieję, że sprawią Ci radość, ale urodą ucieszą pewnie w przyszłym roku, bo teraz znowu upały i dla poprzeprowadzkowych egzemplarzy trudny czas.
Z trawnikiem to zupełne wariactwo: najpierw mnóstwo pracy i pieniędzy na założenie, a potem połowa do wyrzucenia bo robimy... ogród :woohoo: Jak sobie przypomnę, ile kosztowało założenie trawnika tutaj i ile się potem namęczyłam zrywając darń, to :mad2:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Lip 2014 22:58 #280064

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pawle- ubiegłoroczny urlop spędziliśmy na budowie, ja budowałam murki z piaskowca i przesadziłam, bo kolana pobolewają do tej pory..
Kilka dni wolnych między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem spędziliśmy na malowaniu całego domu. Ja byłam oczywiście chora- z gorączką, katarem itp ale ciągnęłam się na działkę- nie usiedziałabym w domu :P
Ten urlop zamierzam spędzić bardziej rekreacyjnie. Przywiozłam już rolki, które w szafie leżały od czasów LO i będę śmigać ;)

Rośliny przyjęły się super- szczególnie skalniakowe. Wydmuchrzyca też daje sobie radę, chociaż przysychają jej końcówki- ale i tak jest śliczna.
Biedne są liliowce. Kwitną obficie i pięknie, ale listki przyschnięte. Myślę, że trochę transport im zaszkodził, upały też robią swoje.
Grunt, że żyją a na pewno w kolejnym roku będą w lepszej formie

Haniu- rośliny cieszą ogromnie! W większości przeprowadzkę zniosły doskonale. Najważniejsze, że azalie się nie pokapowały, że się przeprowadziły- świeże listki, wszystko OK! Trawki też się zbierają- Rajgras odbija, Red Baron się wybarwia bardzo fajnie :dance: . Piękne rozplenice w super formie.
Najbardziej nie radzi sobie Miłka, ale czekam cierpliwie..

***
Weekend się rozpoczął. W pracy dzień bardzo miły i wesoły, pogodowo najbliższe dni zapowiadają się wspaniałe- od razu chce się żyć. Jutro rano w planach plaża.. :dance:
Udanego weekendu wszystkim życzę!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Lip 2014 19:30 #280449

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, ach te weekendy tak szybko mijają...
Jak spędziłaś czas? Udało się zrealizować wyjście na plażę?
U nas było stosunkowo niewiele mocnego słońca - raczej odczuwało się duchotę, wilgotność...
Szkoda, bo chciałam się trochę opalić.

PS. Cudne lilie!

Pozdrawiam gorąco życząc dobrego nowego tygodnia,
A
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 07 Lip 2014 00:01 #280561

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- witam gorąco, a wręcz upalnie..
Weekend bardzo treściwy- zarówno w zajęcia jak i relaks, tak więc dobry balans nam wyszedł. Mąż skosił, ja sprzątałam w domu. Wczoraj dzień rozpoczął się nieco ponuro, więc z plaży zrezygnowaliśmy, tym bardziej, że P miał pracę do zrobienia. Za to po południu P poszedł biegać po "wodociągówce", a ja towarzyszyłam na rolkach.. To była moja pierwsza przejazdzka po 10 latach przerwy- wróciłam bez zadrapań..ale i bez tchu :silly:
Dziś z kolei nie planowaliśmy plaży, ale zrobił się taki upał, że poleżałam na kocyku na ogródku. Niby w oddali pojawiły sie błyskawice i grzmoty, ale już raz mnie burza oszukała..więc w blasku błyskawic podlewałam.. i dobrze, bo deszcz popadał nieprzekonywująco :P
Nie chciało nam się sportowo działać, więc poszliśmy na godzinny spacer po okolicy szybkim krokiem- żeby komary nie dogoniły :P
Jutro cały dzień w pracy, ale jeszcze 3 tyg i urlopik :woohoo:

W ogródku niewiele się dzieje..
Gailardia kwitnie niezawodnie. Nawet po przekwitnięciu ozdabia się fajnymi pomponami
DSC06012.JPG


Bratki szaleją
DSC06014.JPG


Tawułki od Pawła powoli pokazują kolorki. Bidulki męczą się w te upały, po przeprowadzce muszą przecież odbudować korzenie, a jeszcze na urodę sił im starcza..
DSC06015.JPG


Tegoroczne wiosenne nabytki- hosty Christmas Candy= chyba zakwitną. Co prawda każda po jednym kwiatku, ale i tak super, że w ogóle..
DSC06016.JPG


Rozchodniki, w kompozycji z żurawkami Berry Smoothie. Z boku Red Baron, ale chyba z czasem będzie przesadzony..
DSC06021.JPG


Wim's Red. Wykręciła mi niezłego psikusa- wypuściła sporo wysokich gałezi- bez kwiatów. Jedyne 2 pąki są na niższych, z tyłu krzaczka, więc prawie ich nie widać. No czy nie złośliwie..?
DSC06023.JPG


Lilia NN. Jedna z gratisowych, nie pamiętam nazwy.. Jest w głęboko winnym kolorze i niestety nie umiem oddać jej urody na fotografii :(
DSC06027.JPG


Życzę wszystkim udanego tygodnia. Z pgornoz wynika, że pogoda da nam nieco w kość. Upalnie ma być, szkoda tylko, że roztapiać się trzeba w pracy :silly:
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2014 00:10 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 07 Lip 2014 11:55 #280636

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Wim's Red też tak u mnie miała w następnym, po posadzeniu sezonie. W kolejnych już kwitła jak szalona i kwiaty miała 'tam, gdzie trzeba' :D U mnie n razie w pakach, jak większość hortensji. Kwitnie tylko Pink Anabelle.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.613 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum