TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Sie 2014 21:07 #294865

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
Z cebulami w B. radzę się pospieszyć, ja myślałam, że u mnie jeszcze nie ma, a one juz się skończyły :hammer: . W tych dużych nie ma już co szukać, ale w mojej wsiowej B. były jeszcze trzy pudła w przecenie :woohoo:

Rano po pracy podjadę do B-ki ,,Okęciowej'' i zobaczę co tam jest..... :oops:

Monika do tych wrzosów i wrzośców do kompozycji może jakieś jałowce okrywowe :whistle: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Sie 2014 21:23 #294873

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No tak pogoda dziś się nie popisała :hammer: . Z moich planów też prawie nic nie wyszło :fly: . Ja to nie muszę czekać na kolejne wolne popołudnie, bo nie pracuję zawodowo, ale Twoje rozżalenie rozumiem :hug: .

To ustawienie wrzosów bardzo fajnie wygląda :woohoo: . Świetnym też pomysłem jest dosadzenie do nich tych z jasnymi (żółtymi, rudymi) gałązkami. Mam takie niezielone wrzosy i one pięknie wyglądają nawet jak nie kwitną. Wrzośce też jak najbardziej - będą zdobiły wiosną. Ja na swoim małym wrzosowisku mam też karłowe berberysy - pięknie przebarwiają się jesienią - polecam :teach: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Sie 2014 21:36 #294883

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
A u mnie nie padało , wreszcie się rozpogodziło i wyjaśniało,śłoneczko nawet przygrezwało,ale już nie tak upalnie ;)
Kusisz tą , Red Baron, oj kusisz :)
A wrzosowisko ładne się szykuje, " co się odwlecze to nie uciecze"
A ja mam jutro wolny dzień i na grzybki się wybieram :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Sie 2014 22:14 #294913

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Marto- muszę się wybrać do naszej Biedronki- chociaż ona bywa tak oblegana, że nie wiem, czy jeszcze coś będzie.. Sądzę jednak, że nie będzie jednego tylko rzutu cebul..

Agnieszko- hortensję tu posadziłam, bo tak mi się podobała, jak kwitła, że chciałam ją mieć przed nosem.. Napatrzyłam się już i czas na przeprowadzkę ;) . A serio mówiąc- nie podoba mi sie tutaj, nie pasuje mi.. a P od początku mówił, że nie jest z tego zadowolony :jeez:
Też mi się wydaje, że wrzosy na tle kosodrzewin powinny fajnie wyglądać.

Paweł- okrywowe mam prawie 2.. W doniczce od kilku tyg płożącego jałowca Ilee Blue i jakiegoś NN do wykopania od Mamy- tak więc ten drugi prawie :P . Na razie z tym doniczkowym chodzę po ogródku i układam w różnych miejscach- niby wszędzie mi pasuje, a nie mam pełnego przekonania, gdzie go dać..
Jakiś mały iglak na wrzosowisku się pojawi- to pewne! Myślę w ogóle, czy z przodu na brzegu nie dać płożacego, a gdzieś w środku jakiejś kulki typu miniaturowa kosodrzewina :think:
Zastanawiam się też, czy nie pasowałby jakiś krzaczek azalii wielkokwiatowej do wrzosowiska, bo mam wrażenie, że tak.

Dorotko- dokładne o tych wrzosach myślę :hug: Tak sobie właśnie myślałam, że jak wrzosy nie będa kwitły, to ta odmiana doda koloru- więc polecasz ten pomysł :) Pomysł z berberysem świetny!

Cieszę się, że mnie rozumiesz- jest mi troszkę szkoda, bo tak niewiele mam okazji do podziałania ogrodowo- a jak deszcz to marnuje, to tym bardziej mi przykro. Ale co robić- jedynie mogę grzecznie zaakceptować :dry:

Aniu- serdecznie zazdroszczę pogody- nas porozpieszczała do popołudnia..
Red Baronem kuszę bo fajny :hug: a z tego, co czytałam, nie jest ekspansywny. Pomyśl...
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Sie 2014 22:23 #294922

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie jestem ekspertem od wrzosowisk ;) , ale mam jedno u siebie malusieńkie :happy3: , może Ci pokażę co u mnie rośnie, bo przestrzeni pewnie masz podobnie jak u mnie ;)


DSC_2683.JPG


Jak widać bardzo dobrze komponują się małe iglaczki na nóżce :P , z przodu rosną wrzośce, a pomiędzy wrzosami wsadzone cebulki szafirków fajnie ożywiają to miejsce wiosną :silly:
Na zdjęciu tego nie widać, ale jest tam jeszcze mnóstwo siewek malutkich bratków, które sieją mi się wszędzie i tam też fajnie wyglądają :lol:
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 22:24 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Sie 2014 22:28 #294924

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Widzę, że jednak wrzosy kupione
Bardzo dobrze. Trzeba dać kolejną szansę.
Ja też swoim dam
Iwonka dobrze radzi z tym namoczeniem. Możeliwe, że moje wrzosy dlatego wypadły
Jak wyciągałam to co zostało, to widziałam, że wcale bryła korzeniowa się nie rozrosła.
Jak wsadziłam tak zostało
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Sie 2014 23:29 #294957

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
O to jak Martusia tak Ci podpowiada, to i ja wrzucę (później się usunie ;) )
Tak wyglądało we wrześniu, tuż po tym jak powstało
DSC_3778_2014-08-27.jpg


A tak wiosną jak kwitły wrzośce i szafirki
DSC_4743_2014-08-27.jpg
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Sie 2014 00:25 #294985

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dziewczyny- kochane jesteście! Bardzo Was proszę, nie usuwajcie fotek poglądowych!

Martuśka- domyślam się, że te okazałe kępy z przodu, to wrzośce- piękne! Fajny jest ten podgolony iglak w głębi. Ja w jednym miejscu mam szafirki- niestety długo w sezonie wiszą smętne liście i nie zasychają, więc ich nie usuwałam, ale mnie wkurzały. Jak sobie z tym radzisz- wrzosy rozrastają się i szybko zasłaniają te liście..? :think:

Gosiu- może faktycznie tak było? Ja rozmyślałam nad moim niepowodzeniem i moje błędy to- nie dałam bardzo kwaśnej ziemi a czytałam, że wrzosy są wymagające pod tym względem..stanowisko było półcieniste i często obficie podlewane- w nogach rododendrona.. Więc może ten mój nie zmarzł, a po prostu zgnił..?
W każdym razie zaopatrzyłam się w kwaśny torf i przekopię go z ziemią na rabacie. Wrzosy namoczę, a jak uda mi się kupić mikoryzę- to zaszczepię. postaram się na zimę zorganizować gałązki świerkowe dla osłony.. Myślę, że przy takich przygotowaniach i staraniach powinno się udać!

Dorotko- dzięki za fotkę- nie kasuj!
To samo pytanie o szafirki.. Ja przez chwilę myślałam o posadzeniu kępek krokusów, ale jak pomyślałam, że będę do czerwca oglądać wiszące marne liście po krokusach między wrzosami, to jakoś mi się odechciało.
Odsłona wiosenna super :hearts: - ale jakie są dalsze losy liści po przekwitnięciu szafirków. Mam tu spory dylemat, bo cebulowe wiosenne w tym miejscu byłyby wskazane- jedynie to mnie powstrzymuje..

Kolejna sprawa- gdzie Ty we wrześniu dostałaś wrzośce..? :supr3: Ja w ogrodniczym pytałam, to się dowiedziałam, że mają owszem wrzośce, ale kwitnące teraz (to są takie..? sądziłąm, że wrzos teraz, wrzosiec wiosną).. w każdym razie wiosennych wrzośców ni ma
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Sie 2014 07:12 #294991

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monia moje wrzosowisko powstało z tego co rosło w moim ogrodzie w innych miejscach. Nie kupowałam wtedy wrzosów ani wrzośców, to były zakupy z przed roku ;). Wszystkie wrzosy i wrzośce kupowałam na wrzosik.pl . Było to chyba w okolicach lipca 2012 :think: , wtedy były wrzośce dostępne. Tego sprzedawcę polecam w 100%, bo wszystkie rośliny tam zakupione były zgodne odmianowo i rosną do tej pory bez problemów.

Z liśćmi roślin cebulowych wiosennych jest tak, że albo godzisz się żeby one potem były, albo nic Ci na wiosnę nie kwitnie :tongue2: . I nie chodzi mi tu o wrzosowisko, ale o ogród generalnie. Szafirki kwitną dosyć długo, zdecydowanie dłużej niż krokusy. Liście jak żółkły to na bieżąco usuwałam. A potem się wkurzyłam i przycięłam je na jeża przy okazji przycinania wrzośców :happy: . Coś za coś Monia - trzeba wybrać ;) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Sie 2014 07:52 #294994

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Monika, polecam zainteresowanie wrzosami pączkowymi - u mnie 90% całosci, to właśnie one. Najdłużej zdobią ogród i mogę powiedzieć, że są zupełnie bezproblemowe.
Tu kilka słów na ich temat, z przeglądem odmian.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Sie 2014 09:27 #295017

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zgadzam się z Dorcią w kwestii liści szafirkowych, czy też krokusowych ;) . Albo nauczysz się przymykać na to oko, albo... odpuść cebule w ogóle :happy4: . Wszystkie cebulowe po kwitnieniu mają zasychające liście i wierz mi - sto razy mniej bolą szafirkowe niż na przykład tulipanowe :rotfl1: . Ale przecież nie wyrzeknę się tulipanów :silly:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Sie 2014 11:33 #295062

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorotko- dzięki za namiary. Nie ma wrzośców już w ofercie. Jak się ktoś w ostatniej chwili budzi, to tak jest.. Na wiosnę na pewno będą, to kupię na spokojnie:)

Agnieszko- dzieki za link! Nie wiem, jakie wrzosy mam..pewno zwykłe :unsure: Nie były opisane odmianowo niestety, więc wybierałam wg koloru. Poszukam może jakis fotek ze zbliżenia na necie i postaram się rozróżnić po kształcie.

Marta- ja cebulowych trochę mam- szafirki, krokusy, tulipany, hiacynty.. Liście oczywiście denerwowały prawie do wakacji ;) Teraz będę się starać sadzić cebulki w okolicy liliowców, host itp- żeby kolejne budzące się rośliny zakrywały usychające liście. U Mamy działa to z powodzeniem (krokusy posadziłam w okolicach liliowców, host, konwalii, tawułek), u mnie nie za bardzo miałam w czym je chować- nie miałam bylin, więc liście po krokusach "cieszyły" mnie do czerwca :silly:
Sądziłam, że to nie jest kwestia przymykania oka i pogodzenia się z tym, tylko kwestia sprytnego posadzenia, czego ja ewidentnie nie potrafiłam zrobić :P
Stąd moje rozterki na wrzosowisku- bo przecież wrzosy chyba tak szybko nie rosną, żeby zakryć usychające liście- i z tego, co piszecie, tak właśnie jest.
Cóż- pomyślę, co ważniejsze :silly:

********
Po wczorajszym obrzydliwym popołudniu dziś pogoda jest złośliwie ładna :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Sie 2014 13:12 #295070

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
edit.. Agnieszko- popatrzyłam na fotki wrzosów pączkowych i na moje sadzonki- niestety mam zwykłe.. Kwiatuszki są otwarte :unsure: Wybierając kolejne odmiany będę mądrzejsza..

Wspominałaś niedawno, jak Pan M z serdecznością podchodzi do róż.. Dziś P mówię, że trzeba przesadzić hortensję i pytam, czy wie w ogóle, która to.. "tak, to brzydkie przebarwione, co zasłania mi brzozę".. :jeez: Cóż- chociaż mam pewność, że nie będzie trudno namówić Go do przesadzenia :P

Zaraz idę do pracy- jest piękna pogoda :mad2: Zapowiedziałam Mężowi, że jeśli wieczorem nie będzie padać to wrócę mocno zła.. No żeby takie świństwo mi wykręcić z pogodą..
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 28 Sie 2014 22:26 #295236

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ależ dziś była burza! Do pracy jechałam w strugach deszczu.. też mi sierpień.. Aż boję się sprawdzać prognozę na weekend..
Przedpołudnie było słoneczne, więc porozglądałąm się po rabatach i nic mądrego nie wymyśliłam.. Co można wymyślić odkrywczego, mając 2 kolory wrzosów :silly: Doszłam jedynie do wniosku, że chyba przesadzę poziomki, bo marnują mi fajne miejsce.. Snułam się bez większego celu..i pożytku.

Tawułka Goldflame przebarwia się płomiennie
DSC06358.JPG


Z radością zauważyłam, że rozplenice od Hani kłoszą się coraz bardziej. Największa jeszcze nic nie ma, ale średnia już 3 kłosy, a najmniejszy maluszek- aż 8 :woohoo:
DSC06347.JPG


Z czego jeden nie do końca przekonany, czy warto :silly:
DSC06346.JPG


Wczoraj w sklepie bylinowym kupiłam też 3 kostrzewy Eljah Blue i zastanawiam się, gdzie je posadzić. Na razie przymierzam na rabacie trawiastej, ale rozważam też okolice wrzosowiska. Tu na rabacie trawiastej
DSC06355.JPG


Cała rabata. Na tle 3 jałowców chcę posadzić trzcinniki, przydałby sie jeszcze jakiś kwiatek. Rozważałam jeżówki, ale one chyba powinny mieć coś zasłaniającego im nogi, bo zdaje się, że dołem są nieciekawe.. :think:
Patrząc od prawej strony- duża rozplenica, jałowiec płożący, którego nie widać bo mały i płaski :unsure: , 3x berberys atropurpurea nana, 3x kostrzewy, za nimi trzcinnik będzie, dalej średnia rozplenica, Red Baron- za nim też może trzcinnik, mała rozplenica, rozchodnik i żurawki, ognik i zebrinus.
Muszę jakoś ożywić to wszystko.. Stąd pomysł na kwiaty- jednak żeby nie powtarzać rozchodników, które dopiero zaczynają wyglądać, pomyślałam o jeżówkach.. Jednak mam wątpliwości, czy nie będą nieciekawie wyglądać z gołymi łysymi nogami..?
Chyba nudna ta rabata wyszła :dry:
DSC06353.JPG


Zobaczcie, jak łyso tu bez klona- tego złamanego.. Jeszcze gorzej, niż było bo on chociaż robił tłok.. A teraz.. porażka :cry3:
DSC06357.JPG


Kolejny widok na bajzel w miejscu planowanego wrzosowiska.. Hortensja po prawej stronie do przesadzenia- w jej miejsce pójdzie rozlpenica wczoraj kupiona- ta z pędzelkami na końcach kłosów. Wrzosy może zostawię tj stoją.. Z boku białych jest krzew pigwowca i wydaje mi się, że tu będzie pasować. Przed nim chcę posadzić poziomki, rosnące teraz bardziej w lewo- koło iglaka małego przy brzegu murka.. Tak więc poziomki z przodu przed pigwowca (owocującego!). Za pigwowcem widać liatry- rozczarowały mnie. Krótko kwitna i robią mi tu bałagan, więc muszę je stąd zabrać.. Myślę, czy na ich miejsce nie posadzić Red Barona, a przed nim i w miejscu po poziomkach albo zostawić miejsce na wrzośce, albo może tu dać te 3 kostrzewy z rabaty z wcześniejszych fotek.. :think:
Humor popsuła mi pogoda, nie wiem co robić i może dobrze się stało, że padał deszcz- podumam jeszcze trochę, to może w bólach cos wymyślę.
Nie lubię tego miejsca, bo ciągle nie wiem, co zrobić z tym zakątkiem. Gailardia spod ogrodzenia wyleci, bo mnie tu wkurza. Posadziłam z tamtej strony liliowce- ale też nie wiem, czy tu zostaną.. Na razie jest tak- brzydko, bałaganiarsko i bez polotu :ouch: To jedno z moich nieulubionych miejsc na rabacie :jeez:
Na zdjęciu widać fragment agrowłókniny- ona stanowi plecy murka, żeby ziemia się nie wysypywała przodem.
DSC06352.JPG


Może jak za rok liliowce wypuszczą liście- te rosnące za jabłonką royalty, to nadadzą temu odcinkowi nieco uroku..? Na razie to chyba najgorsze miejsce, jakie mam :flower:

Mała samosiejka- mam takie dwie i sądzę, że za rok będzie więcej tych słodziaków!
DSC06350.JPG


Rozchodnik leniwie rozkwita, ale pszczoły już na nim przysiadają.
DSC06356.JPG


Niedługo będziemy samowystarczalni pod względem żywienia :happy3: Wczoraj na kolację grzyby z pobliskiego lasu, owocuje pigwowiec..
DSC06351.JPG


Poziomki dają coraz "bogatsze" plony :laugh1: dziś zjedliśmy po 3 poziomki :silly:
DSC06349.JPG


Widzieliście kiedyś psa, jedzącego na leżąco..? Jak byliśmy u Mamy, to któregoś wieczoru Zakuś posilał się w parterze.. Zapomnieliśmy zabrać jego miske, a że i tak je suche chrupki, więc dostawał ja na ręczniczku kuchennym- tak więc skoro talerz płaski, to po co sobie łapki męczyć.. :crazy: Widoczna na zdjęciu miska po prawej stronie należy do Kuby- psa Siostry
DSC06328.JPG


DSC06329.JPG
Ostatnio zmieniany: 28 Sie 2014 22:39 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sie 2014 22:46 #295523

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
ooooo tak!! U mojej sąsiadki psy jedzą na leżąco. Co ciekawe, wzięli w tamtym roku młodego psa i on widząc co robią te stare, bardzo szybko także zaczął jeść na leżąco :supr3:

Ciekawe czy moja rozplenica wreszcie puściła kłosy. Jeszcze niedawno nic nie było. Jakaś późna jest. Pamiętam jak pierwszej wiosny zaczęła wypuszczać trawki, a ja myślałam, że to perz w środku rośliny wyrasta i skrupulatnie "go" wyskubałam :club2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sie 2014 23:33 #295538

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- Zakuś często tak je, leniuch jeden.. Moja koleżanka zdziwiła się, widząc go kiedyś jedzącego na siedząco- nigdy nie widziała psa siedzącego przy jedzeniu.. aż szkoda, że wtedy sobie nie poleżał :lol:

W tym roku tak oglądałam Zebrinusa, jak Ty rozplenicę. To była jego pierwsza zima u nas i byłam cała w nerwach wiosną, że z kępy perz wyrasta. Doczytałam na necie, że białe paski pojawiają się później- więc czekałam, co z tego perzu wyjdzie.. WYszło, co trzeba, ale co chwilę źdzbła oglądałąm, czy dostają pasków..natomiast na tej zasadzie wypieliłam sobie irysy cebulowe- zdenerwowana, że perz się wysiał w cebulach..wyrwałam kilka sztuk za jednym zamachem.. Wkopałam od razu, ale nie wszystkie przeżyły tą pielęgnację :silly:

Januszu- dlatego też napisałam, że jeszcze chwila a będziemy samowystarczalni ;) Pierwszy zbiór, to była zawrotna ilośc.. w postaci jednej poziomki,, którą zjedliśmy na spółkę :happy: Sam więc rozumiesz, że 6ciokrotny wzrost plonów robi wrażenie :happy3:

*******

Dziś przedpołudnie było piękne! Słoneczne i uczciwie ciepłe.. Byliśmy na grzybach- cała siatka :woohoo: niestety tylko maślaków. Jutro muszę jechać na rekonesans do innego lasu..

Jak się spodziewałam, nie było trudno namówić Męża na przesadzenie hortensji.. "tej brzydkiej, co mu pieniek brzozowy zasłania".. Poszła za dom, od północnej strony i osłania teraz nogi jałowcom. Od cyprysika jest dużo miejsca dla niego, a hortensja zasłoni dół jałowców- no, chociaż jednego..
To te, które mi na przedwiośniu bardzo zbrzydły i pousychały.. W sezonie odbiły całkiem ładnie, popryskałam Topsinem i zobaczymy, jak będzie za rok..
DSC06371.JPG


Pagórek z brzozami nabiera przejrzystości. Nadal przestawiam wrzosy,,to kilka cm w jedną, to w drugą stronę.. Czy ja nie robię między nimi za dużych odstępów??
DSC06366.JPG


Miejsce hortensji zajmie rozplenica- nie mogę się napatrzeć na ten pędzelek, zauroczył mnie. Fotka w pełnym słońcu- wygląda, jakby świecił;)
DSC06367.JPG


Ponieważ uznałam, że czas pszczołom zmienić dietę a i one są tego samego zdania i przeniosły się na rozchodnika..
DSC06364.JPG


odkryły też wrzosy.. tu łobuz świeci majtkami.. widać, gdzie ma mnie i moje marne zdjęcia
DSC06363.JPG


Tak więc w ramach zmiany diety Mąż dziś usunął chwast, ozdabiający szczyt murka. Szkoda mi go było, bo jednak owadów siedziało na nim mnóstwo, jednak kwiatów miał coraz mniej, a bzykacze odkryły nowe tereny.
Pagórek zaczyna się przejaśniać..
DSC06369.JPG


Powyżej fotka jeszcze sprzed usunięcia kwitnącego chwasta- Mąż usunął go, jak byłam w pracy. Z tego miejsca wykopiemy jeszcze pigwowca, rosnącego na szczycie- za nim rośnie mały jałowiec Mordigan Gold, niestety niewidoczny.. Pigwowiec musi odejść..w inne miejsce :silly:
Na wysokości worka ziemi, leżącego po lewej stronie rośnie mały pigwowiec, który zostaje. Przed nim leżą 3 małe piaskowce- tu chce przenieść poziomki. Łatwo będzie do niech sięgnąć.
Myślę, że takie będzie ustawienie wrzosów. Chcę jeszcze dodać te o ognistych liściach i zostawić miejsce na wrzośce, które kupię wiosną. Powinien pojawić się tu też jakiś mały iglak, ale nie podoba mi się ten, który mam, tak więc na razie nie daje żadnego.
Rozważam jeszcze jedno ustawienie wrzosów, które może być niezłe i wypróbuję je jutro- białe z boku pigwowca, fioletowe na przód dla kontrastu z piaskowcem, a ogniste liście pod kosodrzewinę dla ożywienia. Rozlpenica stoi w swoim docelowym miejscu.
Wpadłam jeszcze na pomysł, że zamiast iglaka mogę posadzić 3 kostrzewy Elijah Blue- ode zdaje się są zimozielone..? A zawsze będzie je nieco bardziej widać, niż płaskiego iglaka.. Tak- trzeba to jutro sprawdzić!



Ale przynudzam, prawda.. żeby mieć kilka doniczek w poczekalni i tak to przeżywać :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sie 2014 07:03 #295559

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
W takim razie pocieszyłaś mnie. Od razu mi lepiej gdy okazuje się, że nie tylko ja miewam takie pomysły :lol:
Wrzosy uwielbiam, muszę 2 swoje przesadzić, bo iglaczki się rozrosły i je zasłaniają.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sie 2014 07:26 #295563

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monika latanie z doniczkami z miejsca na miejsce i ustawianie w różnych kombinacjach to standard :tongue2: - większość z nas robi dokładnie tak samo :happy: . Ja bardzo często zamiast latać z doniczkami bawię się w gardenpuzzle i tam wizualizuję swoją koncepcję :lol: . Jest to dużo łatwiejsze bo w "puzzlach" uzyskuję widok "dorosłej" rabaty i pi razy drzwi wiem jak będzie wyglądała jak się wszystko rozrośnie :fly: , a dodatkowa opcja zmian pór roku pozwala mi na zobaczenie tego miejsca wiosną, latem, jesienią i zimą. To dopiero jest frajda :happy4: .


U mnie Fito od zawsze je na leżąco - kładzie się na "żabę" i wcina :happy: . To dopiero jest widok, jak 50kg psa rozwala się na pół wiatrołapu i po jednym chrupeczku leniwie czyści michę przez pół godziny :lol: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.603 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum