TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 12 Sie 2014 20:50 #291205

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dobry wieczór!

Odpowiedzi:
Ina - dziękuję Ci bardzo chociaż nie wiem czy zasłużyłam na takie komplementy. Chyba każdy z nas ma jakiegoś konika, coś w czym jest naprawdę dobry i co sprawia mu przyjemność więc się w tym realizuje. Tak, kot ostatnio zwany Mrau albo Futrem częściej niż swoim imieniem, jak to przykrótki pan i władca prace śledzi z pozycji leżącej. Czasem przejdzie się "chodniczkiem" po ogrodzie (dobrze, że położyliśmy tą kostkę na obrzeżach trawnika bo po czym by bida chodziła ? Jeszcze by sobie łapki zamoczył :rotfl1: ).

Gosiu, kupowałam Hameln ale ewidentnie mam 2 różne odmiany: jedna wyższa i kłosy ma praktycznie od razu z bordowym kolorkiem i ta wcześniej rozkwitła. Druga jest niższa, kłosy białe i zakwitła jakieś 2-3 tygodnie później (tak cirka-about, nie zwracałam na to dużej uwagi). A może przesadź w inne miejsce najpierw? A jakie masz rozplenice giganta i miniaturkę ? Trzeba by poszukać w necie jakieś pośredniej do nich...

Aguś, dziękuję za ciepłe słowa. Na tej rabacie rosną miscanthus sinensis: gracillimus, morning light (dobrze rozpoznałaś), variegatus (ten najjaśniejszy) oraz Klaine Fontane, Rotstilber, Simply Red, Strictus i Zebrinus no i oczywiście piórkówki.

Robaczku - czemu nie ?! Co ma się zmarnować :dance:
Kolczyki uratowałam ale spędziłam nad nimi parę ładnych godzin.
Na tej rabacie zostaną the pilgrim (narożnik domu), teasing georgia (rośnie trochę wcześniej) oraz pod alchymistem 2 x comte de champagne (ale też nie jestem pewna bo wybiły na ponad 1,6 m i alchymist je przytłacza...chyba, że alchymista wysadzę ale on ma pod 4 m) i chyba tyle. Do wysadzenia z jednej strony 2 x graham thomas i golden celebration a z drugiej olbrzymia crown princess margareta, wollerton old hall, lichfield angel i crocus rose. Rośnie tam jeszcze jakaś pomyłka żółta jak jajo ale podoba się Babci to do Niej pojedzie. Na rabacie z lady of shalott i skowronkiem zmieści się najwyżej 1 róża - chyba crocus tam wyląduje albo wollerton old hall . To jest mała okrągła rabata wokół klonu i nie mam jak powiększyć bo tam jest dojście do oczka i do domku gospodarczego. Co do pozostałych to ponieważ są żółte lub wpadające w żółty to wymyśliłam, że wsadzę na rabatę piwoniową a piwonie porozsadzam po innych rabatach (ponad 20 sztuk). Może crown princess margareta zmieści mi się obok veilchenblau przy łuczkach (tam niedaleko rosną morelowe róże) ale jak ją tam wsadzę to mi zasłoni widok na dalszą część ogrodu a tego bym nie chciała. Jednym słowem szykuje się jeszcze myślenica oraz bajzel na jesień i kupa ciężkiej roboty...a w przyszłym roku zapewne piwonie nie zakwitną a róże będą marne ale co zrobić? Szkoda mi tej rabaty przy domu bo wyszedł taki prawie rose border ale tam jest naprawdę za ciasno :( a w sumie może to i ogrodowi na zdrowie wyjdzie...dzisiaj stwierdziłam, że rabata piwoniowa wieje nudą teraz ..no to nie będzie ! Piwonie na rabatach z różami nie będą wadzić a w tym miejscu się trochę ożywi...poza tym zaraz za tą rabatą są trawy i żółte jeżówki więc chyba będzie ok.
LO się nie przejmuj, u mnie też cudów nie ma ale ona tak ma. Daje czadu w czerwcu a potem rośnie w potęgę. Ja w tym roku zostawiam jej przekwitnięte kwiaty bo ma cudne owocki. Kochana no wiesz ale welcome to the jungle to chyba lepiej niż knocking on heavens door ...bo nie musisz czekać aż Ci ktoś drzwi otworzy :rotfl1: Też słuchałam kiedyś guns'ów jeślim Cię dobrze odczytała :drink1:
Tak pięknie opisałaś sierpniowy ogród, że nawet słucham tych cykad właśnie...

Dżisas znowu naćkałam tego tekstu, że głowa mała

zaraz znajdę jakieś focię na dzisiaj :bye:
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2014 20:59 przez moni.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 12 Sie 2014 21:11 #291211

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dzisiejsze migawki.
giardina, ładnie powtarza, kwiaty mają ładny kolor
20140812-untitled-038.jpg


Green Envy z zazdrości o inne jeżówki wypuściła dodatkowe 2 kwiatki - no szalej nie jeżówka !

20140812-untitled-045.jpg


A tak sobie wisi 1 z pędów golden celebration, który umknął sznurkowi, nad samym środkiem ścieżki...

20140812-untitled-048.jpg


Zielono mi

20140812-untitled-049.jpg


Lichfield angel z lekko morelowym pudrem

20140812-untitled-050.jpg


no the pilgrim "czaduje" !

20140812-untitled-051.jpg


Heritage, jak zwykle piękna i teraz się tak nie obsypuje jak w czerwcu

20140812-untitled-062.jpg

Scepter d'Isle, cały w kropki jak biedrona ale kwiaty ma piękne

20140812-untitled-066.jpg

cdn
Mrs John Laing, tegoroczna, na razie tycia ale kwitnie pięknie
20140812-untitled-068.jpg

Widok przez Reine Victorię, chociaż też cała w plamkach bardzo fajnie w tym roku kwitnie

20140812-untitled-072.jpg

Odszczekuję to co nagadałam na Mme Isaak Pereire - cudowna jest, pomimo lamparciego wzorku na liściach :mad2:

20140812-untitled-073.jpg


Rapsody in blue po kilku przeprowadzkach chyba otrzymała wreszcie dobrą miejscówkę - jestem z niej w tym sezonie bardzo zadowolona

20140812-untitled-075.jpg


Astrid Lindgren

20140812-untitled-077.jpg


chippendale - cudny jestem ...wreszcie ! po 3 latach!

20140812-untitled-088.jpg

Afrodyta

20140812-untitled-112.jpg

Edeniasty

20140812-untitled-124.jpg

cdn
pomarańczki
Lady of shalott

20140812-untitled-128.jpg


The lark ascending, Kasiek, przekroczył 1,6 m

20140812-untitled-130.jpg

Lady Emma Hamilton

20140812-untitled-132.jpg


Widoczki i trawy

20140812-untitled-079.jpg


20140812-untitled-091.jpg


20140812-untitled-101.jpg


20140812-untitled-103.jpg


20140812-untitled-107.jpg



:bye:
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2014 21:23 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, anabuko1

Ogród nie tylko różany 12 Sie 2014 22:58 #291283

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Twoje róże dalej pieknie czarują :wink2:
Ale i jeżówki masz śliczne, a Green Envy bardzo ciekawa, ładna,, a ja tak sie nad nia zastanawiałam na wiosnę, zastanawiałam i nie wzięłam jej :angry:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 12 Sie 2014 23:10 #291292

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moni, w takim razie planujemy sabat z różaną naleweczką na październik, co Ty na to? Wolisz przed wykopkami różanymi czy po? :tongue2:
Zaproszenie otwarte dla wszystkich rosomanes :dance:

Super fotosy zapodałaś na ukoronowanie wieczoru! Ach te kolory słońca i energetyzujące oranże :hearts:
Lady Emmy i Shalott, przerośnięty Skowronek, złoty jubileusz zalotnie kiwający się nad ścieżką...och i ach!

A ta fontanna srebrnych kłosów na miskancie to....Kleine Fontaine? :bad-idea:

ps. Guns'ów słuchałam i...słucham ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 14 Sie 2014 09:22 #291494

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Żal ruszać takie wielkie krzaki różane, ale sama się zastanawiam nad przesadzeniem LO. Rośnie już 4 lata na jednym miejscu i wyrosła na olbrzymkę-ale to niedobre miejsce :( Z jednej strony dusi Aleksander MacKenzie, a z drugiej włazi na Veilchenblau, tymczasem opielić pod krzakami się nie da, bo za gęsto i za kolczaście. Mam jeszcze chwilę czasu na zastanowienie...Jeśli przesadzę ją teraz, do wiosny jakoś sobie poradzi.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 14 Sie 2014 09:40 #291499

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Piękne róże pozdrawiam Ola.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 14 Sie 2014 21:17 #291604

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dobry wieczór!
nie wiem jak Wy ale padam na pysk i nie chodzi nawet o pogodę. Ciężkie 2 dni za nami i to jeszcze nie koniec. Jesteśmy w szale pakowania przed wyjazdem na wakacje (jutro!). Futro odwiezione do Babci, roślinki domowe i ogrodowe zabezpieczone. Trzeba się jeszcze spakować i można ruszać w drogę !

Robalku - no to planujemy! Październik jest dla mnie ok. Wolałabym nie pierwszy i nie ostatni weekend ale zobaczmy jak inne rosomanes z dostępnością :dance:
Tak, srebrne kłosy to Kleine Fontane.
No to Cię trafiłam z Guns'ami :dance: ja do nich czasami wracam ale nie na okrągło.

Ania - dziękuję. Nie żałuj na razie tej green envy, na pewno utrafisz jeszcze a może i lepiej poczekać - zobaczysz jak zimuje B)

Ewamaj - ano żal ruszać...nie lubię przesadzać róż i to nawet nie dlatego, że to ciężka i niewdzięcznie kolczasta robota ale one to potem odchorowują cały sezon. Na razie jednak nie widzę innej opcji z tą rabatą. Dzisiaj jak kosiłam trawnik to zarobiłam batem różanym w twarz, a dziecko, które było w okolicy wyszło z przeoranym ramieniem (nie zauważyłam, że pędy róż zahaczyły o rączkę od kosiarki i jak przejechałam dalej to odbiły prosto w nas). Poza tym żeby tam wykosić to trzeba być w 2 osoby - jedna jedzie kosiarką, druga podnosi pędy, a w ogóle to tam ciężko jest przejść. Niedawno podwiązaliśmy wszystkie pędy i zrobiło się światełko w tunelu a dzisiaj już cała ścieżka zasłonięta pędami różanymi.... skoro więc trzeba przesadzić to robimy to jesienią bo to jest lepszy termin niż wiosna (przynajmniej u nas w strefie 6b).

Ola - dziękuję

Zostawiam Comte de Chambord na dobranoc i uciekam do pakowania.

20140814-untitled-062.jpg


Nie wiem czy uda mi się jutro rano coś skrobnąć więc do zobaczenia, a raczej napisania po wakacjach :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Ogród nie tylko różany 14 Sie 2014 21:24 #291611

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, piękne ujęcie różane na wakacyjne pożegnanie!
Odpoczywajcie, ładujcie akumulatory, róbcie nic :)
Do napisania i daj znać, że dojechaliście szczęśliwie na miejsce! (chyba, że robisz całkowite off, od wszelakiej techniki także ;-))
Miłego!
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 18 Sie 2014 14:58 #292510

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
I znowu widzę trawy, które kwitną u Ciebie, a u mnie nie.
Miskanty
Czekam jeszcze, bo może tak jak rozplenice zakwitną troszeczkę później
Nie mam pojęcia jakie ja mam rozplenice
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 18 Sie 2014 15:34 #292514

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
sabat z nalewką jak najbardziej mi pasuje w październiku - piszę się :dance:
miłego wypoczynku Moniś :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 18 Sie 2014 20:18 #292563

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Udanego urlopu. :hearts: Trawy cudne. :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 18 Sie 2014 20:22 #292566

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Po prostu nie mogę się powstrzymać od komentarza na widok takich zjawiskowych traw!
Zdjęcia róż też tak profesjonalnie zrobione, że nawet na różę przychylnym okiem spoglądam :happy3:
Udanych wakacji, podziel się potem fotorelacją ;)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 19 Sie 2014 08:03 #292668

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moniczko słów mi brak ,aby Cię pochwalić kobieto :)Mnie ogarnęła jakaś niemoc twórcza i nawet nie chce mi się robić planów .U Ciebie wciąż cudowności i dobrze ,bo chociaż mam co oglądać :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 19 Sie 2014 08:44 #292672

  • Kozak
  • Kozak's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 185
Witaj Moniko Twoje trawy świetnie rozrośnięte i robią fajne wrażenie.
Pozdrawiam Mariusz.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 21 Sie 2014 18:26 #293180

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni patrz TU.

:)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Sie 2014 12:13 #294717

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam po przerwie !

Wydawać by się mogło, że pojechaliśmy na krótkie wakacje a wracamy do domu zimną, ponurą jesienią brrr!
12 dni totalnego odcięcia od wszystkiego (Aguś w tym od wszelkich kanałów komunikacji) bardzo dobrze człowiekowi robi ale nie przygotowaliśmy się na 12 stopni ciepła :(
Dzisiaj tylko króciutka relacja ogrodowa z tego co jako tako wygląda (róże :mad2: :mad2: :mad2: ) bo dotarliśmy do domu o 3 w nocy. Jakąś krótką relację z wakacji też postaram się wrzucić tylko musimy się ogarnąć

20140827-untitled-011.jpg


20140827-untitled-040.jpg


20140827-untitled-042.jpg


20140827-untitled-044.jpg

MartuśMarkita to od Ciebie :hug: )
20140827-untitled-047.jpg


20140827-untitled-051.jpg


I mała zapowiedź relacji wakacyjnej

20140820-untitled-238.jpg


20140827-untitled-071.jpg


do napisania :bye:

PS. Ewa-Terlica - nie kuś mnie plisss !
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 12:15 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Sie 2014 13:00 #294726

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moni, witaj!
Jak fajnie, że jesteś :dance:
Czekam na relację z wakacji, bo zajawka wygląda ekscytująco B)
Trawy piękne, hortki też...ale, ale...kto Ci wyplewił rabaty i skosił trawnik?? :woohoo:
Zestawienie Vanilla Fraise z tym purpurowym rozchodnikiem (? sadźcem?) bajeczne :bravo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2014 13:00 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Sie 2014 19:06 #294781

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni,ja nie kuszę,ja zamówiłam ;)

I za Kasią powiem,że hortensja z rozchodnikiem wyglądają super!

A teraz poprosimy relację z wakacji :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.513 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum