TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 19 Paź 2014 17:24 #306933

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Moni...te rozpleniczki w rosie ....ojejciu :woohoo: ale je uchwyciłaś cudnie :jeez:
Kochana...tez nie moge sie doczekac wiosny i jak buchną te Twoje nowe nasadzenia.... :search:
Aaaa ten szczeniaczek nie jest u mnie...sąsiadka ma braciszka,a została jeszcze do wzięcia sunia....tak się zaangażowaliśmy w szukanie domku...bo cudeńko wyjątkowe...pyknę przy okazji fotosa :wink4: a kot...no nie wiem...muszę sobie zajrzeć głęboko do rozsądku i rozważyć sprawę... :happy4:
Ja dzisiaj cały dzień w ogrodzie.... robię roszady różane ...trawiaste też i bylinowe...mózg mi paruje :happy3:
Ale fajny dzień :dance:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 20 Paź 2014 09:16 #307052

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam w ponury poniedziałek!

Alphax - Janusz - dziękuję i serdecznie zapraszam

Bozi - mi też się spodobał ten karmnik - fajny pomysł!

Marta - no szczerze mówiąc w ogóle jakoś do mnie nie dotarło, że się więcej osób grupowo wybiera, a poza tym zdecydowaliśmy się w sobotę o 8 rano - taki spontan :jeez: ale nie mogę odżałować, że się nie spotkaliśmy :( masz rację może następnym razem się uda!

Katja - niestety się nie spotkaliśmy - wielka szkoda. My dotarliśmy na miejsce parę minut po 12 i w arboretum nie spotkaliśmy nikogo a i w centrum żadnej grupy zorganizowanej :happy:
co do tego w czym się specjalizują to szczerze - nie wiem. W centrum było sporo miskantów, jakieś proso, rozplenica, bodajże molinia ale miskanty w zdecydowanej przewadze... może dziewczyny, które częściej tam bywają będą mogły udzielić bardziej wiarygodnych informacji.
Niestety nie wiem jak ten rozchodnik się nazywa -podejrzewam go o bycie Matroną. Jest stosunkowo wysoki, liście zielone z wyraźnym brunatnym nalotem, ciemne łodygi, kwiaty w pączkach zielonkawe, potem jasno różowe i z czasem ciemnieją do bordo. Nie ukrywam, że to mój ulubiony rozchodnik. Jakby co to mogę wiosną uszczknąć bo teraz już chyba za późno.

Aga - ja też bardzo żałuję, że nie udało się spotkać i poznać osobiście. Może następnym razem. Mam nadzieję, że zakupy trawiaste szybko zaowocują spektakularnymi widokami i wrażeniami jakie dają trawy ozdobne, chociaż wiadomo, że trawki będą potrzebowały trochę czasu na rozrośnięcie się. Ja na rabatach istniejących już niewiele miejsca mam. Pozostaje mi albo wymienić nasadzenia albo wykroić z trawnika nowe rabaty. W obydwu przypadkach potrzeba wnikliwej analizy i przemyślenia i pod tym względem zima będzie dobrym okresem :happy:

O Ty! Ale fajnie z tą książką ! Ja mam kilka ogrodniczych ale głównie siedzę necie. Ostatnio nie wychodzę z kreacji stworzonych przez Pieta Oudolfa i Thomasa Rainera, a to przecież tylko kropla w morzu...

Edytka - no kurcze tak niefajnie wyszło :( bardzo żałuję! Ten kwiatowy to za stawem? No nie byliśmy tam bo wydawało nam się, że to już ogród sąsiada :rotfl1: szlag! No nic - powód aby tam wrócić np. wiosną :happy:
Jeśli chodzi o molinie to ja na razie nie nabywałam - pozostawiłam to na wiosnę bo dopiero wtedy będę mieć gdzie posadzić. I tak mam za dużo traw do tymczasowego posadzenia na zimę :jeez:
O widzisz, ja też tak mam, że pełno super miejsc na trawki widzę - kolejna szajba mnie dopadła :rotfl1:
Kupiłam : miskanty elfin, memory, beth chatto, andante, jeżówkę secret passion i hortensję diamantino.

Dorotka - Keetee - szalona kobieto! Wczorajszy dzień był piękny i wręcz stworzony do ogrodowych szaleństw ! Jak przemówisz sobie do rozsądku to wiesz, że nic z kota nie będzie ? :whistle: Skoro z psinką sytuacja przedstawia się jak piszesz, to w takim razie życzę powodzenia w znalezieniu domu dla zwierzaczka.
Rozplenice są teraz najfajniejsze jak dla mnie !

U nas właśnie lunęło - wrzucam więc jeszcze kilka słonecznych wczorajszych fotek i zabieram się za robotę jakąś

20141019-untitled-062_2014-10-20.jpg


20141019-untitled-087.jpg


20141019-untitled-013-3.jpg


20141019-untitled-011-2.jpg


20141019-untitled-009-3.jpg


20141019-untitled-007-3.jpg


20141019-untitled-004-2.jpg


20141019-untitled-001-3.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2014 09:19 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogród nie tylko różany 20 Paź 2014 11:36 #307078

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Cudne jesienne zdjęcia :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 20 Paź 2014 13:03 #307089

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne Moniczko robisz zdjęcia .Czuję jak bym oglądała piękny album .Zakupy udane ,będzie co podziwiać na przyszły rok .Trochę szkoda ,że sezon się kończy ,ale z drugiej strony ,to rośliny muszą odpocząć i my ogrodniczki też :paper:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 20 Paź 2014 14:03 #307095

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Tradycyjnie deszczu zazdroszczę :evil: , u nas poranne zachmurzenie rozwiało się bez śladu, słońce przypieka :mad2: , a wieje, jakby łeb miało urwać :angry: . Nie mam wyjścia, sadzę :rotfl1:
Minęliśmy się dosłownie o minuty ;) , tylko, że my zakupy robiliśmy w szkółce, nie w sklepie.
Generalnie Daglezja specjalizuje się w iglakach, głównie szczepionych, tzw."kulkach" ;) , z traw przeważają miskanty. W szkółce pan Maj chwalił nam się swoimi siewkami miskantów, ależ piękne niektóre :woohoo:

Jak tam, zaczęłaś już naukę? Ja zaczynam w sobotę :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród nie tylko różany 20 Paź 2014 20:23 #307166

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale zdjęcia :hearts:
I to Twój ogród prezentuje się najlepiej. Nie cukruję.
Twoje połaczenia są rewelacyjne
Pisałaś swego czasu, że szukasz roślin do periowskiej
Może takie by Ci odpowiadało?
pbs.twimg.com/media/BFVKAhxCEAAuiUf.jpg:large
Dla mnie rewelacyjne zestawienie
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 20 Paź 2014 20:38 #307171

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Moni, same piękności kupiłaś :flower2: . Zobaczymy jak wypadną u Ciebie w ogrodzie, bo ja jak oglądałam zdjęcia to nie bardzo widziałam różnicę pomiędzy wszystkimi tymi miskantami :lol: . Jeżówkę secret passion i hortensję diamantino już mam :P .
Tak, to ten ogród za furtką. Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia i przy okazji wstawić swoje :P :
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...um-daglezja-w-rykach
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 20 Paź 2014 20:49 #307175

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ale heca tu też Ryki i to jeszcze z M.............szał trawiasty na FO :happy-old: , toż to obłęd jakiś :rotfl1: .Różanki zamieniać w stepy...... :devil1: .Najbardziej podoba mi się jarmuż czy to kapusta toskańska ? przed trawami rośnie.......u Maja......
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 22 Paź 2014 20:57 #307633

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Moni, fajowskie trawki. Sie będzie działo :supr3: A do traw i perowskii dosadź wysokie, pojedyncze zawilce. :hearts: Widziałam takie zestawienie w Hortulusie i siem zakofałam. No cudo, mówię Ci. Z trawami świetnie też grają rudbekie, gaura, firletka kwiecista w dużych kępach, mikołajek płaskolistny, przegorzan kulisty albo wysokie czosnki kuliste, które będą ozdobą zanim zakwitną trawy. Wszystko zależy od Twojej wizji i gustu. Ech... masz z czy szaleć kobieto. :lev:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Paź 2014 06:26 #307712

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Moniu.
W jednym zdaniu przekażę wszystko co miałbym ewentualnie jeszcze do napisania.
W mroźne zimowe wieczory możesz sobie zasiąść w wygodnym fotelu i popijając imbirową herbatkę zacząć pisać poradnik pt.
,,Jak stworzyć swój własny piękny ogród".
Pozdrawiam.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 24 Paź 2014 19:27 #308077

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Piątkowe dobry wieczór!
Się będzie pisało...
Jestem po pierwszym zjeździe na uczelni ! Ostatnie 3 dni były mega wyczerpujące ale też mega interesujące. Na razie podoba mi się i to bardzo chociaż to dopiero początek ! Fajna, kameralna grupa, "wypasieni" wykładowcy na wysokim poziomie z ogromnym doświadczeniem i osiągnięciami z 2 krk uczelni, ciekawe tematy - czegóż chcieć więcej ? Zdecydowane WOW tego zjazdu jak dla mnie to udowodnienie nam przez wykładowcę, na naszych własnych przykładach, że każdy potrafi rysować ! Cieszę się niezmiernie, że jest tak dużo zajęć z rysunku chociaż bałam się tego jak diabli! Na następny raz mamy już oczywiście zadanie - do wykonania min. 8 szkiców ołówkiem ale możemy też eksperymentować np. wprowadzając 1 dodatkowy kolor, podkreślając np. pisakiem skalowanym ważne kontury czy szkicując na kolorowym papierze itp. Muszę się zatem zaopatrzyć w większą ilość materiałów plastycznych! A z tematów "tematycznych": historia ogrodów, symbolika roślin ozdobnych, kreacje ogrodowe i kształtowanie terenów zielonych, ogrody biblijne jako przykład ogrodów tematycznych, rola roślin drzewiastych w terenach zieleni, prawo w terenach zieleni, mapy, skale i plany zagospodarowania przestrzennego .... uff! To co mnie jeszcze cieszy, to fakt, że nie traktują nas po tzw. łebkach. Będzie więcej nauki ale lepiej też zrozumiemy temat i o to chodzi!

W związku z powyższym w ogrodzie nie podziałałam od wtorku nic :( ale we wtorek przygotowaliśmy z M teren pod poszerzoną rabatę trawiastą. M zdarł darń, oczyściliśmy teren po tymczasowym ognisku, wszystko wyrównaliśmy wstępnie. Na wiosnę planujemy tą rabatę zasiedlić. Bardzo się cieszę z tej pracy bo tzw. tymczasowe ognisko straszyło swoim mało wyjściowym wyglądem na środku ogrodu, a teraz już jest gites! Jak dojdą trawy będzie, mam nadzieję, jeszcze fajniej. A propos, część traw...tfu tfu...co ja piszę....trawsk już doszła i stoi częściowo pod domem a częściowo w domu w oczekiwaniu na posadzenie. Na razie będą zadołowane w miejscu tymczasowym a na właściwe miejsce trafią dopiero wiosną.

Odpowiedzi:
Aniu - dziękuję Ci ślicznie :hug:

Ewuniu-Nowinko - :kiss3: no słów mi brakuje - dziękuję Kochana i cieszę się, że Ci się podoba. Masz rację - czas na odpoczynek!

Martuniu - no widzisz, tak to czasami wychodzą spontaniczne decyzje :rotfl1: w szkółce też byliśmy ale uznaliśmy, że to nie ten adres i się zebraliśmy :rotfl1: no! Wniosek, że trzeba się umawiać bo można bardziej skorzystać :kiss3: Ja już po pierwszym zjeździe - życzę powodzenia i jestem przekonana, że będzie Ci się podobać!

Gosiu - zawstydzasz mnie ale z serca dziękuję :kiss3: właśnie to zdjęcie, które podlinkowałaś zainspirowało mnie do zmiany rabaty aspirinowej - nie zamierzam odtwarzać tamtej kompozycji - nie śmiałabym i nie wyszłoby to tak pięknie ...ale chciałabym bazując na tym zdjęciu stworzyć taką trawiasto-bylinową rabatę, zwiewną i delikatną - czy mi się uda ? Zobaczymy ! Pomysł klaruje się w głowie już jakiś czas ale nie ma jeszcze ostatecznej formy - chyba czekam czego się nauczę na studiach i odłożyłam podświadomie zakładanie kilku rabat na wiosnę :whistle:

Edytko - buźka! za otwartość i szczerość ! No to prosto z mostu: wybrałam te miskanty tylko na podstawie jesiennego wyglądu sadzonek (oprócz memory, którym mnie zaczarowałaś wcześniej, a który nota bene teraz też wygląda zaje*). Nie szukałam konkretnych odmian, starałam się tylko nie wybierać tych, które zamówiłam wcześniej przez net. Dlaczego ? Bo te trawy pójdą na różne rabaty. Poza tym to małe doświadczenie jakie mam z trawami podpowiada mi, że nie ma co zagłębiać się szczególnie mocno w detale jeśli chce się stworzyć luźną, lekką, prawie naturalną i nie zobowiązującą kompozycję z traw, a na takiej mi zależy. Podsumowując - zobaczymy co żem nakupiła i co z tego wyjdzie :devil1: Za chwilę lecę pooglądać podlinkowany wątek bo nie miałam czasu do tej pory.

Sierika - ależ ja nie zamieniam różanki w step! Różanka zostaje w przewadze ! Nieco odmieniona, odmłodzona niejako, wyselekcjonowana, o mniejszej ilości niektórych egzemplarzy i bez takich, które mi w całości kompozycji nie zagrały ale zostaje - wciąż jako nr jeden! Step dokładam bom się zakochała w tego typu ogrodach i chcę mieć próbkę tego za oknami.
Wydaje mi się, że to jarmuż a nie kapusta toskańska ale specjalistką w tej dziedzinie nie jestem. Generalnie bardzo spodobało mi się tamtejsze założenie. Warzywnik tuż przy domu w wysokiej skrzyni - ozdobny jak ogród ozdobny!

Ewa-Constancjo - no czosnki już tam mam ..chociaż trzon rabaty dopiero w doniczkach lub jeszcze nie kupiony :rotfl1: to co już mam to sporobolus heterolepsis - inspirację z ogrodu prywatnego Pieta Oudolfa, którą się zachwyciłam (stoi w salonie i zachwyca) i perovskie. Przegorzan mam na innej rabacie ale myślę nad nim bo się sieje jak nieboskie stworzenie i mam mszycowy problem z nim. Mikołajka, firletki i rudbeki nie mam ale mam zimę na przemyślenie tematu bo obok powiększyłam rabatę trawiastą i jak nie tu to tu albo pod brzozami :rotfl1: chciałabym przez zimę to dopracować.. Zawilce....a wiesz, że o nich myślałam....chciałabym ich dokupić wiosną, szczególnie białych, pojedynczych bo uwielbiam i może to jest myśl .... :think: dzięki za podpowiedź :hug: A co do szaleństw to tak ostatnio myślałam coby wykroić trochę trawnika na kolejną rabatę ale moje zapędy skutecznie ostudziły wykłady wczoraj....Trzeba zachować równowagę w ogrodzie pomiędzy trawnikiem i rabatami ! Całość powinna być przemyślana i skomponowana....i zaczęłam się nawet zastanawiać jak to jest u mnie...no nic - jak dojdę do wniosków, że nie jest przemyślane to będę zmieniać ale na razie podoba mi się z grubsza tak jak jest.

Waldek - w jednym zdaniu odpiszę: Dziękuję z całego serca za tak pozytywny odbiór moich kreacji ogrodowych i jakkolwiek daleko im do doskonałości, to stanowią ważny element naszej rodzinnej egzystencji jako swoista oaza, ostoja i wytchnienie od codziennych stresujących i zabieganych spraw ...co więcej, jeśli komuś jeszcze się podoba to cieszę się niezmiernie i z głębi serca :thanks:

Ok - parę fotosów dla przełamania tekstu :rotfl1: trawiastych, a jakże ! A propos, uświadomiłam sobie z niejakim smutkiem, że jeśli nie trafi się tak długi sezon jak teraz to cudnie kwitnących traw nie zobaczymy :( niby i bez kwiatów piękne ale jak człowiek takie cuda zobaczył to dusza będzie tęsknić...

Variegatus-oby jeszcze chwilkę ciepła ....

20141021-untitled-004.jpg


20141021-untitled-005.jpg


20141021-untitled-020.jpg


20141021-untitled-009.jpg


20141021-untitled-016.jpg


20141021-untitled-021.jpg


20141021-untitled-022.jpg


I przepiękny wschód słońca - mam nadzieję, że jako tako uchwycony (poświęciłam się, ku uciesze sąsiadów, w piżamie na taki ziąb i jeszcze po drabinie na dach domku gospodarczego wylazłam coby lepiej widzieć.....no jakby na to nie patrzeć to mi bije!)
20141022-untitled-029.jpg


20141022-untitled-032.jpg


20141022-untitled-034.jpg


20141022-untitled-037.jpg


:bye:
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2014 19:36 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta

Ogród nie tylko różany 24 Paź 2014 19:41 #308081

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Opis programu wygląda bardzo ciekawie. Prawie Ci zazdroszczę tych studiów :lol: .
Trawku urokliwe i bardzo podoba mi się zestawienie tego ciemnego miskanta z niższym o jasnych kłosach :hearts: .moni wrote:

20141021-untitled-009.jpg
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 24 Paź 2014 19:45 #308083

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Monia....no ewidentnie Ci bije :happy4: ale jakże mi jest to bliskie kochana :rotfl1:
No ale sama powiedz nie warto było po tej drabince w pidżamce :funnyface: Jam bardzo rada ,ześ taki poranek pyknęła :kiss3:
Aaaa to zjeździk był się odbył....to dobrze....bo myślałam ,że się zaraziłaś :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 24 Paź 2014 19:50 #308084

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jak ja bym chciała, żeby mi ktoś udowodnił, że umiem rysować :woohoo: :happy3:
Zazdroszczę Ci tak urozmaiconego programu :huh: , u mnie w planie zajęć jutro i pojutrze jedynie "podstawy architektury krajobrazu", w sumie 16 godzin :pinch:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 24 Paź 2014 20:33 #308102

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Ogród, rośliny śliczne a fotki cudne :-)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 25 Paź 2014 18:45 #308263

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Monic posadziłam dzisiaj moje golaski. Jak sobie pomyślę, że moje kilkanaście sztuk tyle mi czasu zajęło to zastanwiam się jak Ty co roku te dziesiątki róż sadziłaś?

Poradż mi proszę jesli posiadasz Heatcliff, Young Lycidas, Soul (tantau) czy kwitną obficie i jaki mają pokrój. Zamierzam poisadać pełną kolekcję purpurowych róź :) ale wyłacznie takich, ktore kwitną minimum dwukrotnie.
Jesli masz te roże czy mogłabym prosić o zdjęcia koloru ich kwiatów?
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 26 Paź 2014 17:59 #308464

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dobry wieczór!
Edytko - fakt, zaczęło się ciekawie i powiem szczerze, że to sama przyjemność uczyć się rzeczy, które Cię pasjonują. Edytko to zestawienie, o którym piszesz to morning light (za nim nieco na lewo gracillimus) i simply red. Niestety simply red został zdominowany przez rajgras w efekcie większa część rośliny wylądowała w koszu. Zostawiliśmy tylko mały fragment, który przynajmniej na pierwszy rzut oka wyglądał na "czysty" i zobaczymy co z tego będzie.

Doris - no co racja to racja - wiele by nas ominęło gdybyśmy czasami nie zaszaleli. Nie pamiętałabym tego wschodu słońca gdybym foty nie cyknęła, a tak mogę do niego wracać. A wiesz trochę mnie rozkłada w końcu się chyba zaraziłam od dzieci ale szpikuje się naturą i jakoś leci. Zjazd się odbył - pierwsze koty za płoty!

Marta - jak tam u Ciebie zjazd ? Nie zaglądałam jeszcze ...mam nadzieję, że okejos. Poczekaj na zajęcia z rysunku to Ci udowodnią !

Ewik - dziękuję ślicznie :)

Madżenko - ano ja sama tych róż nie sadziłam. Może z połowę. Przy takich pracach mam pomoc M a ostatnio nawet synkowie pomagają. Tak czy inaczej wsadzanie róż to ciężka robota i zwykle z ulgą przyjmuję jej zakończenie.
Z tych, które wymieniłaś mam tylko Young Lycidas, 2-letni krzew. Kwiaty mają piękny kolor. Nie mogę jednak wiele o nim powiedzieć bo mi go zdominowała kocimiętka i od 2 lat niziutki i kwitł raczej słabo. No kilkanaście kwiatów - to mało trochę ale na 99% jest to wina sąsiadujących kocimiętek (wszystkie młode róże w towarzystwie kocimiętki posadzonej blisko podobnie sobie radziły). Kocimiętki usunęłam i zobaczymy w przyszłym sezonie. Acha, łapał plamistość ale patrz wyżej - na moje skromne doświadczenie róże były przyduszone przez kocimiętkę. Pamiętam, że masz munstead (super wybór moim zdaniem), burgundy, heidi klum, na pewno masz tego więcej... z purpurowych powtarzających ja mam jeszcze szekspira 2000 - ciut jaśniejszy niż munstead w moich warunkach ale łapie jednak plamistość. Mam też tradescant - u mnie tycia róża, bardzo kiepsko przyrasta i nie krzewi się za bardzo, pędziki cieniutkie ale kwitnie bardzo obficie. Powtarza. Kwiaty bardzo ciemne. Ja zobaczę jak będzie sprawował się u mnie w przyszłym sezonie. A grafin von hardenberg posiadasz ? Też ciemna, pachnąca, powtarzająca, wielka, zdecydowanie do cienia.

Powoli kończę jesienne szaleństwa. Trawki, które przyszły zostaną zadołowane, a ja wsadzam resztę cebul (czosnki, szafirki - całe taczki wykopanych z rabat aspirinowych), wycinam resztę bylin i planuję wiosenne rewolucje - oby sił, chęci i energii starczyło!

Young lycidas dla Madżenki:

20140621-untitled-048.jpg


20140621-untitled-047.jpg


20130706-untitled-020.jpg


20130707-untitled-106.jpg


I jesień w odsłonie ponuro-tajemniczo-mglistej

20141026-untitled-061.jpg


20141026-untitled-058.jpg


20141026-untitled-053.jpg


20141026-untitled-049.jpg

cdn

20141026-untitled-047.jpg


20141026-untitled-043.jpg


20141026-untitled-040.jpg


20141026-untitled-039.jpg


20141026-untitled-034.jpg


20141026-untitled-033.jpg


20141026-untitled-031.jpg


20141026-untitled-029.jpg


20141026-untitled-025.jpg


20141026-untitled-022.jpg


20141026-untitled-020.jpg


20141026-untitled-013.jpg


20141026-untitled-009.jpg


20141026-untitled-008.jpg


20141026-untitled-006.jpg


20141026-untitled-003.jpg

:bye:
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2014 18:06 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Madżenka

Ogród nie tylko różany 26 Paź 2014 18:27 #308475

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Niezmienne zachwycam się Twoją rabatą trawiastą, choć powiem Ci, że odkryłam, że moja trawiasta przestała być trawiastą :supr: . Tyle innych roślin do niej dosadziłam, że chyba trawy są już w mniejszości :think: . O tej porze roku trawiasta wygląda cudnie, ale powiedz, czy nie przeszkadza Ci to puste miejsce wiosną i na początku lata?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.439 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum