TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 15 Lis 2015 22:59 #413868

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo,to w takim bądź razie,żydowskim targiem,śniegu i mrozu tyle aby roślinki były zabezpieczone.robale wymarzły a Ty abyś nie musiała odśnieżać :hug:
Iwonko,pozdrowienia przekazane :kiss3: Prezenty w większości kupuję w sieci,dobrze,że mamy teraz takie możliwości :)
Alinko-niestety nie jestem przyzwyczajona do zastępstwa w kuchni,mój M to dobry chłop ale w kuchni czuje się jak słoń w sklepie z porcelaną :P jeszcze nie tak dawno nie wiedział kiedy zaczyna gotować się woda. :jeez: i żadne strategie tu nie pomogą ale za to wykorzystuję go ile tylko się da w pracach,przynieś,podaj,pozamiataj w wolnej chwili se polataj :P
Polluś,rzadko mam to szczęście,że ktoś podstawi mi jedzenie pod nos.Roladę o której wspominasz, doskonale robi moja najstarsza córka i kiedy jeszcze była w kraju to dosyć często gościła na naszych stołach.
Monia,jeśli większość facetów jest taka jak piszesz, to ja już chyba wolę sama gospodarzyć w kuchni :P
Beatko,we dwoje zapewne i raźniej i szybciej,ja w tym roku mam ułatwione zadanie,przygotowuję tylko kilka potraw na wynos do córki.Robię barszcz,grzybową,kluski z makiem i to wsio.
Paweł,bo Ty jesteś macho a nie zwykły facet :P a tacy przy garach nie stoją :devil1:
Monia,cwana bestia z Pawła i tyle :teach:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 16 Lis 2015 08:18 #413893

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
A mój M w kuchni czuję się bardzo dobrze.Umie chyba zrobić wszystko( nie piecze. tylko)Są dania ,że tylko on gotuje.Często niedzielne obiady on robi.Albo do spółki.Na święta , czy jakieś imprezy działamy wspólnie.I to już duuużo lżej.Ale już i mój starszy syn też trochę kucharzy,więc nie jest źle.
Ja mam często jedzenie gotowe.Wymieniamy sie pracami.Zakupy on też lubi robić. Także na tym polu jest też lżej.
Ja jeszcze się nie zastanawiałam nad potrawami świątecznymi.Wiem już ,że coś muszę zrobić i wysłać paczkę do Anglii do córci.Bo jak tam bez dań na wigilie i święta.I opłatek oczywiście ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 16 Lis 2015 09:38 #413902

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Rozważania świąteczne już w toku :woohoo:Przygotowania niestety żadnej z nas nie miną .Ja mam ostatnio pomoc w kuchni .Omija mnie pieczenie ciasta .Córka wzięła to na siebie .Mąż przywozi wszystkie ciężkie zakupy ,a ja i tak przez trzy dni nie wychodzę z kuchni :jeez:Co roku obiecuje sobie ,czego to na przyszły rok nie zrobię i co roku jest to samo .A potem trzeba to wszystko zjeść masakra .No ale od czego są słoiczki ,folijki i rodzinka .Jakoś dają radę :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 16 Lis 2015 17:58 #413950

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ogrodnicy wpadli w nastrój świąteczny i tylko im jedzenie w głowie :happy: 'Najlepiej robi nam to, czego nie zjemy' i tej zasady się trzymam.
Raz w życiu zamówiłam karpia w galarecie w bardzo renomowanej w okolicy firmie, wiele lat temu to było, o cateringu nikt nie słyszał. Oni przyjmowali zamówienia świąteczne, wszyscy byli zachwyceni. Postanowiłam spróbować. W skrócie: ryba była .....śmierdząca :oops: . Przyjęli pazernie taką ilość zamówień, że nie byli w stanie przygotować wszystkiego na świeżo. Ale była awantura! Chciwość ludzka nie zna granic.
'...w wolnej chwili se polataj.' :rotfl1: :rotfl1:
Romuś, mam nadzieję, że już dałaś sobie spokój z ogrodowaniem, można się przeziębić od samego patrzenia przez okno; rano było przecudnie, a potem nastała paskuda :hammer:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2015 17:59 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 17 Lis 2015 21:03 #414146

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Przepis na roladę będzie mile widziany :) Ogród po wiosennych przeróbkach fajnie wygląda. Romko te konary na rabatach są śliczne, uwielbiam drewno w ogrodzie. Ścieżka też ciekawie wyszła, tylko koniecznie obierz z kory te drewniane konary...dłużej poleżą. Drewno zostawione w całości szybko się rozpada...nie obrane poleży tylko dwa trzy lata. Różami jestem zachwycona, śliczne odmiany zgromadziłaś...czy wszystkie są pachnące?
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 17 Lis 2015 23:01 #414182

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No coś Ty! P w kuchni to skarb.. gotuje przepysznie. Gorzej ze sprzątaniem. Różnica polega na tym, że jak ja coś robię to sprzątam po sobie, blat umyję i płytę.. Jak za gotowanie zabiera się P, to ładowanie do zmywarki i mycie blatu to moja działka :(
Za to ja nie wynoszę śmieci :silly:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 18 Lis 2015 07:58 #414192

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma wrote:
Paweł,bo Ty jesteś macho

:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Roma Kochana :kiss3: ,rozumiemy się bez słów........ :devil1: :tongue2:


2688_prawdziwy-macho.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, grula

Jaśkowa Polana 2015 19 Lis 2015 21:01 #414417

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Bardzo spodobał mi się pomysł świątecznego dekorowania domu już od Mikołajek :) u nas dopiero w Wigilię od rana wariactwo ...i po co?...bo śp.Babcia tak kazała :)Babunia musiała mieć oko na wszystko i kursowała między piętrami (nade mną mieszka Ciocia).Często mnie to denerwowało. Teraz,kiedy Jej nie ma, strasznie za tym tęsknię!Nic już nie jest takie samo ,więc sprowadzę karton z ozdobami 6-go -postanowione :)
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Lis 2015 10:29 #414660

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu, jak tam? Wszystkie róże przesadzone? Uporałaś się z pracami jesiennymi?
Ja wczoraj przesadzałam róże i sadziłam cebulowe. Niestety nie skończyłam a od jutra ma byc niewielki mróz w ciągu dnia :jeez: . Chyba pójdę wysadzić resztę cebulek dzisiaj :think: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Lis 2015 19:50 #414781

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu,marzyłby mi się taki chłop ale teraz po 44 latach już nie warto myśleć o zmianach :P Na szczęście nauczył się robić zakupy ale pod warunkiem,że dostanie kartkę :devil1:
Ewo,myślę,że w tym roku już nie będę gonić w piętkę,po 6-tym grudnia udekoruję dom i podwórko i będę się upajać widokiem a nie oglądaniem garów.
Haniu,tak to jest jak się samemu robić nie chcę :devil1: :devil1: (żartuję) Przez kilka dni wcale nie wychodzę na podwórko bo co chwilę pada ale roboty w ogrodzie jeszcze niezakończone :( Nie będę miała wyjścia i muszę jeszcze zrobić co nieco.
Aniu96,dziękuję za podpowiedź w temacie kory,wiosną się za to zabiorę.Wydaje mi się,że wszystkie albo spora większość to róże pachnące i powtarzające kwitnienie.
Monia,to co pisałam to było o naszym Pawle ;) masz świętą rację,że gotujący chłop to skarb,mnie nie było to dane :( Ja też nie wynoszę śmieci :P
Paweł,no właśnie "prawdziwy Macho" :devil1:
Beatko,trochę za dużo pracy przy dekoracji domu aby robić to na ostatnią minutę.Za czasów naszych babć stroiło się tylko choinkę w domu a teraz to jest cały rytuał.Niektórzy tysiące lampek i dekoracji zakładają.
Edytko, a gdzie tam skończyłam :jeez: prawie tydzień przesiedziałam w domu,liczę,że od jutra będę miała szansę choć na trochę wyjść z domu.Kilka róż zostało mi do posadzenia.Chcę tą białą pnąćą różę z pod domu przesadzić w inne miejsce a tam dać czerwoną bo ta biała na tle białego domu jest prawie niewidoczna.Muszę jeszcze przesadzić białe floksy no i trzeba będzie wreszcie zacząć zabezczać hortensje ogrodowe i kopczykować róże.Sporo jeszcze tego zostało do zrobienia :teach:
Witam Cię Kasiu na Jaśkowej :bye: skąd wiedziałaś ,że przepadam za ciastem z galaretką? masz gdzieś ustawionych odpowiednich ludzi? :devil1: Zdjęcie wkleiło się w odpowiednie miejsce :) Na naszej polanie też nie ma ani jednego drzewa ale polana jest otoczona drzewami i cienia jest wystarczająco dosyć a czasami nawet nam go brakuje.Liści nie wygrabiam,dopiero wiosną tam gdzie jest potrzeba to się je usunie.Nasza polana leży na skraju Borów Tucholskich pomiędzy Gdańskiem a Bydgoszczą,wszędzie mam 100 km.Agroturystyka to za wiele powiedziane ale tak od czasu do czasu przyjmujemy gości,tych którzy cenią sobie spokój albo jazdy konne po pięknych przyległych lasach albo też tych którzy lubią leśne wędrówki.Zaglądają również do nas Oazowicze i z tych wizyt jestem najbardziej ukontentowana bo nigdy nie zostawią mnie bez pomocy a to wypielą a to coś posadzą a nawet zaprojektują rabaty :) Będzie mi bardzo miło jeśli zechcecie swój wolny czas spędzić na Jaśkowej.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 22 Lis 2015 21:25 #414850

  • Roma
  • Roma's Avatar
Hahahahaha mój Skrzat uśmiał się do łez a ja nie pytaj,już Cię lubię :kiss3: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 23 Lis 2015 17:01 #414959

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
kryzysowa wrote:
Aaaaaaaaaa!! :woohoo:
Tak sobie wrzasnęłam z zachwytu na myśl o wczasach w siodle :woohoo:
Tylko..
Żeby nie było jak w tym kawale..
-Schudła Pani coś na tych wczasach w siodle pyta lekarz?
-Ja nic, ale koń ze 20kilo :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Jak koń się zbuntuje, zawsze zostaje grzybobranie, a na tym punkcie razem z mężem mamy totalne fixum-dyrum :whistle:, więc możesz być pewna, że nawiedzimy Cię w na ten moment nieokreślonym pewno jutrze i nie zapomnimy przytarmosić ze sobą ciasta z galaretką :kiss:

Dobre Kasiu ,hahaha

Romka pamiętasz jak ja próbowałam wsiąść na konia ? :happy3: :happy3: w żaden sposób mi się nie udało ,nawet z drabiny do tego biedny ten koń który miałby mnie nosić :happy3: :happy3: :happy:
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2015 17:07 przez e-genia.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 19:53 #415235

  • Roma
  • Roma's Avatar
Geniu a jakże,pamiętam :devil1: :devil1: ale chyba nie było tak źle. :P
Dzisiaj pokażę wam Jaśkową polanę i jej okolice widziane okiem moich znajomych :)










Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2015 19:57 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 19:55 #415236

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:woohoo: Piękne zdjęcia :hearts:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 19:59 #415237

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Na zdjęciach znajomych widać, że jest to urokliwy i sielski zakątek :)
Jak ja żałuję, ze nie mamy już swoich klaczy, chociażby do popatrzenia i słuchania galopu na łąkach :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 20:06 #415240

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Coś w tym jest, że każde oko inaczej ujmuje pozornie te same widoki :)
Bardzo malownicze zdjęcia :bravo:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 20:14 #415243

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79661
Rzeczywiscie bardzo nastrojowe zdjęcia. Chciałaby dusza do raju, znaczy precz z miasta...
Romo, u nas spadł pierwszy śnieg - i nawet odrobinę leży na trawie. Uporałaś się z sadzeniem roślin na nowym miejscu?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 21:00 #415260

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Pięknie, cisza, mało ludzi, dużo zwierząt.....tak lubię, daleko od cywilizacji. :hearts:
Fotka konika.... :hearts: :hearts: :hearts:
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2015 21:01 przez sierika.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.439 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum