TEMAT: W moim ogrodzie

W moim ogrodzie 21 Paź 2015 08:42 #409236

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Elu witaj :kiss3: , fotka ze śniegiem wzbudza we mnie negatywne uczucia :supr3: :supr: :rotfl1: :devil1: twój ogród coraz piękniejszy....no... piękny był od początku... :whistle: ...ale, ale nie widzę ,,nabytków'' z szkółkingu :happy-old: wycinka bardzo profesjonalna :bravo:

Elu przepraszam za dużo ,,świniny'' pożeram i mam luki w szarych komórkach ,wiedziałem że zapomniałem :rotfl1: na ostatnich fotkach jest chyba jabłonka ozdobna z malutkimi czerwonymi jabłuszkami...co to za odmiana (płacząca) ....czy za mało biorę Luteiny.... :think: .
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2015 08:50 przez chester633.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogrodzie 27 Paź 2015 23:49 #410704

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Kasiu - o śniegu już dawno zapomniałam, wróciła złota jesień.
Już nie pamiętam, kiedy ostatnio tak pięknie wyzłociły się moje brzozy,
zwykle wcześniej, bo już latem, zaczynały tracić liście.
Dzisiaj pracowałam przy domu, złote liście, migocząc w słońcu, spadały na trawę.
Jesień potrafi być piękna, ale siedząc w czterech ścianach [ np. w pracy] trudno to zauważyć.



A to pnąca hortensja w towarzystwie ognika:



Wiem, Marta, że nie sadzisz żółtych kwiatów, ale czy chcesz, czy nie, teraz żółty kolor rządzi.
przynajmniej u mnie w ogrodzie, pani jesień wiele roślin przemalowała.
Niektórym dodała trochę czerwieni, pokażę kolona RED SUNSET, którego ubiegłej jesieni Paweł wiózł z okolic W-wy :) .
Mój ma jeszcze liście, jest jeszcze maleńki, ale 'płonie' .







Iwonka w sobotę 'podrzuciła' mi po drodze kupione wcześniej rośliny w donicach.
Słyszałam, że większość kolorowych liści trzmieliny fireball zostało u ciebie w aucie :P



Nie wiedziałam, że trawy też mogą się pięknie przebarwiać.
Mam niewielkiego miskanta nn [może spider jakimś tam], widać go z daleka,
nawet na tle bałaganu, jaki uwieczniłam, a dodam, że nie to było najgorsze.



Mam jeszcze widok ogrodu z dachu domu, pozbawionego pokrycia;



A przy okazji - czy smołowane deski nadają się na kompostownik [pytam, pytajnik dziś nie odbija :silly: ]

Artamko, w tym roku skarpy tarasu obsadzać nie będziemy,
bo czekają jeszcze nas takie różne prace remontowo-modernizacyjne.
Utrzymując 'ugór' w tym miejscu chyba zrobiłam najlepiej, bo przynajmniej serce mnie nie bolało,
gdy wszelkie materiały z dachu lądowały na ziemi :ohmy: .
Ognisko moje będzie poŚlednie, ot, jakieś liście, suche gałązki z sosny pospolitej :funnyface:

Ewa, wygrałaś .... nasiona nagietka, ale gwarancji nie ma, że zakwitną jak na zdjęciu, bo inne kwiaty były normalne ;) .

Gosiu, ale mnie samej taka przestrzeń wokół tarasu podoba się również,
tylko sosny mi żal, bo byłam 'moja', z nasionka wychuchana :) .

Ula, o paproci pamiętałam, nawet z niej liście zgarnęłam, ale tak zajęłam się uprzątaniem desek [korzystałam z obecności syna], że zapomniałam zrobić jej zdjęcie.
Z miskantem rośnie aster jesienny o żółtych kwiatach :) .



A to moja molinia cordoba w jesiennej szacie'



Ula, róże są po obu stronach fotki z łączką, akurat tutaj widać tylko rząd z prawej.



Paweł, wszystko z tobą w porzadku ;) , ja też czasem wracam do tego samego miejsca.

Te 'jabłuszka' to irga zabiella, nabyłam ją kiedyś od koleżanki z forum zauroczona owocami.

.

Paweł, fotek nabytków nie mam, ostatnio miałam 'wielką kumulację' zdarzeń odciągających mnie od ogrodu ;) ,
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2015 23:54 przez elsi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1

W moim ogrodzie 28 Paź 2015 07:21 #410722

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Elu myślę, że jak się nie jest ekologicznym ortodoksem, to można wykorzystać te deski do budowy kompostownika ;) . Ja bym wykorzystała :lol: .

Co do klonika, to czy przypadkiem Paweł nie wiózł go do Ciebie w moim samochadzie? :whistle: :rotfl1: - bo coś mi tam świata :happy: . Piękny klon - faktycznie cudnie się przebarwia. Aż mi szkoda, że na drzewa już nie mam miejsca :( .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 28 Paź 2015 08:25 #410729

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dorciaj wrote:
- bo coś mi tam świata :happy: .
.......hmmmmmmmmmm a to ciekawe... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Faktycznie jak jechałem w Lubelskie to popsuł mi się samochód ...stałem ,machałem przy drogowym rowie i zatrzymała się miła Pani i mnie zabrała ...klona też.... :devil1: :wink4: :pinch:

Dorcia ma rację :bravo: ...spoko... z dech bym zrobił kompostownik , a że zabezpieczone to dłużej posłużą.... :garden:

Elu Kochana :kiss3: z dziurawego dachu to nareszcie widzę perspektywę ogrodu :woohoo: .....masz masę miejsca na rośliny....warzywnik wzorcowy :bravo: ,tylko załatwiaj sobie na każdy szkółking przyczepkę do busa :devil1: :wink4: wtedy nie będziesz ograniczona transportem....na ucho Ci powiem że nabyłem dość obszerne auto i ,,następną razom'' możesz upychać do bólu..... :teach:
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 28 Paź 2015 08:44 #410731

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Cudna ta pierwsza fotka, chciałoby się przysiąść przy tym stole wśród złotych liści :drink1: Jesień bywa piękna :hearts:
Nie zazdroszczę remontu i demolki, ale jak już będzie wszystko zrobione to satysfakcja na długi czas gwarantowana ;)
Elu, a jaką masz klawiaturę? Bo znam takiego jednego, który czyścił ją w zmywarce :wink4: - rozkręconą :rotfl1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 28 Paź 2015 08:54 #410733

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Gdzieś czytałem że podobno da radę ...ale nie będę próbował... :devil1: :think:


klawiatura.jpg


Elu wybacz że nie ogrodowo...... :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2015 08:55 przez chester633.
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 28 Paź 2015 11:00 #410748

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ależ piękny Twój klonik :ohmy: , mój już od miesiąca bez listków :unsure: , mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie bardziej sprzyjająca pogoda :jeez:
A z kolei listki Twojej Fireball wciąż wożę w aucie, bo nie mam kiedy posprzątać :happy3:

Jak słusznie zauważyłaś nie sadzę żółtych KWIATÓW ;) , ale żółte liście i igły lubię, więc złote brzozy podobają mi się bardzo :hearts:
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 29 Paź 2015 22:38 #411044

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Tak naprawdę dopiero teraz widzę jakie Ty masz włości
Jak Ty to wszystko ogarniasz?
Jestem pełna podziwu :thanks:
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 02 Lis 2015 17:47 #411643

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie Elu pięknie :bravo: Zastanawiam się ,czy rośliny na fotkach nadal mają liście ?
U mnie jeszcze tylko na starych drzewach zostały .Teren duży ,możesz jeszcze spełniać swoje
roślinkowe marzenia :flower1:
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2015 17:48 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 02 Lis 2015 18:56 #411661

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Czy i ja mogę się przywitać i pospacerować po Twoich uroczych zakątkach :bye: :flower2:
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 02 Lis 2015 19:30 #411672

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Elu! Brzozy piękne tej jesieni, u mnie też. Zresztą one zawsze, według mnie, są piękne. Natomiast takiej złotej hortensji pnącej, jak Twoja, nie mam w tym roku - jest bura i paskudna, zniszczył ją mróz.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 09 Lis 2015 20:23 #412717

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Elu :bye:

Przyszłam zapytać czy nie spóźniłam się z wykopaniem cebul galtonii ?
Nie bywam na działce ,a teraz przypomniało mi się o kilku ważnych sprawach do załatwienia
w ogrodzie...

Twoja jesień piękna , choć ,nie ukrywam ,że wolę lato ;)
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 09 Lis 2015 20:41 #412728

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Za żółto... ;) Za mało przebarwiających się na czerwono klonów, nie sądzisz? ;)
Miskant z pająkiem w nazwie? 'Silver Spider'? Traw też za mało ;) A miejsca tyle!
Czy już mieszkasz pod dachem? Bo ostatnio trochę popaduje ;)
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 13 Lis 2015 22:21 #413397

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Elu. Przebiegłam po twoim wątku. Ogród piękny jak zawsze, jesień w nim nastała soczysta i kolorowa. U mnie kilka roślin nie przetrwało tego suchego i upalnego lata, np. hortensja pnąca - wyschła mimo podlewania :( Myślisz, że może odbić wiosną?
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 15 Lis 2015 22:23 #413860

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Dorcia, mam obawy, że podczas upalnej pogody nie będe mogła podejść do kompostownika bez obawy pobrudzenia się od desek.
Może faktycznie, klonik podróżował Twoim autem :) .
Boisko można otoczyć drzewami, nie będzie słońce w oczy świecić przy strzelaniu bramek ;) .

Paweł, będę pamiętać o tym pojemnym żółtym aucie, ale uważaj, do mnie trochę nie po drodze ;) .
Aha, klawiaturę to chyba można włożyć do zmywarki, ale laptopa to raczej nie ..... :funnyface: .

Marysiu, pięknie 'śmieciła' brzoza, teraz to już wygląda smętnie a nie ma czasu uprzatnąć liści,
wiatr trochę za mnie robotę odwala, ale to trochę niedokładny pomocnik.



Jeśli chodzi o remont, to sama wiesz, że to niekończąca się opowieść - jedno pociąga za sobą drugie.....

Marta, akurat u nas tegoroczna jesień była łaskawa, liście długo utrzymywały się na drzewach,
do tej pory złocą się jeszcze liście na brzozach, chociaż ..... po dzisiejszym wietrznym dniu może już ich nie być.



Trzmielina jeszcze w donicy, bo muszę coś usunąć, aby ją posadzić
a to coś ma jeszcze liście i rzucałoby się w oczy..że usunięte.... wolę trochę poczekać ... :happy3:

Widzisz, Gosiu, nie przesadzałam pisząc, że nie daję rady ogrodu ogrnąć i powiedzieć, że wszystko zrobione :blink:.
Czasem nie warto zazdrościć tego miejsca do sadzenia ;) .

Nowinko, wiszą jeszcze liście na żywopłocie z tawuły i ligustra, z większości drzew już spadły.
Pięknie 'płonie' róża mayalis plena, ale nie mam aktualnej fotki.
Jak pisałam Gosi - nie ma co zazdrościć dużego ogrodu, wg. mnie mój mógłby być o połowę mniejszy.

Mrówko, witaj w moim ogrodzie i zapraszam.
Sądziłam, że nie masz swojego wątku, ale już znalazłam ;) .

Tamaryszku,nie zawsze i dla mnie taka łaskawa jesień, tego roku pozwoliła nacieszyć się kolorami.
Liście pnącej hortensji żółcieją od środka, pięknie wyglądają z zielonymi obwódkami, potem całe się złocą.

Magda, chyba większość z nas woli lato, ale trzeba z każdej pory roku się cieszyć lub chociaż starać .. ;)
Galtonie mamy już wykopane, chociaż ... a wiesz, że chyba jeszcze jedna kępka mi w ogrodzie została, muszę jutro sprawdzić.
U nas od południa pada, teraz nawet dość intensywnie.

Marta, szczęściem jestem już pod dachem, bo pada, nawet leje.
Nie martw się, już nie jest u mnie żółto, raczej buro i ponuro a na więcej czerwonych liści mam szansę,
klon podrosnie przecież - a wiesz, że chyba uchowało mi się kilka sadzonek klonu zielonokorego z Rogowa//.

Iwa, miło Cię widzieć. Nie ma się co śpieszyć z wykopywaniem hortensji, może wiosną jeszcze wypuści.

Ostatnio zbyt szybko się ściemnia, by robić cokolwiek w ogrodzie.
Trochę czasu zajęło sprzatanie po remoncie, więc mam trochę zaległych prac jesiennych,
ale jeśli ich nie zrobię, to trudno.
Więcej czasu spędzam w domu, a że mam niespokojne ręce, to wzięłam się za robótki.
A to jest efekt, Zuzia;





Ma taki podobny wyraz twarzy do zrobionej dwa lata temu - mąż śmieje się, że przecież mają tą samą matkę ...
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Tamaryszek, chester633, anabuko1

W moim ogrodzie 16 Lis 2015 07:16 #413885

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękne jesienne widoki z żółto-złotymi kiściami i na drzewach i na trawie.chociaż sama wiem ile one przcy wymagają.Co dwa dni konieczne grabienie.Też tak mam ;)
Zuzia fantastyczna.No tak , każdy jakieś zajęcie sobie znajduje na długie i ciemne dni,Ja na razie odrabiam barki w czytaniu książek...ale doniczki do dekupażu już czekają :)
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 16 Lis 2015 07:42 #413887

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zuzia, lalka nieduża... ;) Druty i szydełko zupełnie nie chcą ze mną współpracować, tym bardziej podziwiam!
Świetna... opłacało się poszukać kabelka :rotfl1:
A czy wnusia też będzie nosiła to imię?
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

W moim ogrodzie 16 Lis 2015 12:48 #413925

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Elu, sama bym chciała mieć taką lalkę ;)
U mnie wiatr też posprzątał liście, jest ich zdecydowanie mniej :eek3: Ale, ponieważ w przyrodzie nic nie ginie, zastanawiam się, gdzie się podziały ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.420 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum