TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 08:39 #425906

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kocury na zimowych gałęziach świetne :devil1:
Te wszędobylskie zwierzaki potrafią człowiekowi dostarczyć tyl eradości. No, może nie tyle co pies, ale jednak ;)
Ładnie pogrubiały im boczki, tak przy okazji...
Jak miło zerknąć na ogród w pełni sezonu wiosennego... te irysy mnie zachwyciły!

Zima trzyma? U mnie bardzo :)

Miłej niedzieli!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 16:04 #426033

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Mam nadzieję, że zaglądałaś dziś do mnie i już wiesz, że Lilypol stronę uruchomił :woohoo: !!

Kociaki na drzewach/krzewach świetne- że też im sie łapy nie ślizgają :silly:

Dzięki za ostrzeżenie przed zdjęciami :P Zimy nie lubię, ale uroku puchowej pierzynce odmówić nie mogę! Jest bardzo ładnie i podoba mi się obecny krajobraz- mam jedynie nadzieje, że nie dopada więcej. Odśnieżanie samochodu i kłopoty z parkowaniem nie przemawiają do mnie zbytnio :funnyface:

Zresztą..co tu się emocjonować zimą, jak lilie już zamówione :whistle:

Boszzzzz, Dziewczyno, ile Ty masz metrów ogrodu :cry3: Skręca mnie przeserdeczna zazdrość :silly:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 18:13 #426066

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Haniu musiało nieźle u Was dosypać, skoro Warszawa sparaliżowana była po 23 :happy3: , w końcu to nie godziny szczytu ;)
Lista roślinek tworzyła się etapami, z doskoku :oops: , na dzień dzisiejszy lista bylin o palowym korzeniu wygląda tak: maki, łubiny, szałwie (omszona i okręgowa), mikołajek, gipsówki, bukwica, groszek szerokolistny, rozwar, dziewanna, kokorycze, większość dzwonków, malwy, miesięcznica, gaura, baptysja :) . Starczy, czy grzebać dalej :silly: ?

Jolu jest, a jakże ;) , rano lekka mgła, potem znowu słońce, a teraz coś powoli zaczyna popadywać :whistle:
Kot akurat siedział na wiązie :happy3:

Ewo nie mogę pojąć tego braku śniegu u Ciebie :think: , widziałam na radarze, że opady właśnie z Podkarpacia szły :huh:
A syn to generalnie nie lubi kotów, że tak się zachwycił nadzwyczajnie :wink4: ?

Maju i jak, dopadało wystarczająco śniegu? Bo mróz spory, zwłaszcza na naszym wschodzie :devil1: . Dobrze, ze chociaż nie wieje, dziś było rano -10* jak byłam na spacerze, ale wcale nie czułam, że jest tak zimno. Futra grupowo wychodzą na dwór i grupowo wracają :happy4:

Elu ja też macham łopatą ;) , bo jak zwykle sama jestem kiedy zima atakuje :happy3: . Dziś już ładnie drogi odśnieżone, ale znowu ma padać, a Czechów, gdzie wożę Ninę do szkoły, jest najgorzej odśnieżany w skali całego miasta :jeez: . Od miesiąca co rano mam duszę na ramieniu :jeez: , samochody przede mną tańczą piruety, a ten głośny wypadek autobusu z wczoraj, to też na Czechowie :evil:
Najlepiej na śniegu widać Ryśkę :happy3: , ale pozostałe też dostrzegam :silly:

Gorzatko ano zima :woohoo: , dziś jeszcze ładniejsza, ale przypuszczam, że szybko mi zbrzydnie :happy4:

Dorcia trzymaj się kochana :hug:

Romciu u Ciebie to dopiero musi być ładnie :woohoo: , ciekawe czemu żadnych zimowych fotek nie pokazujesz :hammer: . Aż takie lenistwo :happy3: ?
Kurczę, a ja nie mam kiedy się nudzić :huh:

Jaguś :hug:

Grzesiu a widzisz, czyli zima może mieć nawet dobre strony ;)
Nasionka werbeny z pewnością są już wystarczająco przechłodzone :happy4: , ale chyba nie zamierzasz sam znowu siać ;) . Ona się rozsieje sama, zobaczysz :silly:

Ewcia szkoda, że nie masz wątku, chciałabym zobaczyć ten zasypany na amen ogród i te koty po raz pierwszy na śniegu :lol: , moje też pierwszą zimę zaliczają, kino za darmo :happy3:
A ponieważ nie mam gdzie zapytać, to zapytam tutaj, dlaczego nie widzę Cię na liście zlotowej :happy-old: ?

Marta zima "wydarzona", chwilami nawet za bardzo :evil: , zwłaszcza jak muszę po Czechowie jeździć :devil1: . Jak Ty żyjesz na tym osiedlu :jeez:
A poza tym nie koty, tylko kot i nie na drzewach, tylko na karłowym wiązie 20cm nad ziemią :rotfl1: . Starodrzew doprawdy :rotfl1:
Ten sam kot, to samo drzewo ;) , tylko z daleka :rotfl1:


DSC_8760.jpg


Aga nie zdarzają mi raczej takie wpisy, normalnie się wzruszyłam :oops: , dzięki :hug:
A jakież to byliny posiadam rzekomo nieznane :dazed: , są tu na forum osoby posiadające prawdziwie rzadkie egzemplarze, ale ja :supr: ?
Chciałabym wpaść z rewizytą, ale gdzie? Brak linku w stopce, czy brak wątku w ogóle?

Aguś jakie to kocury i na jakich drzewach, to pokazałam wyżej :happy4: , mnie dostarczają znacznie więcej radości niż pies :silly: , no ale ja zawsze byłam kociara :whistle:
Wspominki są miłe, ale póki zima pokazuje nam się ze swojej ładniejszej strony, to pokazujmy zimę :lol:
Wycieczka niedzielna udała się?

Monika zanim zajrzałam do Ciebie, już zadzwoniła do mnie czujna koleżanka i powiadomiła o uruchomieniu strony :rotfl1: , tak więc i ja już zamówiłam :P
Koty się nie ślizgają, bo mają pazury :devil1: , ale jak się rozpędzą na płytkach tarasowych, to jadą aż miło :happy4:
Mówisz, że duży mam ogród ;) , no popatrz, a ja dziś właśnie pomyślałam, że mam mały ogród, bo już mi się nie zmieszczą dwie piękne, ale duże wiśnie ozdobne Kanzan i Kiku-Shidare-Zakura :happy3: . Skoro ładna zima Ci się podoba, to jeszcze dziś pociągnę tym tematem :lol: , nie wiadomo jak długo ta sielanka potrwa :devil1:



Dzisiejsza odsłona zimy w ogrodzie :)


DSC_8766.jpg



DSC_8767.jpg



DSC_8770.jpg



DSC_8773.jpg


stado dzwońców na tulipanowcu czeka aż się oddalę, że zaatakować karmnik :lol: , nie dały podejść bliżej


DSC_8777.jpg


i widok na ogród zza płota ;)

DSC_8779.jpg


dzwońce już pałaszują :silly: , ach jak mi brak teleobiektywu w takich sytuacjach ;)


DSC_8780.jpg


i kilka obrazków z trasy spacerowej


DSC_8782.jpg



DSC_8785.jpg



DSC_8792.jpg



DSC_8794.jpg



DSC_8797.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Margo2, futrzasta, piku, chester633, Bozi, elzbieta1, Amarant, hanya, edulkot, Krzysia, Łatka

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 18:27 #426071

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No i jak ktoś mi powie, że ośnieżony ogród nie ma uroku, to go chyba :hammer: :whistle: .
Bajkowo Martusiu u Ciebie :hearts: . Zresztą w Twoim ogrodzie jest bajecznie o każdej porze roku :kiss3: .

Zamawiałaś już coś u p.Pajdy? Bo ja zaraz się biorę za przeglądanie :whistle: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 18:28 #426073

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
markita wrote:
Monika
Koty się nie ślizgają, bo mają pazury :devil1: , ale jak się rozpędzą na płytkach tarasowych, to jadą aż miło :happy4:
Pazury pazurami..ale takie oblodzone drzewko- sprytne maluchy zwinne. Wiesz..ja nie mam porównania, bo psiara jestem od zawsze, więc pazurki głównie zajmują się drapaniem mnie albo kanapy, a nie trzymania się drzew :funnyface:

markita wrote:
mam mały ogród, bo już mi się nie zmieszczą dwie piękne, ale duże wiśnie ozdobne Kanzan i Kiku-Shidare-Zakura :happy3: .
Nie żartuj, że miejsca nie masz.. Hania też zimą mówiłą, że brakuje miejsca na rodki, a na pewno pamiętasz, ile wiosną kupiła :devil1: Rozejrzeć się musisz starannie i już!!
kiku nie mam, ale Kanzanka pięknie kwitnie- polecam :woohoo:

markita wrote:
Skoro ładna zima Ci się podoba, to jeszcze dziś pociągnę tym tematem :lol: ,
Nie przeginaj :rotfl1: Dawaj lepiej wspomnienia liliowe z sezonu, bo na fali jestem :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 18:35 #426080

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Jaka piękna zima!
A jednak ,napisałam to ;) Ale to żaden problem pod koniec stycznia (dla mnie już się kończy).
Co innego napisać to w listopadzie :silly:

Dzwońce kojarzą mi się z żołnierzami :happy3:
Po pierwsze - mają taki jakiś wojskowy kolor, jak mundur trochę , po drugie są zaczepne,
a po trzecie trzymają się razem - jak oddział :P
Obserwowałam to samo u siebie w ogrodzie zimą.

Niestety w tym roku nie dokarmiamy ptaków na działce , jedynie w mieście.
Strasznie mi szkoda , bo nie zobaczę moich ukochanych grubodziobów.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 19:17 #426102

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dziękuję :kiss3: Oczywiście, gdybyś jeszcze coś sobie przypomniała, zwłaszcza z cieniolubów, to napisz, bardzo proszę :) Widoczki piękne, niestety zapowiadane mrozy mniej cieszą. Ogrzewanie domu, ileż by za to było ogrodowych zakupów :happy:
Ależ mnie rozśmieszyłaś brakiem miejsca w ogrodzie :rotfl1: :rotfl1: I to na dwa drzewa w dodatku, rozumiem 22, ale na 2????????? :rotfl1: Trzeba bardziej wnikliwie się rozglądać, ja znalazłam mnóstwo miejsca, wcześniej żle szukałam. Moniśka ma rację: miało być 5 rodków, a zmieściło się chyba z 16 :devil1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Sty 2016 19:22 #426104

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Matra u Ciebie to dopiero jest zima, aż miło pomarzyć o takich widokach :lev:
U nas jest tyle śniegu, że najwyżej można ulepić malutkie śnieżki, a Mila ślizga się goniąc za wszystkim ;)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Sty 2016 08:17 #426259

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U mnie też tak pięknie ,ale co z tego gdy zimno ;) Stanowczo wolę inne widoczki .Ileż można się zachwycać ;) Ja już gotowa do działania ,zaczynam planować ,co kupię i gdzie wsadzę i wychodzi mi że nic nie kupię bo nie mam kasy i nic nie wsadzę ,bo nie mam gdzie :hammer:Można zgłupieć dokumentnie :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Sty 2016 19:52 #426507

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Nie narzekajcie na zimę, mieszkamy tu gdzie mieszkamy i zima musi być by była równowaga w przyrodzie. Pomyślcie o tych wszystkich robalach, które podgryzają nasze roślinki, muszę się głębiej zagrzebać, część sobie nie poradzi i wiosną będzie ich mniej do :club2:. Śnieżna kołderka nie tylko opatula rośliny, ale i zapewni im więcej wilgoci na start ( a u mnie może wodę w studni ).
Też czasami muszę odśnieżać, choć mam dwóch rosłych młodzieńców, ale mieszkam przy dość uczęszczanym chodniku i kiedy są na zajęciach nie mam wyjścia, muszę łapać za łopatę i szczotkę.


Poza tym zima jest piękna, a szczególnie oglądana przez okno, albo na zdjęciach :rotfl1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Sty 2016 20:41 #426542

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, ale piękna zima! Koty bardzo malowniczo się komponują z krajobrazem, muszę przyznać :devil1:
Wspomnienia wiosenne też niczego sobie ;-)
Od razu proszę mnie zapisać na irysy białe i różowe (syberyjskie). Każdą ilość przygarnę, choć widziałam, że są już inni chętni :happy-old:
Gdybyś dzieliła jakieś trawy to daj znać, mam trawiaste plany na przyszłość :lev:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Sty 2016 20:45 #426545

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To się nazywa zima... nie chcę takiej u siebie :happy3:
Byłam dziś w Lilypolu ;) ...naładowałam koszyk... i wyszłam bez kupowania...
Czuję się usatysfakcjonowana, bo przynajmniej nie będę się musiała głowić, gdzie to wsadzić :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRÓD MARKITY 19 Sty 2016 22:20 #426895

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To możesz mieć jeszcze więcej irysów :woohoo:
Moje nowe irysy też nie były za duże, ale liczę, że część zakwitnie.
Nie mam łaczki irysowej, raczej porozrzucane po całym ogrodzie. Nie będzie takiego efektu jak u Ciebie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 26 Sty 2016 09:33 #428810

  • Roma
  • Roma's Avatar
Coś ostatnio nie mam weny na robienie fotek :( ale widok Twojego zimowego ogrodu jest oszałamiający,kocham taką zimę.Dzisiaj już szaro,buro i ponuro a śnieg ginie w oczach.
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2016 21:33 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 15:46 #429785

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia i po bajce :evil: , komu to przeszkadzało, nie wiem, to znaczy wiem :lol: , Monice na przykład :devil1: , jakby raz musiała umyć mojego psa po spacerze w aktualnych warunkach, od razu by jej wróciła chęć na mrozik :silly: . Dziś aktualnych fotek nie będzie, mimo słońca, widoki okropne :pinch:
U Pajdy już dawno zamówione ;) , nawet kilka martagonów dołożyłam :silly: . Jak jeszcze nie zamówiłaś, to radzę pośpiech, niektóre odmiany już ponoć wyszły ;)

Moniśka przyznasz jednak, że jest różnica w wielkości rodka i dorodnej wiśni :woohoo: . Poza tym jednak chciałabym, żeby mój ogród prezentował się dobrze jako całość, wsadzanie zwłaszcza dużych drzew w każde wolne miejsce jakoś mi z tym celem koliduje ;) . Kto jak kto, ale Ty powinnaś mnie zrozumieć :lol:
Zima sama zdecydowała, że koniec z aktualnymi fotkami ;) , dziś już tylko kotlety :P

Magda styczeń wciąż się nie skończył, a zima już zwinęła żagle :jeez: . Razem ze śniegiem zniknęły ptaszki wszelkie :dry: , grubodzioba nawet nigdy na żywo nie widziałm :huh:

Haniu i po mrozach ;) , długoterminowe prognozy nie przewidują powrotu zimy w mroźnej wersji, troszkę śniegu i jakieś przymrozki nieduże, a generalnie chlapa :jeez:
O tych drzewach i braku miejsca już napisałam Monice ;) , tak naprawdę to nie chcę do reszty "zagracić" ogrodu, i tak mam w nim niezły chaos i kilka kolekcji :happy3:
Ty upychając rodki jednak trzymasz się chociaż jednorodności gatunkowej :lol:

Maju o śniegu zostało wspomnienie, a moja Puśka jeździ na błocie :evil: . Kudłaty pies to masakra w taką pogodę :jeez:

Ewcia zignorowałaś moje pytanie o zlot :screem: , nadal nie masz wątku, więc ponawiam pytanie, zobaczymy się :woohoo: ?
Dziś w Auchan już wypchane po brzegi regały z kapersami :lol: , pooglądałam, nacieszyłam oko i... poszłam :happy4:

Kzysiu ja na zimę nie narzekałam, o wiele bardziej wkurza mnie obecne, a nawet wszechobecne błoto :evil: . Choć nie wykluczam, że jeśli jutro też będzie takie słoneczko, to chyba wyskoczę poplewić :silly: , chwasty pod śniegiem zachowały się świetnie :devil1:

Kasiu irysy białe syberyjskie jakoś nie chcą u mnie zbyt dobrze rosnąć :think: , może to kwestia miejsca, bo inne sybiraczki rosną nieźle, i odmiany Dance Ballerina Dance oraz Even będę miała w sporych nadwyżkach ;) . Najstarsze trawy też wymagają podziału, ale to nie będzie nic wyszukanego :oops: . W ciekawe miskanty dopiero od półtora roku inwestuję ;)

Gorzatko a mnie jest żal zimy ;) , błoto zupełnie do mnie nie przemawia :silly:
Nie kupiłaś w Lilypolu, nadrobisz na zlocie :happy4:

Małgosiu w tamtym roku zakupiłam ponad 40 odmian irysów i stworzyłam kilka nowych, irysowych łączek :woohoo: . Bardzo liczę zwłaszcza na maluchy, bo one szybciej zaczynają kwitnąć :silly: . Od tego jak będzie wyglądać (i kiedy :whistle: ) kwitnienie tych irysków, uzależniam następne zakupy u Roberta ;)

Romcia w burą i ponurą pogodę też nie mam weny ;) , dlatego dziś znowu zdjęcia z szuflady :silly:





Koniec stycznia za pasem, wiosna zbliża się dużymi krokami :woohoo: , nie będę zatem psioczyć na widoki za oknem ;)
W sklepach oprócz nasion pojawiaj się kapersy, jak to dobrze, że ja nie lubię dalii :happy4:
Może jutro jakieś porządki w ogrodzie, o ile podmokłe podłoże pozwoli :evil:

Trochę zeszłorocznych wspomnień na chybił trafił :silly:


DSC_6334.jpg



DSC_6347.jpg



DSC_6390.jpg



DSC_6438.jpg



DSC_6548.jpg



DSC_6705.jpg



DSC_6737.jpg



DSC_6769-2.jpg



DSC_6786-2.jpg



DSC_6863-3.jpg



DSC_7043-2.jpg



DSC_7079.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Margo2, chester633, Bozi, elzbieta1, Amarant, hanya, edulkot, Krzysia

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 15:53 #429789

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Zdjęcia na chybił trafił niezwykle udane, jak zwykle :silly: :lol:
Dziwię się, że u Ciebie nie ma już ptaszków w karmniku :eek3: U mnie nadal są... a grubodzib był też w tym roku, chociaż już dawno go nie widziałam :think: Może w weekend go przyuważę :) U mnie też błoto po uszy :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 17:34 #429817

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta ja tez wolałam jak był śnieg, nie było go za dużo nie musiałam odśnieżać ale przynajmniej widoki były ładne, a teraz to lepiej nie mówić. U mnie jeszcze wczoraj nie dało się wejść do ogródka bo w glinie to się grzęzło dziś już trochę lepiej, ale oznak wiosny jeszcze nie widać. Mój M powiesił w tym roku dwa karmniki nakupił ziarenek i kulek dla ptaków ale u nas w polach to tylko gawrony buszowały z małego ptactwa nic nie przyuważyłam. Jakie lilie zmówiłaś w Lilypolu? ja też miałam zamawiać ale w grudniu koleżanka przywiozła mi trochę cebul a że wszystkie nn to będą latem niespodzianki jak uda mi się je przechować, a do tego nie wiem gdzie je posadzić... Z Twojego ogrodu to i dwa razy odgrzewane kotlety można oglądać.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 17:44 #429819

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Martuś :flower1: piękne wspomnienia bujnych rabat .Mam nadzieję ,że niewiele straciłaś przez zimę ,a właściwie że nic .Jeśli chodzi o czerwcowe spotkanie ,to dla mnie stanowczo za daleko :jeez:
W dodatku brak mi trzech ważnych argumentów .Mianowicie samochodu ,kasy no i ta odległość .Wszystko się zbuntowało na raz .Bardzo bym chciała Was wszystkich poznać osobiście ,ale co zrobić :(
Jest jak jest mam tylko nadzieję ,że nie na zawsze . :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.662 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum