TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 19:19 #429844

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, to nie jestem osamotniona w narzekaniu, że śnieg stopniał :happy: - to błoto mnie wkurza,
mój pies sporo biega a włosy ma nieco tylko krótsze niż Puśka :silly: .
Latem nieco krytycznie oceniamy te swoje ogrody [ja tak mam], ale teraz, oglądając te zdjęcia, dostaję oczoplasów.
Na 4 fotce 'odgrzewanych' zdjęć jest ostróżka, czy ona jest taka, czy ją obrobiłaś w fotoszopie?
Takiej to ja u Ciebie nie widziałam, ja jej chcę, pożądam wręcz !!! :happy: .

Edit; do Ewy 'niemającej swego wątku' - daleko to pojęcie względne, a wiesz? cywilizacja też tu dotarła i jakieś pociągi kursują czasem :rotfl1:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2016 19:21 przez elsi.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 20:00 #429859

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta piękne kotlety :woohoo: ,budujesz swój ogród już ,,kilka'' sezonów i widać w nim rękę architekta krajobrazu :bravo: ,wszystkie rabaty zaplanowane z wielką dokładnością i wyczuciem......muszę przyjechać do Ciebie na naukę... :happy-old:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 20:46 #429886

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Martuś takie kotlety w taką aurę za oknem to jak balsam na złamaną duszę :woohoo: widać słońce, ciepełko i dużoooo kolorów :flower2:

Ewo no nie mów że masz aż tak daleko, byle dostać się do Lublina a stamtąd już dobre duszyczki odbiorą zlotowiczów :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 20:53 #429890

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Mnie to brudno-bure wkurza bardzo :sick: . Dodatkowo przez kilka dni miałam ogród-jezioro :pinch: . Woda dosłownie stała na rabatach, trawnik grząski :pinch: . O żadnym sprzątaniu jeszcze nawet nie myślę :whistle: . Zobaczymy jak się sytuacja z pogodą rozwinie, może uda mi się chociaż przyciąć to i owo :tongue2: .

Byłam u Pajdy, popatrzyłam, nic do mnie nie mówiło i wylazłam :dry: . Sporo posadziłam jesienią i chyba zakupy liliowe odłożę na za rok.

U mnie właśnie zaczęły się ferie ... zaczęły się od grypy u Szymona :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 20:55 #429891

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu dziękuję :hug: , jak zwykle łaskawa jesteś dla mnie :hug:
W karmniku słonecznika nie ubywa, stąd wnioskuję, że ptaszki radzą sobie beze mnie :huh: , ale za tydzień znowu pomrozi, to wrócą :silly:

Iwonka bo ptaszki trzeba przyzwyczaić do karmnika ;) , do mnie w pierwszą zimę tylko kilka sikorek przyleciało, ale w następnych latach było coraz lepiej. Tylko się nie rozmyślcie, bo ptaszki raz przyzwyczajone zawsze wracają.
Co kupiłam? Niewiele ;) Jedną azjatkę Pearl Jessica, orienpety Alamosa, Beijing Moon, Lakeside Beloved, Miss Feya i Ovatie, LO Bellsong i lilium lankongense, od której pochodzi Lankon. Potem domówiłam jeszcze 3 martagony, ale nie pamiętam nazw :oops:
Dostałaś cebule w grudniu i je przechowujesz? Mam nadzieję, że w lodówce ;)

Ewcia o stratach za wcześnie gadać ;) , też mam nadzieję, że nic :happy3: . Niemniej pierwsza fala mrozów do -20* odbyła się bez śniegu :jeez: ...
W sprawie zlotu dwa z trzech argumentów bardzo łatwo zbić ;) , jedzie sporo osób z mazowieckiego i nawet deklarowały, że mogą zabrać osoby bez własnego transportu - a to od razu zbija kolejny argument o odległości :silly: . Gorzej z trzecim argumentem, bo nie wiem na jakie zakupy byś się nastawiała :rotfl1: , a wtedy z kasą może być różnie :funnyface: . Sam pobyt chyba bardzo drogi nie jest :huh: , a może jest :think:

Ela Twój obszerny wpis w wątku natchnął mnie do nabazgrania w swoim ;) , bo ostatnio coraz trudniej mi tu trafić :pinch: , chyba czas zamykać i czekać na pierwsze kwiatki :whistle:
O co Ty mnie posądzasz :happy3: , jaki fotoszop :woohoo: , nawet bym nie umiała z niego skorzystać :happy3: , ostróżkę mam trzy lata, nie wiem jakim cudem jej nie widziałaś :silly:
To odmiana Sweet Sensation, właśnie zajrzałam do fuchsiahybrida i zobaczyłam nowości po 27 zeta :dazed: , ale cuda :hearts:
No ale wracając do rzeczonej piękności, oto ona w całej okazałości :woohoo:


DSC_6209.jpg



DSC_6060-2.jpg


Może się zacząć przyzwyczajać do myśli, że już ją masz :hug: , nie mogę inaczej zareagować na tak gwałtowną potrzebę :happy3: , w końcu kto lepiej Cię zrozumie niż drugi maniak :happy3: :crazy:

Paweł dziękuję za niezasłużony komplement :oops: :hug: . Chyba zapomniałeś, że "studia" skończyłam raptem pół roku temu, a ogród, jak słusznie zauważyłeś ma parę lat ;)
Niemniej zawsze zapraszam na pogawędki ogrodowe i nie tylko ;) , może oboje pójdziemy zawodowo w tym kierunku ;)

Maju oj, ciepło było wtedy :happy3: , wszystkie fotki z lipca, musiałam tylko eliminować te z uschniętym trawnikiem, żeby nie psuły nastroju :happy3: . Po co mamy sobie przypominać te trudne chwile :silly:
Ewie podpowiedziałam, że kilka osób z mazowieckiego chętnie kogoś przygarnie, miejmy nadzieję, że to wystarczy, żeby zmieniła decyzję ;)

Dorcia u mnie też stały kałuże i to wcale nie dlatego, że tak wilgotno jest. Po prostu ziemia nie zdążyła odmarznąć, a teraz już wszystko wsiąkło. Jest brudno, chwasty przezimowały świetnie i wszędzie pełno psich ... :pinch:
Z tymi feriami to jakieś fatum chyba :dazed: , czy dobrze pamiętam, że w zeszłym roku miałaś to samo? I do Romy nie pojechaliście :jeez: ?
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2016 21:02 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, edulkot, Krzysia

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 21:05 #429896

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19278
  • Otrzymane dziękuję: 79772
Marto, Twoje ostróżki powalają mnie kolejny raz. Przysięgam jestem tez niebieskoostrożkową maniaczką - czy we właściwym czasie mogę liczyć na maciupeńki kawałeczek tej okazałej kępy? Jedna łodyżkę z niewielkim korzonkiem? Tylko nie mam zbyt wielu roślin nadających się na wymianę zwłaszcza atrakcyjnych dla właścicielki tak zasobnego ogrodu... :think:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 21:09 #429899

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Rok temu na ferie to mieliśmy prawie zapalenie płuc :rotfl1: . Szymon to ma "farta" do takiego chorowania - zapalenie ucha w Turcji :whistle: , ospa na Boże Narodzenie :pinch: .

Na szczęście teraz nie jest źle - dziś czuł się już lepiej, a na razie lecimy bez antybiotyku :lev: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 21:26 #429907

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta karmniki zostaną może będzie tak jak mówisz i za rok dwa już będą ptaszki w stołówce. Lilie same ładne zamówiłaś ja miałam ochotę na tą lankongense najbardziej ale nie będę przecież zamawiała jednej lilii. Moje lilie stoją w pudełku w garażu przysypane trociną mam nadzieję że tak się przechowają, ale jak zacznie się robić cieplej to trzeba będzie je przenieść do lodówki. Ostróżka co tak się Eli spodobała to od razu zwróciła moją uwagę jak byłam u Ciebie jest śliczna.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 29 Sty 2016 21:31 #429910

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta to zrobimy 'machniom'- na to jukopodobne :rotfl1: .
Sama wiesz, że łatwiej napisać kilka zdań w cudzym wątku niż u siebie,
szczególnie wtedy, gdy przegląda się jeszcze 6000 zdjęć w tzn.międzyczasie oglądając film
i jeszcze próbując dziergać na drutach :devil1: . Nawet zimą nie mam czasu.
Do ogrodu chodzę,ale jedynie do kompostownika, bo po pracy raczej nie ma kiedy.
Zamierzam jutro igły choinkowe wysypać pod kwasoluby,
bo zebrałam dwa worki tego dobra, dobrze, że mam blisko drzwi od tarasu i nie sypałam po domu :silly: .
Dorcia, dzieciaki tak mają - nasza Kasia w czasie trwania imprezy na koniec szkoły p. miała wycinany wyrostek,
a rano w dniu studniówki woziliśmy ją do lekarza z gorączką 39,8 stopnia :silly: [na studniówce była].
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2016 21:32 przez elsi.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Sty 2016 12:02 #430263

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Witaj Martuś. U mnie też błoto. Nie zdążyłam zrobić mojego ogrodu w szronie, przez córci szpital a obecnie... nie cykałam nic choć byłam tam z Patkazą ze 3 godziny. Jak już napaliło się w piecyku...trzeba było zwinąć się z domku - takiego ciepła nigdy zima tam nie było:):) i zdjęć żadnych nie robiłyśmy. Brzydko buro jedynie trawy ładnie wyglądają, gdzieniegdzie krokusy się pchają. No i znów muszę przełożyć przycinanie drzewek ogarnięcie suchelców - pochorowałam się solidnie.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Sty 2016 12:08 #430265

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
Niemniej zawsze zapraszam na pogawędki ogrodowe i nie tylko ;) , może oboje pójdziemy zawodowo w tym kierunku ;)

Marta , czy jest coś o czym nie wiem :think: (ew. pisz na PW lub jest takie czarne gadające pudełko z klawiszami :devil1: :wink4: ).
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 01 Lut 2016 20:58 #430781

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Paweł, ja wpis tak zrozumiałam; Marta chciałaby zacząć działalność [projekt i realizacja]
i potrzebuje do tego przedsięwzięcia silnego wspólnika [patrz; realizacja] :happy3: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 01 Lut 2016 22:12 #430833

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kupiłaś 40 irysów? :woohoo:
Ja też mam kilkanaście nówek, ale tyle to nawet nie miałabym gdzie wsadzić
Już się nie mogę doczekać
Czy proso wysiewa się u Ciebie?
Jakbyś miała siewki to ja chętnie reflektuję na zlocie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 02 Lut 2016 19:59 #431058

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, czy ten jęczmień wystarczy posiać w marcu? prosto w grunt? nie, chyba ciepłolubny..... :think: , gdzieś te irysy złowiła, popatrzę chociaż bo dziadówa jestem..... :mad2:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 02 Lut 2016 21:52 #431116

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
No, no :woohoo: cuda po 27 zeta :woohoo: ale Twoja Sweet Sensation najcudniejsza zer wszystkich jest :hearts: czymże Ty ją karmisz, może i ja powinnam :think:
No nie, nie te białe ostróżki w żadnym razie, bo one małpiego rozumu dostają już po kompoście :devil1:
W każdym razie rozpoczęłam sezon zakupowy :oops: aż wstyd się przyznać :silly:
A w sobotę sezon ogrodowania, chyba, że masz jakieś dalekosiężne prognozy niesprzyjające, nie ?
Już Ty masz te swoje źródła, proszę o cynk :thanks:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 02 Lut 2016 23:05 #431172

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Marta chwalisz się zakupami ale cicho, szeptem i na ucho :angry: może zdradzisz źródła żeby oczy napaść :whistle:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 03 Lut 2016 08:25 #431212

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Marciu ,decyzji nie zmienię ,bo jestem bez kasy .No wyobraź sobie mnie ,kwiatoluba w szkółce i bez kasy .Pogotowie by mnie na sygnale odwiozło na reanimację ,bo moje biedne serce tego by nie zniosło .
Więc sama widzisz :idea1: Po drugie nie zamykaj furteczki ,bo masz jeszcze co odgrzewać .A ta ostróżka ,to po prostu ostroga .Przecudna :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 03 Lut 2016 16:10 #431299

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Nowinko, mam tak samo, jadę bez kasy na zakupy roslinne, po prostu dla towarzystwa, za to jakiego.... :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.672 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum