TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 03 Lut 2016 18:04 #431337

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aniu zapisałam na listę ;) , jak wykopię i podzielę, to dam znać :P

Dorcia i jak tam choroby? Przepędzone ;) ? Bo skoro masz ferie, to może jednak wąteczek byś otworzyła :whistle: ...

Iwonka to zajrzyj czasem do tych lilii w trocinach, czy się aby nie puszczają ;) , bo tak jakoś ciepło ostatnio :think:
Ptaszki na pewno się pojawią, to tylko kwestia czasu. U siebie ostatnio po raz pierwszy zauważyłam sikorki ubogie :woohoo: , nawet nie wiedziałam, że mieszkają w okolicy :silly:

Elu ja już tyle roślin dostałam od Ciebie "za nic", że dostaniesz ostróżkę ot tak :hug:
Ja jak siedzę przy komputerze, to już nie mogę filmu oglądać, bo musiałabym przejść do innego pokoju :happy3: , na drutach już ze 30 lat nie robię, zostają tylko zdjęcia ;)
Dziś przyjrzałam się bliżej moim rannikom i przebiśniegom, wyłażą :woohoo: , ale do kwitnienia daleko :happy4:

Ula mam nadzieję, że siedzisz w domu się kurujesz :hug: , drzewka nie zając :P

Paweł...i wszystko jasne ;)

Elu już my tam z Pawłem wiemy, co chciałam przez to powiedzieć :P

Małgosiu owszem, kupiłam 40 irysów ;) , do tego dostałam 10 gratisowych :happy3: , jakoś upchnęłam :tongue2: . Bardzo jestem ciekawa ile z nich zakwitnie w tym roku, do nowej oferty boję się zaglądać :rotfl1:
Proso u mnie się nie sieje, ale będę dzielić wielkie kępy ;)

Ewa ja chyba w marcu siałam :think: , oczywiście w domu, potem pikowałam klnąc na czym świat stoi :rotfl1: . Wysadzałam po ogrodnikach ;)
Irysy zamawiałam u Roberta Piątka (Irysek), z pewnością o tym pisałam w zeszłym roku, pierwszy raz zamawiając, a drugi raz po otrzymaniu zamówienia :silly: . Jeśli podasz mi swój adres mailowy, wyślę Ci najnowszą ofertę na maluchy :lol:

Jolu niczym nie karmię żadnej mojej ostróżki, po macoszemu wsadzone w ziemię i zapomniane :oops: , no wody trochę dostawały, jak wszystko w tamtym roku ;)
Prognozy na weekend całkiem znośne, sama planuję coś przyciąć, może opryskam brzoskwinię :think:

Maju ja obecnie żadnych zakupów nie robię ;) , jedyne o jakich tu była mowa ostatnio, to zeszłoroczne zakupy irysowe u Roberta Iryska :P , a to żadna tajemnica :)

Ewcia nie chcę być namolna i oczywiście zrobisz jak zechcesz :hug: , ale wiele osób ( w tym Ewa Sierika ;) ) jedzie dla towarzystwa :whistle: ...





Może dziś dla odmiany coś wiosennego :whistle:


DSC_4395-2.jpg



DSC_4380-2.jpg



DSC_4370.jpg




DSC_4354.jpg



DSC_4324.jpg



DSC_4329.jpg




DSC_4288-2.jpg



DSC_4453-2.jpg



DSC_4558.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Margo2, chester633, Bozi, elzbieta1, Amarant, hanya, edulkot, Krzysia, IwOnagn, Łatka, Marlenka


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 03 Lut 2016 18:16 #431341

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
markita wrote:
wiele osób ( w tym Ewa Sierika ;) ) jedzie dla towarzystwa :whistle: ...


Na ten przykład ja, ja zwykle jadę dla towarzystwa, wyliczam sobie kasę [płatności kartą w szkółkach raczej nie ma],
zakazuję koleżankom pożyczek :rotfl1: , ale to są złe koleżanki :hammer: i wbrew prośbom potrafią kasę pożyczyć :tongue2: .
Moje przebiśniegi tylko zielone czubki pokazały, ranniki ledwo widoczne, i dobrze, póki co, tak ma być.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 03 Lut 2016 19:30 #431383

  • Roma
  • Roma's Avatar
Przyznaję bez bicia,że i ja jadę tylko i wyłącznie towarzysko,nawet nie planuję wycieczki do żadnej ze szkółek a to po to aby nie narażać oczu :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 03 Lut 2016 19:32 #431387

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Uwielbiam to ostatnie zdjęcie - mistrzostwo kompozycyjne :hearts:

W moim ogrodzie jeszcze śpiąco - przynajmniej niedzielny obchód nie pokazał mi szczególnych oznak wiosny...
zaczynam jej jednak szukać - i w sercu i w przyrodzie :)

Miłego!
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 03 Lut 2016 21:29 #431507

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Zdrówko nieźle ;) - dziś tak dawał czadu, że miałam ochotę go ukatrupić :devil1: - więc wszystko wraca do normy.

Ale, że ten tego tamtego :whistle: - nie mam czasu, zarobiona jestem - dopiero co zdążyłam posprzątać po remoncie w sypialni :tongue2: . A poza tym ja się świetnie czuję u Ciebie w wątku :rotfl1: . :kiss3:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Lut 2016 12:04 #432064

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cały czas masz co pokazywać .Niektóre odgrzewane smaku nabierają :coffe: Jutro wysyłam Ci nasionka .
U mnie trochę zieleniny się pokazuje ,ale szału nie ma .Może to i lepiej ,bo to przecież luty .
Na dłużej starczy :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Lut 2016 15:12 #432125

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Nowinko, ja też zabieram ogranoczyny fundusz ze sobą. I jakoś potrafię się powstrzymać. Jestem dumna :)
A już w szkółkach lubelskich byłam

Mrtuś, czy on jest wieloletni? Byłam pewna, że jednoroczny
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Lut 2016 16:02 #432138

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
No ja też jadę tylko towarzysko bo jak komuś mogłabym wciskać chabazie do jego auta :wink4: do swojego to i mogłabym wykupić pół szkółki :rotfl1:
A po szkółkach jadę pooglądać i napaść oczy widokami, np różanymi :supr3: w F. i tak chyba zamówię z dostawą do domu bo ten Marc Chagalle za mną chodzi tak jak zięć :silly:
A o zakupach irysowych dawno zapomniałam, wszak to było rok temu :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Lut 2016 16:29 #432148

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ja to bym chciała zrobić większe zakupy, tylko z transportem będą problemy, najprawdopodobniej busem z Mirką przyjedziemy, chyba że Leszka przekabacimy :lev: :devil1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Lut 2016 18:33 #432182

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Co ja widzę, wszyscy jadą dla towarzystwa........juz widzę procesje zwiedzające szkółki bez kupna cegiełki...... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: wygonią nas, po co takie deklaracje/ja to co innego.....
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 18:34 przez sierika.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 05 Lut 2016 22:10 #432293

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka..i jak, zadowolona :silly: Ja tak :P Dzięki za mobilizację.. jedno zdanie mnie przekonało jakże celne.. Nie kokietowałam, serio uparcie zamierzałam nie jechać, a tu proszzzzz.. Dzięki :kiss3:

Nie dość, że jadę..to jeszcze drobne plany zakupowe snuję, więc przy tym tłumie zwiedzających będę cennym klientem :rotfl1: Normalnie zlot turystów się szykuje.. To będzie mój pierwszy zlot i nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jak to każdy tylko zwiedza, tylko popatrzy :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 06 Lut 2016 21:48 #432626

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dziewczyny, ja też jadę głownie towarzysko :dance: Ale chętnie też załapię jakieś kontakty, przejrzę oferty..i nie wykluczam jakiegoś souveniru z podróży ;-)
Azalie, oczary, Epimedia - na razie tyle mam na liście zachciewajek ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 07 Lut 2016 19:06 #432921

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś kuruję się na ile się da. Choć pogoda dziś cudnie zapraszała, ale wczoraj robiłam córci urodziny a dziś gościna u rodziców. Niebawem nabędę się w moim azylu, tato jak się ułoży dobrze, zaczyna pracę we wtorek. Na razie tylko komin, co by potem, w kwietniu już można polecieć całkiem z remontem domku. Dach przecieka... a nie ma sensu samego dachu wymieniać skoro stare drewniane ściany ledwie się trzymają nie wiadomo czego. Obym jakoś ogarnęła wszystkie koszty. Co za tym... często będę na działce. Marzę by marzec lub kwiecień był przychylny.

A te Twoje KOTLETY są po prostu cudowne.
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2016 19:06 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 10 Lut 2016 15:23 #433872

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Już niedługo takie widoki będą nie tylko na zdjęciach :happy4: Dzisiaj poczułam wiosnę i ja, cieplutko, przyjemnie, ptaki już śpiewają w ogrodzie. Widziałam, że powojniki już nabrzmiałe, trzeba chyba zaczynać wiosenne cięcia, działasz już? Ciekawa jestem jak Twoja magnolia zareagowała na bananową kurację, czy dużo ma pąków?
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2016 15:24 przez lawenda.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Lut 2016 18:25 #434545

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Elu Ty jesteś sztandarowym przykładem jeżdżenia na szkółkingi dla towarzystwa :rotfl1: , no bo zawsze masz daleko, dojeżdżasz busem, a w ogrodzie już dawno nie ma miejsca :happy3: :tongue2: :funnyface:
Pomimo wczorajszego chwilowego powrotu zimy, moja wiosna pcha się na potęgę :happy4: , muszę nowy wątek otwierać i nic sobie nie odpocznę :tongue2: :rotfl1:

Romcia o, następna towarzyska się znalazła :happy3: , bierz przykład z Eli :rotfl1:

Aga ja też mam słabość do tego zestawu ;)
Minęło kilka dni od Twojego wpisu i wiosna poważnie przyspieszyła :lol:

Dorcia w moim wątku jesteś zawsze mile widziana :hug: , ale chciałabym w końcu gdzieś pójść z rewizytą :screem: , zwłaszcza, że ten wątek zamykam ;)
No i co? Ferie się skończyły, a wątku nadal nie ma :jeez: , a chociaż te remonty skończyłaś?
Teraz ja mam ferie :woohoo: :dance:

Ewcia dziś ostatni odcinek kotletów ;) , wiosna idzie na całego, czas kończyć wspominki :lol:

Małgosiu ale co czy jest jednoroczne :huh: ? Ostatnio rozmawiałyśmy o prosie, ale nie wiem, czy o to pytasz :think: , proso wieloletnie, jakby co ;)

Maju następna do towarzystwa :happy3: , weźcie się tak nie zarzekajcie, jak żaba błota :rotfl1:
We Floribundzie w czerwcu zwariujesz :woohoo:

Krzysiu jakby Leszek nie dał się namówić ;) , weźmiecie korepetycje u Eli i Dorotki "jak wracać busem ze szkółkingu" :rotfl1:

Ewa ja też to widzę ;) , a co ma znaczyć "ja to co innego" :happy3: ?

Moniś no chyba się nie łudzisz, że zobaczysz towarzystwo ogrodnicze zachowujące się w szkółce jak w muzeum :rotfl1: . Ja się nigdy nie zarzekam, że nic nie kupię, a najczęściej mam mniej zakupów niż taka Ela na przykład :funnyface: , nie pokazując nikogo palcem :happy3:

Kasiu bardzo słuszne podejście :lol: , w końcu im kto ma dalej, tym więcej korzyści powinien z wyjazdu wynieść, czyż nie :P ?

Ula no to sobie pochorowałyśmy ;) , ja też cały tydzień byłam praktycznie wyłączona :jeez: . Ale już jest dobrze i kawka w ferie pewnie się uda :lol:

Ula skoro się pokazałaś, to wiosna chyba naprawdę blisko :lol: :hug:
O magnoliach nawet mi nie wspominaj :jeez: , nie mają ani pół pączka, dobrze, jak przeżyją po ostatnim lecie, kiedy jedna prawie całkowicie uschła :jeez:
Też myślę o jakimś cięciu, ale czekam aż troszkę cieplej się zrobi :P






Dziś ostatnia porcja kotletów zeszłorocznych, bo już pierwsze tegoroczne kwiaty w blokach startowych :woohoo: . A jak nowe kwiaty, to tradycyjnie nowy wątek ;) , szkoda tylko, że nic nie zdążę odpocząć :happy3:


DSC_4413.jpg



DSC_4422.jpg



DSC_4430.jpg



DSC_4498.jpg



DSC_4508-2.jpg



DSC_4509.jpg



DSC_4532-2.jpg



DSC_4589-2.jpg



DSC_4320.jpg




Wszystkim miłym gościom serdecznie dziękuję za dyskusje, wpisy, a także za cichą obecność :hug: . Mam nadzieję, że będziecie ze mną w kolejnym sezonie, który już niebawem :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Roma, Bozi, elzbieta1, Amarant, hanya, edulkot, Krzysia

OGRÓD MARKITY 12 Lut 2016 18:45 #434554

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Martuś na pewno we Floribundzie zwariuję, właśnie po to tam się wybieram :rotfl1: ale zakupy to się każę wysłać do domku :devil1:
Nie strasz zamkniętą furtką, bo i tak wieje pustką na całą Oazę :teach:

Tulipany czyli do wiosny coraz bliżej :flower2:
Nawet skusiłam się jesienią na jakieś tulipany, ciekawa jestem co z nich będzie :whistle:
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2016 18:47 przez edulkot.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Lut 2016 19:33 #434575

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Maju ależ przecież napisałam, że zaraz otwieram nowy :happy4: , co roku nowy sezon i nowy wątek pojawia się wraz z pierwszym kwiatkiem TEGOROCZNYM :P
Ty czekasz na tulipany, a ja dziś popłynęłam na nasiona :tongue2: , kto to będzie siał :happy3:



Halo :screem: , czy jest tu jakiś moderator :screem:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Lut 2016 19:51 #434585

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ja to co innego oznacza, że.....naprawdę nie kupię nic, bryndza....... :rotfl1: , czyli w normie...co to za naisona popełniłaś? zanim moderator nadejdzie odpowiedz.... :devil1: , ciekawośc mnie zżera :tongue2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.418 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum