TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 08 Paź 2015 22:54 #406628

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Czy ktoś widział jak wygląda 'jedna Wenta' w futbolu, w dodatku w polskim wykonaniu? ;-)
Czaszka mi pęknie chyba... wciąż nie mogę się otrząsnąć. ..
Byleby w niedzielę się udało.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 09 Paź 2015 19:47 #406712

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Ja wszystko widziałam ;)
Aguś, w niedzielę będzie ciężko ale damy radę :lol: Wierzę w to! :wink4:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2015 19:48 przez Nutka.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 08:56 #406804

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

U mnie dziś mocno przymroziło - rano było ponad -6st.
Dzień wstał piękny, błękit maluje się na niebie, a w ogrodzie wszystko połyskuje...
Niestety większość liści zwarzona, częściowo opadnięta... ogród mocno dostał po nosie, a ja widzę, ileż będę miała sprzątania.
Jak nic wolne trzeba będzie wziąć.

Jak Wasze nastroje?

Gosiu, liczę, że niedziela będzie dla nas :)
Drużyna z pewnością gra inaczej, z zaangażowaniem, walką i wyraźnie poprawionymi technicznymi umiejętnościami.
Dla mnie najgorszą rzeczą jest brak ambicji. Teraz nie ma wstydu.
Bardzo bym chciała, by udało się nam wygrać z Irlandią, chociaż będzie to bardzo trudne zadanie...

Miłej soboty!

Ciut z ogrodu, o świcie...

























Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 08:58 #406805

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
U nas jedynie -1 ale liśce z orzecha zaczęły spadać. Będzie sprzątanie.
Pięknie pocukrowało :)
Miłego dnia Agus, lece na zakupy a potem do ogrodu :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 09:05 #406808

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kurczę, słyszę, że w niewielu miejscach przymroziło... u nas jeszcze nie zszedł szron z trawy, mimo mocnego słońca...
Dorotko, co gotujesz? Ja dziś robię wątróbkę z cebulką, a jutro wstawiam bigos :)
Miłego!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 09:40 #406811

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Qrczę, a ja się przejmuję, że u nas rano było 0 st...
Aga, jak patrzę na Twoje zdjęcia, to odechciewa mi się brać aparat do ręki... Nigdy nie dojdę do takiego mistrzostwa...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 09:59 #406817

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pocieszę cię, że u mnie też pogrom :unsure: i to już od wczoraj. Sprzątania do ch... i ciut ciut :jeez: . Najbardziej szkoda mi chryzantem, bo nie dość, że opóźnione przez suszę, to teraz już w ogóle ich nie zobaczę. I tyle mam z oswajania jesieni :evil:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 11:39 #406824

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Piękne cukrowe zbliżenia. :bye:

U mnie dzisiaj też tak wyglądały niektóre kwiatki...

Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 12:24 #406828

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
U mnie dziś grzybowa z prawdziwków i gulasz węgierski. Dziś z kluskami, jutro dla chętnych z kaszą (to ja) a dla reszty z plackami ziemniaczanymi :) .
Chałupka z grubsza ogarnięta, spadam do ogrodu :bye:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 17:30 #406845

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Fajnie wyglądają rośliny obsypane cukrem :) tylko szkoda że do tego potrzebny jest przymrozek. Podobno jeszcze ma być ciepło bo ja z tych ciepłolubnych. ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 18:38 #406852

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Inuś, nie chcę Ci psuć humoru, ale widziałam właśnie na tvn24, że idzie śnieg z deszczem...
Prawdę mówiąc, dla mnie taka zmiana jest zbyt wczesna... październik powinien mienić się kolorami, ot, choćby tak jak mnie dziś przed zachodem słońca...
Zdjęcia poniżej.
Jutro u mnie też mróz! Wypompowaliśmy dziś wodę z nawadniania, chyba w ostatnim momencie...
Dorotka, grzybowa i gulasz z plackami to dla mnie uczta dla podniebienia... czy mogę jutro wpaść w okolicy obiadu...? :whistle:
Co robiłaś w ogrodzie?
Ja dziś zaprezentowałam PanuM plany na wiosnę... miał bardzo szeroko otwarte oczy, ale przyklepał :devil1: :dance:
Agu, takie poranki to cudny czas... cisza, wstające słońce, połyskujące rośliny...
Uwielbiam obserwować takie okoliczności przyrody...
Martulu, oj, dołożył mróz roślinom... w zasadzie, nic im się oczywiście nie stało, ale liczyłam, że na większości krzewów i drzew, liście utrzymają się znacznie dłużej... niestety z prognoz wynika, że krótko będziemy się cieszyć kolorami złotej jesieni...
Asiu, no proszę Cię, nawet tak nie mów!
Owszem, muszę przyznać, że warsztat podciągnęłam, ale wciąż mam dużo problemów przy ustawianiu światła, czy odległości hiperfokalnej...
Cóż, mam za mało czasu na dokształcanie, ot co.
Ty robisz cudne, przecudne zdjęcia i absolutnie nie trać wiary we własne umiejętności, bo są naprawdę na bardzo dobrym poziomie!
Ja Twoje ujęcia lubię ogromnie.
Zero, powiadasz... Asiu, dziś u nas był naprawdę zimno o poranku...

Pojechałam sobie po południu do ulubionej alejki dębowej, by porobić zdjęcia...
Wyciągam sprzęt, ciesząc się z pięknego światła, a tu klops!
Mój aparat tak długo trzyma baterię, że zapominam o konieczności ładowania...

Wróciłam do domu, naładowałam baterię, ale czasu przed zachodem słońca było już mało na dłuższą odległość...

Zatem zapraszam na parę migawek zza płota, czyli okolicy domu moich dziadków... ot, pola, drzewa, przestrzeń - dla mnie, najpiękniejsza...



















Ciepłego wieczoru!
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2015 18:40 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 19:44 #406870

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Właśnie oglądam prognozę na TVN - :( nie tak miało być. Gdzie te kolory liści, gdzie?? Jeszcze nie zdążyły się dobrze przebarwić a już opadają.
Twoje jesienne obrazki jeszcze pełne słońca :hearts:
(skoro wspomniałaś o technice zdjęć to mam pytanie - czy masz jakiś sposób na ustawianie hiperfokalnej czy korzystasz z kalkulatorków?)
Miłego wieczoru!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 21:27 #406899

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie zdecydowanie cieplej było
Jeszcze wcale nie widać jesieni, no może po opadających liściach orzecha.
Poza tym rośliny na rabatach mają się całkiem dobrze
A dzisiaj mimo obaw było naprawdę fajnie na dworze. Popracowałam, co prawda niewiele, ale jednak
Dzisiaj miałam sadzić cebulki, ale się nie wyrobiłam.
Może jutro?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 21:47 #406909

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aguniada wrote:
U mnie dziś mocno przymroziło - rano było ponad -6st.

Aguś witaj......jak wracałem rano z pracy temperatura na dwóch termometrach była podobna -7.2 :dazed: od wtorku ma nareszcie popadać a ja z robotą w ogrodzie dopiero w ,,blokach startowych'' :devil1:

śliczne zdjęcia.... :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 10 Paź 2015 21:56 #406910

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aga, na obiad zapraszam serdecznie :)
W ogrdzie dzis masa pracy wykonana z tych raczej nie planowanych ale zadowolona jestem okrutnie - przejaśniało trochę :dance:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 11 Paź 2015 00:29 #406981

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam weekendowo!
Oswajanie jesieni dzięki Twoim zdjęciom to prawdziwa przyjemność, szkoda, że rzeczywistośc skrzypi mrozem za oknem...i co- nie trzeba się było tak spieszyć do tej jesieni ;)

Przykro trochę, jak zerkam na rabaty i widzę, że sporo roślin od wczoraj zmizerniało.. Jeszcze wczoraj cieszyłam się z pączków na krzewuszce a codziennie zaglądałam w pędzelki Zebrinusa oceniając, jak się otwierają..i tyle mojego czekania :jeez: Szybko się ten sezon zakończył, takim klapnięciem ostrym..a mogło być jeszcze kilka tygodni fajnych, z feerią kolorów płomiennych.
U mnie co prawda większość liści jeszcze się trzyma i nawet zbytnio się nie przebarwiły, za to Siostra przysłała fotkę z ogródka- zasłanego liśćmi orzechów włoskich.. Jedna noc wystarczyła- paskudne drzewo pierwsze zrzuca, ostatnie wiosną się zieleni. Jedynie orzechy są przydatne :P

Grzejesz się przy kominku? Ja aż się boję drewno do domu przynosić- nasz aniołek zawzięcie gryzie klocki leżące luźno we wnęce kominkowej- dostanie chyba amoku na widok wypełnionej całej wnęki :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 11 Paź 2015 09:26 #407012

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Brrrr... spacer o poranku w szlafroczku-kożuszku jednak jest dość dotkliwym doświadczeniem :)
Szybko naciągnęłam dodatkową kurtkę... co prawda rano 'tylko' -5st, więc cieplej niż wczoraj, ale jakoś tak mrozi po goleniach.

Dziś w planach mam rewolucję szafową i nicnierobienie w ogrodzie... poczekam na cieplejszą chwilę - na razie odpoczywam od ogrodowania...
Jak patrzę, ile jeszcze lisci będzie do zgrabienia, to mi słabo ;-)

Miłego dnia! Tu u nas słonecznie, pięknie.
W sam raz na spacer po lesie, na który mam zamiar po południu wyciągnąć M.

Moniko, mnie rzeczywistość za oknem nie uwiera, chociaż przyznaję, że wolałabym delikatniejsze wejście w sroższą wersję jesieni.
Niektóre liście nie zdążą się przebarwić, ale trudno się mówi...
Zebrinus u mnie akurat kwitnie od jakiegoś czasu, ale schowany jest wśród krzaczorów przy oczku, więc pewnie mu cieplej, dlatego obficie zakłosił.
Głowa do góry! Jesień naprawdę jest piękna... zobacz, nie ma szarug, wiatrów uporczywych... nie ma na co narzekać :)
Sarcia też drewno ogryzała... Cyguś wyrośnie :)
Dorotka, to po południu przylatuję na miotle ;-)
Super, że popracowałaś w ogrodzie... ja wczoraj tylko pomagałam M. przy wypompowywaniu wody z nawadniania...
Miłego!
Paweł, zimno rzeczywiście, ale nic nie poradzimy... byleby aura sprzyjała do jesiennych prac porządkowych...
W lesie z tym jestem!
Dzięki i dobrej niedzieli!
Gosiu, moje cebulki też czekają... nie wiem, kiedy wyrobię się z sadzeniem... jest tyle pracy, że nie mogę się zorganizować.
Jaka dziś temperatura u Ciebie?
Iwonko, mam kalkulator i to całkiem fajny... Jednak zwykle leniwie podchodząc do tematu, działam intuicyjnie, mierząc tę odległość.
Podeślę Ci mailem to, co mam, może skorzystasz...
Kolorów wciąż sporo, ale liczyłąm na ogniste akcenty, a tu mróz krzyżuje nam plany...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 11 Paź 2015 10:43 #407023

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witaj Aga
u nas też mroźno, na dodatek oboje z A. pociągamy nosem, A. narzeka, że go gardło boli.
Za kalkulator będę bardzo wdzięczna, póki co też ustawiam intuicyjnie, albo zapominam i robię jak popadnie :oops: ale jak wiesz, krajobrazy nie są moją mocną stroną. Muszę nad tym mocniej popracować :)
U mnie w planach też spacer popołudniowy do parku "Leśniczówka", tyle lat już tu mieszkam a jeszcze nie byłam w tym parku :whistle:
Miłego!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.329 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum