TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 05:56 #414189

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
A ja wszystko co chcę grillować, czy to warzywka czy mięso zawijam w aluminiową folię. Ograniczam, lub jeśli pakunek jest szczelny zupełnie niweluję kapanie "soków" na palenisko, a tym samym dymienie z grilla, sąsiedzi czują jedynie zapach mięsiwa ;) już po uwolnieniu z folii :devil1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 12:09 #414208

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Madziu, mnie Lilypol mailowo zignorował. Jedynie list z katalogiem dostałam. Mieli jednak nosa z tym mailem- i tak bym nic nie kupiła ;)

O zapachach w pracy nic nie mów.. Chlor, akryl, preparaty śmierdzące acetonem :jeez:

Gorzatko- wiosną też się nie złamiesz..? Wiesz..może na różance azaliowej.. :woohoo: Ja tak planuję lilie posadzić- między azalkami i rodkami.. :whistle:

Moniśka- możesz na mnie liczyć- dam ogłoszenie jak tylko namierzę ofertę Lilypolu :drink1: Głównie lilie, ale inne cebulowe też. Ja tam kupowałam mieczyki, frezje.

Prezentację moich nielicznych lilii zrobię :hug:

Mróweczko- my na razie idziemy na kompletną łatwiznę, czyli na grillu kiełbaska, do tego robiłam sałatkę Caprese, rzodkiewka, ogóreczek i szybko obiad gotowy. Kiedyś w sreberku robiłam kukurydzę, piekłam banany. Rozleniwiłam się jednak bardzo :silly:

************
Pogoda dziś rodem z Bollywood.. :lol: Słońce świecące przez okno dachowe zachęciło do pobudki, a jak się wyszykowałam gotowa do wyjśćia, to zaskoczył mnie deszcz.. żeby po chwili przejść w słoneczną pogodę. Jednak cieszę się, bo jest dośc ciepło :woohoo:

Na ogródku..nuuudy. Nic dziwnego jednak, w końcu za chwilę koniec listopada. Kurczę, jak ten czas leci!!
DSC01073.jpg


DSC01078.jpg


DSC01079.jpg


psina nawet relaksacyjny spacer robi z obciążeniem :silly:
DSC01074.jpg


dżdżownica bez problemu przechodzi między przęsłami. Niby wyrósł, nóżki długie, fason całkiem zgrabnej kozy ma.. ale pakerem jeszcze nie jest. Oj mam nadzieję, że jeszcze ciałka nabierze!
Na razie nie ma dla niego przeszkody nie do pokonania
DSC01080.jpg


Moniczko, lilie wstawię wieczorkiem, OK? Mąż zabrał się za gotowanie chilli, więc szybko obiad i w drogę muszę zmykać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 13:35 #414211

  • ZbigniewG
  • ZbigniewG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 422
Roma wrote:
My kominkiem opalamy cały dom(innego ogrzewania nie mamy),awaryjnie mamy kozę w kuchni

:bye: dokładnie jak u mnie tyle że w kuchni jest piec kuchenny z ozdobnych starych kafli i szamotki -świetnie sprawdza się przy świątecznym gotowaniu bigosów itp.
gruby pieniek podłożony wieczorem spokojnie spala się do 7-8rano nawet przy -30 było ciepło włącznie z górą
rura kominkowa przechodzi przez strop nad parterem i dogrzewa cała górę wprowadziłem ją do komina tuż pod sufitem piętra


Monika z przyjemnością pospacerowałem po Twoim ogrodzie :)
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2015 13:37 przez ZbigniewG.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 15:27 #414226

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marzy mi się taki piec ale kasa zabójcza :(
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 17:10 #414237

  • ZbigniewG
  • ZbigniewG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 422
Roma problem to kafle reszta można nawet samemu lub z niewielką pomocą zduna


kuchnia.jpg



Roma popatrz i skasuj cały post bo Monika da mi bęcki :club2:
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2015 17:16 przez ZbigniewG.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 23:17 #414288

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zbyszku, witam CIę serdecznie i zapraszam.
Miło mi, że pospacerowałeś- zbytnio się rozpędzić nie da ;) bo teren nieduży, ale mam nadzieję, że było na czym zawiesić oko.
Zdjęcie pieca świetne! Na działce na Mazurach mieliśmy w kuchni piec kaflowy robiony przez zduna, były fajerki i cała z tym związana frajda- tak pięknych kafli jednak nie było :woohoo:
Komin od pieca przebiegał przez łazienki.. taktycznie na ścianie kominowej wisiały ręczniki, zawsze wieczorem cieplutkie :hearts:

ROmciu, nic nie kasuj :happy-old:

******
Dzis wieczorem kolejna seria ćwiczeń..z Cygusiem. Chodakowska zginęła w tym wszystkim :rotfl1:

Wracając do zaległej odpowiedzi dla Moniśki nt lilii..
Część lilii mam nn- Lilypol przysłał gratisy, których nazwę zdążyłam zapomnieć ;) są też dwa podarunki, których imion również nie znam.. :oops:
Zacznę może od tych nielicznych, które znam..

Flashpoint- piękna, wysoka, pachnąca :woohoo:
DSC09306-2.jpg


DSC09374-2.jpg


mylą mi się Pieton z Easy Dance :oops: ale spróbuję..
Pieton
DSC09218-2.jpg


Easy Dance
DSC08919-2.jpg


teraz bezimienne..
razem z Flashpoint rośnie jakaś w kolorze czerwonego wina- kolor aż świeci w aparacie, nie umiałam ani razu zrobić dobrego zdjęcia :oops:
DSC09115-2.jpg


i w komplecie z Flashpoint. Jak widać lilia czerwona wydała młode cebulki, kwitnące jednym kwiatkiem- bardzo się cieszę, że im u mnie dobrze :dance:
DSC09178-2.jpg


DSC09275-2.jpg


inne.. np biała
DSC09301-2.jpg


rośnie w komplecie z różową, przy pigwowcu na wrzosowisku
DSC09466-2.jpg


i moja "najpierwsza" lilia.. też nn. Byłam przekonana, że kupowałam pod nazwą "martagon"..ale to na pewno nie to.. więc jest bezimienna
DSC09442.jpg


To koniec mojej skromnej kolekcji..ale zamierzam nad nią popracować wiosną. Koniecznie lilii muszę dokupić- zamierzam posadzić na wrzosowisku przy azaliach wielkokwiatowych i spróbować w lekkim półcieniu na rabacie rodkowej..


Aż się ciepło na sercu zrobiło na ten widok :hearts: Ehhh..byle do wiosny :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, eda_s, Adasiowa, zanetatacz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 23:50 #414294

  • th
  • th's Avatar
No i proszę... już zostałam urzeczona 'Flashpointem' i teraz gdybam, gdzie mój cień nie jest aż tak głęboki... :happy3: także... dzięki Monia :whistle:
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2015 23:51 przez th.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Lis 2015 23:55 #414295

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
A ku ku :wink4: Monia w przyszłym sezonie będziesz miała kilka lilii więcej :woohoo: , fajne lilie widziałem i wąchałem u Marty-Markity tylko u niej jest gdzie sadzić.... :happy-old: ....Marta ma ogród bardziej bylinowy a ja krzaczasty :oops: .
Urzekła mnie ta Flashpoint i ma 5+ za to że pachnie :hearts: , Cyguś elegancko przechodzi przez ,,szczebelki'' - dajesz mu chociaż coś dojedzenia czy wypuszczasz w nocy na ,,wieś'' by se coś znalazł.... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :devil1: :thanks: :club2:
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2015 23:55 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Lis 2015 00:01 #414298

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moniś..kombinuj..kombinuj- gdzieś na pewno miejsce znajdziesz :lol:

Pawełku, to jemu nie wystarczy ta kora, którą tak zawzięcie gryzie.. No patrz- to może tu kryje się tajemnica :rotfl1:

Lilie się nowe pojawią bo bardzo je lubię. U mnie miejsca zbytnio nie ma, ale mam plan sadzić je w okolicy azalii- na pewno dadzą sobie radę i będą cieszyć oko, jak azalki przekwitną. Taki sam plan jest na rabatę rodkową, tylko tam większy cień, więc może im być gorzej. Aaaaa- i jeszcze przy jabłonce z tyłu za limkami jakieś wysokie chcę posadzić. Tak więc kombinuję jak mogę, żeby gdzieś je poutykać ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Lis 2015 02:08 #414309

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Wypuść teraz Cygusia niech sobie pobiega....a jak wstaniesz (dziś :devil1: ) to i tak będzie czekał na działce, przejdzie sobie przez ogrodzenie jak David Copperfield przez Wielki Mur Chiński :devil1: .
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Lis 2015 02:13 #414310

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie wiem co wymyślił David, ale Cyguś jest specjalistą w wyszukiwaniu wyjść, które w mojej opinii nie istnieją ;) A w sprawie wypuszczania- właśnie wrócił :P

Paweł..wszystko mylisz.. Dziś jest dziś, a jak wstanę to będzie jutro :silly:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Lis 2015 16:07 #414364

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Żeby Cyguś nabrał ciała musi się ożenić :rotfl1:
Czy ja się kiedykolwiek obrażałam?
No przecież nigdy.
Wcale tak nudno nie jest.
Masz jeszcze kolorki
Lili troche dosadziłam w tym roku, ale nie dużo, bo robiłam przeróbki i nie pamiętałam gdzie rosły stare. Nie chciałam ich uszkodzić.
Cebulowymi chcę się zając w przyszłym roku. Narobię znaczków gdzie rosną.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Lis 2015 18:15 #414374

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ta czerwono wysycona świetnie się skomponowała z Flashpointem, właśnie takie są w moim typie, u Majeczki był latem niezły liliowy katalog, specjalnie zapamiętałam, gdzie mam zajrzeć po Nowym Roku.
Twego Flashpointa zaraz sobie zapiszę :hearts: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Lis 2015 18:28 #414378

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Monia przyjemnie oglądało się kwitnące lilie,
to takie niecodzienne o tej porze roku :) Ja wiosną muszę jeszcze dokupić białych.

A propo karmienia Cygusia korą :lol:
przypomniała mi się anegdota z życia wzięta

otóż mój dziadek miał sąsiadkę, typowego mieszczucha, której zamarzyło się hodowanie kurczaków,
niestety zaczęły zdychać i zafrasowana pyta dziadka - Stasiu co jest nie tak, dbam o nie, karmię, poję a one zdychają
dziadek spytał: a co im dajesz?
ona na to: skórki od jabłek, skorupki, obierki
:lol:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 20 Lis 2015 08:28 #414467

  • wiosna19-58
  • wiosna19-58's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 534
  • Otrzymane dziękuję: 255
chester633 wrote:
tyle w temacie :wink4:


mgram_pict.png

Witaj a jak się czyta taki wykres chciałabym na swój teren mieć :comp: :coffe:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 20 Lis 2015 09:14 #414468

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To ja odpowiem za Pawła, bo też korzystam z tych prognoz:
wpisz w Googla meteogramy dla gmin, po wejściu na tę stronę wybierz swoje województwo i miejscowość bądź gminę z listy alfabetycznej.
Pojawi się zestaw takich wykresów jak w poście Pawła, po ich lewej stronie jest opis - legenda, jak je czytać.
Ze swojego doświadczenia dodam, że prognozy te rzeczywiście maja dużą sprawdzalność :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): wiosna19-58

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 20 Lis 2015 22:01 #414525

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu, jesli tak się sprawy mają, to chyba muszę go szybko ożenić :rotfl1:

Krzysiu- i ja się ucieszyłam, jak na necie sprawdziłam, co też dostałam w gratisie.. że gratis dobrze się komponuje ;)
Na wiosnę muszę koniecznie zakupy liliowe zrobić!

Dorotko- kolekcja liliowa była wstawiona na zamówienie :lol:

Biedne kurczaczki.. :jeez: Obierkami karmione.. CHociaż co do skorupek- ja sądziłam, że kurczaczkom zmielone skorupki się dodaje do karmy :think: ale zdaje się, że nie do obierek po jabłkach :silly:

Wiosno- Gosia już wszystko pięknie wyjaśniła, skąd wziąć takie tabelki.. A czytanie to zwyczajnie odczytywanie opisów po bokach tabelki

Gosiu- :hug:

*******
Z okazji rozpoczynającego się weekendu miłego czasu wypełnionego relaksem życzę..i nic więcej nie powiem, bo coś nie w sosie jestem :dry:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): wiosna19-58

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 21 Lis 2015 08:28 #414543

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Na swojego futrzaczka mówisz dżdżownica :rotfl1: :rotfl1: ja na swojego gąsieniczka :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.670 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum