TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 23 Gru 2015 12:51 #419139

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Romciu, u nas sprzątanie ciągle. Po ubraniu choinki, po kręceniu kokardek..a dziś to już w ogóle armagedon :silly:

Martuśka, u Ciebie sporo kociaków, więc wesoło może być :whistle: Jak maluchy reagują..??

*********
U nas porządki świąteczne idą pełną parą.. Na razie w szczytowej fazie bałaganu :dance:
IMG_0127.jpg


IMG_0126.jpg


Jest pięknie :silly: Po świętach elektryk przerobi oświetlenie. Jestem zachwycona tą zmianą- jest super, dużo miejsca, jasno.. :dance:
W piekarniku pierniczek, ale niezbyt tradycyjny, bo marchewkowy :silly: Wieczorem serniczek muszę zrobić. Generalnie uwijam się jak w ukropie, a większość zajęć jest bardzo nieświąteczna- ale cieszę się, bo lubię, jak coś się dzieje :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 23 Gru 2015 14:45 #419147

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O matko, jaka budowa przed samymi Świętami :woohoo:
Koty nie reagują na "gołe" drzewko :whistle: , ciekawe co będzie jak ubiorę :devil1:

Krajanka marcepanowa w piecu, jeszcze tylko mięso na wędlinę, sernik i bezy, bo białka zostały :tongue2: . No i powiesić firanki, ubrać pokrowce na poduszki kanapowe, wyprasować obrusy, ubrac choinkę, zrobić stroik dla Gorzatkowego renifera :lol: :supr:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 23 Gru 2015 20:58 #419194

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Monisiu :)

Dla Ciebie, męża i oczywiście Cygusia - życzenia ciepłych, spokojnych i bardzo radosnych Świąt !

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 24 Gru 2015 02:27 #419235

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Marta, tak przedpokój wyglądał w południe. Teraz już posprzątane, wymopowane i jest ślicznie :silly:
Ja machnęłam dziś 2 ciasta, kompot z suszu kończy się robić. Sporo rzeczy mamy z Mamą zaplanowane na jutro- rybę, ziemniaczki, zupę, smażone łebki grzybów. Mama już zrobiła groch z kapustą.
Generalnie sytuacja kulinarnie opanowana, tylko ja padam z nóg.. :jeez:

Aniu- :hug:

**************
Wszystkim Gościom życzę radosnych Świąt w gronie rodzinnym. Radości, wyciszenia.. Niech świąteczny czas będzie okazją do zwolnienia tempa, nacieszenia się bliskimi. W tym magicznym czasie poczujmy również obecność tych, których już nie ma z nami.. lub tych, którzy są daleko.. Niech w sercach zagości radość!
IMG_0133.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, chester633, piotrek_ns, Dorota15, moni, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 24 Gru 2015 19:30 #419307

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Moniczko, zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt :) i odpocznij nieco od tego maratonu :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 25 Gru 2015 08:57 #419343

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moniś, radosnych i pogodnych Świąt!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 27 Gru 2015 00:43 #419519

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moni, Asiu- dziękuję za pamięć :hug:

********
Święta, Święta..i po Świętach. U nas całkiem rozsądnie, jak na możliwości garkuchni :silly: Rodzinka najedzona w sam raz- nie objedliśmy się jakoś na potęgę, chociaż dogadzaliśmy sobie wszelkimi potrawami.. A to groch z kapustą, a to pieczeń z żurawiną.. na deserek serniczki, pierniczki, kompociki z suszu.. :silly: Ja pojadłam smacznie- uwielbiam świąteczne potrawy, na które czekam cały rok. W każdym razie nie czuję się przejedzona.
Integracja z rodziną i znajomymi, sielski leniwy czas.. Fajne święta :woohoo:

Jak prezenty.. znaleźliście pod choinką coś równie ciekawego, jak ja :funnyface:
IMG_0194.jpg



Udanej niedzieli wszystkim życzę!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, inag1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 27 Gru 2015 08:01 #419522

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Monia odnośnie prezentu, Mikołaj wiedział co lubisz :lol:

Święta szybko minęły, u nas było rodzinnie i przy stole.
Wczoraj ja cały dzień miałam gości, dzisiaj sterty zmywania ale jestem zadowolona, że tylu ludzi do mnie przyjechało.
Czar Świąt powoli pryska, gdy pomyślę, że jutro do pracy :dry:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 27 Gru 2015 16:23 #419574

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dla mnie dzisiaj prawdziwe święto, bo praktycznie nic nie robię.
Nie licząc sadzenia setki cebul :)
Ale miło było popracować w ogrodzie. Jaka szkoda, że to grudzień i tyle jeszcze przed nami dni do wiosny
Dzisiejsze buszowanie w ogrodzie pobudziło moje ogrodowanie. Nie wiem teraz jak wytrzymam do wiosny, a już byłam taka uspokojona emocjonalnie :lev:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 09:11 #419728

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam poniedziałkowo.. Ja się urlopuję, ale co to za urlop :jeez:

W święta była awaria prądu, przy okazji oszalał piec przez te wyłączenia i spadki napięcia.. Niby wszystko ustawiliśmy, ale postanowiliśmy umówić serwisanta, żeby sprawdził tą naszą radosną twórczość :silly:
P z serwisantem rozmawiał i umówił wizytę. Przekazał mi, że on idzie do pracy, a ja muszę się zerwać na nogi po 6tej, bo o 7 przyjedzie serwisant.. Nooo- wygląda na to, że o 7mej, ale wieczorem, bo nie przyjechał do tej pory..a to do bólu solidny i punktualny fachowiec.

Wczoraj pół dnia biegałam między gankiem, a szafą na piętrze, mierząc długość kurtek i płaszczy ;) Rozrysowuję szafę na ganek- skoro już ściana rozbita, to można coś wreszcie zaplanować. Nieźle co.. po 1.5 roku wreszcie zacząć myśleć o szafie przy wejściu :jeez:

Mam nadzieję, że elektryk przyjedzie- tzn że da radę się wyrwać z pracy i przyjechać na przeróbki..jeśli tak, to jeszcze przed sylwestrem będą tynki na ganku zrobione.
P się upiera, żeby malować salon. Ustalił z moją Mamą, że po malowaniu nie śmierdziało farbą, więc ta info to młyn na wodę..bo ja coś przebąkiwałam, że może wiosną, gdy będzie można wietrzyć :whistle: Chociaż z drugiej strony to mi całkiem na rękę- wolę malować teraz, jak mam więcej czasu, niż wiosną, gdy każda chwilę mam ochote spędzić na ogródku ;)

Tak więc niech się nie martwią Ci, którzy juz do pracy wrócili- juz ja zadbałam o swoje wolne dni, żeby się zbytnio nie nudzić :funnyface:


Jeszcze foteczka pamiątkowa. Jak po rozbiciu ściany wylany został kawałeczek podłogi, instruowałam P, żeby Cygusia tam nie puścił..po czym sama się zapomniałam :silly: Mamy więc, jak na deptaku w Międzyzdrojach, odcisk naszej gwiazdeczki :lol:
IMG_0197.jpg


IMG_0199.jpg


EDIT.. juz fachowiec był, źle się panowie dogadali odnośnie godziny, a "dzięki temu" miałam okazję podziwiać wschód słońca :hammer:

Gosiu- ja łakomym okiem spoglądam na chwasty, ale czasu na razie nie mam. Martwi mnie prognoza na najbliższe dni- już tak polubiłam obecną aurę, a jakieś spadki temperatury i śnieg zapowiadają :cry3:

Dorotko- u nas święta z przygodami.. Przedpołudnie 2go dnia świąt spędziliśmy w kotłowni :silly: Była awaria prądu, ale to nie problem. Problemem były spadki napięcia w części linii.. Niestety salon działał prawidłowo, a akurat kotłownia zasilana jest z obwodu, w którym były spadki napięcia i piec trochę zgłupiał. Oj, musimy w końcu założyć ups :hammer: Przy okazji każdej awarii o tym myślimy, a jak wszystko działa, to radośnie zapominamy ;)
Mam nadzieję, że elektryk podtrzyma jutrzejszy termin przeróbek na ganku, od razu na świeżo z nim pogadam o tym.
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2015 09:17 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 09:47 #419734

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ło matulu, taka świeżynka, a tu znów tyle roboty... A wydawałoby się, że na lata będzie wreszcie spokój. Myślałam, że to tylko w starych domach jest wiecznie coś do zrobienia.
Ja też dziś na wolnym, wybieram się w miasto polatać po sklepach i tak w ramach relaksu gnatki rozprostować, bo wczorajszy dzień bardziej przesiedziany wymęczył mnie gorzej niż świąteczna krzątanina. Jutro i pojutrze pracuję.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 10:11 #419736

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguś, roboty sporo, bo sobie dokładamy ;) Wyburzanie ściany i przeróbka elektryki to moja radosna twórczość i wymyślanie, jak ulepszyć to, co jest. Ja jestem zachwycona efektem wyburzania na ganku. Zrobiło się przestronnie i jasno. Z radością rozrysowuję szafę- a raczej jej wnętrzności. Chcę sobie na ganek kupić pikowaną niską pufkę, żeby było gdzie przysiąść, czy położyć torebkę. Myślę, gdzie powiesić jakieś lustro- pierwotnie planowałam lustrzane drzwi od szafy, ale chyba wolę wiszące osobno :think:
Lubię takie zajęcia :lol:

Malowanie.. co prawda malowaliśmy 2 lata temu, jeszcze przed przeprowadzką, ale nie podoba nam się salon. Musimy zmienić kolor, za czym od dawna optuje Mąż.. a w sumie ja też uważam, że biały jest nudny :P

Piec.. serwis i tak trzeba raz na jakiś czas zrobić.. Kombinacje zakładu energetycznego zmusiły nas do wcześniejszego wezwania fachowca.

Jedyna rzecz, jaka nas czeka- a nie powinna mieć miejsca w nowo wybudowanym domu- to przeróbka brodzika w kabinie prysznicowej, bo to niestety ekipa skopała :mad2:

W nowym domu szczególnie dużo do zrobienia. Nie należymy do grupy szczęśliwców, którzy mogli od razu wszystko wykończyć na tip top :oops: Brakuje jeszcze jednej kabiny prysznicowej, jakiś rolet, firanek, zasłon.. O meblach wielu nie wspomnę :jeez:
Dlatego śmieję się, że od wykończeniówki płynnie przejdziemy za kilka lat w remont "starego" domu :silly:

Ja po sklepach latałam wczoraj. Z pilnych zakupów kompresor, z milszych wyprzedaż w home and you :P Jeszcze chcemy wybrać farby do salonu i może firanki do chociaż jednego pokoju na piętrze :think:

Na co planujesz Ty dziś zapolować :woohoo: ?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 11:21 #419745

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Moniko,atrakcji u Ciebie nie brakuje ;) najważniejsze że wszystko będzie zrobione tak jak sobie wymyśliłaś. Prezent ekstra. :)
Nasze święta w tym roku były krótkie. Córka przyleciała na króciutku i już w drugie święto odleciała. Dla mnie w tym momencie było po świetach. :(
Mój poważny owczarek,jak zwykle nie odstępował córki a pomysły na zainteresowanie się nim miał nie z tej ziemi. :) Trochę kojarzyło mi się to z Twoim Cygusiem więc zaczęłam córce o nim opowiadać. Magda poprosiła o poszukanie Twojego wątku i tak zachwyciła się Cygusiem vel Łabądkiem,że przejrzała cały. Co chwilę się zaśmiewała z wyczynów naszego ulubieńca i z Twoich barwnych opisów. Najlepsze było to ! Mama, a jakiego wyznania jest pani Monika,że wigilijne potrawy szykuje na pierwszy dzień świąt. :rotfl1: W pierwszej chwili zgłupiałam ale za chwilę zaskoczyłam. Spojrzałam na datę i GODZINĘ :happy: i wszystko było jasne. Musiałam córci wytłumaczyć jak to u Ciebie jest z dniami tygodnia. :P
Czekam na dalsze relacje z placu boju i naturalnie na zdjęcia .
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 16:18 #419771

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kurczę :mad2: , napisałam długiego posta, a potem przypadkowo nacisnęłam "Anuluj". Ale ze mnie geniusz :jeez: . Drugi raz już mi się nie chce, no to tylko pozdrowię!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 16:23 #419774

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu..pisz..pisz.. No tak cukierkiem przez szybę sklepu ze słodyczami pomachać :cry3:

Inuś- cieszę się, że rozbawiłam Córkę..ale koniecznie opowiedz, co też Wasz pupil wymyślał :whistle:

Moje wyznanie..hahaha.. Ja późno zasypiająca, spod herbu śpiocha jestem :rotfl1: DObrze, że znasz moją teorię na temat tego, kiedy się zaczyna "jutro" :silly: Aż sama wróciłam do wpisu z środy wieczorem..i faktycznie u Was już był czwartek :P

******
Dziś pracowity dzień.. rano przegląd pieca, po południu kominiarz. W międzyczasie zakupy spożywcze i narada z elektrykiem w sprawie jutra.
Łabądek też się nie obijał ;)
Od rana obserwował ptaki z kilku punktów, więc kilometrów narobił
IMG_0209.jpg


IMG_0218.jpg


nerwy puszczają :jeez:
IMG_0214.jpg


może tu lepiej widać..?
IMG_0222.jpg


zobaczcie, jakie ładne dziś niebo było widać prawie cały dzień :silly:
IMG_0228.jpg


wreszcie jest należna chwila odpoczynku
IMG_0204.jpg


Ufff..ciężki dzień Cyguś ma za sobą, a jutro zapowiada się jeszcze gorzej.. Będzie elektryk, więc wszystkie wiertarki będą wręcz wołać, żeby je gryźć.. :lol:
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2015 16:37 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, chester633, inag1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 18:21 #419818

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Wyprzedaż w Home and You :woohoo:
Co kupiłaś? Uwielbiam ten sklep, ale ja za lasu do miasta mam 40 km :angry:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 18:32 #419821

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Prace remontowo- innowacyjne zawsze się do nas garną jakoś. U nas nadal strych niewykończony, ale ostatnio doszłam do wniosku, że chyba niekoniecznie trzeba go kończyć. Koniecznie to trzeba było wymienić dach, bo przeciekał, a reszta... jeśli zrobimy strych to w zasadzie i tak tylko na lato, bo wtedy goście najliczniejsi, a na co dzień ogrzewać dodatkowe pomieszczenia to na nas dwoje chyba nie najlepszy pomysł. Zwłaszcza, że dom tak zimny i ciepła nie trzyma. strych by pewnie trzymał, bo dobrze docieplony, ale też nie do końca... a to już 3 rok mija od zrobienia dachu i natchnienie nie przybywa :devil1:

Ja pojechałam głownie wymienić córci prezent gwiazdkowy. Dostała od mamusi nową, większą kołdrę, a od tatusia pościel na tą kołdrę :) no i prześcieradło. Prześcieradło nie było w planach gwiazdkowych i dostała też wielkie - proporcjonalnie do kołdry :wink4: A spanko jednak węższe jest, więc dziś wymieniłam na mniejsze.
Przy okazji kupiłam parę pierdółek no i 3 pary butów B) Jeszcze się do nich nie przyznałam, ciekawe jaka będzie reakcja M :devil1:
Zszokowała mnie ilość narodu ganiającego po sklepach. Po raz pierwszy krążyłam z 10 min po parkingach by się załapać na wolne miejsce.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2015 18:32 przez aguskac.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 28 Gru 2015 18:33 #419823

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorotko.. jest strona na necie i robią dostawy kurierem :whistle:

Ja kupiłam skromnie, ale cieszę się jak dziecko :silly: Zdjęcia są, bo się już Siostrze chwaliłam :P

Kupiłam sobie paterę w kolorze ecru ze złotym brzegiem..
IMG_0200.jpg


IMG_0201.jpg


przed świętami dostałam brzuchatego mikołaja- pojemnik na ciasteczka.. dokupiłam więc do kompletu miseczkę/koszyczek, w którym na razie leży ciasto, a co będzie za rok.. :think: Coś wymyślę ;)
IMG_0202.jpg


To już jest nieco infantylne, ale święta rządzą się swoimi prawami :funnyface:

Na oku będę mieć jeszcze jakiś fajny bieżnik świąteczny, może jeszcze jakieś paterki :think: Ta gwiazdka miała do kompletu jeszcze miseczkę- mniejsza podstawa, ale wyższe ścianki. Nie była już dostępna w sklepie.. Mam więc na co polować za rok :silly:

Aguś, ja wczoraj jadąc do CH byłąm przekonana, że będzie pusto.. Miejsca nie było :jeez: Na szczęście pojechaliśmy do innego, gdzie już kulturka..pusto, cicho...
Tłumy w sklepach mówisz..po świętach ruszają wyprzedaże, sama widzisz, że zwroty są- więc jest co robić.

Córcia fajny prezent dostała- jaka pościel..tzn motyw jakiś :think: ?

3 pary butów :woohoo: zaszalałaś..! Jak powiedzieć Mężowi..najlepiej "kupować" po jednej parze w odstępie czasu :rotfl1: albo zwalić wszystko na mega promocję i po prosru MUSIAŁAŚ kupić, żeby inna kobietka ich nie zgarnęła- siłą wyższa, no co robić :funnyface:

My w pokojach na piętrze też średnio grzejemy- szczególnie jeden leży odłogiem. Ostatni raz w nim byłam chyba miesiąc temu.. Czekasz na inspirację w sprawie strychu, jak ja zbierałam się z gankiem..ponad rok. I dobrze wyszło, bo w międzyczasie wymyśliłam kucie ściany. Gdybym od razu zrobiłą szafy, o już by przepadło, a tak- skoro zwlekałam z szafami, to teraz mogłam rozbić ściane i szafę zrobimy jedną.
Nie ma tego złego :hug:
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2015 18:41 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.494 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum