TEMAT: Ogrodowo u Doroty 2016'

Ogrodowo u Doroty 2016' 05 Kwi 2016 08:52 #452490

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1020
  • Otrzymane dziękuję: 967
Dorotko pamiętasz o mnie o miodunce czerwonej? :blink: będziesz miała samosiejki?- bardzo mi się podoba a ja mam tylko nakrapiana różowo-niebieską ...


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowo u Doroty 2016' 05 Kwi 2016 08:58 #452492

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Urocze, kolorowe maleństwa :hearts:
Cudownego dnia w ogrodzie, Dorotko! Ja do Ciebie dołączę po 16ej :kiss3:

Ogrodowo u Doroty 2016' 05 Kwi 2016 09:17 #452498

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Edytko, przepraszam Cie bardzo pomyliłam imię, odpowiedź masz wyżej.
Jesli się rozrośnie do jesieni na tyle by podzielić oczywiście chętnie podaruje Ci tą roślinkę :kiss3:

Agunia świeci jak wściekłe i ciepło, spadam :bye: Szybkiego pracowego dnia i długiego popołudnia :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Ogrodowo u Doroty 2016' 05 Kwi 2016 10:03 #452511

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1020
  • Otrzymane dziękuję: 967
Dziękuję poczekam oczywiście, ona bardzo szybko się wysiewa zobaczysz po przekwitnięciu wokół pojawią się młode kępki kolejnych samosiejek :bye: Jak nie masz nakrapianej to mogę Ci przesłać ;)
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2016 10:03 przez broja.

Ogrodowo u Doroty 2016' 05 Kwi 2016 13:10 #452563

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, będziesz we Wrocławiu? Chwilkę, czy troszkę dłużej? Oczywiście zapraszam do Sobótki :drink1: A jeśli czasu mało, może kawka we Wrocku? Pozdrawiam z naprawdę ciepłego ogrodu! U mnie dzisiaj 25 stopni :eek3:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogrodowo u Doroty 2016' 06 Kwi 2016 19:09 #452947

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
I kto tu narzekał, że nic w ogrodzie nie ma? :rotfl1:

Ogrodowo u Doroty 2016' 06 Kwi 2016 20:41 #453004

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Mnie też by się przydały takie 2 dni wolne, bo niby porządki mam zrobione, ale darcie trawnika mnie czeka.
Niestety na razie o urlopie mogę zapomnieć, wracam wieczorową porą z pracy, a w weekend zapowiadają deszcz :dry:
A Ty już wyzdrowiałaś, że wykonałaś tyle pracy?

Ogrodowo u Doroty 2016' 08 Kwi 2016 12:18 #453623

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Co czytam, grad był :supr3: współczuję :hug:
Mam nadzieję, że choć auto całe. Moje trzeba było wysysać po gardzie onegdaj :jeez:
Zdrowa już mam nadzieję jesteś :)

Ogrodowo u Doroty 2016' 08 Kwi 2016 13:03 #453631

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Witajcie!
I komu pogoda przeszkadzała ja sie pytam? Dziś szmatławie i burawo. Ale chyba wole to niż wczorajszą burzę z gradobiciem. Momentami potoki płynęły droga a w ogrodzie bajorko się zrobiło. tulipany zmasakrowane, magnoliom rozpoczynającym kwitnienie tez się dostało. Na szczęście hosty jeszcze w kłach więc ocalały.
Dziecko mi wykopało wielki dół na magnolię i deszcz go zawalił :mad2:
Zdjęcia zrobiłam jakieś ale na karcie dalej pokutują.
Edytko, dziękuję za miodunkę. Miałam je kilka lat temu w ogrodzie i strasznie mi łapały choroby(szara pleśń). Ta nowa na razie w obserwacji, jak będzie się dobrze sprawować zostanie.

Dalu, czekam na info ale tak czy tak mam nadzieje na spotkanie :)

Ewcia, ja? nie pamiętam ;)

Gosia, ze zdrowiem tak sobie, jeszcze trochę pokasłuję, ale dni były tak ciepłe, że grzech było nie skorzystać. Poza tym grafik na kwiecień mam dość napięty i czasu na ogrodowanie tragicznie mało a ogród czekał nie będzie. Więc powoli cos tam dłubałam.O darciu trawnika nawet nie myslę, choć w jednym miejscu korekta linii rabaty aż się prosi, nie wspominając już o konieczności przycięcia brzegów rabat bo trawa bezczelnie chce je zarastać. Do tego wszechobecny bluszczyk kurdybanek i mniszki mnie chyba wykończą.

Jola, auto na szczęście nie uszkodzone ale groźnie było. Grad może niezbyt duży ale w wielkiej obfitości. W pewnym momencie trawnik był bielusieńki.
Zdrowie lepiej choć jeszcze nie całkiem dobrze, ale nie poddaje się.

Jutro wyjeżdżam na dwudniową wycieczkę do Lwowa, mam nadzieję, ze pogoda nie zrobi mi jakiegoś wielkiego psikusa i przynajmniej nie będzie padało.
W ogrodzie jest jeszcze kilka koniecznych pilnych rzeczy do zrobienia ale nie rozdwoję się ;)
Zostało mi dokończenie przeróbek na rabacie z magnoliami, wypadły cztery róże, los dwu kolejnych niepewny więc wysadzę magnolię z donicy i zostanie miejsce na cos jeszcze. Na centralnej też różany pogrom :( Kilka kwalifikuje sie chyba do wykopania, ale na razie czekam. Za to poleciały powoj(l)niki i zrobiło mi się miejsce na małe drzewko. Chyba posadzę śliwę wiśniową Pissardi. Już któryś rok mam na nią wielką ochotę a nie mogłam znaleźć miejsca.
Rabata z angielkami straszy :cry3: Wykopałam już trzy, dwie następne w kolejce czarne, czekam, może się jeszcze ockną. Jeśli nie będzie chyba totalna demolka i zmiana aranżacji w tamtej okolicy, że tez ogrodnik nie ma chwili spokoju :happy3:
Miłego i owocnego weekendu dla wszystkich ogrodujących i nie tylko





Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2016 13:04 przez dodad.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, Firletka, edulkot, Krzysia, zanetatacz

Ogrodowo u Doroty 2016' 08 Kwi 2016 14:10 #453639

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dorota, życzę wspaniałej wycieczki! Mam wielką nadzieję, że pokażesz zdjęcia, serdeczności :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Ogrodowo u Doroty 2016' 08 Kwi 2016 21:22 #453804

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Piękna wiosna :hearts: udanej wycieczki Dorotko i wracaj już całkiem do zdrowia :hug:

Ogrodowo u Doroty 2016' 08 Kwi 2016 21:44 #453826

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
O rety to już szósta strona a ja się jeszcze nie zameldowałam :( . Piękna wiosna :flower2: , odrabiam więc zaległości :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogrodowo u Doroty 2016' 09 Kwi 2016 14:15 #453973

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, duet zawilcowo-przylaszczkowy zupełnie jak spod ręki Marki Natury :bravo:
Te najprostsze prymulki są najładniejsze..chętnie bym je posadziła, ale u nas sprzedają chyba wszystkie poza tymi najbardziej naturalnymi :unsure:
Dziwne rzeczy z tymi różami..tyle wypadło?? :ohmy: Niby zmiany to zawsze inspiracja i wyzwanie, bo można posadzić coś owego, ale na pewno żal niektórych..zwłaszcza pięknego Edena.. :cry3: Co jeszcze wypadło? Czy ten kataklizm dotyczy głównie przesadzanych czy innych nasadzeń?
U mnie nic się nie dzieje, a czytam, że w wielu ogrodach paskudnie ta zima się odbiła na różanych kolekcjach.
Pissardi polecam, bardzo ładnie rośnie i zupełnie niewymagająca. A jak zimę zniosły drzewka sadzone w ubiegłym roku? Wszystkie ok?
Życzę udanej wycieczki i do napisania :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2016 14:16 przez Robaczek.

Ogrodowo u Doroty 2016' 09 Kwi 2016 21:41 #454197

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Tak to bywa, że jak się już ogrodnikowi całkiem w ogrodzie podoba, to przychodzi taka głupia zima i zmusza do pewnych przeobrażeń...
I w jakim kierunku pójdziesz? Dajesz kolejną szansę różom? Zawsze mnie to interesuje, ile ciosów od losu miłość do roślin może znieść ;)
I jaka w tym wszystkim jest przewrotność... U mnie róże przezimowały nie najgorzej, choć zrobiłyby mi uprzejmość, gdyby zmarzły... Ale nie... Zmarzły wtedy, kiedy mi na nich zależało! :lol:
Ty to sobie, Dorotka, wszystko w drodze do Lwowa przemyśl :)

Ogrodowo u Doroty 2016' 12 Kwi 2016 11:21 #455308

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Jestem choć wczoraj ledwo żywa byłam.
Lwów pięknym POLSKIM miastem jest niewątpliwie, ale podróż a zwłaszcza granica to koszmar. W drodze powrotnej staliśmy ponad trzy godziny, można oszaleć. Zdjęcia i relacja będzie ale jak się trochę ogarnę. Zdjęcia takie sobie, ale jak się zwiedza z ciekawie opowiadającym przewodnikiem to zdjęcia schodzą na dalszy plan a przewodniczkę mieliśmy fantastyczną. Polka, dziennikarka, zakochana w miejscu w którym żyje. Jak sama mówi dla niej historia Lwowa zakończyła się w 1939r.

Moniko, Wiesiu :kiss3:
Kasiek, z różami po zimie wyglądało bardzo dobrze, wiosna za to zaczęły zamierać na potęgę. Może cos z tych zdechlaków jeszcze by sie ocknęło ale szczerze nie miałam serca i cierpliwości czekać. Wykopałam Grahama Thomasa, Chippendale, i jedną (nazwy zapomniałam) która i tak przeznaczona była do wykopków, chyba się obraziła do wykopania jeszcze prawdopodobnie Summer Song i jeszcze Jubilee Celabration która ledwo przędzie. To na rabacie z angielkami.
Na centralnej Clair MArschal, Mary Ann, Buff Beauty ledwo, ledwo, jakieś trzy rabatówki nawet nie pamiętam nazw. No i nieszczęsny Eden ale jego chyba odkupię. Tea Clipper i Degenhardt też do wykopania,
trochę się zniechęciłam prawdę mówiąc.
Drzewka za to bardzo dobrze, wszystkie klony się budzą, wisienka Fukunabe już chce kwitnąć, na ambrowcu pąki nabrzmiałe, super. Pissardi kupie jak tylko sie na nią natknę, trzeba by na jakiś objazd ogrodniczych wyruszyć ale pogoda zniechęcająca mocno.

Marta myślałam, myślałam i chyba wymyśliłam. Wiem co prawda, ze zachwycona nie będziesz, ale padło na kwasoluby z dodatkiem cisu lub bukszpanów. Dużo się tam nie zmieści, bo pnące róże jednak jako plecy zostaną, przy posadzonej tam wiśni Fukunabe róże rabatowe na razie tez nie do ruszenia. Róz na razie dosadzać nie będę, obraziłam się.
Wyszło na to, ze jednak jedno epimedium mi padło. Zastanawiałam sie dlaczego mam w okolicy łysy placek i przypomniałam sobie, że rósł tam Pink Elf :cry3: Nie ma :placze: Trzeba będzie odkupić.

Wydobyłam zdjęcia z karty, trochę już nieaktualne. Może dziś coś uda się uchwycić, ale pogoda dalej paskudna, słońca totalny brak, szaro buro i ponuro. Wiem, ze to tylko u nas tak szałowo i zupełnie mi sie to nie podoba, nie ma sprawiedliwości.
Marta, dla Ciebie pąki na piwoniach












Miłego dnia :bye:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2016 11:23 przez dodad.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

Ogrodowo u Doroty 2016' 12 Kwi 2016 14:45 #455356

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, odebrałaś moją PW?
Lwowa jestem bardzo ciekawa. Byłam tam wiele lat temu - koszmar :angry: Ale chyba wiele się zmieniło...
U mnie też szaro, buro i nieciekawie.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogrodowo u Doroty 2016' 12 Kwi 2016 21:52 #455612

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Trzy burze w ciągu jednego popołudnia to chyba lekka przesada, może z kimś się podzielić?
Na szczęście wieczorem jakby jakieś słońce błysnęło więc jest nadzieja na jutrzejszy pogodniejszy dzień. Ogród rozkwita w oczach, chwasty niestety też nie czekają więc uprasza się o omijanie wzrokiem.
Kilka dzisiejszych aktualności, zdjęcia kiepskie bo ciemnawo już było a mój obiektyw ciemny :(


ulubione, niezawodne tulipany




:)






ledwo od ziemi odrosła a już kwitnie - Fukubana


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2016 21:53 przez dodad.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Bozi, wiosna19-58, zanetatacz

Ogrodowo u Doroty 2016' 12 Kwi 2016 22:10 #455633

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Lwów jest bardzo pięknym miastem, ale nieco zaniedbanym,
zaś nowe ulice, budynki czy chodniki nie pasują do zastanego :silly: - tak to odbierałam.
Dorotka, w operze [na spektaklu] byliście?
Bardzo lubiłam te tulipany z zieloną smugą, u mnie załatwiły je nornice.
Doczekałaś kwitnienia szachownicy perskiej - to nowy nabytek, czy udało Ci się powtórzyć kwitnienie?
Prawdę mówiąc nie dotarłam jeszcze z wnikliwym oglądem do wszystkich swoich róż,
ale na oko nie jest z nimi tak źle i dziwię się czytając u Was o stratach.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.322 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum