TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 13 Lip 2016 14:28 #489826

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
:bye: Dalu, jak tam wojaże ? odpoczęłaś ?
Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 13 Lip 2016 20:55 #489920

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuś, odpoczęłam cudownie, ale już zdążyłam się zmęczyć odgruzowywaniem domu i ogrodu :happy4:

Gosiu, u mnie w tym roku znowu susza i też zdążyłam stracić w tym roku kilka azalii. Uschły w czasie mojego urlopu :placze:

Iwonko, dzisiaj nie pokażę nic nowego w moim ogrodzie, ale za to zobaczysz kilka fajnych detali w chorwackim ogrodzie :)

Bożenko, jestem zachwycona tym sumakiem - jest prześliczny :flower2:

Ewuś (Nowinka), moje hortensje w tym roku mnie przerażają :eek3: Wyrosły mi jakieś potwory, wielkie jak dęby!

Dorotko, dobrze, że cała sytuacja wydarzyła się przed urlopem :) Cudownie wypoczęłam B)

Aniu, z Węgier jednak zrezygnowaliśmy zauroczeni wybrzeżem Adriatyku :hearts: Pierwszy tydzień spędziliśmy na południowej Istrii w przeuroczym, starym miasteczku Fazana, a drugi na tzw. Riwierze Opatijskiej w Opatii.

Aszko, to nie było miłe, ale raz na zawsze pozbyłam się felernej ósemki :angry:

Aniu (Adasiowa), sama wiesz, jak rozrasta się tojeść :angry: Chociaż też lubię jak kwitnie, to muszę ją mocno kontrolować, żeby nie zarosła całego ogrodu ;)

Witam wszystkich po urlopie wypoczęta, opalona, zrelaksowana B) Wakacje spędziłam w Chorwacji, ale ponieważ to wątek ogrodowy, na początku chciałam Wam pokazać ogród naszych gospodarzy, u których wynajmowaliśmy apartament. Ogród niewielki, bardzo zadbany, pełen roślin, ale zupełnie bez trawnika; zamiast niego były kamienne powierzchnie.

matuljiogr10.jpg



matuljiogrd1.jpg



matuljiogrd2.jpg



matuljiogrd3.jpg



matuljiogrd5.jpg



matuljiogrd6.jpg



matuljiogrd8.jpg



matuljiogrd9.jpg



matuljiogrd4.jpg



matuljiogrd7.jpg


...i na koniec Dala w Adriatyku ;)

wakacjedalawwodzie.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Margo2, DANA, Bozi, Ave, Dorota15, inag1, Krzysia, Łatka

Ogród w cieniu cedra 13 Lip 2016 21:03 #489929

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu skoro odpoczęłaś to teraz w sam raz do roboty :lol:
Na ostatnim zdjęciu widzę świetną zrelaksowaną babkę. Ogrody też niczego sobie :)

Ogród w cieniu cedra 13 Lip 2016 21:07 #489932

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Ogród ogrodem, ale ta babeczka w oceanie :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogród w cieniu cedra 13 Lip 2016 21:10 #489933

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Dalu,niektóre rośliny z tego ogrodu u nas by wymarzły.

Ogród w cieniu cedra 13 Lip 2016 23:49 #490031

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Taka ilość roślin w ogrodzie w zupełności rekompensuje brak trawnika.
Super wyglądasz :hearts:
Ewa

Ogród w cieniu cedra 13 Lip 2016 23:55 #490033

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Dala w Adriatyku-super , niech się ogrody schowają :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2016 23:56 przez Anowi.

Ogród w cieniu cedra 14 Lip 2016 11:15 #490052

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Dalu cudne miejsce na wypoczynek!
Też bardzo lubię chorwackie wybrzeże, miałam możliwość korzystać z jego uroków od strony wody, byliśmy dwukrotnie na żaglach.
Widać, że wypoczęłaś i teraz z nowymi siłami...
Spokojnego deszczu życzę!
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Ogród w cieniu cedra 14 Lip 2016 11:54 #490066

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Jaka babka, toż to najprawdziwsza syrenka. ;)
Fajnie,że odpoczęłaś bo po tych ulewach potrzeba będzie dużo sił do walki z chwaściorami. :jeez:

Ogród w cieniu cedra 14 Lip 2016 12:25 #490073

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Inuś, ta syrenka to bardziej ...syrena jest :happy4: Przydałoby się jej zrzucić z 5 kilo :P
U mnie pada dopiero od wczoraj, ale tak obfity deszcz to widzę po raz pierwszy od wielu, wielu miesięcy. Więc nawet te chwaściory mnie nie martwią; zresztą mam teraz mnóstwo energii i za chwilę ogród będzie wypucowany jak ta lala :flower1:

Nelu, my wróciliśmy do Chorwacji po 20 latach i bardzo nam się podobało, chociaż ceny, hmm, mocno europejskie :think:
Deszczyk sobie pada, pada, pada...nawet pieski nie chciały iść na spacer, co im się nie zdarza. Nie mogę pracować w ogrodzie? Zaraz rzucę się w kierunku szaf, szuflad i półeczek - lubię sobie zrobić tam gruntowne porządki właśnie w czasie wakacji, kiedy mam trochę więcej czasu B)

Iwonko, uwielbiam pływać i to nie tylko 'po warszawsku', więc w wodzie spędzałam mnóstwo czasu. Jest tam taka słona, że nie trzeba wiele wysiłku, żeby utrzymać się na powierzchni...

Ewuś, dzięki za miłe słowa, ale wiesz jak to jest - człowiek wypoczęty, opalony, zrelaksowany zawsze wygląda trochę lepiej niż zazwyczaj :)
Co do trawnika - myślę, że w tamtym klimacie ciężko jest utrzymać trawnik. Wszystkie rośliny są non-stop nawadniane i dzięki temu tak pięknie wyglądają :flower2:

Bożenko, oczywiście - wiele roślin nie nadaje się do naszych ogrodów. To jest jednak zupełnie inny klimat :flower1:

Aniu, ta babeczka lata świetności ma już za sobą, ale miło, że chociaż na zdjęciach nie straszy :happy:

Teraz jeszcze kilka widoczków z Chorwacji, a po wgraniu pokażę, jak wygląda mój ogród (a właściwie jak wyglądał wczoraj przed ulewą).

fazanakwiatki.jpg



voloskokot.jpg



voloskomorze.jpg



voloskoport.jpg


...i jeszcze mój najukochańszy widoczek - Alusia, która ma już 9 miesięcy i dwa ząbki, których nie waha się pokazać ;)

alusiawczerwonejopasce9m.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Dorota15, inag1, Krzysia, Adasiowa, Łatka

Ogród w cieniu cedra 14 Lip 2016 16:46 #490127

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19226
  • Otrzymane dziękuję: 79367
dala wrote:

fazanakwiatki.jpg



Dalu - napisałam do Ciebie wczoraj, lecz wcięło moją wiadomość.
Za takie widoczki dam się pokroić - i posolić.
Pływanie na chorwackim wybrzeżu - nie znam nic fajniejszego. Wypłynąć w spokojnym kanale między wyspami a lądem - położyć się na plecach i kontemplować :hearts:
Daluniu, daj spokój z kilogramami. jak patrzę na moje chude koleżanki z pracy, moje rówieśniczki... Podobno Francuzi mówią, że kobiet w pewnym momencie musi wybrać miedzy piękną twarzą a piękną d... :happy: Nie wiem, czy to prawda, ze powiedzenie francuskie, ale prawda to jest :happy:
Wnusia - cukiereczek.
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2016 16:47 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, Adasiowa

Ogród w cieniu cedra 14 Lip 2016 22:11 #490233

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Łatka wrote:
...kobiet w pewnym momencie musi wybrać miedzy piękną twarzą a piękną d... :happy:
Czy to może dotyczyć czterdziestek? :oops: Powiedzcie że może! :P
Dalu... piękne widoczki i cokolwiek znajome ;) jako że kilka lat temu spędzałam urlop w położonej nieopodal miejscowości Barbariga B) a z Fazany płynęliśmy na wycieczkę do Parku Brijuni...
Za kilka dni znów odwiedzę Istrię, tym razem jednak będzie to jej północno - zachodnia część, chyba najmniej przez nas do tej pory eksplorowana... choć oprócz wycieczek nastawiam się też na słodkie lenistwo B)

Alusia rozkoszna - i jaka już duża!
Pozdrawiam - Gosia

Ogród w cieniu cedra 14 Lip 2016 22:59 #490254

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Cieszę się, że wypoczęłaś, to widac bez słów....widoki piękne ale powrót do domu tez cieszy, do ogrodu.....nasze lato, przynajmniej w niektórych rejonach, tez wymusza podlewanie non stop, inaczej z ogrodu robi się step...

Ogród w cieniu cedra 15 Lip 2016 10:08 #490320

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Cudne widoki :eek3:
Zauroczyła mnie ta obłożona kwiatkami kamieniczka :bravo:
Ewa

Ogród w cieniu cedra 15 Lip 2016 11:00 #490339

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Cieszę się, że wczasy udane i wróciłaś w dobrym humorze, wypoczęta :hug: U mnie inaczej ;) - przyjechała rodzina na wakacje :lol:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Ogród w cieniu cedra 15 Lip 2016 13:03 #490361

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Widzę że mój wczorajszy wpis wcięło...fotki z tamtych stron jak zwykle dla nas ciekawe i do zazdroszczenia ..no cóż nie ten klimat..rybka w wodzie w swoim żywiole miło Cię widzieć zadowoloną..wnusia szybko rośnie jest śliczna..

Ogród w cieniu cedra 15 Lip 2016 13:07 #490367

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, pardon, nie zauważyłam Twojego wpisu :oops: Roboty to w ogrodzie nie brakuje :angry: Ledwo posprzątałam po powrocie, to wichura i ulewy zrobiły swoje - wszędzie pełno gałęzi, liści, jabłek, połamane kwiaty...Najwięcej połamało mi się lilii; w domu mam w wazonach wielkie bukiety :flower2:
Fotki jeszcze sprzed deszczu:

liliashockingzbl-2.jpg



liliaviseversazbl-2.jpg


Marysiu, jak miło Cię widzieć na forum :kiss3: Rodzina na wakacjach? No, to masz troszkę roboty, ale i sporo radości :) Ja spodziewam się rodzinki młodszego syna w niedzielę, a starszy przyjeżdża na kilka dni pod koniec lipca.
Jak w tym roku kwitną Twoje liliowce? U mnie kiepsko :( Zwłaszcza odmianowe, ale coś tam sfociłam

liliowcerdzawe.jpg



liliowcetezciemng.jpg



liliowiecr.jpg


Ewuś, Istria należała długie lata do Włoch, więc panują tam typowo włoskie klimaty...

rowinj.jpg


Ewuś (sierika), wiesz, życie ogrodnika to jest jednak ciężkie :angry: Ostatnie miesiące narzekałam głównie na suszę; wczoraj jak zaczęło padać, to mało nas nie zatopiło :evil: Dobrze, że mieszkam na górce i woda spływa z mojego ogrodu...No i jeszcze ta wichura :mad2: I znowu czeka mnie sprzątanie. A już się cieszyłam, że po urlopie udało mi się doprowadzić ogród do porządku :garden:

widoczekzramiVII.jpg


Gosiu, a wiesz, że wczoraj o Tobie myślałam i już chciałam pisać na PW co się z Tobą dzieje :comp:
Co do czterdziestek...W dzisiejszych czasach czterdziestki to są BARDZO MŁODE KOBIETY, wręcz mówi się o wielu z nich 'ryczące czterdziestki' ;) Ty z pewnością jeszcze nie musisz wybierać między ładną d..., a ładną buzią, bo masz i to, i to :)
Pamiętam, że lubiliście Wasze wyprawy do Chorwacji. My wróciliśmy do niej po wielu, wielu latach i nie żałujemy. Piękne morze, piękna pogoda, piękne widoki, dużo do zwiedzania...Fazana jest urocza, ma jeszcze klimat starego, rybackiego miasteczka i oparła się tej strasznej komercji.Troszkę inaczej jest na Riwierze Opatijskiej - tu przyjeżdża bogatsza klientela, żeby pospacerować bulwarem nadmorskim, po którym przechadzał się sam Franz Joseph:

voloskodziwaczki.jpg


Aniu, nie znałam tego powiedzonka, ale coś w tym jest! Pytanie jeszcze co to jest 'pewien wiek'. Ta granica ciągle się przesuwa; w czasach Balzaka trzydziestolatka to była już matrona :P
Super się pływa w Adriatyku - praktycznie bez wysiłku :)
Uroczych widoczków mnóstwo, tylko fotograf ze mnie nijaki ;)

voloskodachy.jpg


Alinko, Alusia jest przeurocza :) To wielka radość patrzeć jak rozwija się, rośnie, zdobywa nowe umiejętności :hearts:
Dla Ciebie lilie :flower1:

lilieyeloveen-2.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2016 13:12 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, Dorota15

Ogród w cieniu cedra 15 Lip 2016 19:31 #490440

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Dobar dan Dala
O kurcze frak z usmiechem na twarzy przepłynęłaś Morze Śródziemne i szczesliwie dobiłaś do brzegu - masz kondycje
Ale co sie nie robi by dostac sie na tak piekny urlopwy azyl (dobrze ze chociaz płaszcz zrzuciłaś lżej sie płynęło :) )
Zdjecia super,zachwycaja oleandry moja uwage zwrocila przepiękna Albicja ostatnio chcialem nabyc na zielonych zakupach w Venlo (niestety nie miescila sie do autka) odmianę Albicja 'Summer Chocolate
Wnuczka rośnie jak na drozdzach - jeszcze niedawno ;) sami bylismy tacy milusińscy jak ten czas leci...

Pozdrawiam Markus


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.679 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum