TEMAT: Wymarzony.. wciąż dopracowywany..

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 21 Cze 2016 13:24 #483285

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Te zielone możesz spokojnie posadzić na słońcu ;). Zresztą u mnie wszystkie są, mniej lub bardziej, na słońcu i sama widziałaś, że mają się dobrze :lol: . Ja tam do żurawek zbytniej uwagi nie przywiązuję - więc i nazwami też nie błysnę :tongue2: . Zresztą, czy to ważne, jak one się nazywają? :devil1:

Jakim cudem u mnie jest cieplutko i słonecznie, a u Ciebie pochmurno? :dazed:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 21 Cze 2016 20:45 #483375

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Fajna ta molinia. Też pewnie w końcu na nią się zdecyduję.
Ostatnio miałam zdecydowanie za dużo czasu na myślenie i też czekają mnie przemeblowania w ogrodzie. :happy: Tylko te zapowiadane upały pewnie pokrzyżują mi plany . ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 21 Cze 2016 23:23 #483474

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Moniś,
ja też przyszłam podziwiać Twoje dzieło, kiedy on tak urósł, ten bukszpan? :wink2:
Ale masz już mnóstwo różnych roślinek, tylko patrzeć jak założysz rabatę różaną :lol:
Goliłam i ja moje całe dwa (na razie) bukszpany. Jeden rośnie razem z domkiem, w końcu zrobiłam z niego parasolkę bo zasłaniał mi widok na ogródek z tarasu. Ale on połowę mniejszy od Twojego... Czy robisz sadzonki z tego co ucinasz? Ja mam już spore przedszkole bukszpanków.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 22 Cze 2016 00:00 #483476

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu..pochmurno było rano- tak długo pisałam ten post, w międzyczasie gadając z dwiema koleżankami pod rząd, że jak wysłałam, to juz robił się nieaktualny.
Rano było pochmurno..przyznaj- przynajmniej w okolicy Mostu Północnego było nieciekawie.

Nazwy żurawek nie mają żadnego znaczenia- ja do tego kompletnie głowy nie mam. Znam jedynie 2 czy 3 nazwy :lol:

Inuś..tak, skąd ja to znam- za dużo czasu wolnego ma wpływ na ilość snutych planów. Pamiętasz grudniową rewolucję u mnie na ganku :rotfl1:

Molinia świetna- pokrojem nieco przypomina rozplenicę. Ciekawa jestem, jak będą wyglądać kłosy w szczycie rozkwitu. Zapowiadają się ciekawie- na pewno nie przebiją pędzelków rozpleniusi..ale może to będzie pewniejsza trawa :think:
Rozplenice też sobie odkupię..i będę bardziej sie o nie troszczyć- bardzo je lubię!

Neluś, rabata różana mi nie grozi- jedyna różyczka to zakup na prośbę Mamy. ROśnie sobie, kwitnie..ale zupełnie się u mnie nie odnajduje- od 3 lat nic a nic nie urosła. Kwitnie uroczo, małą-więc nie jest nachalna, niech sobie będzie.

Bukszpan kiedy urósł- no wiesz, jak ma się dobrą glebę, to wszystko szybko rośnie :funnyface:

U Mamy są bukszpany kilkunastoletnie, mojego wzrostu albo większe- ale tych akurat nie tnę, bo zasłaniają okolicę podtarasową. Ten egzemplarz był idealny do zrobienia chmurek- podoba mi się bardzo!

Sadzonki zrobiłam- ileż to już lat obiecywałam sobie, żeby u Mamy sadzonki wiosną powtykać w ziemię..ciągle zapominałam :hammer: Teraz mam kilka sztuk w doniczkach, kilka na rabacie w cieniu, a kilka w kubeczku na parapecie- ciekawa jestem ogromnie, czy coś się ukorzeni.

Musisz pokazać swoją bukszpanową parasolkę :woohoo:


********
Mecz oczywiście przesiedziałam w pracy- radio mieliśmy w gabinecie na full :lol: Teraz oglądam powtórkę.i tak sobie patrzę- jaką suchą mają na boisku murawę :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 22 Cze 2016 05:15 #483483

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Moniko - o jak się cieszę,że stałam się w przesadzaniu ulubioną ogrodniczką :garden1: W poniedziałek dokupiłam sobie kilka sztuk paru roślin, nie planowanych i ...znowu muszę przesadzać :evil: a i dokupić na drugą rabatę żeby jakaś spójność była po obu stronach ( na bazarku gdzie kupiłam zabrakło i zamówiłam ).
W tym zestawie znalazły się aż dwie żurawki właśnie bordowe ( tez się na nich nie znam ) a żeby było śmieszniej sąsiadka obdarowała mnie wieczorem jakimiś liśćmi jak wielka sałata i wzięłam a co- niech też rośnie :happy4: i dzisiaj dalsze kombinacje będą.
Fajne te niwaki :eek3: ja jestem za leniwa do takich prac :rotfl1: zaraz i o molinii będę czytać, bo coś trawy mnie opanowały w mojej koncepcji a tej nie znam - zresztą co ja znam ? :rotfl1:
Miłego i spokojnego dzionka :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 22 Cze 2016 08:21 #483492

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
jaką suchą mają na boisku murawę :silly:

:rotfl1:
I gdzie im tam do Twojego trawnika, nie? :woohoo: :lol:


Monia wstawaj :happy-old: , dziś od rana u nas tropiki :woohoo: , ja już pół rabaty wypieliłam :happy3: i mocno się zastanawiam nad rozstawieniem basenu :happy4: .
Pozdrawiam bardzo gorąco :dance: :dance: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 22 Cze 2016 10:03 #483518

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Moniko, no to mecz oglądałaś tak po ogrodniczemu ;)
O molinie już ktoś pisał na forum że żelazna. Ciekawe jakie ma kłosy. Rozplenice sprzedają dopiero jak są w fazie kwitnienia . Przez to mają krótki okres na zaadaptowanie się w ogrodzie i to pewnie też ma wpływ na ich kondycję wiosną. Ale i tak pewnie kupię nową sadzonkę. :)
A gdzie Cyguś ? Wyjechał na wakacje , czy cóś ,że go nie pokazujesz ?
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 22 Cze 2016 10:13 #483521

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Może Cyguś został wysłany na obóz przetrwania :happy3:
Moniu , Ty cały czas działasz , aż głupio mi...
Ja tak z doskoku, nic u mnie nie jest zrobione tak, jak bym chciała.
No, ale takie niedoskonałości wlasnie napędzają nas do działania ;-)
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 22 Cze 2016 20:38 #483652

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Monisiu, odpisuję na Twoje pytanie zadane w wątku Dorotki15 tutaj, u Ciebie; smuteczki są wpisane w nasze życie i obojętnie, czy dotyczą życia codziennego, zawodowego, ogrodowego, to zawsze są przykrym doświadczeniem, a najlepszym sposobem na powrót do normalności jest usunięcie ich w zakamarki pamięci. Moje psiska to oddział geriatryczny, z którego pierwsza odeszła łysa Agata - półtora tygodnia temu. Jeśli chodzi o pozostałą czwórkę - cieszy mnie każdy kolejny dzień :)
Dzięki Bogu, mamy tę swoją małą działeczkę, na której wszyscy odpychamy złe chwile i nabieramy dystansu do rzeczywistości. Bo, co tu dużo ukrywać, sytuacja na Forum bardzo mnie poruszyła i ciągle odczuwam jej konsekwencje . Ale nic to, trzeba wziąć się w garść i ostro popalić .... nie zaszkodzi też :coffe:
Jakie znasz żurawki ? Tylko dwie, trzy ???? nie, trzeba to nadrobić ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 22 Cze 2016 23:59 #483762

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu.. świetna jesteś w tym przesadzaniu, że też nie znałyśmy się wcześniej- byłoby mi raźniej :rotfl1:

Liście sałaty dostałaś, mówisz... Wstaw fotkę, to może razem zgadniemy. Obstawiam może hostę jakąś dużą..albo bergenię..a jeśli liście mega ogromne, to może gunnerę dostałaś :lol:

Ja z niejakim niepokojem zaglądam do przesadzanych roślin, podlewam, przemawiam, rozpieszczam ;) oby przeżyły!
Najbardziej się martwię o niwaki, ale nawet trawek byłoby szkoda.

Molinia jest fajowa- dziś kupiłam sobie dwie Variegaty, a ta Dauerstrahl też ciekawa! Sama w sobie może nie, bo zielona ;) ale pokrój ma fajny i kłosy na razie ciekawe. Tylko co to za nazwa..-nie mam szans zapamiętać, ale skojarzyłam sobie z Dire Straits- podobnie brzmi, więc zawsze jakoś pokraczną nazwę trawy skojarzę :funnyface:

Dorciu, wstałam, tylko głos Twój dotarł nieco z opóźnieniem na pięterko :P

Moja trawa to wymiata przy tamtej murawie- aż miło popatrzeć w tv :rotfl1: Co nie zmienia faktu, że moja nadal uważam, że mogłaby być ładniejsza :hammer:


Basen.. :woohoo: już prasuję moje najlepsze bikini :happy3:

Inuś, Cyguś ostatnio wisi na szlauchie z takim zapamiętaniem i złością, czym doprowadza mnie do szału :angry: Jakież to niegrzeczne stworzenie jest- a ja się zdecydowałam na drugiego aniołka..i po co mi to było :jeez:

Ciekawa jestem kłosów tej molinii w pełnym rozkwicie- na razie podobają mi się bardzo, takie paskowane.
Dziś zaopatrzyłam się w dwie Variegaty..i w ZP potwierdzono, że molinie to jedna z pewniejszych traw.
Oczywiście zarzekali się, że na 100% nie wiadomo, ponarzekaliśmy na to, jaka zima była paskudna w tym roku. Oni tez mają sporo strat w rozplenicach i miskantach. Powymarzały im stare kępy w gruncie..i podobno straty też były w sadzonkach w donicach- z tym, że donice na zimę zabezpieczają korą i jeszcze okrywają.. ale nawet to nie dało pełnego przezimowania!
Jak widać- nic pewności nie daje..
Oni mają jeszcze bardziej otwartą przestrzeń, niż ja, więc zimą mróz łazi jak chce po roślinach. Myślę, że tej zimy fory miały zaciszne, dojrzalsze ogrody :think:

U mnie no ognik średnio przezimował- nie okrywałam go ale na szczęśćie tylko część gałęzi padłą- pierwszej zimy wymarzł mi do linii śniegu :hammer: W tym roku nie okrywałam uznając, że ma zaciszny zakątek, z 3 stron opatulony iglakami- a mróz i tak liznął po niejednej gałązce. Na tyle szczęśliwie jednak, że krzew i tak jest mojego wzrostu.
Zauważyłam jednak, że nie szaleje jakoś z przyrostami- zazwyczaj szybko wypuszczał długie bicze, a w tym roku jakoś tak stoi w miejscu.. Niby upalnie jest, wody nie żałuję- ale on jakby sie przyczaił ;)

ja od zawsze mówiłam, że zima z lekkim śniegiem i mrozem -5* powinna być..albo marzy mi się kopuła, rozciągana nad ogrodem od listopada do marca :jeez:

Madziu, nie żartuj ja CIę proszę..ja też z doskoku, zazwyczaj w weekendy- w tygodniu jedynie interwencyjne podlewanie.
Zresztą chwastami zarastam, wypatruję coraz to inne kłopoty na rabatach- a to z sosenką samosiejką coś się dzieje.. dziś wypatrzyłąm chorujące lilie- po raz pierwszy mam zarazę jakąś :hammer:
W takich chwilach odechciewa się ogrodowania- zamiast przyjemności same zmartwienia- a to coś choruje, a to się nie przyjęło..albo wymarzło..jak nie wymarzło, to wichura złamie.
Jednak "ogród" składający się ze szpaleru tuj jest łatwiejszym rozwiązaniem :jeez:

Ty się zupełnie nie przejmuj swoją pracą na rabatach, Madziu, przecież nie jesteś na miejscu. Jestem pełna podziwu, że już taki ogród "tam" masz..ja w czasie budowy miałam jedynie kilka krzewów i iglaków- a Ty już masz prawdziwy ogród :woohoo:

Aniu.. jakże mi przykro.. Agatka odeszła do psiego raju.. :cry3: Ściskam Was gorąco i strasznie żałuję- taki słodziak z niej był kochany.. Jak sobie przypomnę ją w sweterku..tego maluszka przesłodkiego, to serce się ściska.
Trzymajcie się dzielnie i- tak, jak mówisz- cieszcie każda chwilą spędzoną z pozostałymi w gromadce psiakami :hug:

Sytuacja na forum, atmosfera, zachowania niektórych osó- to wszystko wywołuje jakiś żal..niesmak.. i trochę też powoduje utratę tej forumowej radości, która jeszcze niedawno była.
Staram sie jednak nie poddawać marazmowi..i mam nadzieję, że i Ty się w serduszko pozbierasz!

Co do nazw żurawek.. znam tylko RIo, Delta Dawn. Berry Smoothie, Cajun Fire..coś mi świta nazwa ze słowem Cola..jakieś Amber-coś tam..
Ja mało żurawkowa jestem- mam trochę egzemplarzy na zasadzie "bordo żurawka" "zielona żurawka" :lol:
Teraz Markita i Dorcia obsypały mnie sadzonkami i jestem potentatem :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Adasiowa, zanetatacz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 23 Cze 2016 07:52 #483779

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, jestem pełna podziwu dla Twojego talentu! Cudnie przycięłaś tego buksa, widać że masz oko do tego :-)
Trzymam kciuki, zeby się przyjął! Koncepcja formalnego przedogródka nabrała rumieńców :woohoo:
Bardzo mi się podoba efekt końcowy! :bravo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 24 Cze 2016 22:35 #484257

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu, ja też mocno za niego kciuki trzymam, ale pogoda dla niego trudna- martwię się :unsure:

Dzięki za pochwały nt cięcia- to chyba tak na zachętę ;) CHociaż..chyba nie jest tak źle- jakby było kiepsko, to już Paweł by sie ujawnił :rotfl1:


**********
Za oknem ukrop..szykujemy się z Łabądkiem na upalny weekend..
IMG_4554.jpg


IMG_4559.jpg


pełna para w łapki!
IMG_4566.jpg


IMG_4565.jpg


z poświęceniem :happy:
IMG_4567.jpg


a co na rabatach? Ehhh, szkoda gadać- ten sezon stoi pod znakiem wielu plag :cry3:
Jedna z najnowszych, to robale w pąkach lilii.
Straciłąm bardzo dużo pąków w pięknych liliach przy drzwiach tarasowych, słodko pachnących.. Z ponad 20 pąków zostało chyba 5 :jeez:
IMG_4568.jpg


dobrze, że te cebule mają spore przedszkole dookoła, częściowo już zapączkowane..chociaż to na pocieszenie..
IMG_4569.jpg


IMG_4570.jpg


takich widoków już raczej w tym sezonie więcej nie zobaczę..jakoś te się uchroniły- chyba wczesnym kwitnieniem i robale nie zdążyły zasiedlić pąków. W tych późniejszych spore straty mam
IMG_4544.jpg

Rozumiem, że teraz za późno na uratowanie pąków już pogryzionych- czy coś poza ich zniszczeniem mogę zrobić.. tzn opryskac czymś, żeby dobić larwy.. Chociaż z tego co próbowałam szukać na necie, dowiedziałam się, że pryskać trzeba jak tylko wiosną pąki sie formują :think:

z niecierpliwością wyczekiwana monarda
IMG_4543.jpg


uroczy powojnik..chyba jeszcze gdzieś sobie tę odmianę posadzę- dość wcześnie zaczyna i niezawodnie już 3ci sezon, a lekko nie ma.. rośnie w nogach szmaragdów na południowej patelni
IMG_4545.jpg


IMG_4546.jpg


pierwszy dzwonek.. czekam jeszcze na fioletowy- ten taki brudno biały z lila muśnięciem
IMG_4547.jpg


macierzanka bardzo się rozrosła..i poziomki szaleją na mini wrzosowisku- hmmmm, jakie słodkie!
IMG_4548.jpg


IMG_4549.jpg


próbowałam zrobić fotkę kłosów molinii- obydwu odmian. Zupełnie nie wyszło :lol:
IMG_4550.jpg


IMG_4551.jpg


fotka variegaty jeszcze gorsza, więc Wam daruję :tongue2:

szałwie Sensation White
IMG_4578.jpg


azalkowo-rodkowa jakże spokojna..i świetnie. Kolorowo było w maju i w pierwszych dniach czerwca- teraz przyjemne ukojenie dla odmiany.i delikatne białe akcenty dzięki tawułkom
IMG_4572.jpg


IMG_4573.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2016 22:40 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, zanetatacz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 24 Cze 2016 22:45 #484262

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Więcej fotek się nie zmieściło..
Jeszcze są pudrowo-różowe tawułki od Pawła..okazałą kępa :woohoo:
IMG_4571.jpg


muszę chyba jeszcze jedną białą posadzić w przodu przez Laurettami (to te z jasno zielonymi przyrostami)..bo tak jakoś łyso- szczególnie wyłysieje, jak wypielę chwasty :happy3:
IMG_4574.jpg


Udanego weekendu życzę.. Uważajcie na siebie w upały, dużo pijcie...i nie pozdzierajcie sobie gardeł w czasie meczu :silly:
:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, zanetatacz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 25 Cze 2016 21:53 #484471

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ja co trochę wypatrzę u kogoś kwiat, którego w tym roku u siebie nie widzę.
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 26 Cze 2016 11:06 #484574

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Pysio brudne od piasku cudne :hearts:
Na zdjęciach widać kłosy molini :) .Czy one już są w pełni rozwinięte, czy jeszcze się otworzą w pióropusze ? Jak już zdecydowałam się na tę trawkę, to w ogrodniczych jej nie ma . Muszę M namówić na dalszą wycieczkę , gdzieś w końcu na nią trafię.
W moich liliach na razie nie ma żadnych plag egipskich ;) ,tylko poskrzypki zbieram . Widzę,że mam coraz mniej lilii o normalnej wysokości. Gdzieś poznikały ( czyt. coś je zjadło :( ) za to OT mają się dobrze.
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 26 Cze 2016 11:45 #484592

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Masz rację, to lato pod znakiem plag. U mnie nawet w liliowcach jakaś frania grasuje i pąki niszczy, o liliach nie wspomnę, psiulek odlotowy :P , pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 26 Cze 2016 15:46 #484690

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
U mnie plag wszelakich też multum, do tego to sezon "brunatnej róży". Najpierw pąki zamieniały się w brunatne mumijki pod wpływem deszczu, teraz kolor się nie zmienił, tylko przyczyna inna. Słońce je spala :mad2: .
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 26 Cze 2016 18:13 #484750

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
co do plagi na liliach....oj zgadzam się, w tym roku jest tego paskudztwa strasznie dużo, jedną lilię mi zeżarły w całości :mad2:
inne jakoś się utrzymały ale w tym roku obfitego kwitnienia nie będzie zaś kilka dni temu na jednej z lil para tych czerwonych potworów dobrze się bawiła......do czasu.... :evil:
a co do upałów......ja tam lubię, szczególnie że mam wakacje :funnyface:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.526 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum