TEMAT: Mój ogród

Mój ogród 12 Wrz 2013 13:06 #191994

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Tak myslałam :)
Odbierz PW
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***


Zielone okna z estimeble.pl

Mój ogród 12 Wrz 2013 13:21 #191995

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Piękne zakupy :bravo: . Będziesz miała zabawę z sadzeniem :silly: . U mnie dziś znów pada :dry: , także z ogrodowania nici :cry3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Mój ogród 12 Wrz 2013 15:03 #192017

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Już różne rzeczy słyszałam o słynnym Bogdanie z All... ;) , niestety większość to negatywne komentarze :unsure: , myślę, że to na pewno nie Venrosa, ale może i nie Pink Peace :silly:

A mogę spytać jaki Przemek i jego promocje??? :tongue2:

Mój ogród 12 Wrz 2013 21:41 #192105

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Dorotka :kiss3:
Dorcia :hug: cieszę się z tego sadzenia - róże bym poprzesadzała :hammer: , ale wiem, że jeszcze za wcześnie.
U Ciebie pada... a u mnie był dziś cudowny dzień.
Martuś :bye: Przemka polecała mi Romka -nawet zamieściła link do jego sklepu w dziale polecani sprzedawcy.
Wpisz sobie roze.kommart.pl spodoba Ci się - ma dużo w Twoim ulubionym kolorze :tongue2: I ceny wprost zmuszające do zakupów :happy3:
Znów kwitnie Bonica
DSCF7713.JPG



DSCF7714.JPG

DSCF7817.JPG



DSCF7718.JPG

i biła NN
DSCF7845.JPG

DSCF7823.JPG
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2013 21:47 przez Margolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

Mój ogród 12 Wrz 2013 21:49 #192108

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Margolko,ta róża to Queen Elizabeth,wielokwiatowa,choć kształt kwiatu jak u wielkokwiatowych,nie jest najgorsza,kwitnie bardzo obficie,kolor nie dominuje,mam 2 od Bogdana,nie pamietam juz z jaka nazwą była.Zakupy poczyniłaś ogromne,uważaj na mahonię,akurat ta wymaga porządnego osłonięcia,delikatna bardzo.Moja juz tamta zimę ma za sobą,odwdzieczyła się masą kwiatów,które zapachem przeganiaja konwalie.Widok tez nieziemski,ale ostatnia zima oszczędzała na mrozach,zobaczymy jak długo ucieszę sie nią.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Mój ogród 13 Wrz 2013 07:21 #192165

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Margolka wrote:
Na zdjęciu jest żółciutka Glediczja :hearts:

Małgosiu,super zakup,do kompletu brakuje jeszcze ciemnej Glediczji-u mnie są dwie-ale niestety nie szczepione-tegoroczny przyrost żółtej to około :eek3: 2 m.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Mój ogród 13 Wrz 2013 07:26 #192166

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Ja mam zwykłą, zieloną glediczję, ale za to potężne drzewo. Jest piękne, ale nie nadaje się do małego ogrodu. Powinniśmy je przyciąć, ale nie wiemy jak się zabrać do tego. Toż te kolce mogą człowieka na wylot przerżnąć. Masakra....
Może jak ty masz małe drzewko, to będziesz mogła od początku je prowadzić i ograniczać. Niewątpliwie jest to piękne drzewko, a twoja żółta odmiana to rarytasik prawdziwy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Mój ogród 13 Wrz 2013 21:10 #192302

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Dzięki,że zaglądacie :hug:
Ewka :thanks: to może być ona .Ale wysoko się królowej urosło - ze dwa metry ma jak nic :tongue2:
Queen Elizabeth i Venrosę kupowałam na wiosnę u Bogdana właśnie - posadziłam je obok siebie - obie kwitną na różowo.W przyszłym roku sobie je pooglądam
DSCF7756.JPG


DSCF7752.JPG


DSCF7755.JPG

Kolorystycznie - koleżanka dalii :wink4:
DSCF7757.JPG

Do mahonii to moje drugie podejście - tym razem o nią zadbam lepiej.
Pawełku :bye: cieszę się , że masz glediczje i to różne odmiany.Będziemy mogli wymienić doświadczenia . Czy prowadzisz je jakoś specjalnie? Czy żółtą masz bezbronną?/bezkolcową?/a ta ciemna to jak ma na imię? Uwielbiam rośliny , które potrafią tak szybko przyrastać :wink4:

DSCF7406.JPG



Iza :hug: Ty masz Glediczję z tymi straszlwym kolcami :woohoo: Tej akurat to bym się trochę bała w moim ogrodzie - pies lata jak szalony - jakby się zapędził mogłoby być nieciekawie. Moja "Sunburst" ma pozostać "bezbronną"i lepiej ,żeby kolców nie zapuszczała :devil1: Zdradz na jaim stanowisku Twoja rośnie .Czy można jej zaoferować półcień? Chcę ją posadzić na tle ciemnozielonego wielkiego Szmaragda - trochę szkoda, że tak póżno rozwija listeczki na wiosnę.Będzie się ociągać w towarzystwie hibiskusów.
DCIM070.JPG


DCIM072.JPG
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2013 21:12 przez Margolka.

Mój ogród 13 Wrz 2013 22:01 #192319

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Queenn Elisabeth to tak,ale Pink Peace mam i żadna z nich nie jest do niej podobna .Małgosiu tak wygląda Pink potem usunę fotkę ,żebyś mogła porównać .Kolory są jak naturalne i też ma pokrój wyprostowany, a na dodatek cudnie pachnie i ma wielkie kwiaty większe niż Elżbietka .No toś się trochę obłowiła ;)Glediczja piękna roślinka z tymi żółtymi listkami :hearts:
mojeobrazy026.jpg
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2013 22:02 przez jagoda5214.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Mój ogród 14 Wrz 2013 07:41 #192354

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Margolka wrote:
Pawełku :bye: cieszę się , że masz glediczje i to różne odmiany.Będziemy mogli wymienić doświadczenia . Czy prowadzisz je jakoś specjalnie? Czy żółtą masz bezbronną?/bezkolcową?/a ta ciemna to jak ma na imię?

Małgosiu, moja ciemna to ,,Rubylace'',rośnie dość wolno,za to ,,Sunburst''trochę szaleje(może to obornik-tylko już nie pamiętam czy go tam dawałem :think: :tongue2:,stąd te przyrosty )W tym roku podwiązałem gałązki do palika bo rozchodziły się pod kątem 90 stopni(zobaczymy za rok jak będzie wyglądać).Obydwie odmiany są bezkolcowe,z tego co wiem wolą ziemię dość ,,jałową''
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Mój ogród 14 Wrz 2013 08:11 #192363

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Małgosiu :bye:
A mnie podobają się takie różowe cukierkowe róże :)
Ale hibiskusy masz :ohmy: piękne,duże krzaczki :bravo:
Pewnie mają sporo latek,i zimy jak widać dobrze znoszą,Okrywasz je ???
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Mój ogród 14 Wrz 2013 21:57 #192511

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale dostałaś paczkę. Faktycznie super zapakowane. W życiu bym nie przypuszczała, że aż tyle tam się zmieści
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Mój ogród 15 Wrz 2013 09:54 #192564

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Jadziu :hug: cudna fotka - nie usuwaj jej - mam nadzieję, że moja Pink , która dojedzie z zakupami jesiennymi równie pięknie zakwitnie w przyszłym roku / pewnie nie w przyszłym a za trzy lata :think: ... ile wiosenek trzeba czekać na taki okazały krzaczek?
Glediczja jest cudowna / i nie ma ani jednego kolca :devil1: / na razie w doniczce wędruje po ogrodzie - wciąż nie mogę się zdecydować gdzie ją posadzić :tongue2:
DSCF7914.JPG

Początkowo miała zaplanowane towarzystwo czarnego bzu Eva
DSCF7917.JPG



Pawełku :bye: teraz czekają mnie poszukiwania ciemnej glediczji do kompletu ;) Twoje rosną w duecie? Przeplatają się gałązkami? Taka kompozycja byłaby chyba doskonała biorąc pod uwagę zróżnicowany wzrost - co o tym sądzisz? Czy mogę zaryzykować posadzenie w półcieniu czy potrzebują dużo słońca? Jałowej ziemi mam dostatek :wink4:
U mnie zaczynają przebarwiać się pęcherznice
DSCF7922.JPG

i kaliny
DSCF7797.JPG

i tawlina
DSCF7821.JPG

dereń kwiecisty
DSCF7842.JPG






Aniu :kiss3: to straszne , ale mnie się podobają WSZYSTKIE róże - nie wróży to dobrze moim finansom :devil1:
Hibiskusy mam kilka lat 4-6 :think: Radzą sobie doskonale. Na zimę dostają pierzynki śniegowe - rosną przy wjeżdzie do garażu więc kołderka przybywa systematycznie i ... mimochodem :tongue2:
Za to bylinowy pomimo przemyślnego systemu okrywania marnie rośnie - jesienna przeprowadzka go czeka.

Zakwitła długo ociągająca się Dagmar Hastrup

DSCF7883.JPG


DSCF7884.JPG



Małgosiu - cieszę się , ze zaglądasz :hug:
Paczka wyglądała niesamowicie :woohoo: Nawet pomyślałam - gdzie moje drzewka!!!Spakowana mistrzowsko - nie ucierpiał nawet listeczek. I przysłali błyskawicznie - nawet nie zdążyłam przygotować hortensjowej rabatki. Na szczęście wszystko w doniczkach - spokojnie sobie przycupnęły w ogrodowej poczekalni.
Z klonika jestem bardzo zadowolona - będzie ozdobą ogrodu :hearts:
DSCF7915.JPG
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2013 10:13 przez Margolka.

Mój ogród 15 Wrz 2013 10:11 #192565

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Małgosiu


Oj jesień wdziera się do naszych ogrodów ;)
Ładna ta róza Dagmar Hastrup,chyba powinna kupić dla moje córci-Dagmary :)
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2013 10:12 przez anabuko1.

Mój ogród 15 Wrz 2013 13:12 #192586

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
No ładna ta moja imienniczka... Wstyd nie mieć w kolekcji :cool3:

Mój ogród 15 Wrz 2013 19:48 #192664

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Margolciu maiłyśmy się czymś wymienić , nawet nie pamiętam dokładnie czym , ale chyba krzewuszkami mam parę ukorzenionych różnych , jeżeli oferta jest aktualna , to bardzo bym się cieszyła, ja coś chciałam ale teraz nie wiem co może pamiętasz. :crazy:
Piękny ten klonik, chyba mam taki sam :dance:

Mój ogród 15 Wrz 2013 21:59 #192733

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marzy mi się taki klonik
Uwielbiam drzewa, ale mój ogród jest już prawie ukształtowany i nie ma miejsca na cień. Rosną tam rośliny raczej lubiące słoneczko
Tak to jest jak się tworzy ogród bez wiedzy.
Teraz zupełnie inaczej bym rozplanowała nasadzenia

Mój ogród 15 Wrz 2013 23:54 #192761

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Kiedyś czytałam o glediczji, bo pasowałaby do mojej gleby. Nie wiedziałam, że są odmiany kolczaste i bezbronne :eek3: . Z tego, co mi jednak wiadomo urasta w duże drzewo, dlatego chyba poczeka na realizację ogrodu w drugiej części za domem :whistle: . Nie wiem za ile lat :rotfl1: .
A klonik też piękny :flower2: .


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.605 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum