TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 20 Sie 2014 12:36 #292908

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Kasiu głos oddany i trzymam mocno kciuki.Teraz doczytałam post Constancji :dance: jak można codziennie to będę głosować codziennie.. Masz piekny ogród, niezwykle zadbany, zasługuje na pierwsze miejsce w swojej kategorii. :thanks:
U mnie jedynie Laguna i New Down bez oznak choroby.Które róże poradziły sobie najlepiej i były najmniej porażone?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 20 Sie 2014 21:20 #293002

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Kasiu, to odwrotnie, 'Meringue' jest miniaturką do 30 cm, a 'Coconut Lime' jest wyższa... Bo już miałam odszczekiwać te podejrzenia, bo najstarsze kwiaty 'Coconut Lime' straciły u mnie ten zielony środeczek, jak się im przyjrzałam ;)
A tak w ogóle takie piękne masz jeżówki, może by tak z nimi do wątku o jeżówkach? :)
Ogród Twój zasługuje absolutnie na wygraną! Ja zaraz się spróbuję do tego przyczynić, bo mi internet płata niemiłe figle, wczoraj było już blisko :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Sie 2014 21:58 #293024

  • -Piotr-
  • -Piotr-'s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 77
  • Otrzymane dziękuję: 17
Kasiu, bardzo dobrze że Twój eM Cię namówił na zgłoszenie ogródka, jak tylko to przeczytałem
zaraz się zarejestrowałem, i głos już oddany. Będę codziennie oddawać głos na Twój ogródek.
Pozdrawiam Piotr
Nasz kochany ogródek
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sie 2014 08:55 #293083

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
Faktycznie cuudna ta Pashmina :hearts:
Muszę o niej więcej poczytać....
A głos oddany :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Sie 2014 23:53 #293308

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Piąteczek widać na zakręcie i od razu nastrój zwyżkuje ;-) Wiatr przewiał deszczowe chmury i zapowiada się sporo słońca na najbliższe dni :dance:
Wczoraj zrobiłam małe porządki na zachodniej rabacie, powyrywałam większe chwasty i ścięłam przekwitłe przetaczniki. Zrobiło się nagle tak przejrzyście, że widać ziemię pod kwiatami! :woohoo: A to rzadki widok u mnie ;-)
Poza tym zaplanowałam przeniesienie niektórych białych bylin na nową rabatę, ale z wykonaniem czekam do jesieni, gdy będzie można przesadzać róże.
Lubię takie dni późnym latem, gdy nie ma zbyt wielu prac w ogrodzie - można skupić się na planowaniu i w głowie układać nowe aranżacje :lev:

Marta, niesamowite jak zmienia się pogoda na przestrzeni kilku kilometrów. W Poznaniu ulewa z gradem, a u nas cisza :dry:
Monia, trochę później się zgłosiłam i kilka dni straty ciężko nadrobić, ale widzę, że z czołówką nie mam szans :lol:
Nad Niemnem..hmm..chyba jeszcze nie dojrzałam by ponownie, z własnej, nieprzymuszonej woli sięgnąć po taki kaliber w czasie ogrodowego relaksu :silly:
Kosolko, dziękuję, miło mi to czytać :bye:
Iwonko, dziękuję za przemiły wpis. Takie opinie są dla mnie ważniejsze niż głosy w konkursach :thanks:
Constancjo droga, Twoje wsparcie i opinia są dla mnie bezcenne :kiss3:
Aniu, dzięki :kiss3: Pashminka daje czadu w drugim rzucie, tak jak w pierwszym :dance:
Kasiu, krwawnik się nieco pokłada, ale nie widać tego na rabacie bo wokół są inne rośliny.
Jonatanko, akurat New Dawn, która jest z reguły żelazną odmianą chorowała w maju, mimo że nigdy wcześniej nie miałam z nią problemów. Trudno mi więc oceniać te najzdrowsze po tym sezonie...teraz nie chorują, (tfu, tfu) w zasadzie żadna.
Marta, widzisz sama, jak się zamotałam z tymi kremowymi jeżówkami :jeez: Pomyliłam wszystkie i jeszcze podpisy błędne :hammer:
Jak uporządkuję zdjęcia to chętnie zajrzę do jeżówkowego wątku, dzięki!
Piotrze, witaj! Bardzo mi miło, dziękuję za głosy i wsparcie :bye:
Aniu, Pashmina to ubiegłoroczny HIT na FO. Ciężko ją kupić (w Polsce dostępna była tylko u Ewy-Gloriadei) i budzi mieszane uczucia, ale mnie niezmiennie zachwyca :hearts:



I na dobranoc - fotozagadka: Ile tu widać wróbelków? :lol:



I kilka zbliżeń na skrzydlatych gości choć to żywiołowe towarzystwo i ciężko złapać ostrość ;-)







Dobranoc :bye:



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2014 23:54 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 22 Sie 2014 00:04 #293309

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no szok niesamowity...... :supr3:
jej szalejesz i sprzątasz a ja co........siedzę w domu i doleczam te moje biedne gnaty i mięśnie :hammer:
ale jutro już idę choćby nie wiem co.....brat robi grilla no i trzeba ogarnąć bałagan :tongue2:

Pashmina jej.... :hearts:
ale Ci pięknie kwitnie.......no zazdroszczę :oops:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sie 2014 08:26 #293331

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Kasiu i ja codziennie klikam i głosuję ;)

Powiedz mi kochana co to za trawy masz posadzone z bukszpanami, wyglądają rewelacyjnie :woohoo:
A co u Ciebie nie budzi zachwytu, wszystko potrafisz tak pięknie pokazać i zestawić że zwykły wróbel nabiera charakteru, a kwiaty z każdym ujęciem urodziwiej wyglądają :hearts:
Jesteś Mistrzynią w tworzeniu klimatu, zestawianiu roślin i masz talent kobieto, bo to co stworzyłaś i tworzysz nieustannie wygląda fenomenalnie tak trzymać !!!!

miłego dzionka u mnie wreszcie ze słoneczkiem :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sie 2014 20:49 #293506

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Czołem Kasiek!
Zagłosowane.
Klimat późnego lata w Twoim ogrodzie niesamowity!
Ach te ostnice :hearts: ... a u mnie nie chcą rosnąć paskudy :unsure: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Sie 2014 22:00 #293544

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Kasiu zagłosowałam na Twój ogród i Any, którą podziwiam w innej przestrzeni. ogród masz tak piekny, że nie musisz startować w konkursach, ale jak się zeecydujesz to daj szybciej znać :):):):)

Popełniłam szalone zamówienie różane... Na razie 14 gatunków a będą kolejne :) Oj kusicielko.
Czy masz u siebie Falstaffa? Do jakiej wysokości Ci dorasta?

Pashmina to jedna z niewielu białych róż oprócz First Lady, ktora zwita w moim ogrodzie. Tak ją pokazujesz, że chyba poszukam gdzie jest dostępna :)
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Sie 2014 23:36 #293776

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
W zeszłym, roku byłam zawiedziona Pashminą, ale chyba dlatego, że siedząc w donicy nie pokazała całej swojej krasy.
W tym roku odszczekałam wszystko złe co powiedziałam na jej temat
Ja nie wytrzymałam i już przesadziłam jedną różę. Oczywiście odchorowała, ale żyje
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sie 2014 10:39 #293818

  • kosolka
  • kosolka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witaj Kasiu! Z pytankiem o pashminę- widzę jako jedna z wielu jestem nią zachwycona. Szukałam gdzie maja ją w sprzedaży i nic nie znalazłaś. Kupowałas w Polsce?
pozdrawiam!!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Sie 2014 19:10 #293987

  • Iwk4
  • Iwk4's Avatar
Witaj Kasiu. Od dłuższego czasu podglądam Cię tutaj i twój różany ogród. Koniec czekania , aż wpadniesz na O do którejś z nas i będę miała okazję poczytania sobie. :) Żałuję, że w jednym tygodniu startowałaś w konkursie razem z Aną, dla której ogrodu zalogowałam się na O. Głosy się rozbiły, a szkoda. Obie macie piękne ogrody, choć tak różne. Zauważyłam u Ciebie budleję. Czy podsadziłaś ją różami ? Czy to ten sam odczyn gleby ? Pozdrawiam serdecznie. :)
Ostatnio zmieniany: 24 Sie 2014 19:12 przez Iwk4.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sie 2014 20:22 #294274

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Kasiu, ja dziś z zamiarem głosowania, a tu już pozamiatane! Na przyszłość proszę, żeby M. wcześniej wyłapywał takie wydarzenia, byśmy się mogli od początku wykazać :)
Pięknie wygląda to Pennisetum 'Rubrum', czy ono może u Ciebie, w tym ogrodzie cudów, zimuje?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sie 2014 21:00 #294290

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Kasiu!

Ten konkurs od razu mi się nie spodobał z tego względu, że nie było jednej daty startu dla wszystkich uczestników. Nie wiem kto to wymyślił, ale porównywanie głosów z 10 dni z głosami z 5 dni nie ma żadnego sensu!
Ale to nieważne.
:evil: :evil: :evil:

Bardzo podoba mi się "Zatoka Ślimaków". Dobrze, że płyną w tę samą stronę co trawy.
Pomyślałaś o tym celowo, czy to przypadek?
Tylko błękit wciąga nas
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2014 21:01 przez Lisi Ogon.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sie 2014 21:39 #294305

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Konkurs konkursem, a ja swoje wiem :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 25 Sie 2014 21:49 #294308

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie :flower1:
Trochę zaniedbałam wątek weekendowo, ale jakoś mnie wena odeszła...Spędziłam natomiast mnóstwo cennych chwil w ogrodzie i to nie przemęczając się za nadto ;)
Choć, jeśli spojrzeć na to z innej strony, faza koncepcyjna wymaga równie dużo mentalnego wysiłku i skupienia, co napinania mięśni w fazie łopaty :wink4:
Rozmyślałam więc nad obsadą, rotacjami w składzie, rozłożeniem akcentów w dekoracjach, scenariuszem zmian....i wciąż niewiele wiem ;-) Ale zrobiło się filmowo B)
A tak naprawdę, to przede wszystkim wypoczęłam i cieszyłam się późnym latem w ogrodzie. Zimniejszy wiatr popołudniami i oszczędnie dawkowane słońce boleźnie uświadamia schyłek lata i zmobilizowałam się do maksymalnej aktywności na powietrzu. Nawet jeśli Tym razem ćwiczyłam tylko zwoje ;-)

Aparat leżał w pogotowiu, ale jakoś...światła nie było dobrego :P

Marta, kontuzjowana jesteś? Wracaj do formy kochana, dzieciaki już sobie ostrzą pazurki na otwarcie nowego roku szkolnego :laugh1: A serio, mnie też nie cieszy koniec wakacji - pomijając koniec lata to na myśl o wrześniowych korkach w czasie remontów, słabo mi się robi... :jeez:
Januszu, brawo! Sokole oko, dokładnie 23 :bravo: W nagrodę mam dla Ciebie Alexandrine o zniewalającym zapachu :hearts:



Boniu, dziękuję za odwiedziny i serdeczności! Bardzo mi miło czytać takie słowa, aż serce rośnie! :kiss3:
Pomiędzy kulami z cisa są posadzone ostnice cieniutkie (stipa tenuissima), które mogą ponoć wymarzać, ale ładnie się sieją. U mnie przezimowały, ale to łagodna zima była, więc niewykluczony precedens.
Mam tam też turzyce 'Frosted Curls' i one zimują bez problemu - polecam obie!
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wsparcie w konkursie :kiss3:
Asiu, u mnie ostnice są pierwszy sezon (jedna przezimowała też z ubiegłego roku), ale na razie rosną bez przeszkód. Sadziłam maleństwa z Dobrego, szybko jednak nabrały masy. Lubią słońce i zdrenowaną ziemię, ale na glinie dają radę jak widać, więc może warto spróbować?
Fajnie, że już jesteś, ale wątek wciąż sierocy! Wracaj i opowiedz co tam nowego na działeczce :hug:
Madżen, konkurs wyszedł spontanicznie, za namową M i wycelowany w narzędzia :P Nie sądziłam, że będę brała udział w jakimś tygodniowym głosowaniu, a tym bardziej z kim przyjdzie mi walczyć o głosy :woohoo:
Falstaffa nie mam, a legendy krążą o jego teatralnej urodzie...będę podziwiać u Ciebie. Pashmina (Pompon Flower Circus) to róża Kordesa, zasadniczo niedostępna w sprzedaży detalicznej. Kordes wypuścił tą serię cyrkową (jest kilka odmian z serii Flower Circus) do niemieckich marketów i nawet w swojej ofercie jej nie umieścił. W Polsce była dostępna w Rozarium u Ewy (Gloriadei), sprowadzana specjalnie na zamówienie. Można ją też było dostać w ubiegłym sezonie w belgijskiej szkółce filroses.com za stosownie wyższą cenę, w ojro ofkors ;)
Gosiu, mnie też kusi, żeby przesadzać, ale trzymam łopatę pod kluczem. Zacznę w październiku. Zmian trochę mam zaplanowanych, ale nie wiem ile się jeszcze wykluje w mojej głowie do tego czasu... :whistle:
Pashmina u mnie nieprzerwanie na tronie - w donicy i w gruncie:







Kosolko, napisałam o Pashminie powyżej :flower2:
Iwka, witaj! Miło mi, że zaglądasz i to nie tylko anonimowo ;-)
Mniaturowe budleje rosną u mnie na rabacie z różami Kent i Aspirin Rose. Nie przygotowywałam im gleby jakoś szczególnie - przekopałam rodzimą glinę z dodatkiem kompostu i tyle. Z moich obserwacji wynika, że budleja urośnie wszędzie, byle miała słońce ;)
Pozdrawiam :bye:
Marta, takie cuda nawet u mnie się nie zdarzają :wink4: Rubrum padła w zimie, myślę, że głównie na skutek wilgoci, bo przecież zimy nie było... ;-)
Mam jedną w donicy, więc mogłaby powędrować do garażu, ale czy warto..? Donica zmienia lokatorów kilka razy w roku, a rubrum kupiłam za 10 zł na giełdzie :silly:
Lisi Ogon wrote:
(...)

Bardzo podoba mi się "Zatoka Ślimaków". Dobrze, że płyną w tę samą stronę co trawy.
Pomyślałaś o tym celowo, czy to przypadek?
Lisico droga, oczywiście, że to zaplanowane :cool3:
Na podstawie historycznych parametrów kierunku i prędkości wiatru w okolicy, dokonałam precyzyjnej ekstrapolacji trendów na tegoroczne lato i posadziłam ostnice tak, aby pochylały się w jedynym słusznym kierunku - na zachód. Odpowiednie wprowadzenie ślimaków do "Zatoki Traw" było w tej sytuacji formalnością :lev:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2014 21:51 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sie 2014 21:57 #294319

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no byłam kontuzjowana ale już przeszło i działam na całego i w domu i na działce :dance:
hehe na dzieciaki nie tylko pazurki sobie ostrzą ale pewnie też trenują przytulanie....rany znowu się nie będę mogła od nich odgonić :crazy: :rotfl1:
ech...korki....brrrrr.......tego to nie lubię bo zawsze mam nerwówkę i o brata i o tatę :dry:

rajciu.....to zdjęcie Pashminy z jarzmiankami i lawendową obwódką....... :eek3: :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Sie 2014 22:47 #294337

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Robaczek wrote:
Lisi Ogon wrote:
(...)

Bardzo podoba mi się "Zatoka Ślimaków". Dobrze, że płyną w tę samą stronę co trawy.
Pomyślałaś o tym celowo, czy to przypadek?
Lisico droga, oczywiście, że to zaplanowane :cool3:
Na podstawie historycznych parametrów kierunku i prędkości wiatru w okolicy, dokonałam precyzyjnej ekstrapolacji trendów na tegoroczne lato i posadziłam ostnice tak, aby pochylały się w jedynym słusznym kierunku - na zachód. Odpowiednie wprowadzenie ślimaków do "Zatoki Traw" było w tej sytuacji formalnością :lev:
Uśmiałam się setnie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .

U mnie Pashmina na tyle marna, że przez cały sezon nie zrobiłam jej chyba ani jednego zdjęcia :think: .

Dobrze, że potrafisz opracować całą koncepcję przeróbek. Ja niestety nie mam takiej wyobraźni i muszę zmienić element, żeby móc wprowadzać kolejne zmiany. Nie umiem zobaczyć w wyobraźni całości :dry: . Dlatego szpadel mam w pogotowiu cały sezon. Bywa, że rośliny zmieniają miejscówki po kilka razy zanim osiągnę zadowalający efekt :tongue2: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.635 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum