TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 10 Lis 2013 22:14 #203668

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Czy te liście

to topola? Jak ją oceniasz? Swego czasu miałem ją kupić, ale konotacje na temat topoli okazały się zbyt silne :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 10 Lis 2013 22:28 #203670

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Widziałem tą topolę w wersji kilkuletniej ok 4m - coś pięknego, ten dźwięk liści poruszanych przez wiatr niesamowity
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 11 Lis 2013 22:37 #203962

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
A ja już spowalniam prace.Jeszcze graty ogrodowe ,gadżety , donice z roślinkami i mozna zająć się marzeniami ,planami,/byle niezbyt intensywnie zamówieniami, bo na głodzie to same głupoty wychodzą./Mozna się też podokształcać ogrodowo/zdjęć z ogrodow angielskich nie moge oglądac, bo okrutnie mnie dołują/,
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 12 Lis 2013 19:32 #204097

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś żurawki cudne..... one o każdej porze roku zdobią ogród i nawet jak wokół szaro, to one kolorowe i śliczne :P
Chryzantemki.... moje ukochane jesienne ..... długa i piękna tegoroczna jesień pozwala nacieszyć się nimi do woli :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 16 Lis 2013 21:13 #204813

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Gosiulu, no ja się staram, ale przyroda już nie bardzo... ;) Ja tam mam jedną durnowyjątkowostojkę ;) tzw. smoka :lol: , ale po wybebeszeniu go z ziemi i trawy ziejącej z pyska może zimować na zewnątrz...
Mój poplon już nie żyje, dla niego już nic trwać nie musi... Ja bym jeszcze chętnie coś porobiła, ale nie przy takich temperaturach!
A czesiek zdarł strasznie kozaki, nie wiem, co on tam zimą wyrabiał... Nic nie szanuje! :rotfl1:
Marysiu, to języcznik, jak już wiesz, tych listków ma trochę więcej, ale takiego zająca ustrzeliłam ;) Chryzantema już zimowała, rozrosła się, więc...wiesz..Jeśli chcesz :)
Elu, liście są, a jakże! W workach się będą kompostować, szkoda ich na kompost, jeszcze wiatr by wywiał ;) Dziękuję, że dbasz o moją dżdżownicę ;) Ciocia jest kierownikiem warzywnika, ja prostym robolem... Każą to robię... ;)
Niestety, Elu, mam najbardziej typowy rozmiar odnóża, nigdy z przeceny nie me mojego numeru...
Wiesiu, ten języcznik to moja najstarsza paproć, z zamierzchłych jeszcze czasów, niezbyt wielkich rozmiarów, bo wiele przeszła ;)
Izulu, prawda? :rotfl1: Jakie trafne spostrzeżenie! :lol:
Właśnie, dlaczego nigdy nie byliśmy w Bergenii, przecież to rzut kamieniem od Was...I to jest bardzo dobry pomysł, żeby tam być, bo kurier od nich drogi! Czemu strach? Bo jakoś rozmowność spada.. ;)
Marysiu, dzięki, mam nasiona, popróbuję wysiewów, a jak nie wyjdzie, to się będę uśmiechać :)
Marta, to takie maluchy, nawet ładne, a i nazwy ciekawe! ;) Z tego, co pamiętam, słońce było tylko przez chwilę, a potem już tylko chmury...Jakoś o tej porze roku słońce mi nie przeszkadza... ;) Tobie też? A te 25 tysięcy śmignęło tak jakoś niepostrzeżenie...
Ewa, ale już przestaję taszczyć... Smutno mi bardzo z tego powodu... Uwielbiam coś taszczyć do ogrodu! Ach, kiedy znów coś przytaszczę... :placze: Wiosenne zakupy, ach, któż to wie...Plany ambitne, zobaczymy... Priorytet to epimedia. Moje przeloty mają być nieloty ;) , glebę im odpowiednią zrobiłam, mają tam zostać!
Dorotka, topolowe liście już opadły... A Młody niech się za bardzo zielarstwem nie interesuje! ;) Ja z kolei łopatę w kąt rzuciłam ;) Używam łopaty do kopania dołów głównie, a co tu sadzić... Oj, niedobrze...
Gosiulu, jaki gram, z pół kilo będzie! :rotfl1:
Danusiu, ja już przestałam! Oby do wiosny...
Siberko, ano taka prawda, niestety, ale rozstrzygnięcia były jednak inne... Ja liści swoich host do wiosny nie ruszam, kompostują się ;) na miejscu i tylko taka pajęczynka z nich zostaje...Wszędzie widzisz hosty? Chwyciło i nie puszcza? Dobrze! :)
Dorcia, ale to nie z oszczędności, to przez ...zapomnienie? Faktem jest, że nie cierpię wydawać pieniędzy na wszystko, co wiążę się z samochodem, z trudem akceptuję wydatki na paliwo i na tym bym chciała zakończyć te wydatki... Już żadnych widoków na paczuszki, nic... A może za miesiąc, półtora pan Podstolec coś wystawi... Może trytomki nowe, a tak się pocieszam... Kory zazdroszczę, do mnie jakoś nie przyjeżdża... ;)
Aniu, nie słać, nasiona mam, wysiewać będę wiosną... Przypomniałaś mi, że też mam takie gustowne pudełeczko z wizerunkiem zwierza pustynnego :lol: , o takie samo chodzi? ;) Moje zawiera nasiona szałwii... :)
Dalu, gospodyni na twoje hasło "Listopad jest fajny" rzuca odzew "Ale maj fajniejszy!" ;) Wszystko, co było ładne, już wypatrzone, utrwalone i na tym koniec...Już nic ładnego nie będzie... Do wiosny...
Tomku, ja jakoś nie potrafię... ;) A podejrzewam, że Ty też... Skoro trzeba rzucać hasła, to znaczy, że tak samo z siebie się nie da! ;)
Małgoś, u nas listopad nie jest ładny... Nigdy nie jest... Swierzbnicę macedońską wyplewiłam wiosną :hammer: i nie odbiła, dobrze wyplewiłam! :lol: Muszę sobie kupić nową, ta barwa kwiatów! :)
Paweł, a ja ją oceniam na piątkę! Widzisz, to, co u Ciebie wadą, u mnie jest walorem! :) Rośnie bardzo szybko, liście grube i mięsiste, duże! Na czele ulubionych liściaków!
Igor, ja też byłam pod urokiem tego drzewa, no jestem dalej, ale dla mnie najpiękniejsza jest chyba kora...
Ewa, no taki to czas, kiedy tylko marzenia i plany mogą nas uratować! Ja tam mogę wszystko oglądać, byle nie to, co za oknem! ;) Zamówień się nie obawiam, wierzę w mój rozsądek, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł! :rotfl1: :rotfl1: Tylko niech już nadejdzie ten czas zamówień!
Aga, co by o żurawkach nie mówić, to zawsze warto powtórzyć, że dobre z nich roślinki! ;) To prawda, że tegoroczna jesień chryzantemom sprzyja, po raz pierwszy mi ta żółta zakwitła, zwykle nie zdążała... Choć wolałabym, by sprzyjała trytomkom... Niestety, nie zechciała...

O ogrodach za bardzo nie ma co pisać... O planach jeszcze za wcześnie...
Motoryzacja to temat wciąż na czasie... Jaka jestem zła! :mad2: :mad2: :mad2:
Ostatecznie to ja dostałam nowe kozaki, czesiek dostał tylko dwa prawie nowe, a w dwóch starych będzie chodził... Wczoraj pojechałam mu te sandały na kozaki zmienić i mi zepsuli radio! :placze: :placze: :placze:
Wysiadłam, zostawiłam kluczyki i sobie poszłam... A jak się miejsce zwolniło, to pan wsiadł, włączył kluczyk, trochę mu huknęło, chciał ponoć tylko ściszyć i ściszył tak, że już się nie da zgłośnić! Nie mam pełnego komfortu jazdy i z tym należało natychmiast coś zrobić! Wykombinowałam, że pojadę do takiego zakładu, gdzie mi taki sprytny pan to moje radio zakładał jakieś półtora roku temu góra... Pojechałam dziś z samego rana, a tam... Nic już nie ma, a tyle było różnych zakładów, mechaników od wszystkiego... Nic nie ma... Centrum handlowe rozbudowali! :mad2: :mad2: :mad2: I co teraz? :placze:
Zdjęć też już nie mam aktualnych, co by tu... Ja muszę obrazki wstawiać! ;)
To może takie jakieś podsumowania, retrospekcje z konieczności... Może najbardziej wyczekiwane kwitnienia minionego sezonu?

DSC_0494.JPG


DSC_0488_2013-11-16.JPG


DSC_0564_2013-11-16.JPG


DSC_0576_2013-11-16.JPG


DSC_0640_2013-11-16.JPG


DSC_0684_2013-11-16.JPG


DSC_0622_2013-11-16.JPG


DSC_0623_2013-11-16.JPG
Ostatnio zmieniany: 17 Lis 2013 20:23 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, Amlos

Martowy prawie ogród 2013 16 Lis 2013 21:23 #204820

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jakie miłe dla oka te retrospekcje,co to za piwonia?,uwielbiam pojedyncze a ta ma jeszcze zalotny rumieniec :bravo: ,no i asfodel cudny,mój rośnie juz kilka lat a nie kwitnie,w końcu zmieniłam mu miejsce,co on na to?dozyjemy wiosny,zobaczymy.........tylko co?
Nie gra radio?to nadawaj sama,jaki problem :rotfl1:spiewaj,gadaj.........i wszystko gra,w dodatku to co chcesz a nie jakieś reklamy.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 16 Lis 2013 21:49 #204828

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chyba wiem gdzie tych mechaników szukałaś ;) , a wyobraź sobie, że ja tam dwa razy w tygodniu przez godzinę muszę zabić czas :jeez: . Poszłam wczoraj do tej rozbudowanej części, a tam nic nie ma :dazed: , no kicha totalna, znów będę w Empiku siedzieć bez końca :wink4:

Mówisz, że już wspominki ;) , chyba i ja w końcu zacznę wywlekać starocie :silly: , tylko moje nie będą tak egzotyczne jak Twoje :happy3:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 16 Lis 2013 22:04 #204834

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ten biało czarny to kwiat hosty :supr3: super co to za hosta. W temacie samochodowym - w poniedziałek ledwo ujechałam 4 km od domu i musiałam zawrócić - cewka od świecy pagibła :mad2: dlaczego te auta psują się zawsze w najmniej odpowiednim czasie :mad2:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 17 Lis 2013 14:23 #204906

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Piękna ta piwonia. :woohoo: Uwielbiam takie o niepełnych kwiatach. Jak się ta nazywa?
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 17 Lis 2013 16:20 #204921

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Powiadasz o planach jeszcze za wcześnie myśleć :oops: :oops: :oops: .......ja tam ostatnio siedzę w hostach i nie powiem jaka mi się lista zrobiła :flower: :flower: :flower: ............. a nawet mam popełnione jedno zamówionko żurawkowo- hostowe (z dostawa na maj) :think: :think:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 17 Lis 2013 18:46 #204941

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, zgadzam się w 100%, że maj fajniejszy, ale to jakoś humoru mi to nie poprawia :angry:
Zwłaszcza że listopad zrobił się już listopadowy - mglisty, dżdżysty i chłodny.
Ale ja w piątek poprawiłam sobie humor! Kupiłam śliczniutką kalinę sztywnolistną, która znalazła miejscówkę na białej rabacie. Nie dość, ze całkiem fajnie kwitnie (na biało, rzecz jasna),to ma piękne, mięsiste, zimozielone listki :dance:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 17 Lis 2013 20:21 #204975

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A to ten pan co ściszał to nie pofatygował się naprawić? Jak nie umie to niech odkupuje.
Nie daj się
U mnie listopad całkiem fajny. Jak zaczęłam czytać o tej świerzbnicy, że wyplewiłaś, to pomyślałam, że to straszny chwast jest, a Ty przez pomyłkę wyplewiłaś :lol:
Najbardziej oczekiwane i chyba najbardziej wstydliwe to coś na pierwszym zdjęciu
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 18 Lis 2013 19:08 #205154

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Witam w pieknym listopadzie.Co mi pozwala przeżyć ten wspanialy okres ?M przeistacza się w KO-wca i chodzę na wystawy fotograficzne ,a jakze ,prelekcje w Klubie Kolekcjonera z okazji 11 listopada ,miły sercu występ Zborowskiego, a nawet do Centrum Kopernika pędzę w czwartek na wystawę dla doroslych Swiat zmysłów Zaliczę takze Kampinos iWizje Natury.Potem to juz tylko naswietlanie lampą zostanie.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 18 Lis 2013 20:51 #205169

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Martulu, ależ niedole na Cię spadły - od fachowca, do fachowca.
Wynagrodzę wizytą w Bergenii :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Lis 2013 17:00 #205701

  • Danuta
  • Danuta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 292
  • Otrzymane dziękuję: 995
artam wrote:

DSC_0488_2013-11-16.JPG


DSC_0564_2013-11-16.JPG

Marta, wiesz jaka to jest piwonia?
Mam podobną, ale nienazwaną.



Pozdrawiam Dorota :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 22 Lis 2013 08:13 #205843

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No i co słychać? Bo radia, jak się domyślam, nadal nie? :devil1:
Kopce porobione? Bo adrenaliny to Ty ostatnio miałaś a miałaś... :whistle: :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 22 Lis 2013 12:43 #205886

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Z tego co słyszałam to radio radzi sobie doskonale :wink4:
Marta i co z sobotą?
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 22 Lis 2013 14:28 #205904

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Każdy tłumaczy się jak może :P , więc może być i z zapomnienia :happy3: .

Ale ale, dopiero co pisałaś u mnie, że sezon jeszcze nie zamknięty ... "chyba", a tu już wspominki i retrospekcje? :think:
Ładne te wspominki, toto na końcu to obuwik? :think: Myślę o nich intensywnie :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.612 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum