TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Kwi 2014 23:10 #250288

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Iwonko ona nie stoi od dwóch lat bezczynnie ;) . Przede wszystkim to rabata powstała z darni, która musiała się przekompostować, ale już w zeszłym roku rosła na niej dynia ozdobna. Dodajmy, że bardzo bujnie rosła :happy3:
Z całą pewnością deszcz mi ziemi nie wypłucze ;)
Myślałam oczywiście o płożących iglaczkach, ale oczywiście niedużych i wolno rosnących, niestety słabo znam się na iglakach :oops: i chyba czeka mnie jakieś przekopywanie encyklopedii :dazed: . Skalniakowa ma być tylko część.
Ta trawa rzeczywiście ma wąskie ciemnozielone szczypiorki, a więc masz to samo :jeez: . Zauważyłam, że ona lubi dobrą glebę, tam gdzie pod cienką warstwą prześwituje mój piasek - wyginęła :woohoo: . Albo wyparły ją kostrzewy, co zresztą na jedno wychodzi :happy4:

Dorcia też mnie trafia jak muli ;) , choć ostatnio jakby lepiej jest. Sama nawet wczoraj coś napisałaś wieczorem :lol:
Deszcz nawet miałam trzy dni z rzędu :woohoo: , oczywiście nie przez cały czas :happy3: , ale i tak jest nieźle :P

Firletko cieszę się, że do mnie zawitałaś :bye: :hug: , mam nadzieję, że oprócz kotka coś Ci się jeszcze u mnie spodoba, zapraszam :flower1:

Marto bardzo porządny gratis, a jaki tajemniczy :happy3: , dwa lata mu zajęło ujawnienie :silly: . Mam nadzieję, że teraz już będzie kwitła regularnie, bo bardzo mi się podoba :kiss3:
U Ciebie kolejność odchwaszczania, a u mnie na przykład dożywiania :happy4: . Ale zasada jest ta sama ;) , jak dostałam mączkę bazaltową od Gosi, to kto dostał najpierw ? Róże :happy3: . Jak miałam mało rosahumusu, to kto dostał tylko i wyłącznie? Brawo, róże :rotfl1: . I troszkę dla lilii zostało :lol:

Kasiu w tym roku to jeszcze za bardzo nie było co oglądać, ale mam nadzieję, że w sezonie się rozkręcę :happy4: . Oczywiście będzie mi bardzo miło, jeśli obejrzysz również poprzednią odsłonę mojego ogrodu :hug:
Bardzo dziękuję za komplementy :oops: :kiss3:
Co do dwóch drzewek owocowo ozdobnych ;) , o których wspomniałaś, polecam śmiało Amanogawę. To kolumnowa odmiana, nie potrzebuje dużo miejsca na szerokość, zawsze takie drzewko łatwiej wkomponować :wink4: . W dodatku jesienią pięknie się przebarwia :woohoo:
Dla Ciebie moje tulipanowe nowinki :P

Black Parrot


DSC_9757.JPG


Aniu serdecznie witam w moim wątku :bye: :hug:
Cieszę się, że moja tendencyjność budzi sympatię :happy4: . Bo tak naprawdę chyba każdy z nas jest choć trochę tendencyjny ;) , nie znam ogrodnika, który tak samo lubiłby wszystkie roślinki. Każdy ma swoje sympatie, antypatie i kompletne słabości :tongue2: :happy3: . W dodatku ja jestem tendencyjna kolorystycznie :rotfl1: , unikam żółtego, pomarańczowego i czerwonego :wink4: . A przynajmniej staram się :silly:

Aniu do spółki z moim pieskiem to bardzo szkodniczy duecik :hammer: , ale i tak bardzo je lubię :P
Tulipan China Town dodatkowo ma ozdobne liście z białym marginesem :lol:

Moniko ależ mam dziś nowych gości :woohoo: , witaj :bye: :hug:
Cieszę się, że się podoba i dziękuję za miłe słowa :hug:




Ponieważ jutrzejsze święto pracy zamierzam święcić pracą :lol: , nie wiem, czy będę miała siłę coś tu skrobnąć, dlatego dziś jeszcze świeże fotki :P

Najpierw z okazji majowego święta kompozycja patriotyczna :rotfl1: , absolutnie przypadkowa :rotfl1:


DSC_9771.JPG


moje zielone "ulubienice" :evil: już działają :hammer: , dlaczego do tej pory wydawało mi się, że gustują w białym :dazed:


DSC_9752.JPG


jaśminowiec Aureum świeci jak latarnia z daleka :happy3:


DSC_9768.JPG


obok tego lilaka ciągle wymyślałam sobie zajęcia, byle tylko pozostać w chmurze tego zapachu :hearts: :hearts:


DSC_9764.JPG


wreszcie kwitnie narcyz Poeticus :woohoo: , ciekawe, czy w przyszłym roku powtórzy :think:


DSC_9770.JPG


pierwiosnek Elizabeth Killelay w pełnym rozkwicie


DSC_9775.JPG


małe jest piękne :woohoo:


DSC_9737.JPG
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Kwi 2014 23:19 #250291

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marto,budowa skalniaczka pokazała w wiekszej perspektywie twój ogród i ci zazdroszczę(bardzo) :devil1: ile ty masz jeszcze miejsca na ogrodowe szaleństwa :flower:
Pierwiosnek Elizabeth Killelay- przecudnej urody :hearts: ,a te tulipany-ja w ogrodniczym nie widziałem tylu odmian cebul... :idea1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Kwi 2014 23:33 #250296

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, piękne te Black Parrot...ja też je posadziłam, ale z 50 zakwitlo tylko kilka..może w przyszłym roku będzie lepiej ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 00:26 #250311

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tulipany 'Black Parrot' są po prostu zjawiskowe.Napatrzyłam się na Twoją górkę,naczytałam o kmieniach i teraz od kilku dni po głowie mi chodzi skalniak.Muszę tylko pomyśleć,gdzie mogłabym go umiejscowić :think: Już zaczyna się ciasno robić na Jaśkowej.Dobrze,że trochę lasu wycięli będzie gdzie się przenieść :P
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 07:27 #250349

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Zgadzam się z przedmówczyniami, Black Parrot są rewelacyjne :woohoo: ! Lubię takie wyraziste kolory tulipanów, niestety są krótkowieczne (przynajmniej w moim ogrodzie) - żaden z zeszłorocznych nie pojawił się ponownie. Zakwitły tylko świeże nasadzenia, czyli Black Jewel.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 08:06 #250358

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No nie emisja po 23 :supr3: :jeez: - ja o takiej godzinie to nie wiem, że żyję :rotfl1: .

U mnie taką "żarówą" w ogrodzie jest wiąz - widać go chyba z kilometra :happy: . Lubię takie rośliny :woohoo: . Jaśminowca nie mam u siebie żadnego :dazed: - cóż za niedopatrzenie :tongue2: .

Ja też święto pracy zamierzam uczcić pracą :wink4: - i nikt mi nie będzie przeszkadzał, bo wysłałam chłopaków z dziadkami do Torunia :rotfl1: . Stamtąd żadne "mamooo" nie doleci :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 08:22 #250367

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
A ja idę na próbę chóru :rotfl1:

Romcia, skalniak projektowaliśmy Ci 2 lata temu i w końcu pomysł zarzuciłaś :happy3:

Markito, to jest Phlox subulata 'Candy Stripe' :-) (cukierkowe prążki)

DSC_9737.JPG
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2014 08:28 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 08:44 #250377

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bo zamiast skalniaka powstała dosyć spora rabata w przewadze,trawiasta :P
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 09:11 #250401

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3086
  • Otrzymane dziękuję: 5976
:bye: Marto, bardzo podoba mi się w Twoim ogrodzie, łącznie ze szkodnikami obydwoma :) Masz bardzo ciekawe pomysły na rabaty, podoba mi się i ten kurhanik, i łączenie kwiatów z warzywami, ja w tym roku nieśmiało próbuję i zamierzam wysadzić karczochy w rabatach. Dzięki Tobie zidentyfikowałam też swoją roślinkę, Kamasję, wyrosło mi ich kilka, a że nie robiłam notatek więc było to dla mnie zaskoczenie, ale bardzo miłe :) Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 20:07 #250618

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Paweł miejsce jest, nie przeczę, tylko trzeba go najpierw przygotować do sadzenia (czytaj:zedrzeć trawę :evil: ), a to nie takie proste :jeez: . Zanim kupię coś większego, pięć razy się zastanowię :happy3:
A tulipanów wcale nie kupuję w ogrodniczych :wink4: , to głównie nabytki Lidlowe i Biedronkowe :happy4: . choć przyznam szczerze, że jak pojawiają się cebule, odwiedzam zwykle po kilka sklepów, bo w każdym trochę co innego jest :silly: . W tym roku zamierzam zrobić zakupy w Benexie, Dorotka Dodad ma stamtąd takie piękności :eek3:

Kasiu mnie też Black Parrot urzekły ;) , zwłaszcza, że to ich kolejne kwitnienie i wcale nie jest gorsze od pierwszego :P


DSC_9795.JPG


Romciu to się świetnie składa, że masz nowy pomysł, trzeba się tym zająć zamiast myśleć nie wiadomo o czym ;) :hug: . Mam nadzieję, że chociaż z kamieniami nie będziesz miała takiego problemu jak ja :wink4: . To, co widać na mojej górce zbierałam dwa lata :rotfl1:

Asiu też lubię zdecydowane kolory ;) , a Black Jewel nie znam :think: , muszę zaraz poszukać u Ciebie w wątku :comp:

Dorcia dziś przed 20, może być :silly: ?
W późniejszym okresie ten jaśminowiec przestaje być piękny, bo się trochę na słoneczku przypala, ale z każdym rokiem coraz mniej :lol: . Mam jeszcze taki klonik żółciutki wiosną :woohoo: , też fajnie wygląda, bo tu gdzie rośnie wszystko jest od niego ciemniejsze :happy4:


DSC_9805.JPG


Czekam teraz na Twoją relację, co tam dziś nawywijałaś tym szpadlem :wink4:

Siberko dzięki za identyfikację :hug:
Chciałam ostatnio dokupić sobie jakichś floksików, ale zupełnie nie kojarzyłam co mam :jeez:

Iwonko witam Cię zatem oficjalnie w moim wątku :bye: :hug:
Dziękuję za miłe słowa i mam nadzieję gościć Cię częściej :kiss3:
Niewymuszony duecik na powitanie :flower1:


DSC_9784.JPG





Dzień zgodnie z planem ciężko przepracowany :ouch:
Trawa skoszona, wszystko posprzątane, 50 litrów gnojówki z pokrzyw rozdysponowane :P
Pogoda była taka więcej letnia, więc nawet trochę się spiekłam :cool3:
Jestem wykończona, ale czuję się świetnie :woohoo: . W domu nikt mnie nie rozumie z tego powodu :happy3:

Iryski na tle skoszonej trawki :P


DSC_9794.JPG


A w ogóle dlaczego ja nie mam więcej odmian tych małych irysków :dazed: :think: . Muszę zgłębić temat :coffe:

żurawki rozszalały się bez opamiętania :lol:


DSC_9791.JPG



DSC_9792.JPG



DSC_9793.JPG


a tulipan botaniczny Lilac Wonder wręcz przeciwnie :unsure: . Jeden kwiatek w drugorocznym kwitnieniu :jeez:


DSC_9801.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 20:10 #250621

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Oj tak, żurawki wyglądają teraz najpiękniej :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 20:18 #250628

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Marta i u mnie Black Parrot w drugim sezonie całkiem dobrze :) Widać ta odmiana tam ma. Co prawda kwiaty drobniejsze, ale jest ich wiecej. A rosną w bardzo suchym miejscu.
Kurcze, jakie ty tam masz jeszcze przestrzenie :supr3: Troche zazdroszczę. Choć ja oplewić swojego kawałka ogrody nie mogę :oops:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 20:28 #250638

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
O tak - koło 20 to może być :P .

Zmęczona ale zadowolona... ja Cię doskonale rozumiem :kiss3: . Choć ja po dzisiejszym dniu mam niedosyt, bo niestety nie skończyłam, a byłam pewna, że dam radę :dazed: . Trawę kosiłam wczoraj ;) - dziś zrywałam :whistle: . Chyba relację sobie daruję, bo nie zrobiłam żadnej kolorowej fotki, mam tylko tego zoranego miejsca :tongue2: .

U mnie za taką żarówę robi jeszcze perukowiec. On też się nieco przypala, ale z wiekiem, tak jak Twój klon, coraz mniej :woohoo:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 21:01 #250667

  • Roma
  • Roma's Avatar
Niestety ale dzisiejszy dzień za udany uznać nie mogę :( do 15:00 goście a potem pokropił deszcz i zrobiło się przejmująco zimno.Jedyne co udało mi się zrobić to nazbierałam mleczu do przygotowania gnojówki.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 21:23 #250692

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
U mnie narcyz Poeticus nigdy nie powtarza kwitnienia :( nie wiem dlaczego... ostatnio posadziłam cebule do koszyczków,
myślałam, że może coś je zjada :think:
Serduszka i bratki razem tworzą pikny zestaw kolorków.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 21:40 #250712

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
u mnie też dzień bardzo udany....rano na kiermaszu w Botaniku, spotkanie z Asią i Adrianem :kiss3:, zakupki roślinne a potem do domu i na działkę....nawet pogoda się poprawiła, rano padało a potem...słońce i cieplutko :dance:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Maj 2014 22:02 #250727

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ujęłaś to znakomicie! "Jestem wykończona, ale czuję się świetnie" Nikt nas nie zrozumie... :)
Do kompozycji patriotycznej mam pewne zastrzeżenia... Odwrotnie jest ;) Tulipany do przodu i zmniejszyć, fiołki za miejsce tulipanów i powiększyć! :rotfl1:
A tak jeszcze zapytam... Które to już koszenie?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 02 Maj 2014 00:11 #250789

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Wszyscy o tym koszeniu a my dzisiaj dopiero pierwszy raz :happy4: ,
ale od razu pięknie to wygląda, a po kanalizacji dopiero trawka kiełkuje.
Jak święto pracy to święto pracy - też jestem wykończona a jutro też do pracy, tej etatowej.
Małymi iryskami mogę Cię obdarzyć, fioletowymi.
Czy podczas jesiennego lubelskiego spotkania załapałaś się na pierwiosnki od znajomych gospodarzy?
Zakwitły już? Myślałam, że białe a tu niespodzianka.
Pierwiosnek Elizabeth coś tam.... jest cudowny dzieki temu również, że on to on.
A Marta (artam) dwa razy powtarzała - jesienią i wiosną - że to nie takie pewne :happy4: , zresztą, przecie busem wracałam ;) .
Byłam dziś w centrum ogrodniczym po nasiona trawy (dosiewałam u Taty po kanalizacji)
i widziałam również tego pierwiosnka, wyceniony tak, że nie kupiłam :supr3: .
Kupiłam za to powojnik bylinowy Hakuree za taką samą cenę. :P .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2014 00:13 przez elsi.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.550 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum