TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 09:31 #248349

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Dopiero co byłam u Marty a tu jakie zmiany. Dziewczyny... mimo że Marta robi naprawdę dobre zdjęcia to.............i tak one nie oddają prawdziwego uroku tego ogrodu. A to co wysępiłam dla siebie i jednej osóbki - u Martusi nawet nie było śladu że coś wykopała.
Bratkowe poletko chyba najbardziej mnie urzekło (póki róże nie zakwitną:)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 10:03 #248371

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Musze się sprężać z przygotowaniem paczki ze skalniakami :supr3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 10:40 #248396

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Miliardy siewek werbeny patagońskiej... przezimowała i kiełkuje :woohoo:
Moje nasionka po dwukrotnym przemrożeniu ani drgną, dostałam je w paczuszce, ale jakieś bez mocy kiełkowania...
Zdesperowana kupiłam jedną w malutkiej doniczusi :mad2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 17:11 #248555

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Martuś co prawda orła nie wywinęłam, ale też piachu we włosach miałam co niemiara :jeez: . Tylko czemu mnie to jakoś nie śmieszy :evil: . Może jakbym tak kogoś oglądała, to co innego :devil1:

Aguś mówisz mogiłka :think: , skoro masz takie skojarzenia, to chyba przestanę nazywać górkę kurchanikiem :happy3: , od tej pory jest rabatą wzniesioną :P
Dziś u mnie wreszcie lunęło :dance: , z godzinkę popadało solidnie :woohoo: , ale się cieszę :fly:

Gorzatko czasem mam takie zrywy :whistle: , życzyłabym sobie częściej, ale dobre i to :happy3:
Obsadzaniem zamierzam się delektować :P , nie chcę się spieszyć, robić zakupów na szybko, a pomysłów na razie nie mam zbyt wiele :oops:

Dorcia ja myślę, że forum po to właśnie jest - żebyśmy się inspirowali/małpowali :happy3: , jak zwał, tak zwał, ja bym była dumna, gdyby ktoś chciał u siebie zrobić coś takiego, co u mnie zobaczył :oops:
A wiesz, że jak skończyłam, to pomyślałam sobie, że może by tak zrobić jeszcze jakąś górkę :rotfl1: . Od razu zaczęłam się rozglądać za odpowiednią lokalizacją :happy3: . Znowu miałabym gdzie przez dwa lata wywalać trawę, a to bardzo kusząca perspektywa :rotfl1: . Myślałam na przykład o zakolu tej rabaty od drogi, o tu, co myślisz?


DSC_9685.JPG


Oczywiście górka by była częścią nowej rabaty :rotfl1: :rotfl1: w kształcie owalnym lub okrągłym ;)

Jaguś faktycznie popadało dzisiaj :lol: , niezbyt długo, ale za to solidnie :silly:
Cieszę się, że się podoba :hug:

Marysiu dzięki za uznanie :hug:
Jest szansa, że rozchodniczek przyjadę sobie odebrać osobiście :P :hug:

Ewo to taki zryw był chwilowy :oops: , na co dzień tak nie mam :happy3:
Trawnika ciągle mam za dużo :jeez: , a zrywa się go koszmarnie :sick: , naprawdę wolałabym obrabiać dwa razy tyle rabat niż mam, zamiast zajmować się trawnikiem :evil:

Dorotko dzięki :hug: , zawstydzacie mnie :oops:
Obsadzonego na razie nie wyobrażam sobie, bo planu jak zwykle brak :happy3: . Może ktoś coś podpowie :whistle:

Asiu mój ogród dopiero się tworzy, więc nieuniknione są takie większe projekty ;) , ten trwał dwa lata, bo górka powstała z mojej desperackiej potrzeby pozbycia się darni ze zrywanych rabat :happy3: . Dorzucałam tam jeszcze wykopywane zewsząd kamienie (czytaj:gruz :evil: ), skoszoną trawę i sama nie wiem, co jeszcze :happy3:
Jednym słowem recykling pełną gębą :silly:

Jolu tośmy popracowały wczoraj :hug: , ale fajnie, bo dziś deszczyk podlał, czytałam, że u Ciebie też :lol:
Pomysłu na rabatkę wzniesioną ;) szukam u Ciebie między innymi :wink4: , choć klonów palmowych na pewno tam nie posadzę :happy3: . Skalniaczki będą tylko na południowym stoku :P
Cały czas myślę jak zabezpieczyć brzegi, żeby mi ta cholerna trawa nie właziła :jeez:

Marto z tym kupowaniem i sadzeniem nie zamierzam się spieszyć, to taka rzadka sytuacja, że masz gdzie, a nie masz jeszcze co sadzić :woohoo:
Auto z hakiem jest, możemy coś planować ;)
Tulipany sadzę bezpośrednio do gruntu, dla mnie te wszystkie koszyczki, to tylko dodatkowy zawrót głowy :dry: . I jakoś pomimo dużej aktywności nornic, nic mi nie ginie :dazed: . Nie bardzo rozumiem, o co kaman, ale jak już pisałam kiedyś, podejrzewam, że moje nornice są generalnie mięsożerne :happy3:
Dla Ciebie moje nowe, podpisane tulipany :happy4:

Negrita i Mata Hari


DSC_9654.JPG


Upstar :hearts:


DSC_9665.JPG


Shirley


DSC_9629.JPG



Malami wczoraj deszczu nie było, słowo ;) , fotki robiłam o 18, chyba widać jak jest sucho ;)
Dziś przeszła burza i troszkę podlało. Angelique nadal mi pięknie kwitną i nie mogę nadziwić się, że u innych sprawiają takie problemy :think:
Narcyzy to nie pomyłki ;) , to jedne z niewielu kwiatów kwitnących na żółto, które chętnie goszczę w swoim ogrodzie.
Czyż nie cudny taki Sun Disc :woohoo:


DSC_9667.JPG


Danielo dzięki za dobre słowo :hug: . Wyobrażasz sobie? Bo ja ciągle nie :happy3:

Ula nie ma to jak mieć dobrego rzecznika :happy3: :hug:

Siberko spoko ;) , nigdzie mi się nie spieszy :hug:

Beatko powiedz tylko słowo, a będziesz miała niezliczone ilości siewek patagonki :rotfl1:
Ja już mam przygotowany kajecik i zapisuję, kto chętny ;)




Bardzo wszystkim dziękuję za wszystkie słowa uznania pod adresem mojej nowej rabaty :thanks: :thanks:
Jeśliby jednak ktoś chciał napisać coś bardziej krytycznego, to też zachęcam, bo sama nie jestem wobec siebie obiektywna :huh: . Wszelkie pomysły na obsadzenie owej rabaty też mile widziane :P

Co nowego oprócz tulipanów :happy3: ?

Zaczynają lilaki :woohoo:


DSC_9662.JPG



DSC_9663.JPG


szafirek Blue Spike


DSC_9687.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 17:21 #248566

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Czy byłaś Martuś na Targach???? Właśnie pilnowałam wątku w oczekiwaniu na nowe zdjęcia:)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 17:30 #248575

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe to może dlatego jak zawsze mama widzi mnie w jakiejś śmiesznej sytuacji to się kwiczy ale jak jest na odwrót.....to trza uciekać bo bym zaraz oberwała......choć do końca życia nie zapomnę jak kilka lat temu, po tym jak się ze mnie ponabijała, usiadła na leżaku a on.....się złożył.......ta warczała a rodzinka wyła ze śmiechu :rotfl1:
tata o mało nie pękł...... :rotfl1:
no bzy zaczynają......a ja czekam na mojego Palibina :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 17:41 #248584

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula wyrwałam się dziś na chwilę na te targi, ale strata czasu :jeez: . Żadnych zdjęć nie mam, bo nie było czego fotografować, żenada :angry: . 3/4 hali to jakieś stoiska typu mydło i powidło, groch z kapustą, samych roślinnych zaledwie kilka. O wyborze nawet szkoda gadać, bida z nędzą :pinch: . Oczywiście wielkie pędzone hortensje ogrodowe :evil: , trochę mało wyszukanej balkonówki, parę host i żurawek. Dwa stoiska bylinowe, nic ciekawego. Dobrze, że chociaż wstęp tylko złocisza kosztował :jeez: . Po drodze wstapiłam do Krzysiaka, bo było otwarte i kupiłam jakieś trzy maluszki :happy3: , żeby odreagować ;)

Martuś jak to mówią, "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni" :rotfl1: , pokarało :happy3:
Palibiny u mnie jeszcze w ciasnych pączkach, chyba wszystkie pozostałe lilaki będą wcześniej :P

pierwszy irysek :lol:


DSC_9672.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 17:47 #248586

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kurhanika absolutnie urazić ani zdeprecjonować nie chciałam - na mojej ulicy każda wzniesiona rabata nazywana jest mogiłką, więc tak mi się niefortunnie i w przypadku twojej cudnie ukształtowanej górki powiedziało :kiss:

Cieszę się, że popadało! Za to u mnie, mimo zapowiedzi deszczu, piękny dzień!

Cudne, przecudne zdjęcia... zwłaszcza szersza perspektywa <3
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 18:00 #248599

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś jestem pod wrażeniem Twoich prac w ogrodzie....górka zapowiada się rewelacyjnie, gdy porośnie roślinkami, pięknie się wtopi w całość i będzie naprawdę super....
Mam całkiem sporo różnych ciekawych skalniaczkowców i chętnie się z Tobą podzielę :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 18:03 #248602

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wiesz, w sumie to niezły pomysł z tą górką w tym miejscu :think: . Przysłaniałaby nieco resztę ogrodu od strony podjazdu i każdy gość myślałby "co jest za górką?" :woohoo: .

Mojemu lilakowi jeszcze daleko do kwitnięcia :fly: , ale dziko rosnące bzy w mojej okolicy, już kwitną.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 18:51 #248638

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aguś ja mam jednak bardziej bardziej dosłowne skojarzenia z mogiłką :happy3: , swoją drogą, co kraj, to obyczaj :wink4:
Fajnie, że mamy dziś taką pogodę jaką chcemy :woohoo: , żeby tak zawsze było :lol:
Podobał się widoczek? Miło :hug: . To może jeszcze się odważę :oops:


DSC_9686.JPG



DSC_9670.JPG



Agness dzięki :hug:
Ja zupełnie nie znam się na drobiazgu skalniakowym :oops: , do tej pory nie kupowałam, bo nie miałam gdzie sadzić. Chętnie zobaczę, jak to wygląda już w dojrzałym ogrodzie :hug: . Mam nadzieję, że w końcu się uda ;)

Dorcia hmm, nie myślałam, żeby aż przysłaniała :think: , tam z tyłu róże rosną, sobie też nie chcę zasłaniać :happy3: , może takie niewielkie wzniesienie :silly: . choć z drugiej strony marzą mi się takie zakamarki, pokoje ogrodowe, zakręcone ścieżki i niespodzianki wyłaniające się zza zakrętu :woohoo: . Ale do tego to trzeba mieć trochę większych drzew :dazed: , może kiedyś ;)
Ja mam lilaki, Ty masz rodka :happy4: , coś za coś :P
Dla ciebie moja najstarsza serduszka, która jesienią dostała nowe "zaplecze" :silly:


DSC_9613.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 19:07 #248658

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś rodek dopiero posadzony ;) - więc kwitnie :tongue2: . U mnie jednak wszystko później :dry: - ale nic to, dogonię Was :P .

No właśnie mi o tą tajemniczość i zakątki chodziło ;). Wcale nie musi być takie wielkie to wzniesienie, żeby nieco przysłonić :wink4: . Poczekaj, rośliny nam podrosną, to i klimat naszych ogrodów się zmieni :kiss3: . U Ciebie to już bliżej niż dalej ;) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2014 19:12 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 19:11 #248663

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Myślę także, że 2 kurchanik nie dość, że dzięki niemu przybędą nowe nasadzenia, ale urozmaici ukształtowanie terenu. Poza tym to wszystko tam jakoś gra. Dzięki doświadczeniu Marty odważyłam się na użycie kory także u siebie. Teoria mówi, że to nie najlepsza sciółka dla róż ale sami widzimy, że zdaje egzamin. I jakże mi to pomogło:)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 19:13 #248667

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Nie no, taki pierwszy irysek potrafi zachwycić;) masz Ty te fiolety soczyste... Lubię takie ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 19:37 #248687

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-pamiętasz jeszcze księżycową rabatkę? gdzie ona się podziała? :think: Od samego początku kibicuję Tobie w tworzeniu ogrodu i czasami własnym oczom nie wierzę,że w tak krótkim czasie można zrobić aż tyle. :bravo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 20:11 #248715

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Pięknie, cudnie, dojrzalszy ten Twój ogród z roku na rok :lol:
Sugestie odnośnie kurhaniku :think: podnieść jeszcze do góry :teach: Popada, ziemia osiądzie i będzie niższy.
Jeśli chcesz mieć podwyższenie - podsypać ;)

Nie wiedziałaś, że szkoda czasu na targi? Pamiętasz ubiegły rok?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 20:54 #248763

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
uf...no to mi ulżyło, bo żałowałam że nie mogłam pójść na targi, z drugiej strony to wielka szkoda że jest tak kiepsko. Marta, tyle odmian tulipanów :dance: tulipany to chyba jedyne kwiaty, których ciągle mi mało. Upstar fajne, pastelowe podobają mi się teraz najbardziej. Nic tak nie poprawia humoru jak nowa rabata na wiosnę, a tu czytam że szukasz już miejsca na drugą :happy4: No i :club2: znowu będę sępiła werbenę, wpiszesz mnie na listę? proszę :kiss3: 20 sztuk jeśli masz aż tak dużo :funnyface: Jedna mi się tylko wysiała :think:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Kwi 2014 22:32 #248895

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martuś, zrób górkę, zrób! sama mam płaski jak decha ogród, mimo że położony u stóp Masywu Ślężańskiego i gdzie mogę to usypuję wzniesienia, żeby go nieco urozmaicić :) Poza tym są rośliny, które nie znoszą stojącej wody i lepiej rosną na takich 'górkach'. Oprócz skalniakowych, to n.p. wrzosy uwielbiają być na wzniesieniu :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.575 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum