TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Cze 2015 16:28 #382534

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Bajkowa kamieniczka :supr3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Cze 2015 19:49 #382585

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Zazdroszczę hiszpańskiego ciepełka i widoków :) Super wypoczęłaś. U nas pogoda koszmarna. Deszcz deszczem, ale zimo jak w kwietniu. Zamawiaj pogodę na mój przyjazd, bo chcę posiedzieć w Twoim ogrodzie :P
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Cze 2015 22:13 #383156

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
To ja już się przysiadam na tej ławeczce ,miłe miejsce to i herbatka będzie smakowała wybornie.Bo na kawę to dziś za późno :unsure:
a to przy ławeczce to ?? Może hortensja dębolistna ??

Masz rację, czasami warto i trzeba zmienić klimat.Zobaczyć na żywo i zabytki. i roślinność tak inną od naszej.
Chociaż i ja lubię nasze klimaty,i ogrodowe.Zawsze przyjemnie do nich się wraca i widać wówczas , jak wszystko szybko porosło, rozkwitło,zmieniło się...
Piękne róże. :hearts:
I oczywiście Ptyś .Sympatyczny i jak zalotnie pozuje do zdjątka :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Cze 2015 22:32 #383164

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Do czego to doszło? - Marta bardziej zazdrości deszczu niż urlopu w Hiszpanii???? :jeez: :happy3: .
Ja bardziej tej Hiszpanii ;) . Sama nie lubię wyjeżdżać, ale jak już się zmuszę, to potem jestem zadowolona.
Dalu, te kwitnące lilie to z tych miniaturowych? Ja się skusiłam na takie tej wiosny i już kwitną.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Cze 2015 20:12 #383569

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Elu, Marta jest rasowym ogrodnikiem, dla którego najważniejsze jest dobro jego roślinek :flower2: Ja ja rozumiem, bo u mnie w tym roku tez bardzo mało pada i każdego dnia modlę się o deszcz :garden1:
Ja za często też nie lubię wyjeżdżać, ale 'podróże kształcą', dają oddech, świeże spojrzenie na własne życie, uczą tolerancji i mają jeszcze wiele, wiele zalet, więc od czasu do czasu warto zmienić otoczenie, tryb życia, coś zobaczyć, coś poznać nowego...
Dla Ciebie jeszcze widoczek z Barcelony - Stare Miasto

barcelonastaremiasto.jpg


Te białe lilie należą do azjatek niskich :flower2:

Aniu, miło mi Cię gościć, nawet wirtualnie :drink1: Wprawdzie dzisiaj po południu trochę zaczęło padać, ale, mam nadzieję, że jutro będzie już ładnie :) Dla Ciebie więc raz jeszcze cienisty kącik wypoczynkowy - fotele chwilowo w pozycji chroniącej je nieco przed deszczem; za ławeczką faktycznie hortensja dębolistna, która w tym roku strasznie się rozpanoszyła ;)

kcikcienistywVI.jpg


Roślinność śródziemnomorska jest piękna, ale róże to tam kiepsko rosną ;) Tym chętniej wracałam do moich:
Tutaj New Dawn i Rosarium Uetersen

reNDiRU.jpg


Lucynko, i to jest własnie przewaga urlopu w ciepłych krajach - zawsze można liczyć na pogodę! U nas tez od mojego powrotu jest nieciekawie, chłodno i coś tam popaduje. Ale podobno od lipca ma być pięknie i tego się trzymajmy! Posiedzimy w ogrodzie, posiedzimy :drink1:
...i pooglądamy roślinki, o, m.in. takie:

lejcesteriakwiat.jpg


Ktoś wie, co to za kwiatek? :idea2:

Ewuś, takich pięknych kamienic w Barcelonie jest mnóstwo! Nie wiadomo, w którą stronę głowę zwrócić i co podziwiać :eek3:
Raz jeszcze Gaudi:

barcelonagaudi.jpg


Wiesiu, po piwoniach zostało już tylko wspomnienie :( Teraz królują róże, choć pogoda za bardzo im nie sprzyja.
Tu Nostalgia z przywrotnikiem w tle

ranostalgiaiprzywrotnik.jpg


I na koniec nietypowy widoczek o tej porze roku, ale...no, właśnie - taki ładny kolor mają te wrzosy, że nie mogłam się im oprzeć ;)

wrzosywVI.jpg


...i raz jeszcze mój nowy nabytek - klonik o wdzięcznej japońskiej nazwie, której nie pomnę :oops: Ale śliczne ma listki :hearts:

klonikjapbeni.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Isia, chester633, Bozi, Amarant, VERA, Krzysia

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Cze 2015 20:52 #383581

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Wiem Daluś, wiem co to za kwiatek :flower2: . Leycesteria formosa, w tym roku wyjątkowo wcześnie wystartowała.
U mnie dzisiaj też popadało, właściwie lunęło przez chwilę - i nie muszę podlewać :dance:
Klonik urodziwy wielce, jak się zadomowi będzie piękny akcent w ogrodzie.
Pozdrawiam deszczowo, ciepełka życzę :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Cze 2015 21:16 #383586

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19344
  • Otrzymane dziękuję: 80112
Dalu, z przyjemnością przechadzałam się dziś po Twoim pięknym ogrodzie. Widzę, że masz za sobą krótki wypad nad Morze Śródziemne. Trochę zazdroszczę, ja jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość.sierika wrote:
Też mam wrażenie, że nasza roślinność piękniejsza... :happy: ,
No z tym pozwolę sobie się nie zgodzić. Jeśli ktoś jedzie w tamte rejony w lipcu/sierpniu, albo w ogóle we wrześniu - to właściwie z wegetacją jest pozamiatane. Coś jak u nas w listopadzie - też nie najcudniej. Aby ocenić cały przepych eksplozji kwitnienia, takich roslin jak u nas i tych egzotycznych, wszystkiego na raz, tulipany, irysy, akacje, róże, glicynie, magnolie zimozielone i co tam jeszcze - treba być w kwietniu, najdalej początek maja.
Co nie umniejsza urody Waszych ogrodów, z Twoim, Dalu na czele. Tylko u nas tak wszystko krok po kroczku...
Pozdrawiam tym razem z Karkonoszy.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Cze 2015 21:34 #383592

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Po takich widokach wrzosowych powinnam od razu swoje bidy wywalić i posadzić choćby róże kolejne :happy3:

Wracając do urlopów ;) , i tak bym nic nie odpoczęła, bo bym się cały czas zamartwiała brakiem opadów :happy3: , to już lepiej siedzieć na miejscu :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Cze 2015 22:36 #383616

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-wrzosy masz imponujące,niestety moje w tym roku coś zaczynają mi usychać :jeez: nie wiem co jest nie tak z nimi :(
Marcie współczuję z całego serca,wiem co to susza ,szczególnie na takich piachach jak u nas.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Cze 2015 22:38 #383618

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19344
  • Otrzymane dziękuję: 80112
Dalu - zapomniałam! Twoje maltańczyki :hearts:
Niestety, w odróżnieniu od tych grzecznych białasków, moje to Wielkie Destruktorki ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Cze 2015 16:51 #383820

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Co robisz ze swoimi wrzosami, że masz takie zdrowe? :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Cze 2015 18:46 #383853

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Witaj Dalu Myślałam że u Ciebie królują rh i hortensje i inne cieniolubne a tu proszę jedna z moich ulubienic Nostalgie przepięknie wygląda u Ciebie, tak jak napisała Ania ja też jestem pod wrażeniem wrzosów wyglądają fantastycznie zdrowo i tak pełnie u mnie wiosną są raczej mizerne i co roku muszę dosadzać, na jakim stanowisku u Ciebie rosną ? Pozdrawiam ciepło
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Cze 2015 18:53 #383857

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Hiszpania ciągle w planach, ale wierzę, że w końcu i tam wyląduję - nomen omen, bo podróż samochodem nieco męcząca i czasochłonna przy tych odległościach :unsure:
elsi wrote:
Sama nie lubię wyjeżdżać, ale jak już się zmuszę, to potem jestem zadowolona.
Mam podobne odczucia, najbardziej denerwuje mnie to całe przedwyjazdowe zamieszanie, planowanie, pakowanie... "wszystko na mojej głowie" ;) a jednocześnie wiem, że nie potrafiłabym odpuścić... muszę mieć kontrolę nad wszystkim, no bo kto to zrobi lepiej? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Cze 2015 22:18 #383960

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hehe... to samo pomyślałam widząc Twoje wrzosowisko :) W sierpniu jadę po nowe krzaczki, bo moje ledwie zipią. Tylko wrzośce porządnie rosną, wrzosy tragedia.
Wycieczka cudowna... i ta odskocznia od naszej paskudnej zimnej deszczowej pogody! Mam nadzieję, że południe naszego kraju przywita mnie słoneczkiem.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Cze 2015 02:46 #384039

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dala wrote:
Miłego wieczoru i nocy - najkrótszej w roku! Czy ktoś wybiera się na poszukiwanie kwiatu paproci?

Dalu ja szukałem ale nie znalazłem :devil1: :wink4: za to Kokos znalazł kreta :woohoo:

Hiszpani zazdroszczę, ale już za kilka dni mamy mieć Hiszpańskie upały :jeez: podobno na Mazowszu może być nawet + 36...to jakieś przegięcie.... :mad2: :teach:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Cze 2015 08:33 #384059

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
A ja to jednak nie jestem rasowym ogrodnikiem :tongue2: . Uwielbiam wyjeżdżać, uwielbiam upały, i nie cierpię jak pada... choć zawsze powtarzam, że deszcz w nocy mi nie przeszkadza :happy3: .

Dalu Hiszpanię i my mamy w planach - moi chłopcy marzą o obejrzeniu stadionów w Barcelonie i Madrycie :pinch: , mam nadzieję, że ogarną to z tatą, gdy ja będę leżeć z drinkiem z parasolką :happy3: . No ale to już nie w tym roku, bo aktualnie robimy ostatnie zakupy przed wyjazdem do Turcji :dance: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Cze 2015 22:33 #384660

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Też wiedziałam, co to za kwiatek :)
I gratulacje, Dalu, wiedziałam, że się uda :)
A tu klonik za klonikiem przybywa! :) I z nimi na pewno też się uda :)
No popatrz, kloniki się zmieszczą? ;) Ile to już ich jest?
A hiszpańskie drzewo to znajomemu Hiszpanowi wysłałam, ale nie wiedział Hiszpan z Barcelony :lol:
A nasz polski Chester wiedział! :bravo:
Wrzosowisko zielone bardzo mi się podoba :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Cze 2015 23:06 #384674

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, ja też lubię jak jest ciepło, ale jednak nie gorąco ;) Nie wiem, jak to będzie na 'prawdziwym' urlopie, bo teraz to był tylko krótki, niespodziewany wypad. Obawiam się, że pod koniec sierpnia, bo wtedy wyjeżdżam, na południu Europy będzie niezły upalik B) A Tobie życzę miłego wypoczynku w Turcji, którą, nota bene, bardzo lubię i dobrze znam. A do jakiej miejscowości jedziesz?
Dla Ciebie fragment słonecznego ogrodu z południowego-zachodu Polski ;)

reidzwonki.jpg


Pawle, mój Gucio nawet kreta nie potrafi znaleźć :angry: Ale i tak go kocham, bo ma mnóstwo innych zalet :hearts:

gucio.jpg


Kwiatu paproci też szukałam, ale tylko u moich osobistych paproci :happy4: I nic, kicha :P

paprocie.jpg


Lucynko, a u mnie odwrotnie - wrzosy rosną ładnie, a wrzośce...szkoda gadać...Z tym, że wrzosy są jednak krótkowieczne i co parę lat trzeba je po prostu wymieniać.
Pogodę masz zamówioną! Już dzisiaj było pięknie, a następne dni mają być bardzo, bardzo letnie (oby nie za bardzo).
Lawenda lubi taką pogodę:

lawenda.jpg


Gosiu, do Hiszpanii tylko samolotem! Są tanie loty i do Girony, i do Malagi, a na miejscu można wynająć samochód. W czasach, kiedy kierunki wakacyjne są mocno ograniczone (kraje muzułmańskie i Grecja raczej odpadają) Hiszpania jest naprawdę fajną alternatywą. Jest tam pięknie, ciepło, mnóstwo do zwiedzania i -co ważne- stosunkowo niedrogo.
A niepokój przedwyjazdowy? Chyba wszyscy go doświadczają, z tym, że u mnie wyjazdy wakacyjne to domena M. - on wyszukuje, organizuje, załatwia, kontroluje, a więc ja mam luzik ;)
Zaczynają kwitnąć lilie; tę dedykuję Tobie:

liliakrzaczpom.jpg


Isiu, wrzosy rosną u mnie na słoneczku i - co ważne - ma małym wzniesieniu, gdyż one bardzo nie lubią wilgotnych stanowisk. Są ładne, ale tylko kilka lat; po tym czasie, nawet regularnie przycinane po kwitnieniu, wyradzają się i trzeba je wymienić na nowe.
Masz rację - w moim ogrodzie większość roślin to cienioluby, ale róże też mam i - co więcej- od jakiegoś czasu przestałam się na nie dąsać i nawet kilka dokupiłam :flower2:
Kwiaty Nostalgii bardzo lubię, ale Chopin również nieustannie mnie zachwyca swoją dostojną elegancją:

rachopin.jpg


Aniu (Lady-r), wrzosy przycinam wczesną wiosną, potem delikatnie nawożę i ...przestaję się nimi zajmować :) Ale tak jak pisałam wyżej, tak czy siak, po paru latach wymieniam je na nowe.

Aniu (Łatka), miło mi bardzo, że wpadłaś do mojego ogrodu :kiss3:
Zgadzam się z Tobą, że i nasza roślinność, i śródziemnomorska mają swój swoisty urok :hearts: Ja w kąciku słonecznym mam oleandry, lantanę, agawę, agapanta, rączniki, kanny - to rośliny niekoniecznie z naszej bajki, a jednak piękne i miło na nie popatrzeć :flower1:
Aha, mam też kamelię i figowca...
A tymczasem...swojska ostróżka:

ostrkazprzywro.jpg


A te moje białaski to tylko tak niewinnie wyglądają :P

Romuś, w Twoim lesie wrzosy powinny czuć się jak ...ryba w wodzie :)
A susza to i mnie w tym roku doskwiera :angry:

Martuś, a może lepiej się nie zamartwiać, tylko odpocząć deczko? Deszcz możemy zaklinać również zaocznie :)
Róże u Ciebie przepiękne, a i inne rośliny nie wyglądają na spragnione :garden1:
Ja do róż wróciłam dopiero niedawno i na nowo się ich uczę:

reokrywowe.jpg


Vero, bingo! To faktycznie lejcesteria, piękna roślinka, chyba niedoceniona w naszych ogrodach :flower2:
Pogoda się poprawiła, mało - od jutra mają być tropikalne upały :eek3:
No to lilia - raz jeszcze ;)

liliata.jpg


Martulu, lejcesteria rośnie jak na drożdżach :eek3: A że Ty wiesz, to ja też wiedziałam!
Kloników jest już pięć!!! A jeden śliczniejszy od drugiego :hearts: Ale one takie malutkie są, że wszędzie się zmieszczą ;) Tylko troszkę trawniczka trzeba uszczknąć...
A hiszpańskie drzewo to jakąś dziwną nazwę ma, więc nie dziwota, że Hiszpan z Barcelony nie wiedział :P Nasz Paweł za to wszystko wie!

A na koniec - strudzona ogrodniczka na chwilkę wyciągnęła nogi :happy4: W specjalnych, ogrodowych bucikach, równie sfatygowanych jak ona sama:

butyogrodnika.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2015 23:11 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.446 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum