TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 08 Lip 2014 16:18 #280957

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Rabata trawiasta doskonale się prezentuje :bravo: . Aż pobiegłam na początek wątku, żeby sprawdzić jak duży masz ogród, bo na zdjęciach wygląda nader okazale :supr3: . Może 13 a, to nie jest mało, ale i tak wygląda na więcej :lol: .
Udało mi się kupić w sobotę Jude de Obscure, ale ciemnych jakoś za bardzo nie było. Coś muszę zostawić na kolejne zakupy ;) .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 08 Lip 2014 19:43 #280994

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
:bye: i parny wtorek praktycznie za nami. Na zewnątrz groźnie grzmi ale pewnie jak zwykle przejdzie bokiem ...ja "chcem" deszczu !
nie ma jak zrobić oprysku a przydałby się i na grzyby (moje biedne berberysy) i na mszyce dziady jedne :mad2: w sumie popołudnie spędzone na uczeniu kota manier :dazed: nie podjęliśmy jeszcze decyzji końcowej co do kota ale jedno jest pewne - nie damy mu zrobić krzywdy i już!
Kot kotem a ogród żebrze o wodę i to nie kroplówkę, którą dostaje ale o wodę...deszcz :lev: lilie błyskawicznie przekwitają i szykują się kolejne ..lato nam umyka w piorunującym tempie ..

Robaczku - a dziękuję...z pewnością należy nam się coś oprócz bólu krzyża za ten trud w ogrodzie :drink1: o widzisz, ja też lubię tą lawendę mimo, że nie jest puszysta.
Ramblery powiadasz...wiesz, że się zajedziemy przy tym ? Ja krakowskim targiem trochę przytnę trochę zostawię - co Ty na to ? Ciekawią mnie te owocki jesienią i mam leeeenia ... :rotfl1:

Aguś- lejesz miód na mą duszę ..i tym mojito poruszasz czułe struny....mniam :drink1: bardzo lubię mojito :hearts: nalewka miętowa też super ale kubańskie klimaty budzą tęsknotę za urlopem ...morzem...plażą....słońcem (które mam w tym roku zakazane :( )
no właśnie to kwiecie...nie jest bezproblemowe ale dusza tęsknie wzdycha prawda ?

Ewo - niezmiennie nie mogę uwierzyć, że u Ciebie aż takie opóźnienie w wegetacji...wiem gdy u nas kwitnie Ty tupiesz nóżkami z niecierpliwości ale potem my wzdychamy gdy u nas już po a Ty cieszysz się kwitnieniem. Przykro czytać, że lilie i epimedium zniszczone przez wiosenne przymrozki - pamiętam, że Twój ogród dotknęło to bardzo :hug: z jednej strony dobrze, że jest kwitnienie ale rozumiem Twój zawód, że mogło być więcej - ach ten nasz klimat kapryśny :hug: Wiesz, że niewiele osób lubi angielki za to, że się zwieszają ? Ja jestem w stanie darować im prawie wszystko chociaż ostatnio kocham bez granic historyczne ale angielkom tak niewiele brakuje ....

Edyta - ja też jestem zadowolona z rabaty trawiastej. Rozrosła się tak w 2 lata. Fajnie, że zakupiłaś Jude the Obscure ale ciemne warte grzechu, oj warte. Masz rację, nie ma co kupować wszystkiego na raz- przyjemność trzeba sobie dawkować!

No i to było wiadome, pogrzmiało, postraszyło i przeszło bokiem :mad2: a ten deszcz upragniony, wyczekiwany ?

Dzisiaj nie było weny do zdjęć ale coś zarejestrowałam:
Szekspir- robi co może żeby nie wylecieć
20140708-untitled-044.jpg

purpurea plena elegans

20140708-untitled-054.jpg

lawendowe lato
20140708-untitled-064.jpg

hortensja starbust w blokach startowych

20140708-untitled-065.jpg

lilia gluhwein
20140708-untitled-073.jpg

Top hit Tip Top

20140708-untitled-074.jpg


20140708-untitled-076.jpg

Kanadyjczyk Alexander MacKenzie - dopiero po głównym kwitnieniu pokazał urodę paskud jeden!

20140708-untitled-078.jpg

cdn
Lady of Shalott walczy o panowanie w tym roku

20140708-untitled-081.jpg

Hortki ogrodowe, nie wiem co one za jedne ale wiem, że mi bardzo przypadły do gustu

20140708-untitled-084.jpg


20140708-untitled-085.jpg

beautiflu bride ciągle rozwija nowe kwiaty

20140708-untitled-089.jpg

i niespodzianek, powojnik południowy flammula, zakwitł i pachnie jak szalony..migdałami - mogłabym zanurzyć się w tym zapachu i go chłonąć bez przerwy


20140708-untitled-095.jpg


Tiger babies kończą tegoroczny spektakl ...żal....
20140708-untitled-103.jpg

I nostalgiczny widoczek na rabaty różane...rozkwita Larissa..późno i wiele pąków zrzuciła ale kwitnie i cieszy...chociaż zmordowana upałem i suszą...

20140708-untitled-112.jpg

dobranocka :bye:
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2014 19:55 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Firletka

Ogród nie tylko różany 09 Lip 2014 21:15 #281331

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Larisska piekna, moje tez gubiły pąki mocno choc zostało ich tyle, że urodą grzeszą dalej......deszczu zyczę,obfitego i spokojnego......u mnie dzis polało, pół godziny zaledwie ale mocno.......oj potrzebny był mocno.......
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 09 Lip 2014 21:55 #281360

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Już prawie się pogodziłam z tym, że mam takie opóźnienie :) Dziś cięłam pierwsze okwitłe z ASL kwiaty, zakwitła Geoff Hamilton i Francine Austin, Dark Lady pęka i może jutro będzie pierwszy kwiat. A Tiger Babies zmarzły i nie będzie kwiatów w tym roku :cry2: Przydałoby się zdjęcia zrobić, ale taki skwar, że siedzę murem w domu. Wyszłam o 19 poprzycinać róże, dało się wytrzymać :) Ten rok jakiś szalony-nędzna zima, po której ciągle wycinam różom pędy (wczoraj na Veilchenblau znowu jeden), szybka wiosna z przymrozkiem w maju, lodowata majówka, skwarny czerwiec i lipiec, który smaży kwiaty.
Kot jest pożyteczny, dziś Łasica przyniosła coś ogoniastego-nie wiem tylko, czy to mój, czy sąsiedzki szkodnik ;) Ale to najmniejsza korzyść. Kot mruczy :) I ma śliczne łapki :) Oraz pyszczek :hearts: A w dodatku łatwo go kochać, nie wymaga takiej uwagi jak pies i można go nauczyć aportować. Czarniuta do tej pory rusza biegiem, gdy usłyszy szelest papieru zwijanego w kulkę.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 09 Lip 2014 22:15 #281368

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
:think: zastanawiam się ,jak się uczy kota manier. :happy: Mam dwie bestyjki i raczej są zmanierowane a nie panienki z manierami. :happy:
Lawendowe lato piękne . Twoja Tip Top ma ładnie postawione kwiaty ,u mojej zwisają smutno od deszczu. Nostalgiczny kącik z ławeczką zachęca aby przysiąść choć na chwilę z kawką i pozachwycać się widokami.
U mnie cały czas leje. Lubię deszcz ,tylko nie lubię moknąć. Mam drzwi balkonowe otwarte i cały czas słyszę jego szum i ten niepowtarzalny zapach ,jaki jest tylko w czasie deszczu. :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 10 Lip 2014 08:50 #281432

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni czy możesz podać mi wymiar talii Lady of Shalott ? ;)
Doczytałam,że 80 cm,ale wolę się upewnić.
Potrzebuję wąskiej róży w kolorach takich właśnie.
A Lady Emma Hamilton chyba podobnie.
Grubaśne te angielki :P
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 10 Lip 2014 09:54 #281463

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Moniu, piszesz o suszy, ja w tym roku nie podlewałam ani razu :woohoo: . Nawet ostatnio pomyślałam, że chyba będzie trzeba, ale ktoś chyba usłyszał to zgłoszenie :devil1: .
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 10 Lip 2014 18:55 #281618

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam czwartkowo...

Sierika - fakt, Larissa ma morze pąków ale ogólnie jakoś kiepsko wygląda w sensie liści, kwiaty też jakieś dziwne w tym roku ...nie narzekam bo obficie zakwitła i to teraz gdy inne już w zasadzie odpoczywają. Za deszcz dziękuję - padało wczoraj równiutko cały dzień - nawet oberwania chmury byłī - rośliny powoli wstają po tym wodospadzie ale najważniejsze, że ogród się trochę napił...niestety w okolicy te ulewy spowodowały znowu podtopienia - masakra!

Ewo - co racja to racja. Ten rok jest bardzo dziwny i to zaczyna wyglądać na trend...zeszły nie był wiele normalniejszy pod względem pogody - przynajmniej u nas. Koniecznie zrób zdjęcia i wstaw. O tej porze, gdy w wielu ogrodach róże już po pierwszym kwitnieniu, kwitnienia róż i to jeszcze takich jak wymieniasz to prawdziwy rarytas.
Tak wiem, że posiadanie kota ma wiele zalet i jest mniej kłopotliwy niż pies i widać po sposobie w jaki opisujesz koty, że jesteś ich wielbicielką. Bierzemy to wszystko pod uwagę... :hug:

Inag - wiesz, ja ostatnio też lubię deszcz i to nie dlatego, że ogród potrzebował podlania....pomimo tego, że na zewn. jest ponuro jak pada i też nie lubię moknąć to w takich okolicznościach jak opisałaś deszcz jest fajny.
Faktycznie, na tej ławeczce najczęściej przysiadamy z kawą...nawet częściej niż na tarasie...
Może Tip Top wstanie jak wyschnie ? Generalnie ... nie zauważyłam u swojej objawów zwisania...

Ewo-Terlico...zaczęłam czytać Twojego posta na telefonie, a że jeszcze obraz mi się czasami rozmazuje i na małym wyświetlaczu telefonu kiepsko widzę to doczytałam, że chcesz info n/t mojej talii :rotfl1: i że doczytałaś, że 80 cm, a że tyle nie mam to normalnie w przerażenie wpadłam czy Ty coś wiesz o czym ja nie wiem i zastanawiałam się czy jakiś głupot przy raczeniu się miętówką nie napisałam :rotfl1: ale na szczęście tylko o róży pisałaś ufff ! Ja też żadnych sekretów nie zdradziłam :rotfl1:
Ok to o róży: u mnie Lady of Shalott na razie jest mało rozkrzewiona ale wypuściła w tym roku 5 długich na 1,5 m i więcej pędów. Różę związałam w pasie, 1 pęda puściłam poziomo a reszta się przewiesza na tzw. fontannę. Piszę to żeby Ci odpowiedzieć, że nie umiem powiedzieć ile w tej talii ma ale już teraz (2 letni krzew) na pewno więcej niż 80 cm. Wygląda na to, że to będzie rosła wysoka róża i chyba będzie potrzebowała jakiejś podpory, a od tego jaką podporę się da to będzie albo szeroka (np. gdy obręcz to fontanna i wtedy ok 2 m jak nic na szerokość) albo wąska a wysoka (jakiś obelisk lub pionowa podpora). Nie wiem zapytaj może Dziewczyn, które mają tą różę i/lub mają ją dłużej niż ja (np. Dodad i Robaczek jeśli dobrze pamiętam).
Lady Emma Hamilton też 2 letnia u mnie rośnie na w miarę sztywny, wyprostowany krzew w tej chwili ok. 90 cm średnicy. U mnie Emma nie zapowiada się na różę do podporu, wygląda na typową krzaczastą (ładnie się krzewi).

Edyta - :rotfl1: no jak u Ciebie tak jest to zgłaszaj i to czym prędzej :rotfl1: bo przegięcie pogodowe w tą stronę też niedobre....

Po wczorajszym deszczu coś tam nowego rozkwitło:
Liliowec Tailspin (chyba)

20140710-untitled-014.jpg


20140710-untitled-012.jpg


Triumphator

20140710-untitled-019.jpg

Jeżówki

20140710-untitled-005.jpg


20140710-untitled-031.jpg


20140710-untitled-033.jpg


20140710-untitled-077.jpg


20140710-untitled-078.jpg

cdn
Garden Affair

20140710-untitled-083.jpg

Lawenda

20140710-untitled-082.jpg


20140710-untitled-066.jpg


20140710-untitled-063.jpg

No ta lilia co za nią nie przepadam robi co może żebym zmieniła zdanie i jeszcze rośnie sobie niedaleko białych jeżówek i naprzeciwko lawendy i zaczyna mi się to zestawienie podobać
20140710-untitled-074.jpg

i jarzmianka Venice
20140710-untitled-020.jpg

Ghita R.

20140710-untitled-022.jpg

Larissa w przetaczniku

20140710-untitled-023.jpg

cdn
Jak leci - przetacznik Christa z Sister Elizabeth

20140710-untitled-025.jpg

Waleczny (wykarczowany) kardynał

20140710-untitled-026.jpg

Boscobel się rozwija

20140710-untitled-041.jpg

i ostatni pączek Mme Isaak

20140710-untitled-044.jpg

I pierwszy kwiat Gipsy Queen

20140710-untitled-045.jpg

I ostatni bukiecik Reine Victoria

20140710-untitled-047.jpg

I arabella w wersji płożącej

20140710-untitled-048.jpg

I Therese Bugnet zaczyna drugi rzut

20140710-untitled-053.jpg

cdn
Chippendale ją goni

20140710-untitled-054.jpg

Tip-ek Top-ek bez przerwy

20140710-untitled-055.jpg

MacKenzie wreszcie pokazał ładne kwiaty

20140710-untitled-062.jpg

Hortensja -chyba Limelight - niska po jesiennym przesadzeniu i przycięciu ale będzie ładnie kwitła
20140710-untitled-067.jpg

Ogrodówki NN do znudzenia ale jak już zakwitły to im się coś też należy..

20140710-untitled-070.jpg


20140710-untitled-072.jpg

Groszek pokazuje kolejne kolorki - nawet fajne ale dalej dziad nie pachnie

20140710-untitled-004.jpg


I zostało kilka widoczków

20140710-untitled-059.jpg


20140710-untitled-001.jpg


20140710-untitled-007.jpg


20140710-untitled-008.jpg


20140710-untitled-042.jpg


i czas na ogród .... :bye:
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2014 19:11 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, sierika

Ogród nie tylko różany 10 Lip 2014 19:28 #281625

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Moniś...ale u Ciebie wszystkiego :woohoo: Ty wiesz, ja nie mam ani jednej jeżówki już...jakoś mi się nie trzymają...ciekawam czemu :(
Ja się wgapiam w moje hortensje bukietowe i niektóre nie mają kwiatów....a w tamtym roku kwitły...wnerwiają mnie no :mad2:
Różyce cudne wszystkie :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 10 Lip 2014 21:12 #281656

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni dziękuję za szerokie objaśnienie sprawy tuszy dwóch Ladies. O Twoją talię nie śmiałabym pytać :rotfl1:
Grubaśne te angielki są,za grube jak na moje możliwości zagospodarowania terenu.

Nie znasz jakiejś szczupłej róży w takich ciepłych barwach?
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 10 Lip 2014 21:22 #281659

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Keetee - to dziwne z tymi hortensjami - powinny kwitnąć. Przycinałaś je po zimie ? Nie były przesuszone albo co ...kurcze nie wiem jaka może być przyczyna u bukietówek :crazy:
Gdzieś czytałam, że z jeżówkami tak czasami jest - szkoda bo to piękne rośliny.... A próbowałaś z odmianowymi czy takimi najzwyklejszymi ?

Ewa - wiem, wiem ... to ja sobie tak to odczytałam - wniosek nie czytać forum na telefonie albo przynajmniej ostrość lepiej złapać :rotfl1:
W takich barwach niestety nie znam - ja mam tylko kilka róż w ciepłych kolorach i to kupowane ostatnio... a to ma być wysoka róża ? Tak mi chodzi po głowie, że może jakaś wielkokwiatowa bo wydaje mi się, że one szerokie nie rosną ale na tych akurat się nie znam i prawie wcale ich nie mam ...
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 10 Lip 2014 22:34 #281700

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Dzięki Moni,rozejrzę się jeszcze,jakby co będę zawracać gitarę.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 11 Lip 2014 21:19 #282035

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Moniś robisz tak cudne zdjęcia, że naprawdę trudno się od nich oderwać...... cudne.... wciąż przewijam je od góry do dołu i cofam się kilka stron wstecz.... po prostu nie mogę się napatrzeć :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 12 Lip 2014 07:59 #282177

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Koty lubię, bo są fajne :)
Zdjęć na razie nie mogę wrzucić, bo lapek odjechał do pracy, a potem pewnie będzie niedostępny. No i syn ma przyjechać, więc pewnie dziś w ogóle nie będzie czasu.
Moja Larissa pokazała przedwczoraj pierwszy kwiatek, Giardina jeszcze nie rozwinęła żadnego ;)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 12 Lip 2014 10:31 #282224

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jaki porządek i ład............... a u mnie jak to nazwalam z Agnieszką, różany busz
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 13 Lip 2014 21:58 #282808

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No to zaczynam się zastanawiać nad Lichfield Angel. Chociaż kolor bardzo mi odpowiada.
Liliowcami się nie przejmuj. One tak mają. Po postu obcinaj pożółkłe liście.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 13 Lip 2014 22:05 #282810

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wszystkie widoczki piękne, ale Larissa w przetaczniku - najpiękniejsza!
A ten hamak! jak ja uwielbiam bujać się w hamaku, słuchać świergolenia ptaszków, wąchać lawendę i podziwiać letnie widoczki :flower2:
Nie zdarza mi się to często, a do tego mój hamak byle jaki, a Twój - piękny, bialutki, elegancki :eek3:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 13 Lip 2014 22:36 #282826

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
I jak to mówią po weekendzie. Zleciało jak z bicza trzasnął. U mnie totalnie bezproduktywny - dopadło mnie jakieś cholerstwo i cały weekend spędzony w pozycji horyzontalnej ...mówi się trudno i zbiera się siły na nadchodzący tydzień...

Ewa -Terlica - nie ma sprawy :)

Agness-dziękuję Ci serdecznie chociaż nie wiem czy zasłużyłam aż na takie komplementa :hug:

Ewamaj - co do kotów to właśnie się ich uczymy...do tej pory zero styczności ....na razie kot zyskał imię...Behemot ...to chyba znaczy, że zostaje....
Oj wiem jak to jest z tym czasem...nie przejmuj się....ale zaskoczyłaś mnie tym, że giardina jeszcze nie rozkwitła...u mnie już po i puszcza nowe pędziki...

Ulakonie - jaki porządek ...no może z daleka to tak widać ale z bliska nie do końca ...chociaż fakt, że miejsca w sumie sporo robi swoje...lubię różany busz...

Margo - a zerknij na crocus rose ...kwiaty ma zmienne w różnych odsłonach ale w sumie podobne do lichfield a pokrój jest zdecydowanie lepszy (bardziej sztywny z tym, że się szeroko rozrasta), kwiatów jest więcej i lepiej powtarza...

Dala - dziękuję ...mnie też ujęła larissa w przetacznikach chociaż w tym roku nie pokazała w pełni swojej urody. Hamak jest super...co prawda w tym roku ja niewiele korzystam przez oczy ale syn sobie bardzo chwali. Mój hamak bielutki bo szmata kupiona w tym roku. Poprzednia kolorowa się była zużyła więc dokupiliśmy nową..

W ogrodzie niewiele się dzieje teraz. Róże puszczają nowe pędy i przyrosty. Jeżówki już się nie czają tylko rozkwitają. Wrzosy coraz bardziej gotowe co wprawia w nieco nostalgiczny nastrój tym bardziej, że przekwita już lawenda...ta niska....po przycięciu zakwitnie jeszcze jeśli jesień będzie łaskawa ale zdecydowanie czas i lato zbyt szybko pędzą...
Tea Clipper i Huldine

20140711-untitled-014.jpg

pysznogłówka - 1 pęd, 1 kwiat

20140711-untitled-045.jpg

Wielka, wypasiona jeżówka kupowana z nazwą ale nie zostawiłam znaczników i nie pamiętam, która to

20140711-untitled-069.jpg


Kuchennie - cukinia

20140713-untitled-004.jpg

Pomidorki - dzisiaj skonsumowaliśmy pierwsze 3 dojrzałe owoce. Smakowały wyśmienicie, jak prawdziwe pomidory...kiedyś...
20140713-untitled-005.jpg

Hosty kwitną i przekwitają

20140713-untitled-010.jpg


Hobergine.....mało oberżynowa...bardziej malinowa...a niech jej będzie

20140713-untitled-014.jpg


Czosnki - super są

20140713-untitled-019.jpg

cdn
Wrzosy już na poważnie gotowe do kwitnienia - kiedy to zleciało ??

20140713-untitled-021.jpg

Hortensje bukietowe trochę opóźnione ale były przesadzane więc wszystko im wybaczam

20140713-untitled-029.jpg

Starbust - ma bardzo wiotkie pędy

20140713-untitled-044.jpg

Jakaś zaspana gałązka elmshorna

20140713-untitled-032.jpg

Triumphator nie poczekał na white'a

20140713-untitled-036.jpg

Garden Affair, wielki, cudny kwiat na niziutkiej, cieniutkiej łodyżce, reszta towarzystwa buja pod niebiosa
20140713-untitled-041.jpg


dobranoc :bye:
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2014 22:43 przez moni.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.772 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum