TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 24 Wrz 2016 16:13 #503015

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
NIE liczy się sekator ale satysfakcja z 1 miejsca i pięknego ogrodu
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 24 Wrz 2016 20:41 #503053

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
jadziu niby tak ale wiesz...taki niedosyt na pewno zostaje...no i to potraktowanie na "odczep" takie niefajne...niezbyt szanują tam ludzi za ich ciężką pracę...
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

U Doroty pośród lasu 25 Wrz 2016 09:33 #503122

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dorotko kochana :kiss3: mało ostatnio bywam w necie, ale podglądam ulubione ogrody, wiedziałam o konkursie, w którym zdobyłaś pierwsze miejsce, gratuluję z całego serca, bo jak najbardziej zasłużenie :bravo: :bravo: :bravo: .

Każdy urządza ogród dla siebie, tak jak się podoba, choć nie zawsze podoba to się to innym, u Ciebie wszystko pasuje do miejsca. Nie problem ustawić w ogrodzie nieroślinne dodatki, problem to żeby one wtopiły się w klimat, drabiniasty wóz czy gałęziaste poręcze mostka w centrum miasta wyglądałyby śmiesznie, a w leśniczówce aż się prosi o takie podkreślenie charakteru tego specyficznego miejsca.


Jestem zachwycona :hearts: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

U Doroty pośród lasu 25 Wrz 2016 13:15 #503156

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Mamy jesień, nostalgiczną, pełną zadumy, przemyśleń, rudych liści, cudnych marcinków.
Moje wrażenie jeszcze potęguję muzyka która aktualnie wypełnia cały dom, dzisiaj króluje Schubert.
Kocham moją rodzinę ale dzisiaj pozbyłam się wszystkich z domu i mogę delektować się wolna chatą, ulubioną muzyką i w końcu nikt ode mnie nic nie chce ;)

Macie tak czasem ….?

Jako że symbolem jesieni są dynie, postanowiłam, że teraz będę tworzyć dyniowe hafty.
I tak powstał długo planowany przeze mnie bieżnik.
Zostanie on wystawiony w bazarku charytatywnym na rzecz skrzywdzonych psiaków.
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/68-odchudzanie

Oglądałam wczoraj zdjęcia które wstawiła nasza Wiola w swoim bazarku i nie mogłam pojąć skąd tyle okrucieństwa znajduje się w ludziach. Jakim trzeba być wypaczonym człowiekiem, żeby tak bezmyślnie i okrutnie potraktować bezbronnego psa. Mam nadzieję ze rachunek kiedyś takiemu osobnikowi zostanie wyrównany, jak nie tu to może w zaświatach.
Dlatego pomóżmy tym biednym stworzeniom skrzywdzonym przez ludzi aby jeszcze w tym swoim psim życiu zaznały trochę dobra.

DSC_05631024x683.jpg


DSC_05641024x685-2.jpg


DSC_05651024x681-2.jpg


DSC_05661024x681-2.jpg


DSC_05671024x681.jpg


DSC_05701024x681-2.jpg


DSC_05711024x681.jpg


DSC_05731024x681.jpg


************************************
Aszko wiesz dla chcącego ... ;) Oglądałam wcześniej jakie rzeczy potrafisz stworzyć :bravo:
Mam nadzieję, że bombki nam pokażesz niebawem :kiss3:

Iwonko ano się wysilili :lol: Sama jestem ciekawa co dostało 3 miejsce ;)

Jadziu :kiss3: :kiss3: :kiss3:

Agnieszko masz rację. Z zaproszenie Tygodnika za rok na pewno nie skorzystam ;)

Krzysiu bardzo, bardzo Ci dziękuję :kiss3: Dawno Cię nie było i cieszę się, że zajrzałaś :hearts:
Masz rację, każdy tworzy dla siebie i to co pasuje u innych i czasem bardzo mi się podoba u mnie nijak nie może się wpasować.
To ma być moje sielskie miejsce z wiejskim akcentem :)
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2016 18:42 przez Dorota15.
Za tę wiadomość podziękował(a): jadwiga1, Bozi, Anowi, edulkot, Krzysia, Adasiowa, olga1234, zanetatacz, Biotit, zeberka363

U Doroty pośród lasu 25 Wrz 2016 19:42 #503200

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19289
  • Otrzymane dziękuję: 79820
Dorociu, jeśli pytasz, czy często się zdarza, że nikt nic ode mnie nie chce - to nie, takie momenty zapamietuję sobie specjalnie. Natomiast czy wypatruje takich chwil? -Tak, jasne! Może dla osoby samotnej stan "nic ode mnie nie chcą" jest smutny, ja do niego wzdycham.
Doskonałe dynie, i te haftowane, i te jadalne. Tyle energii słonecznej zmagazynowały! Optymistyczne warzywo jak rzadko które.
No, no, i jeszcze Schubert... :lev:

U Doroty pośród lasu 25 Wrz 2016 22:46 #503255

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
piękne te haftowane dynie!
skoro dobro do nas wraca to całe zło jakie komuś-nie zawsze człowiekowi ale i tym naszym braciom mniejszym-wyrządziliśmy też na pewno wraca! tacy ludzie-czy jeszcze to ludzie???-nie powinny zostać bezkarni :mad2:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

U Doroty pośród lasu 28 Wrz 2016 10:46 #503639

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ostatnie dwa wieczory spędziłam na ustawianiu hafciarki.
Tak byłam na nią wkurzona, że gdyby nie była taka droga to chyba wylądowałaby za oknem :angry:
Dzisiaj po południu jak tylko wrócę z pracy zasiadam do niej z drżącym sercem. Oby się zlitowała i działała jak należy.

*******************************
Aniu ja też lubię te błogosławione chwile samotności. Mam je rzadko i na krótką metę, dlatego tak celebruję.
Moim córom pozwalam słuchać czego chcą i jak głośno chcą, niestety w drugą stronę to nie działa … stąd Schubert w samotności.
Na dynie napatrzeć się nie mogę. Przywiozłam jeszcze te posadzone u Mamy.
Zapas mam wiec spory i coś trzeba zacząć z nimi robić :think:

Agnieszko dziękuję :kiss3:
Na temat ludzi też tak myślę. Mam nadzieję że rachunki zostaną wyrównane.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

U Doroty pośród lasu 29 Wrz 2016 20:17 #503866

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jestem typem dla którego święty spokój jest najważniejszy, moje dzieci poza domem, tylko z M rezydujemy, ale i tak oczekuję wieczorem by wcześnie zapakował się do łózka.... :rotfl1: , M jest domatorem więc pozostają mi wieczory :dance:

Haft z dynią przesliczny... :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

U Doroty pośród lasu 30 Wrz 2016 19:41 #503944

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, jakie piękne dynie! Te kształty, kolory! Te haftowane też super :) Czy to już wynik pracy nowej hafciarki?
Zwróciłam też uwagę na wóz; jest niesamowity i wspaniale wygląda w Twoim ogrodzie na tle drewnianego płotka :bravo:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

U Doroty pośród lasu 03 Paź 2016 10:30 #504248

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
WITAJ :kiss3: DOROTKO gratuluje za zajęcie 1 miejsca w konkursie , robię to teraz i przepraszam , że dopiero teraz , takie życie .Teraz mogę troszku odsapnąc , ale na jak długo, to znak zapytania , samo życie . W twoim ogrodzie jak na obrazku, wszystko na swoim miejscu , idealny ład i porządek, jak zawsze .Las nastraja ciszą jest pięknie, nie wspomnę już o pięknym haftowaniu . Podziwiam , pozdrawiam dynie smakowite :bravo: DZIĘKUJE za pamięć :hearts:

U Doroty pośród lasu 03 Paź 2016 14:50 #504276

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Śliczny ten dyniowy hafcik :dance: i jeszcze dałas go na bazarek - dobre masz serducho Dorotko :hug:
Ewa

U Doroty pośród lasu 03 Paź 2016 22:39 #504378

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja też bardzo lubię chwile kiedy jestem sama w domu
A już najlepiej mi się wtedy sprząta
Wieczory za to lubie poświęcać na przyjemności.
Całe szczęście m. często wyjeżdża :devil1:
Mam wtedy więcej czasu na internet, książki i telewizję
Jutro na przykład idziemy z koleżankami do kina

U Doroty pośród lasu 04 Paź 2016 10:44 #504447

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Gosia, ale masz super... ja się do kina wybieram i jakoś wybrać sie nie mogę... a mówią, że Briget J. jest fajnym filmem. ;)
Ewa

U Doroty pośród lasu 04 Paź 2016 21:08 #504579

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ewko Sieriko dziękuję :kiss3:
Dobrze, ze mój małżonek ma hobby, które wymaga wybycia z domu, zwłaszcza wieczorem. Dziecię zajmuję się sobą albo jest u koleżanki i wtedy hulaj dusza … robię co chcę :dance:
Tylko to aż tak często się nie zdarza :dry:

Dalu dziękuję :kiss3:
Ja nie mam nowej hafciarki. Wcześniej przestał mi działać program do haftu ale to jest program odrębny, zainstalowany w komputerze. Hafciarka działała i bez niego, tylko nie miałam możliwości pracy nad zaprojektowanym haftem. Kilka maili, telefonów i odzyskałam licencję na program.
Dynie są piękne o tej porze roku :hearts:

Olgo kochana dziękuję za dobre słowo :hug: Cieszę się, ze jesteś. Obyś tych dobrych dni miała jak najwięcej.
Masz rację co do lasu. Emanuje spokojem, pozwala się wyciszyć, odpocząć. Nie zawsze to widzę bo mam go na co dzień ale są takie chwile, że korzystam z dobrodziejstwa, które daje mi otoczenie.

Ewko Ave dziękuję :kiss3:
Nasze bazarki to kropla w morzu potrzeb, ale ziarnko do ziarnka i gest ludzi dobrej woli choć trochę poprawi los tych biednych psiaków.

Ja zamiast do kina kupiłam sobie bilety do teatru na spektakl "Przekręt (nie)doskonały".

Gosiu ja też lubię sprzątać w samotności. Mi jeszcze dobrze wychodzi sprzątanie gdy jestem porządnie wkurzona na domowników. Schodzą mi wtedy z drogi a robota wręcz pali się w rękach :lol:
Kino z koleżankami to też mój okresowy rytuał. Czasem zabieram M gdy potrzebny nam kierowca ;)

*********************************************
Babki kochane dla poprawy kondycji rozpoczęłam ćwiczenia. Pewnie lepiej by było poćwiczyć na grządkach ale jakoś tak ….
Znalazłam płytę nabytą lata temu, zakopaną gdzieś w szufladzie i odkryłam na nowo. Po 20 minutach miałam dość ale czuję że żyję ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, olga1234, Łatka

U Doroty pośród lasu 07 Paź 2016 16:58 #504962

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Cześć Dorota, już wróciłam z leniuchowania i widzę, że tu niezła dyskusja na temat wygranej się rozkręciła. Też uważam , że się nie wysilili z nagrodą i oprawą podczas wręczania :jeez: Myślę, że to dlatego, że wzięli Cię z zaskoczenia nie usłyszeli co o tym myślisz :rotfl1: Jestem ciekawa tego artykułu z "ceremonii" wręczania nagrody :paper:
Ale co tam, nauczka dla wszystkich, żeby nie brać udziału w konkursach gdzie nie wiadomo co jest nagrodą. Koleżanka brała udział w gminnym konkursie i za pierwsze miejsce dostała 1000zł do wydania na co zechce. I z góry wiedziała o co walczy.

Widzę, że bierzesz się za rękodzieło :) Ja też przywiozłam nowe pomysły :) Muszę się tylko uporać z zaległym ogrodem i kilkoma innymi rzeczami i też się biorę do pracy. Na razie będę dopingować Twoje dzieła :)

U Doroty pośród lasu 08 Paź 2016 18:02 #505156

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dzisiejszy dzień minął po hasłem dynia. Dynie w ogrodzie, w kuchni, na tkaninie.
Mimo że wszędzie je widzę to jeszcze mam jakiś niedosyt :crazy:
Rano przyniosłam do przerobu wszystkie moje zbiory.

DSC_06221024x682.jpg


DSC_06231024x682.jpg


Część już przerobiona. Zrobiłam ketchup dyniowy, muffiny z dynią a jutro będzie sernik dyniowy. Dyniowe musy wylądowały też w zamrażarce.
Po całej tej harówce jak zobaczyłam się w lustrze to nie mogłam się poznać :woohoo:
Szkoda, że tam nie zajrzałam przed wizytą kolegi.
Nie wiedziałam,że tak "doskonale" wyglądam i zaprosiłam go na kawę. Biedak takiego czupiradła pewnie dawno nie widział :lol:

Nie zapomniałam też o biednych psiakach, które czekają na naszą pomoc.
Zrobiłam "dyniową" serwetę, która będzie wystawiona na naszych bazarkach charytatywnych.


DSC_06241024x685.jpg


DSC_06291024x684.jpg


DSC_06301024x683.jpg


DSC_06311024x683.jpg


DSC_06321024x681.jpg


**********************************

Ewko jak mniemam z tego leniuchowania wróciłaś pełna energii i dobrego nastroju.
Liczę, że lada chwila będziemy mieli okazję podziwiać Twoje dzieła. Przyznam, że jestem niezmiernie ciekawa co nowego wymyśliłaś.
O Tygodniku szkoda gadać :angry: Zaczęłam mówić Pani co sądzę na temat tego wszystkiego ale zaraz włączyła dyktafon więc zrezygnowałam. Artykuł z tej niby ceremonii powstał. Co dziwne ani słowa nie wspomnieli o nagrodach, ciekawe czemu :lol:
U nas gminnego konkursu nie ma ale widziałam zdjęcia z rozdania nagród w sąsiedniej gminie. Wszyscy zostali zaproszeni, był uścisk dłoni wójta, sekretarza i komisji konkursowej. Pogawędka przy stole z kawą i ciastem.
Może w przyszłym roku wyślę linka do Tygodnika jak to powinno wyglądać ;)
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2016 18:13 przez Dorota15.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, edulkot, Krzysia, Adasiowa, Łatka, zanetatacz

U Doroty pośród lasu 08 Paź 2016 18:07 #505157

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
O żesz Ty :happy: Mam ślinotok, a oczy mi się śmieją - uwielbiam dynie, zarówno jeść, jak i patrzeć na nie. Chyba mam za mało wit. D3 :happy:

U Doroty pośród lasu 08 Paź 2016 18:34 #505166

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Alu brak witaminy D3 to pewnie przez te cyferki, nad którymi ciągle ślęczysz.
Mam podobnie :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): kokolidek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.797 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum