TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 14:44 #413739

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dodawałam też fasolę z puszki, najchętniej czerwoną, było kolorowo. Masz paprykę? Deszcz poproszę :happy: Najbardziej przeszkadzają mi ciemności :(
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 14:45 #413741

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko, gratuluję zamknięcia sezonu :bravo:
Ja ciągle mam coś do zrobienia, bo i trochę liści jeszcze na drzewach i jabłka ciągle spadają, i byliny nie wszystkie wycięte, i kora oraz ziemia czekają w gotowości (kopczyki będę robić jak zrobi się na dobre minusowa pogoda).
Dzisiaj nie zrobię NIC, bo od rana pada i nawet specjalnie mnie to nie martwi. Deszcz jest bardzo potrzebny!
A ponieważ M. ewakuował się na cały dzień (turniej tenisowy), to nie gotuję obiadu i też mnie to nie martwi ;)
Kominek, moja ulubiona herbatka cynamonowa, laptopik, TV, kilka artykułów w świątecznej Urodzie Życia (m.n. wywiad Agnieszką Grochowską)...Miła, leniwa niedziela...
Pozdrawiam :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 15:31 #413750

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Agnieszko!
A więc zamknęłaś tegoroczny sezon ogrodowy. Gratuluję i trochę zazdroszczę, bo przede mną jeszcze masa pracy. Ale z drugiej strony – ostatnio dostałam takiego powera, jakiego już dawno nie miałam. Żałuję tylko, że dni takie krótkie....
U mnie dziś w menu pikantna zupa dyniowa z prażonymi pestkami, a na kolację pieczone buraki z tymiankowym serem korycińskim, czarnuszką i oliwą z oliwek. Co tu robić w tak ponury, deszczowy dzień...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 16:36 #413766

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, witaj!
Tego sezonu miałam szczerze dość - nie pamiętam lata, bym tak mało czasu spędzała wśród roślin.
Tymczasem, nie dało się wytrzymać, a co dopiero odpoczywać/pracować z przyjemnością.
Tworzę więc plan na rok przyszły, który coraz bardziej mi się krystalizuje... niedługo przejdę do konkretnych roślin/ilości.
Ty Asiu jeździsz pewnie bardziej nieregularnie, więc i praca rozkłąda się na dłużej - spokojnie, zdążysz, byleby nie lało!
Plan mój na dziś? Good Food mam w ręku, w drugiej coś mocniejszego, potem przerwa na jedzenie i Pakt na HBO.
Może być? :)
Pikantna zupa super, ale burakami mnie zainteresowałaś... zwłaszcza, że dziś piekłam do barszczu... podasz szczegóły?
Daluniu, dziękuję :)
Ty pracujesz w domu, prawda? Masz więc ogród pod ręką, jeśli dobrze mi się wydaje...
Ja ciągle skaczę od weekendu do weekendu i jestem w niedoczasie...
Nie mniej jednak, w końcu mi się udało, co cieszy mnie ogromnie.
Teraz zajmę się tym, na co zwykle brakowało doby, a mam co robić...
U mnie też pada! niech się ogrody nam podlewają...
Bardzo lubię Agnieszkę Grochowską... nie dość, że zdolna i piękna z niej aktorka, to jeszcze wielka skromność od niej bije...
Pozdrawiam również!
Haneczko, mam paprykę i fasolkę, ale do składu podanego przez Marysię mi nie pasują :)
Podam potem, co mi wyszło :)
Deszcz podsyłam... nie mów, że u Ciebie nie pada!

Takie tam maziaje:







Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 16:49 #413770

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gdybym to ja tak mogła odtrąbić zakończenie sezonu,byłabym w siódmym niebie.Jeszcze trochę roboty mi zostało :think: Niby całe dnie jestem w domu a jakoś obrobić się nie mogę :( Albo czas szybciej płynie albo ja potrzebuję go więcej na wykonanie określonej czynności.Mawiali co niektórzy,że nie będę wiedziała co zrobić na emryturze z wolnym czasem a ja mam go z roku na rok mniej :( Jak to jest?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 17:23 #413783

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Agnieszko jak ja Ci zazdroszczę zakończenia sezonu ogrodowego.
A "takie tam maziaje" piękne :)

Romeczko, nie tylko Ty masz takie odczucie, mój sezon będzie trwał do przyszłego sezonu ;) nie mam najmniejszych szans by go zakończyć :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 19:22 #413819

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja tam już dawno odtrąbiłam zamknięcie sezonu ;)
Nie wysilam się jesienią. Zostawiam wszystko na wiosnę.
Dzisiaj był totalny luzik przed telewizorem, kompem i z książką
Tylko obiad zrobiłam i trochę poprasowałam, ale to też dla mnie relaks, bo przed tv
Co planujesz? Powoli krystalizuje mi się plan na północną
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 15 Lis 2015 19:22 #413820

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gratuluję zakończenia sezonu.. :) Podziwiam jednocześnie za samozaparcie- w taki ponury dzień.. :jeez: U nas prawie ciągle mżyło, z niewielkimi przerwami.

Post pisałam tuż po zapytaniu o sałatkę z ryżem, ale pilnie musiałam wyjechać. Widzę, że Marysia pomysł miała taki jak i ja ;) Ryż w sałatce zawsze kojarzy mi się z sałatką z tuńczykiem. Jeśli nie majonez, to może odrobina musztardy dla podkręcenia smaku :think:
Pichcenie się powiodło :lol: ?

Przyjemnego wieczoru życzę.. Z tonu ostatnich wpisów wnoszę, że zdrowotnie już na prostą z Panem M wychodzicie :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 16 Lis 2015 07:48 #413889

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Mgliste dzień dobry Aguś!
Plan na niedzielne popołudnie akuratni, ja miałam podobny. Filmik na ekranie, "lektura" w ręce, eM przy boku. Jedynie zamiast kominka, świeczka o zapachu palonego drewna. Jakoś da się dociągnąć do wiosny. Tak myślę.
Pytasz o buraki - to proste carpaccio z pieczonego buraka posypane płatkami sera (korycińskiego własnego wyrobu z czosnkiem i tymiankiem) i ziarnami czarnuszki (może być też drobna czarna soczewica), skropione oliwą z oliwek. Nic nadzwyczajnego, ale na drobną przekąskę do wieczornej lampki wina super.
Pozdrawiam poniedziałkowo :bye: !
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 16 Lis 2015 18:18 #413954

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguś, pogoda się spaskudziła, a taki był piękny poranek, a potem ani ryba ani akwarium :) Jak wyszła sałatka? Popadało, choć bez specjalnego rozmachu, może jutro będzie lepiej, czyli gorzej :devil1:
Dobrego wieczoru :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 16 Lis 2015 20:15 #413979

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Spaskudziła się? Od wczorajszego poranka na zmianę leje, pada, siąpi i tak w kółko... świat tonie w kałużach i błocku... pół biedy w samochodzie, ale z perspektywy pieszego wygląda to już zupełnie nieciekawie...
A to podobno jeszcze nie koniec...
Tak... wiem... susza była... ale ponarzekać czasem chyba można?
Z pozytywów: nie jest zimno! ;)
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2015 20:15 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 16 Lis 2015 21:13 #413994

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Moje jesienne lenistwo sięgnęło dna, już nawet zaniedbałam ulubione wątki, pora się pozbierać.

Obejrzałam jesienne zdjęcia, są tak samo piękne jak wiosenne czy letnie :bravo: .

Narobiłyście mi smaku gęsiną, kiedy to ja ją jadłam :jeez: wieki temu.

Rogale marcińskie, podobno wg. oryginalnego przepisu, z nadzieniem z białego maku i migdałów, jadałam jeszcze kilka lat temu dość często, pewna cukiernia u nas, w Białymstoku :teach: je piekła, legalnie, miała jakieś tam pozwolenia, jednak kiedy UE objęła je certyfikatem musiałam się z nimi pożegnać. Moje znajome poznanianki były oburzone, one je miały tylko na św. Marcina, a ja prawie na co dzień.

Kawa w szlafroku w ogrodzie smakuje najlepiej :rotfl1:, codziennie wcześnie rano karmię kota( bezdomną kotkę, która pomieszkuje w naszych budynkach gospodarczych), a potem robię obchód ogrodu, zawsze coś tam po drodze zamiotę, zagrabię, podleję... dziś też :devil1:. Teraz kiedy opadły liście z winobluszczy na płocie, przechodnie dziwnie na mnie popatrują, ale to ich problem, ja jestem u siebie :happy4:.

Sezonu ogrodowego zamknąć nie mogę, bo nie zdążyłam z porządkami, kiedy mam wolne to pada, coś tam też trzeba będzie okryć jeśli zapowiedzą mrozy, więc u mnie też się zapętlą sezony: jesienny z wiosennym, czyli rok w ogrodzie :P .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2015 21:14 przez Krzysia.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 16 Lis 2015 22:47 #414017

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Muszę mojemu M pokazać post Krzysi, niech widzi ze nie jestem odosobnionym przypadkiem łażenia wcześnie rano po ogrodzie w szlafroku.
Agunia Twój wpis już ... no może nie pokazałam ale opowiedziałam :)

Zdjęcia piękne, nostalgiczne, dające do myślenia :bravo:

Musisz być z siebie dumna, sezon zakończony, ogród dopieszczony...
Co teraz masz w planach, oprócz planowania ogrodu?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 16 Lis 2015 22:59 #414021

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
W szlafroku to może nie, bo sąsiedzi zbyt blisko.. i frotowy szlafrok w wielkie kolorowe grochy to nie jest najlepszy ze strojów do pokazania się sąsiadom :funnyface: ale dla niepoznaki na piżamę wciągam dres i jeszcze przed odpaleniem czajnika na śniadaniową kawę, robię z Cyguśkiem obchód po ogródku. Pańskie oko..

Jak robię zdjęcia, to Sąsiad się śmieje, że kontroluję ogródek i w domu na zdjęciach liście liczę, czy żadnego nie brakuje :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 18 Lis 2015 22:45 #414280

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko..... :dry: Wszystko O'K.? Praca tak w wir wciągnęła..? Oby to milczenie nie oznaczało mega migreny :cry3:

Ściskam!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 20 Lis 2015 16:55 #414490

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moi Drodzy, serdecznie pozdrawiam wszystkich gości i dziękuję za troskę, miłe wpisy...
Przepraszam jednocześnie za długie milczenie!
Samopoczucie w tę podłą pogodę niestety mocno zniżkuje, roboty w robocie mnóstwo... czaszka dymi od wszystkiego.
Postaram się nieco przemóc niechęć do jakiejkolwiek aktywności, ale nie obiecuję...
Jeśli zamknę się w sobie, proszę o wyrozumiałość :oops:
Tyle tytułem wytłumaczenia...
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2015 16:55 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 20 Lis 2015 17:09 #414491

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, owszem, migrena mnie nie opuszcza, ale jestem zmuszona z nią funkcjonować...
Wolałabym, żeby ładny śnieżek leżał, niż hulały te uporczywe wiatry...
Zdjęcia w szlafroku robię od dawna - w ogóle, poranne obchody w ogrodzie mogą być dla wścibskich oczu lekkim zaskoczeniem, ale niech się krępują ci, którzy oglądają ;-) Liczysz liście?? Jesteś drobiazgowa :P
Dorotko, sama widzisz, że poranki w ogrodzie w szlafroku to wśród ogrodników norma ;-) Mąż nie ma powodów do zdziwienia ;-)
Co planuję... w ogrodzie dużo rabat się poszerzy, przybędzie sporo nowych roślin... poza tym, robię krytyczny przegląd - co nie rokuje ani nie jest piękne/efektowne/interesujące robi wypad...
A Ty co masz w planach na wiosnę?
Dziękuję za miłe słowa!
Krzysiu, dziękuję za odwiedziny!
Mam u Ciebie zaległości... muszę koniecznie sprawdzić, co w domu, co w ogrodzie... jakoś nie mam weny do niczego :(
Obchody w szlafroku i ewentualne komentarze podpatrujących mam tak jak Ty w głębokim poważaniu :D
Co do jesiennych porządków, to jakieś grabienie też mnie czeka... wiatry narobiły niechcianego bałaganu...
Ech, byleby do wiosny!
Gorzato, jak nastrój? Jak pogoda?
U mnie jest nieciekawie, bardzo zmiennie, a ja to źle znoszę... meteopata, migrenowiec i nie wiem kto jeszcze w jednym...
Jak żyć?
Haniu, sałatka wyszła wyśmienicie!
Dodatek ryżu powoduje, że jest bardzo syta... smakowała i z pewnością powtórzę, w innej wariacji.
Popadało, powiało... jak się masz Ty, Kubuś, ogród?
Asiu, dzięki za podpowiedzi buraczano-serowe... spróbuję wymodzić coś podobnego.
Chętnie bym coś 'poczytała', tylko ta głowa... może jutro.
Jedziesz na działkę?
Gosiu, o planach napiszę jak będę w lepszej formie... póki co, cieszę się z końca tygodnia roboczego...
Ile jednak czeka mnie pracy w najbliższych tygodniach, wolę nie myśleć...
Jaka sytuacja u Ciebie w fabryce?
Iwonko, wydawało mi się, że sezon w ogrodzie zakończony i teoretycznie tak jest...
Wiatr nawiał jednak różności, kret znowu kopie - mam na pewno do zrobienia to i owo...
Dobrze, że aura w miarę sprzyja (ciepło), bo można jeszcze coś dokończyć... ponoć zima idzie!
Dziękuję i pozdrawiam :)
Romeczko, z tym czasem podpisuję się - jest go coraz mniej, jakby się kurczył!
Ja co prawda jeszcze na emeryturze przez jakiś czas nie będę, ale obserwuję, że z niczym się nie wyrabiam...
Chyba mamy zbyt dużo na głowie...
Życzę dobrej pogody do ostatnich prac w ogrodzie!


Z dziś:













Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2015 17:16 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 20 Lis 2015 19:44 #414503

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
No i mamy upragniony piąteczek :dance: :dance:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.735 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum