TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 00:00 #426243

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
U mnie koniec maja i początek czerwca- azalki :woohoo: i od sierpnia znowu wesoło, bo hortensje, trawy, wrzosy :hearts:
lipiec powinien być ok, bo mam trochę jeżówek, dokupiłam lilii.

Czerwiec to była masakra! Piwonii nie mam.. Lubię, ale nie wiem, czy gdzieś posadzę- nie mam pomysłu :think: Oby monarda, irysy, szałwie i bodziszki troszkę dodały radości. Jeśli nie, to w czerwcu zaczne jeździć na urlop :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 12:08 #426334

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zima nadal trzyma.. Na szczęście nie sprawdziły się wróżby na weekend, kiedy to miało być nocą -11*.. Skoro jednak zima nie odpuszcza, czas na rewię mody zimowo-rabatowej
IMG_0563.jpg


jest zawiadiacki kaptur..jest stosowna mina :funnyface:
IMG_0570.jpg


polecamy ubranko wszystkim aktywnym.. Nie krępuje ruchów, kaptur nie przeszkadza wpychać się pod krzaki
IMG_0562.jpg


aerodynamika również zachowana :woohoo:
FullSizeRender2.jpg


niech mówią co chcą- posiadacz jest z kurteczki dumny :funnyface:
IMG_0572.jpg


bo jakie ma niby inne wyjście :rotfl1:
IMG_0574.jpg



Ja się zimą nie przejmuję.. Gdyby śnieg taki spadł w listopadzie, to byłabym zdruzgotana, że jeszcze tyyyle czasu przed nami.. Tymczasem styczeń za chwilę się kończy, do wiosny coraz bliżej, lilie zamówione i teraz tylko czekać na odwilż i krokusy :happy3:

Pozdrawiam poniedziałkowo!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, inag1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 14:14 #426394

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
jest zawiadiacki kaptur..jest stosowna mina :funnyface:

Kochana jeszcze spodenki z paskami i Dresiarz jak się patrzy... :rotfl1: :whistle: :pinch:
Monika-Sz wrote:
Martuśka, a co Ty tak fotografujesz w czerwcu, poza różami, których u mnie nie będzie..

taaa , na pewno :pinch: , Monia gdybyś mnie 6 lat temu zapytała o róże popukałbym się w czoło :oops: , założę się o dwie górne jedynki :devil1: że ,,dojrzejesz'' do różanej decyzji....jak nauczysz się wąchać róże :blink: :pinch: :think: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 14:25 #426399

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pawełku..radzę już zarezerwować miejsce w kolejce na protezę z NFZ bo czas oczekiwania długi :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 14:27 #426400

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Acha ,,wojna.... :pinch: a co Pani robi przed kompem o tej godzinie :think: , fura się popsuła....czy urlop jaki.... :wink4:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 14:34 #426402

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tel z dostępem do wifi u Mamy.. :whistle: Jaka wojna..po prostu nie każdy musi mieć róże-ja nigdy nie chcialam :silly: Szkoda mi jednak Twoich jedynek.. :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 22:26 #426602

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Oswajam zimę.. Nie..nie polubiłam jej :funnyface: Staram się jednak dostrzegać niezaprzeczalne uroki..
IMG_0576.jpg


IMG_0578.jpg


IMG_0580.jpg


IMG_0581.jpg


IMG_0582.jpg


IMG_0584.jpg


IMG_0586.jpg


IMG_0575.jpg


Pozdrawiam wieczorową porą.. Coraz bliżej do weekendu :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1, Krzysia

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 18 Sty 2016 22:30 #426605

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, oswajanie zimy wychodzi Ci całkiem dobrze! Fajne zdjęcia :bravo:
Kubraczek dla Cygi ekstraśny, widać, że jemu pasuje i wdzianko... i aura za oknem :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 04:12 #426634

  • th
  • th's Avatar
Hejka Monia ! Zdaje się, że noworocznie to ja się jeszcze nie witałam... no to witam !!! I od razu rzeknę, że się dałam się porwać fali... :dance: zamówiłam 3x Flashpoint +3x Nymph... tylko nadal nie wiem, gdzie ja te lilie posadzę... :happy4: a jeśli miałaby pójść tymczasowo do donic, to ktoś laikowi podpowie, jakiej wielkości/głębokości donic szukać... ładnie poproszę... :) no chyba że zamówienie mi skasują, bo opłacić mogę dopiero w lutym... wtedy problem niejako rozwiąże się sam :P


Cyguś w wersji zimowej prezentuje się cudnie... pokazałam go córeczce... reakcja przewidywalna... moje dziecię uprasza się o takiego pieska B)


Twoje sylwestrowo/noworoczne rewolucje oraz zapał remontowy obserwuję i podziwiam... od razu też krytycznie zaczęłam się przyglądać swoim ścianom... jak nic, wywołujesz reakcje łąńcuchowe... :P a ściany ofkoz białe... wszędzie... od przedpokoju przez kuchnio-jadalnio-salon do sypialni... biel, biel i... biel... i jak z tym teraz żyć... no jak... :happy3: jedynie dzieci żyją w kolorze: 1 ściana w turkusie, 2 w szarości... a i to od zeszłego roku... taa... ale może przy okazji projektowania biblioteczki... w końcu! no bo ileż można trzymać książki w pudłach... nam udaje się to już 6 lat... :whistle: uda mi się namówić męża i na machnięcie koloru chociażby na tej bibliotecznej ścianie... może ognista czerwień :devil1:

A co do rodka prezentowanego wraz z życzeniami... to Peter Alan... mój osobisty :flower2:
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2016 04:27 przez th.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 08:53 #426643

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jakieś chyba nieporozumienie się wkradło w opłacanie zamówienia lilii w Lilypolu. Nic nie wiem, żeby miały być 'kasowane' opłacane póżniej. Kupowałam kilka razy w opcji za pobraniem i nie ma problemu. Ja zapłaciłam od razu, i już mogę pełną piersią się martwić, gdzie posadzę tyle piękności :devil1: No i są już moje :hearts:
W regulaminie coś było o 3 dniach przy przedpłacie.... :think:
Moniśka, widzę, że urok zimy działa na Cię :rotfl1: Czyżby była szansa na uratowanie 'jedynek' Pawła, róże to dzieci słońca, tak jak Ty :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 13:50 #426701

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moniś witaj w zimowy dzioneczek!!
Ładniuchne zimowe fotki z twojego ogrodu ;)
A piesio jaki ma superowski strój,No extra.
Ja mojej Fionce raczej takiego nie założę :happy:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 14:17 #426712

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kolejny zimowy dzień- robi się to już nudne :jeez:
DObrze, że chociaż jest karmnik, chwilami oblegany- mamy z Cygusiem zajęcie..z tym że ja nie wyję przez okno :rotfl1:
IMG_0589.jpg


wpadła sójka z wizytą- wyjadła wszystkie orzechy i cała kulkę tłuszczową, rozsypywałą dziobem nasiona z karmnika- wymagający gość ;)
Zapasy uzupełnione i spokojnie będe mogła do pracy jechać.
Zaskoczona jestem, że do karmnika przylatują tylko wróble, mazurki, sikorki i sójka.. U Mamy bywał grubodziub, tłumnie przylatywały dzwońce, czasem dało się dzięcioła zobaczyć. A tu.. krok od lasu i tylko wróble :dry:
Widocznie w lasach głodu nie ma..może też bliskośc stadnin koni i łąk zapewnia sporo pożywienia.. a w karmniku siedzą leniuchy :think:
IMG_0594.jpg


IMG_0598.jpg


tu wiosną będą główne działania..taką późniejszą wiosną- w czasie kwitnienia rodków. Rabata z planem posadzenia dwóch rodusi, rośnie tu ukochany Wredei.. Niby miejsce za domem, rzadko odwiedzane, a przez chwilę będzie gwiazdą ogródka :lol:
IMG_0599.jpg


na razie rodek jest jeden..i to stanowczo za mało! Pierwszego rodka kupiłam kilaknaście lat temu do ogródka Rodzicó..i przepadłam :hearts:
IMG_0605.jpg


IMG_0607.jpg


dzień z życia Łabądka :funnyface:
same kłopoty.. pieski w okolicy wyją, a wyjśc pani nie pozwala :jeez:
IMG_0604.jpg


dziadek mróz :rotfl1: i broda ze śniegu..stary-malutki
IMG_0606.jpg


emocje w zenicie- suczka u sąsiadów namawia do ucieczki dość żywiołowo.. Luuuuudzie, wypuśćcie mnieeeee!
IMG_0609.jpg


Psina tak się wyszalała na ogródku, że ze spokojem przyjmie samotnośc popołudniową- już drzemie na kanapie.
A ja do pracy..a też bym się zdrzemnęła :whistle:

******
Cześc RObaczku, dawno Cię nie było, ale rozumiem..prace koncepcyjne w toku :woohoo:
Cygusiek na ogróku emocjonuje się bardzo- psy po sąsiedzku, bezczelne ptaki siadające na jego krzewach- roboty pełne łapy.
Zakusiek lubił zimę bardzo- tarzał się w śniegu z radością, Cyguś ignoruje..albo nie ma czasu :think:

Moniśka- wyjście jest jedno.. musisz kupić pieska :funnyface:

Lilie w donicy..powinna być dość głeboka. Cebule się sadzi na głębokośc 3x wysokości, a Lilypol przysyła dośc duże cebule :whistle: One też się korzenią dość obficie. Ja moje przesadzałam i byłam zaskoczona, jaka gęstwina korzeni się zrobiłą. 4 cebule rosły w kępce i tak się ukorzeniły, że bryła ziemi była spora i przesadziłam te 4 cebule w jednej części- taka plątanina.. :blink:

Malowanie będziesz robić :P ? U nas kolejne w sobotę :hammer: Na szczęście nieduże- ganek musimy pomalować po remoncie, bo w pon montaż szafy.

Haniu.. Paweł musi sam się rakiem wycofać, żeby jedynki zachować :funnyface:

No patrz..regulamin może przeczytam ;) Serio tylko 3 dni dają na opłacenie od chwili zamówienia..? Niemozliwe, żeby aż tak restrykcyjnie było! Mi się nie chce do banku ciągnąć i kasy wpłacać :jeez:

Aniu, witam serdecznie! Jak zdrówko? :hug:




Zmykam do pracy..ehhhh. Teraz mi sie nie chce- a niech tylko się wiosna zacznie, to już w ogóle praca z życiem kolidować mi będzie :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 15:28 #426728

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czytam dylematy tarasowe
Wytłumacz mi jeszcze raz, dlaczego nie chcesz tarasu z drugiej strony wykuszu?
Ja bym zrobiła tutaj i jeszcze przdłużyła do drzwi tarasowych. Miałabyś 2 miejsca do posiedzenia, jedno w słoneczku, drugie w cieniu
Jeśli chodzi o materiał, to wydaje mi sie, że zwykłe deski też spełnią zadanie. Mam z sosnowych desek zrobione donice. Stoją już 10 lat. Nie odnawiane mają się całkiem nieźle.
W zeszłym roku moi znajomi zrobili sobie taki taras.
Cyguś w urbanku :hearts:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 15:32 #426729

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Sama nie wiem, czy ten regulamin to rzeczywiście obowiązuje, co do literki... Miałam wrażenie, że Lilypol jest raczej dość życzliwie i wyrozumiale usposobiony do klientów. Zawsze warto zapytać. Nie sądzę, żeby zamówienie było anulowane przez jakieś przepisy, wiadomo, że zamawiają pasjonaci i nie robią głupich kawałów.
Łabądek spracowany do ostatniego machnięcia ogonem :jeez: Świetnie, że się wyszaleje w ogrodzie i potem grzecznie na Was czeka pochrapując na kanapie. Wyobraż sobie taki wulkan energii zamieniany na czyny w domu :devil1:
U nas w karmniku dzwońców kilka sztuk, a bywało kilkadziesiąt :woohoo: , sikorki, kosy, gołębie, sójki, sroki, rudziki i wiórki :hearts: ; grubodzioby przylatują tylko w największe mrozy, choć w tym roku nie widziałam, a przecież było piekielnie zimno :)
Paweł, wycofuj się :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 15:59 #426735

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W Lilypolu zamawiam od kilku lat, zawsze za pobraniem :silly: , jeszcze się nie zdarzyło, żeby po zamówieniu coś "znikło" z powodu wybrania takiej formy płatności, a jedyny jej skutek jest taki, że wysyłane są najpierw opłacone zamówienia, a te za pobraniem na końcu ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 18:10 #426777

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
W Lilypolu kupuję po raz pierwszy, wybrałam opłatę przelewem, ale skoro wysyłka od marca, to zapytałam czy przelew już należy wykonać, czy można tuż przed terminem realizacji zamówienia. Oto odpowiedź:

Witam,

wpłaty można dokonać do końca lutego. Po dokonaniu prosiłbym o informację.

Pozdrawiam serdecznie

Jarosław Pajda


Trochę mnie wystraszyła Hania z Pawłem :devil1: ale będę się trzymać powyższego.

A swoją drogą to podobał mi się ubiegłoroczny sposób na przedsprzedaż w Bergenii, należało wpłacić chyba 30% wartości, ale też dopiero wiosną, a po skompletowaniu całego zamówienia wysyłali dokładne rozliczenia i się dopłacało. Nie było problemów z przesyłaniem pieniędzy kiedy czegoś zabrakło, a i sklep miał pewność, że klient poważny :rotfl1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 18:33 #426781

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
A to dopiero straszydła :rotfl1: Nigdy nie kupowałam w Bergenii :think: natomiast jestem mile zaskoczona nową /zajrzałam w zeszłym roku/ stroną 'Magdy'. Opcja edycji zamówienia mnie uskrzydliła :woohoo:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 19 Sty 2016 19:26 #426806

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Jeżeli chodzi o uroki zimy,to mnie się tylko podoba Łabądek w kurteczce z kapturkiem. :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.555 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum