TEMAT: Ogródek Gosi cz. 2

Ogródek Gosi cz. 2 18 Sie 2016 13:11 #497284

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Linie kroplujące masz na rabatach (zazdroszczę.. :whistle: ), ale jak podłączasz- masz jakiś zegar sterujący całym systemem i pełen automatyzm, czy od ujęcia wody masz jeden szlauch i podpinasz go sama, osobno pod każdą linię, co kilka godzin :think: ?

U mnie postawę ogólnego tumiwisizmu chyba narzuca jakieś marne w tym roku samopoczucie :pinch: Mam zrywy, kiedy to sadzę, pielę, kombinuję, ale nie jest to taka orka regularna w każdej wolnej chwili, jak rok temu. Wyraźnie organizm domaga się nic-nie-robienia, a ja się pokornie dostosowuję :silly:
Poczekalnia znowu rośnie w siłę- tym bardziej, że właśnie wróciłam z ZP i przytargałam kolejne doniczki :P


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi cz. 2 22 Sie 2016 21:47 #498052

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Tak linie mam rozłożone na rabatach i tylko biegam z wężem i podłączam w odpowiednim miejscu. U Ciebie spokojnie wystarczyłoby jedno podłączenie. Taka jedna linia wystarcza na 400 m, oczywiście jeśli jest odpowiednio duży wodomierz. Ja mały to trzeb linie dzielić.
Ja mam tylko 2 podłączenia na cały ogród. I tylko biegam i podłączam węże do poszczególnych rabat
Jak będę podlewała to zrobię zdjęcie jak u mnie to wygląda. Może nie estetycznie podczas podlewania, ale liczy się bardziej wygoda. Mam 2, 3 godziny dla siebie.
Chyba pogoda sprawiła, że wiele osób ma doła. Ja też, ale staram się nie dawać, może stąd ta walka.
Ale prawdę mówiąc kiedy dzisiaj zakończyliśmy trawnik, to od razu mi się humor polepszył.

Tak zakończyłam prace trawnikowe :dance:
I to przy bardzo dużej pomocy m., który do tej pory nie pomagał mi w takich pracach. I to w dodatku sam dzisiaj mnie poganiał :woohoo:
Gdyby nie on, męczyłabym się jeszcze ze 2 dni.
Zdjęć nie ma, bo od razu po pracy trawnikowej, poszłam do drugiej pracy trawnikowej, czyli do koszenia
Musze kosić 2 razy w tygodniu :supr3:
Trawa nie jest tak zieloniutka jak u Moniki, ale mimo wszystko jest super.
Teraz zastanawiam się, czy dac jeszcze raz zwykły nawóz, czy już zastosować jesienny?
Widać, że mojej trawie wyraźnie go brakuje


042-31.jpg


044-27.jpg


045-30.jpg



Moja ulubiona o tej porze rabata
046-21.jpg


048-28.jpg


051-18.jpg


052-17.jpg


053-15.jpg


054-21.jpg


055-25.jpg


056-22.jpg


057-17.jpg


058-20.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, edulkot, Monika-Sz, eda_s, Krzysia, grula, Gosia352

Ogródek Gosi cz. 2 22 Sie 2016 22:00 #498058

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja planuję we wrześniu sypnąć jesienny..a dokładnie to jest jeden nawóz, ale jesienią sypie się inną dawkę.
CHyba teraz to już za późno na letni nawóz..zdaje się, że lipiec jest ostatnim dzwonkiem.. :think:

A skąd wiesz, że Twój wodociąg daje radę na tak dużym odcinku wode pompować? Na stronie różnych firm czytałam o sprawdzeniu wydajności, czyli ile sekund trwa zapełnienie wiadra 10litrowego.
Raz był u nas jakiś fachowiec i narzekał, że wyjście wody z domu na ogród zrobione cienką rurką i ciśnienie słabe. Nie chcę wspominać, co myślę o hydrauliku, który to robił :hammer:

Zdjęcia z podlewania porób koniecznie..jeśli możesz :kiss3:

Gratuluję zakończenia sukcesem akcji "trawnik" :dance: :dance:

Ogródek Gosi cz. 2 22 Sie 2016 22:03 #498060

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Skończony trawnik :bravo: wreszczie będziesz sie nim cieszyć, nie tylko harować....
Najbardziej lubię takie rabaty tylko, że one zwiastują kończące się lato, niestety....

Ogródek Gosi cz. 2 23 Sie 2016 19:02 #498203

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Gosiu :kiss3: dobrą robotę zrobiłaś :bravo: . Piszesz, że już koniec z podbieraniem trawnika, rabaty zakończone, linie kroplujące ułożone, jeszcze tylko obrzeża i ... to co Ty potem będziesz robić ? Nudzić się? :rotfl1: Nie bardzo w to wierzę, coś pewnie wymyślisz :devil1: .

Rabatka prawie jesienna piękna, nawet jeśli zwiastuje koniec lata to bardzo lubię sierpień, pachnie tak owocowo :flower2: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 23 Sie 2016 19:02 przez Krzysia.

Ogródek Gosi cz. 2 23 Sie 2016 22:02 #498263

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Moni, czyli dobrze myślałam, że już powinnam zastosować jesinny nawóz
A powinnam, bo trawa zaczęła nierówno rosnąć. W jednych miejscach wyższa w drugich niższa.
Nie pomyślałam o rurkach :dry:
Po prostu zakładając licznik poprosiłam o taki szybkoprzepływowy. W dodatku już sprawdziłam naocznie, bo woda spokojnie kapie na samym końcu linii. Jeśli u Ciebie by nie kapała, to rozcinasz wąż i zakładasz końcówki i masz 2 linie.
Nawet nie wiesz jak to ulga mieć już ten trawnik za sobą, a może właśnie Ty to wiesz :devil1:

Ewciu, do cieszenia jeszcze kawałek, bo musi wzejść, a nadciągają upały. Poprzedni fragment przypadł akurat na naturalne podlewanie.
Ale teraz m. dba o wilgotność. Jestem w szoku :woohoo:
A ja w tym roku chyba nie będę rozpaczała, że lato się kończy. Jestem tym sezonem bardzo zmęczona.

Krzysiu,
ależ ja mam całą masę roboty jeszcze. Ale fakt, że najgorsza za mną. Jeszcze w tym roku muszę obciąć żywopłot, bo zasłania światło pomidorkom. Dokończyć cięcia czereśni. No i ciągle jest pielenie. Trawnik mam piękny, ale za to musze go kosić 2 razy w tygodniu
To chyba zajęć wystarczy? :happy:
W dodatku moja tylna rabata jest cały czas w przeróbce. Co chwilę zmieniam koncepcję.
Najlepiej byłoby wszystko wykopać i zaaranżować od nowa, ale nie ma na to śmiałości. M. by mnie zamordował :rotfl1:

A teraz drugi ulubiony fragment. Fragment w morzu roślin


059-18.jpg


061-20.jpg


062-22.jpg


063-22.jpg


064-20.jpg


065-20.jpg


066-14.jpg


067-18.jpg


068-15.jpg


Chciałabym, żeby cała rabat tak wyglądała
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, Bozi, sierika, edulkot, eda_s, Krzysia, grula

Ogródek Gosi cz. 2 24 Sie 2016 10:20 #498343

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Ogród bardzo wypielęgnowany , tak jak lubię .

Ogródek Gosi cz. 2 24 Sie 2016 13:09 #498361

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, ja tam nie wiem, czego potrzebuje Twój trawnik, bo na fotkach widać piękną, wypielęgnowaną murawę :)
Ja swój nawożę tylko raz w roku - wczesną wiosną granulowanym obornikiem i musi mu to wystarczyć na cały sezon. Teraz to tylko więcej opadów by się przydało, żeby był ładny, bo sucho u nas okrutnie, a wody na trawnik szkoda mi lać...
Twoje późnoletnie rabaty są piękne :bravo:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogródek Gosi cz. 2 24 Sie 2016 13:53 #498364

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Gosiu,moc różności u Ciebie :ohmy: pięknie!!!Zahaczyłam moje "ach" na werbenie patagońskiej...też ją lubisz :kiss:Kilka lat temu dostałam od mojej kwietnej siostry nadwyżki sadzonek werbeny i wielkie było moje zdziwienie ,jak wyrosła ta piękność, zamiast odmiany,którą znałam :P Mogę wpatrywać się w nią nieustannie! A tego lata widzę ją przez okno ,zaraz po przebudzeniu :lol: Miłego dnia Tobie życzę :)
Beata...a Grula ,to mój kot:)

Ogródek Gosi cz. 2 24 Sie 2016 14:02 #498367

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Gosiu rabata z różowymi jeżówkami, trawami i werbena patagońską ... wypisz wymaluj jak u mnie :)

Uwielbiam werbenę. Mam ją pierwszy rok i mam nadzieje, że w przyszłym sezonie się pojawi :dry:

Ogródek Gosi cz. 2 24 Sie 2016 22:10 #498447

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Margo2 wrote:
Nawet nie wiesz jak to ulga mieć już ten trawnik za sobą, a może właśnie Ty to wiesz :devil1:

Oj wiem..wiem..i to bardzo dobrze!! Jak pomyślę, że u Ciebie więcej metrów, a do tego walczyłaś z tym sama, to mam ciary na plecach.. :pinch:

Ogródek Gosi cz. 2 24 Sie 2016 23:46 #498462

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Gratuluję zakończenia trawnikowej akcji... w dodatku zazdraszczam tej murawy okrutnie... ale nic złego w oczach nie mam, więc powinna rosnąc jak talala ;)
Rabaty trawiaste są na jesieni najpiękniesze...bo jesień sie juz niestety czuje w powietrzu, szczególnie wieczorami.
Ewa

Ogródek Gosi cz. 2 25 Sie 2016 19:40 #498543

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Zarys trawnika wygląda interesująco. Oby się ładnie zazielenił. Kiedy planujesz siew trawy?

Ogródek Gosi cz. 2 28 Sie 2016 22:32 #499168

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Geniu, do wypielęgnowania jeszcze daleko
Nie miałam czasu na prace porządkowe
Liczę, że w przyszłym roku porządnie zajmę się poszczególnymi roślinami

Dalu, powoli trawnik nabiera masy, z czego bardzo się cieszę.
Ale mam miejsca, które wyraźnie rosną słabiej. Tam prawdopodobnie jest dużo słabsza ziemia
Dlatego ja nawożę swój trawnik częściej, tyle ile piszą eksperci
Ja całe szczęście mam wodę ze studni. Podlewania mi nie szkoda.
Da dużo pracy włożyłam w zminae trawnika, żeby go teraz zmarnować.
Dlatego dbam jak mogę.

Beatko, miło, mi że podoba Ci się u mnie.
Ze mnie jest straszna sroka. Jeśli spodoba mi się jakas roślinka kupuję, albo dostaję tak jak Ty.
Werbenę akurat kupiłam pierwszy raz kilka lat temu. Zobaczyłam w jakimś angielskim programie, a potem na żywo w ogrodach Szmitów.
I od tej pory jest już stale ze mną.
Niektórym udaje się ją przezimować. Mnie się to ani razu nie udało, ale nie martwię się tym bo się rewelacyjnie rozsiewa

Dorotko, werbena jest niezawodna, przynajmniej u mnie. Wysiewa się na potęgę, także niektórzy uważają ją nawet za chwast. Ja po prostu wyrywam to czego już nie chcę.
Bardzo lubię tę rabatę. Jest zupełnie inna niż moje pozostałe, ale to bardzo dobrze. Uwielbiam różnorodność, co chyba zresztą widać :)

Monia, no, nie całkiem sama, bo skopaniem zajęli się panowie. Chociaz czasem się zastanawiam, czy nie wolałabym tego kopania od wytrząsania. To była strasznie żmudna praca. Kopanie aż tak długo nie schodzi.
Całe szczęście mam już to za sobą

Evo, powiem szczerze, że w tym roku powoli zaczęłam się cieszyć, że jesień nadciąga. Przez te wszystkie prace, w dodatku z lekkim niedomaganiem, miałam serdecznie dosyć ogrodu. Ale powoli wychodzę na prostą

Bożenko
, siew nastąpił w poniedziałek i to przy wydatniej pomocy m, który wyjątkowo naciskał na jak najszybsze zakończenie prac :whistle:
Chyba spodobał mu się efekt po uporządkowaniu tej części.
Trawa już wschodzi. :dance:

Znowu strasznie dawno mnie nie było. Ze względu na złe samopoczucie, na ciągły stres, brak odpoczynku nie miałam sił na nic. Nawet nie miałam czasem ochoty na forum. Ale tylko czasem, a poza tym naprawdę czas mi ucieka.
Nawet dzisiaj myślałam, że sobie spokojnie pospaceruję po Waszych ogrodach, ale znowu plany wzięły w łeb i dopiero jestem.
Całe szczęście nareszcie odpoczęłam. Przez cały weekend prawei w ogóle nic nie robiłam. Tylko podlewałam ogród. Na wszystkie inne prace było zbyt gorąco. Może to i dobrze. Nie pamiętam takiego czasu, żebym nie pracowała. Oprócz wizyt gości, albo w gościach. Nawet urlop był przepracowany
Dlatego teraz jestem szczęśliwa. Szkoda tylko, że to tylko 2 dni. Ale i tak idę jutro z zupełnie innym nastawieniem do pracy.
Pięknie kończą się wakacje. :dance:



072-15.jpg



Ostatnie liliowce
073-12.jpg


075-18.jpg


076-16.jpg


079-8.jpg


080-11.jpg


081-13.jpg


082-10.jpg


084-8.jpg


085-9.jpg


087-7.jpg


088-5.jpg


091-5.jpg


092-4.jpg


093-5.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, Dorota15, eda_s

Ogródek Gosi cz. 2 29 Sie 2016 13:10 #499262

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Piękne zakończenie lata nam pokazujesz Gosiu :bravo:
Ja też juz wróciłam do pracy i jakoś tak spokojniej jest. Pogoda na razie dopisuje i z przyjemnością siedzi sie na tarasie i patrzy na ogród.
Musze sie jednak przełamac i troche popielić, bo przez te 3 tygodnie nie miałam na nic czasu.
Ewa

Ogródek Gosi cz. 2 29 Sie 2016 14:36 #499272

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Evciu, pielenie i mnie czeka. Na razie odpuszczam, ze względu na upały.
W ogóle chyba muszę trochę odpuścić, bo za duże tempo narzuciłam
Tylko jak, jak i ogród wymaga ciągłej pracy i dom.
Ale musze cos z tym zrobić, bo moje samopoczucie było już bardzo złe.
W ten weekend odpoczęłam i już powoli wracam do siebie

Ogródek Gosi cz. 2 29 Sie 2016 19:24 #499303

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
No to teraz przydało by się trochę deszczu aby ładnie podrosła.

Ogródek Gosi cz. 2 30 Sie 2016 09:23 #499434

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Bożenko, z tym gorzej.
Ale podlewam. Nawet m. codziennie sprawdza, czy ziemia wilgotna :)
Trawka już wschodzi
Za 2 tygodnie pewnie będzie pierwsze koszenie
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.746 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum