TEMAT: Martowy prawie ogród

Martowy prawie ogród 10 Lut 2013 13:52 #121682

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Martuś, jakie piękne nasionka sobie kupiłaś i to z przygodami :) Trzymam kciuki i dopinguję z całych sił. Ja będę siać co nieco dzisiaj, oczywiście na pomidora za wcześnie, bo z przeznaczeniem do gruntu to posieję ok. połowy marca dopiero. Ale mam kilka fajnych nowych psiankowatych, które im wcześniej tym lepiej, żeby potem miały szansę zaowocować. Do tego koleus i heliotrop, proso, i pewnie jeszcze coś się znajdzie. Tradycyjnie siew poprzedziło umycie okna, bo każdy lux się liczy dla przyszłych siewek.
ps. poszukałam, poszukałam i znalazłam Cię na zdjęciu, które Igor zamieścił. Żebym ja wiedziała że Ty taka sławna, to może bym nawet zaczęła TV oglądać :P
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 10 Lut 2013 18:20 #121811

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Marta tak popatrzyłam na twoje zakupy i sie zastanawiam ................... gdzie też leżą moje nasiona nabyte zeszłej wiosny na przedwiośniu :whistle: :whistle: ...... bo , że ich nie wysiałam to pewne :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: i nasiona pomidorków od Anki ( juz chyba dwuletnie :hammer:) ............. leżą na pewno w takim miejscu , żebym na bank o nich nie zapomniała :happy4: :happy4:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 11 Lut 2013 14:05 #122218

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Fajna przygoda :D też nakupiłem tyle nasion a nie lubię siać...
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 11 Lut 2013 20:06 #122401

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Nasionkowe zakupy bardzo okazałe , karta na szczęście odzyskana (nie uszkodzona ?), no to teraz szykuj doniczki i ...parapety !
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 11 Lut 2013 21:18 #122461

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Na parapety masz raczej niewiele-głównie pomidory :) Reszta pewnie może iść do gruntu, ale w czerwcu. Nie mam pewności, czy któraś z driakwi nie jest jednoroczna-wtedy koniecznie na parapet :)
Żadnego szopingu ani szkółkingu nie mam w planach-wszystko siecing :unsure:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 14 Lut 2013 18:27 #123602

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Marto, jak można siać mak polny ? :silly:

Przemilczę to ;p

Niedługo chwila prawdy, czy tulipany od Ciebie wyrosną :wink4:

A sadzonki pomidorów po ile u Ciebie ?
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 14 Lut 2013 20:21 #123665

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Martusiu drakiew bardzo dobrze nadaje się na skalniaki , ja taki mam właśnie na skalniaku. :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 14 Lut 2013 20:36 #123674

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
coś nam Marta zaginęła......pewnie sieje i sieje :funnyface: :whistle:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 14 Lut 2013 20:39 #123676

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Eeee tam! Wygrzebawszy się z objęć afrykańskiego baobabu, pogrążyła się w słodkiej otchłani kremu sułtańskiego! :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 14 Lut 2013 23:30 #123779

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Marta, zgadzam się! Czerwone pomidory to nuuuuda! :rotfl1: A ja muszę jeszcze żółtego kupić! A są pomarańczowe? :rotfl1:
Dorciu, z tą piosenką to na przyszłość uważaj! ;) A ja mam właśnie marne sukcesy ;) w przechowywaniu nasion w szufladzie, bo nijak nie mogę znaleźć tych wcześniejszych... Wyrzuciłabym? :crazy: Maczki syberyjskie i polne takie ładne...Te pamiętam... Z siewem też kiepsko, bo choć pracowicie gromadziłam pudełeczka po kiwi, nektarynkach, to miejsca na parapetach brak!
Vituś, w to nie wątpię! :lol:
Shiralciu, toż Ty jesteś dobrą elfką! :lol: Skandalicznie mało upolowałaś! Bierz przykład ze starszych! :lol:
Iwa, posiać chyba! :rotfl1: Nasiona się sieje! ;) Gdyby tak je trzeba było sadzić, pod każde wykopać dołek, to ja nie wiem, kto by je sadził! ;) A floksy? Moje nie wiedzą co to mączniak... Słoneczne miejsce to recepta na sukces!
Anetko, oj dobrze! Bo scenariusz, nazwijmy go alternatywny, nie był miły...
Edyta, dzięki za cenną informację, bo ja też mogłabym z moim doświadczeniem w pomidorach pomyśleć, że z nim coś nie tak... U mnie, co prawda, jeszcze nic z nadmiaru wilgoci nie zgniło, ale wiadomo, jak to z pomidorami? No nie wiadomo! :rotfl1: Owocował obficie, smaczny, to przyjmuję do wiadomości, o twardej skórce zapominam! ;)
Danielo, oj wcale tak groźnie nie zabrzmiało! Z tym sianiem gromów! W ogrodzie się zapełni, mówisz? Odbierasz mi radość z siania! :rotfl1: Przecież ja nie mam gdzie sadzić! :huh:
Jolu, a żółtego? ;) Zastrzegam jednak, że mogę się z tej obietnicy nie wywiązać! ;) Bo ja też może będę je miała! :rotfl1: Bankomaty są przewrotne! ;)
Magda, ostrzegałaś! A portfele... Z nimi też różnie bywa... Ja nawet dostrzegam pewną zależność między nimi a bankomatami! ;)
Dalu, ja też jestem zwolenniczką dużych nasion, jeśli już... I tu ideałem jest fasola! :rotfl1: A z tymi małymi kłopot! Bo jeszcze jak się pomyśli, że z nich wyrosną takie mikroroślinki, które trzeba wziąć do ręki i nie zdusić przy pikowaniu, to taka myśl może zniechęcić faktycznie... Czarno widzę sianie naparstnicy... Powoli zapał mi chyba przechodzi...
Aniu, to skoro Ty dopingujesz, to może mi ten zapał wraca! :rotfl1: Chyba podatna na wpływy jestem! :rotfl1:
Na pomidora za wcześnie, dobrze, zapamiętuję... Tylko ja okna będę myć dopiero przed świętami, ale to już chyba za późno będzie na sianie...O, gdybym ja wiedziała, że sianie się z myciem okien łączy, to bym pewnie nic nie kupiła! :rotfl1: Może ja z lampeczką spróbuję? ;) Moja sława już przyblakła, zapominamy! :)
Mirka, mam dokładnie to samo! Też się zastanawiam, gdzie są moje nasiona! A może my podświadomie tak je gdzieś wtykamy, żeby nie móc znaleźć? Albo nawet i świadomie? :rotfl1:
Adrian, ja to chyba lubię siać... Nie lubię tego wszystkiego, co potem... Pikowania nie lubię!
Ewelina, właśnie z tym miejscem jest problem... Karta działa! :)
Ewa, niewiele! Tylko pomidory! A Ty wiesz, ile jest tych pomidorów? Bo jeszcze są dostane! Bylin nigdy nie wysiewam do gruntu, bo by mi je moje chwasty zżarły... Też muszę w domu, ewentualnie na balkonie, jak się już da... Te driakwie są kaukaskie, wieloletnie, nasiona jednorocznej purpurowej zagubiły się... A dobry siecing nie jest zły! ;)
Xellosie, Demonie! ;) Wróciłeś! Czy jesteś może demonem wiosny? ;) Jak można nie siać? :lol: Czy dostrzegłeś, jakie one piękne, pełne i w różnych kolorach? Nasionka tak drobne, że można nawet nie zauważyć, że się wysiewa! :rotfl1: Ja uwielbiam maki polne i pamiętam z dzieciństwa, jak się dobierałam do pączków, rozdzierałam je i badałam stan wybarwienia! :rotfl1: Teraz myślę, że w ten sposób znacznie ograniczałam występowanie tego ponoć groźnego chwastu! :rotfl1: A tulipany... Jak dobrze posadzone, zadbane, powinny kwitnąć! :rotfl1: Sadzonki pomidorów... Nie wiem, ale na pewno drogie! :rotfl1:
Małgosiu, z racji braku skalniaka, moje driakwie zasiedlą hostowisko, tak na razie wymyśliłam, a martwić się będę, jak się ich dochowam, co wcale nie jest takie pewne! ;)
Martusia, sieje, sieje... Spustoszenie w domu! ;)
Gosia, jako że w świetle poranka okazało się, że baobab wymaga jeszcze dopieszczenia ;) , krem sułtański odłożony na jutro!

Wyznam, że poświęciłam się ostatnio malowaniu... Czynność ta pochłania mnie bez reszty, gdyż jak najszybciej chcę ją zakończyć! :mad2: :mad2: Ale dziś pod pretekstem kupna żyrandola pokręciłam się tu i ówdzie ;) i w jednym takim "ówdzie" napotkałam niebywałą wyprzedaż! :woohoo: Oto moje pudło obfitości!



Zawiera ono 7 doniczek białych hiacyntów (trzy cebule) po 1 zł, trzy doniczki lilii (3-4 cebule) po 2 zł i begonkę za 2 zł! Żyrandoli fajnych nie było! :rotfl1:
W odpowiedzi na niezadane pytania ;) powiem tak...Jolu, vito, gotowam odstąpić po jednej doniczce hiacyntów.... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 06:54 #123809

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, znając życie, to nasiona się znajdą ... jak przestaniesz szukać :blink: .
A pudeł większych nie było? :whistle: Bo w takich cenach to można było brać hurtowo :woohoo: .
Lilie to ostatnio widziałam w castoramie - żółte były, nawet ładne, ale nie pamiętam po ile :oops: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 08:15 #123816

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A do czasu wysadzenia, co zrobisz z tymi cebulami? Hiacyntów zwłaszcza? Zgubisz? :rotfl1:
Ciekawe, czy w tych doniczkach są ziemiórki? W moich prymulkach niestety tak! :evil:

Miłego nurzania się w kremie :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 09:27 #123839

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Oj Martuś, nie zniechęcaj się tymi szybami i siej!
Pomidory pomarańczowe są, fioletowe i zielone też, także pasiaste. Nie ma tylko takich z barwnymi, pstrymi liśćmi.
Chcesz żółte? Mam nasiona.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 09:34 #123845

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ania już Ci odpowiedziała o pomarańczowych pomidorkach, aczkolwiek ja na razie nie spotkałam ;)
Tych czarnych zresztą też nie mogę znaleźć :think: . Ale do połowy marca mam jeszcze czas :silly:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 11:49 #123909

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zwykle nie znajduję tego, czego szukam w sklepie, jeśli jest dział z roślinami lub ogrodniczy po drodze :oops: Najczęściej nie ma rozmiaru albo koloru, a kwiatki zawsze są :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 12:20 #123925

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Aaaaa... bo z tymi żyrandolami to w ogóle jakaś kicha! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 13:56 #123978

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Marta, hojki chcesz z parapetów na rzecz pomidorów przegonic? A masz :flower:
A tak serio - ja też nie wiem co z kwiatkami parapetowymi pocznę jak przyjdzie czas na pomidory, oszalec można :crazy:
Polecam Ci odmianę Orange Strawberry - przepyszne pomidory, jak zechcesz nasiona to powinnam jeszcze coś wygrzebac. Daj tylko znac.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 18:32 #124097

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no zaszalałaś :rotfl1:
hehe spoko niedługo pewnie zacznę szaleć, no przecież za tydzień u mnie Gardenia :rotfl1:
mama się już boi, ja się cieszę :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.527 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum