TEMAT: Martowy prawie ogród

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 19:48 #124140

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś no jak żyrandoli nie było, to koniecznie trzeba było czymś pudło zapełnić .... dobry wybór :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 20:20 #124166

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Uważam, że z takiego pudła a raczej jego zawartości bedzie dużo wiekszy pożytek niż z jakiegoś żyrandola ;) Ogrodnik częściej pod nogi patrzy niz na sufit :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 15 Lut 2013 22:00 #124242

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
No i proszę, będzie kolekcja pomidorów... Będzie ?
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 16 Lut 2013 08:54 #124347

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Marta...hmmm w Brico widziałem za 7zł 3 cebule hiacyntów, ale w ładnej podłużnej drewnianej doniczce, i się zastanawiałem...
ale akurat nie miałem koncepcji na doniczkę, bo do hiacyntów nie jestem jakoś pozytywnie nastawiony.
Dwa lata temu nakupowałem własnie takie przekwitnięte i nic z nich ie wyrosło...ale zganiam to na tę straszną ubiegłoroczną zimę. :P
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 16 Lut 2013 10:10 #124371

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Mamy podobne doświadczenia, nie tylko z ubiegłoroczną zimą, Igorze :) Hiacynty wymagają trochę zachodu, ale potrafią się odwdzięczyć. Nie wiem jak pamela, ale ja piszę się Marto, na tę chojnie zaoferowaną doniczkę. Czy roboty malarskie bliskie finiszu? Trzymam kciuki i chętnie, po powrocie obejrzę efekty. Na pewno spisałaś się dobrze, zawsze spisujesz się dobrze. Dzielna jesteś :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 16 Lut 2013 16:52 #124546

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
To jeszcze raz ja :silly: Marta chyba powinnaś pojechać na działkę. Ze śniegu zrobiła się lukrowana zbroja, niemal palców nie połamałam przebijając się przez te warstwy. Twarde i bardzo ciężkie. Jak wcześniej zasypało małe iglaki, to nawet powietrze do nich nie dociera. Kończ już to malowanie.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 16 Lut 2013 17:02 #124551

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Vituś już telefonicznie potwierdziłam akces ;)
Malowanie, jak sądzę skończone, więc Marta planuj przyjazd :woohoo:
Czy dwa tomy skutecznie zachęcą do znalezienia czasu :funnyface:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 17:11 #126331

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto ja do Ciebie z zapytaniem - śniegu napadało, więc czy mamy dzisiaj oglądać Wiadomości na Polsacie? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 17:31 #126346

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Shirall wrote:
hehe spoko niedługo pewnie zacznę szaleć, no przecież za tydzień u mnie Gardenia :rotfl1:
mama się już boi, ja się cieszę :whistle:
U mnie boi się mąż :jeez: Może się spotkamy na tych targach ? Ja się wybieram w sobotę :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 17:36 #126350

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ewelina wrote:
Shirall wrote:
hehe spoko niedługo pewnie zacznę szaleć, no przecież za tydzień u mnie Gardenia :rotfl1:
mama się już boi, ja się cieszę :whistle:
U mnie boi się mąż :jeez: Może się spotkamy na tych targach ? Ja się wybieram w sobotę :)

Czyli jednak nasze hobby nie jest tak całkiem nieszkodliwe dla rodzin ... :happy3:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 17:40 #126351

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Pewnie ,że nasze hobby nie jest(nadmiernie) szkodliwe ! Szkodliwe to by było, gdybym np. kolekcjonowała ... brylanty ;)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 17:42 #126354

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
rispetto wrote:
Marto ja do Ciebie z zapytaniem - śniegu napadało, więc czy mamy dzisiaj oglądać Wiadomości na Polsacie? :rotfl1:
Jakby były jakieś ciekawe ujęcia, to proszę mnie powiadomić :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 17:58 #126362

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewelinko ja też się wybieram w sobotę i możemy się spotkać.....jak najbardziej! :woohoo:
potem w niedzielę jest spotkanie o 12 w pawilonie 6 grupy wielkopolskiej i nie tylko B)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 18:02 #126364

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
W niedzielę mam gości , więc raczej nie dam rady... ale w sobotę będę na pewno :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 18:03 #126365

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no to super! :woohoo:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 20:51 #126442

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dorciu, pewnie tak będzie...I będą już przeterminowane... A pudło w sam raz, bo pomieściło tyle,ile chciałam... Hiacynty zgarnęłam wszystkie, lilie wyglądały na azjatyckie, to więcej nie chciałam, a begonkę to z litości wzięłam! :happy4:
Gosiulu, będę podlewała, starając się pomóc cebulom w nabraniu objętości, a potem zasuszymy i posadzimy do gruntu! :) Takie pudło trudno byłoby zgubić... nawet mi... ;) Już po kremie! :jeez:
Aniu, właśnie, hodowcy pomidorów skupiają się głównie na walorach owoców, kompletnie ignorując liście i kwiaty... ;) Ja już nie mówię o variegackich liściach, ale chociaż pełne kwiaty... :happy: Za nasionka już dziękuję, myślę, że na początek tyle wystarczy!
Marta, to ja Ci chętnie zostawię połowę tych nasionek! :woohoo: Chcesz? Chciej! ;) Wybaw mnie choć trochę z kłopotu!
Ewa, sprytnie! :lol: I tej strategii się trzymaj! :)
Gosiulu, kicha totalna! No nie ma ładnego żyrandola! :rotfl1:
Kasiu, no i tu mamy problem... Ale ja już znalazłam rozwiązanie! Wynajmę parapety u cioci! :lol: Posieję i zawiozę do cioci, która się już tam dalej tym zająć obiecała! :fly: Pomarańczowe truskawki brzmią zachęcająco, ale to ja może w przyszłym roku się zapiszę na nie? Mogę? ;)
Martusia, to już za tydzień? Pamiętam, jak kiedyś pisałaś o tej Gardenii i wtedy to się szmat czasu wydawało... A to już! Liczymy na obszerną zdjęciową relację! :) A czego mama się boi? ;)
Aguś, na tak samo pomyślałam! :lol:
Dorota, tym bardziej, że dzień coraz dłuższy! Po co komu żyrandol! Zwłaszcza, że stary jeszcze dynda! :rotfl1:
Izuś, no teraz to już od cioci będzie zależeć! Ciocia, co prawda, nie tylko nie siała pomidorów, nic jeszcze nie siała, ale zapał ma wielki! :happy4:
Igor, to żeby już te wyprzedażowe informacje uzupełnić :lol: , powiem, że w OBI widziałam trzy cebule po 5 zł w ładnym wiklinowym koszu... :rotfl1: I też nie miałam koncepcji na te kosze, więc nie kupiłam... A jak wróciłam do domu, to koncepcja przyszła! Ale już mi się nie chciało jechać... Takie hiacynty powinny dać radę, trochę dłużej się będą przesuszały... A kiedyś miałam takie podpędzane, to im się poprzestawiało i kwitły jesienią, dlatego nie chcę od razu do gruntu, kiedy tylko się da...
Vituś, nie wiem, czy dobrze się spisałam, ocenisz... A hiacyntom gotowam trochę zachodu zaoferować ;) Balkon mam od zachodniej strony... ;) Lukrowana zbroja? Piękne i poetyckie skojarzenie! Moje małe iglaki pod czarnymi doniczkami, nic im nie będzie...
Jolu, tomy nęcą, ale przecież one będą... Przyjdzie na nie czas! ;)
Paweł, cha, cha, cha! :silly: Myślę, że wiadomości warto oglądać... ;)
Ewelino i Martusiu, no popatrzcie, gdyby nie taki artam z Lublina, trudno byłoby wam się spotkać w Poznaniu! :rotfl1:
Magda, nasze hobby jest absolutnie nieszkodliwe dla rodzin i tego się trzymajmy!
Dorcia, już żadnych ciekawych ujęć nie będzie! :P

Ja dziś spojrzałam na 16-dniową prognozę pogody i jestem ukontentowana! Wiosna idzie! W przyszłym tygodniu odwilż, a w następnym 10 stopni nawet! :fly: :fly:
Już od jakiegoś czasu poszukujemy skutecznego sposobu przywabienia wiosny, ale najpierw trzeba pozbyć się zimy... Pomyślałam, że może zima, próżna zima nie pójdzie, dopóki nie obejrzy się w każdym ogrodzie... :silly: Dlatego postanowiłam złamać swoją zasadę i pokazać zimowe zdjęcia! :crazy: Żeby nie było, że się nie starałam i nie zrobiłam wszystkiego! :silly: Zdjęcia są z grudnia, ale są!



Mój najnowszy korzeń z jesiennego grzybobrania! :silly:









Brrr... Starczy tych strasznych widoków! ;)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 20:57 #126446

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Widzę, że zignorowałaś moją opinię na temat powyższej prognozy ;)
Nadzieja umiera ostatnia :happy3: w Lublinie ma być te 10 stopni? Nowy, lokalny biegun ciepła? :lol:

Widoczki doprawdy mało optymistyczne... to może jednak mała wizualizacja kremu... i innych takich? :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 19 Lut 2013 21:00 #126449

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe mama się boi tego co przyniosę i ile przyniosę :rotfl1:
choć ostatnio macha ręką i tylko wdycha jak czasami przyniosę jakiś kwiatek do pokoju.....chyba stwierdziła, że na chorobę ogrodnika już nie ma lekarstwa :rotfl1:
hehe tylko kto mi ciągle zagląda do moich wysianych lobelii, hę? :funnyface:
Gardenia jest teraz w ten weekend.....ale się będzie działo!
relacja będzie na pewno :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.508 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum