TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 22:34 #362398

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Robaczek wrote:
Monia,
Aaaa, kupiliśmy Kanzankę!...przywieźliśmy ją sami :P Byłabyś ze mnie dumna!
Jestem bardzo dumna i gratuluję udanej akcji "drzewo" :dance: :dance: Fotki kiedy będą :whistle: :whistle: ?

Pozdrowienia masz od Pana z ogrodniczego :lol: Śmiałam się dziś do niego, że planowałam Tobie autostradą drzewo zawieźć :happy3:

Kasiu- wygrałaś jakąś nagrodę w konkursie ogrodniczym :woohoo: MPO to co to jest..? Mój Piękny Ogród może..? Muszę się rozejrzeć w kiosku za tym czasopismem! Gratuluję :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 22:35 #362400

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Szpak
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 22:38 #362402

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Hej Kasieńko! Jak zwykle pięknie. MPO jeszcze nie miałam przyjemności obejrzeć ale gratuluję z całego serca.
A ten ptaszek to zdaje się szpak.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 22:46 #362407

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Zatem ptak to szpak :lol:

Constancjo, dziękuję kochana :kiss3:
Moni, Pan Tomek był mocno rozbawiony moją propozycją, żeby drzewo kurierem wysłać :wink4: Powiedział, że musiałaby być spora "trumna", a i tak dostanę wióra :laugh1:
Kanzanka posadzona, ale na razie nie pozuje do zdjęć żeby nie zapeszyć :silly:
Podparłaś swoją palikiem? Moja dostała jeden ogromny, ale pomyślę o czymś mniejszym, bo teraz widać głównie podpórkę :laugh1:

Dobranoc :bye:







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, VERA, eda_s

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 22:48 #362408

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Gratuluję :kiss3: :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 23:20 #362428

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Piękna biała rabatka - bardzo lubię wszelkie białe kwiaty, tym bardziej,że w moim cienistym , a więc ciemnawym ogrodzie ładnie kontrastują z zielenią.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 23:23 #362431

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiek widziałam i gratulacje :kiss3: :kiss3: :bravo: :bravo:
jakbyś chciała jakieś fajne przepisy związane z tym zestawem to mów.......chętnie pomogę :hug:
rany.....zaczarowany ogród.....pięknie :hearts: :hearts:
wybierasz się może w tym roku do Botanika na majówkę? :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 23:32 #362434

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pan Tomek to w ogóle ma chyba niezłą zabawę dzięki nam ;)

Moja Kanzanka niczym nie podparta- ma dośc gruby pień i rośnie w spokojnym miejscu gdzie wiatr nie szaleje. Inne drzewa palikowałam, a wygwizdów taki, że nie dość, że drzewa do palików przywiązane..to jeszcze paliki do ogrodzenia :crazy: Dziś się p Tomka pytałam- paliki muszą zostać na co najmniej rok..czyli palikowanie w maju usuwasz w maju za rok..

Kanzanki nie zapeszamy..tfutfutfu.. :hug: Pamiętasz, jak klona Scanlon przesadzałam godzine po posadzeniu..? :silly: Tamten sezon przebiedował, co chwilę mdlały mu listki, ciągle podlewałam..ale w tym już liściuje i mam nadzieję, że będzie wszystko normalnie. Twoja Kanzanka też się pozbiera :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 23:33 #362435

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jesteś niekwestionowaną królową cebulowych na forum :woohoo: . Co roku dosadzam po kilkaset cebul, ale jakoś moje efekty mizerne :tongue2:
Artykuł też już przeczytałam, gratuluję fajnej nagrody :bravo: , ale najbardziej utkwiła mi w pamięci informacja, że Twój ogród ma niecałe 1000m2 :eek3: . To naprawdę prawda????
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 23:44 #362437

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dołączam się do licznych i jakże zasłużonych gratulacji :hearts:
Muszę koniecznie jutro kupić gazetę i pozachwycać się ze wszystkimi. Masz wyjątkowy talent do tworzenia przepięknych aranżacji. Mam nadzieję, że wreszcie i ja trafię do Twojego ogrodu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 27 Kwi 2015 23:58 #362438

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Z całego serca gratuluję :flower2: choć jeszcze nie wiem czego :devil1: . Jutro też udam się w odpowiednim kierunku w celu nabycia MPO :happy4: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Kwi 2015 08:58 #362483

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dzień dobry !

Takie piękne zdjęcia, ach :hearts: Śliczna te białe tulipany. Moje jeszcze w pąkach i jestem baardzo ciekawa, jak będą wyglądać.
Poza tym Twoja wiosna jednak szybsza od mojej o jakiś tydzień. U Ciebie czosnki pękają i umbry kwitną, a u mnie jeszcze nie :whistle: Się nie mogę doczekać.
To złowiłaś jednak kanzankę? Tfu, tfu, tfu - uda się ! Przycięłaś koronę, będziesz podlewać, dbać, mówić do niej - nie może się nie udać :teach:
Nie mów, że paprociowe ślimaczki, to te z zeszłego tygodnia???

U mnie zachmurane, zimno i wieje, ale i dobrze, bo odpoczywam od ogrodowych prac, no i solidnie wszystko podlane. Tylko trawa idzie, jak burza ... :wink4:

Udanego dnia !
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Kwi 2015 10:12 #362512

  • Ani
  • Ani's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 83
  • Otrzymane dziękuję: 9
Kasiu gratuluję publikacji.Twój ogród w pełni na to zasługuje :bravo:
Każde Twoje zdjęcie to dla mnie wielka uczta dla oczu i serca.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 28 Kwi 2015 10:58 #362532

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Kasiu, ja też gratuluję, jeszcze nie widziałam, ale koniecznie kupię MPO.
Kocham Twoje rabaty :hearts: a najchętniej to bym Cię porwała na kilka dni do siebie żebyś mi zapełniła moje puste miejsca wspaniałymi pomysłami. Gotuję dobrze, ciast niestety nie piekę, ale mam cudowną ciocię od wypieków, więc coś podrzuci ;) To jak?? B)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Kwi 2015 10:57 #362939

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Witaj Kasiu! Ja również gratuluję. Nie czytam MPO regularnie, ale gdy tylko dowiedziałam się o publikacji Twojego ogrodu, od razu pobiegłam kupić. Brawo! Nagroda jak najbardziej zasłużona :)

Pamiętam jeszcze z ubiegłego roku Twoje tulipanowe rabaty. Wyglądały zjawiskowo i nie mogłam się doczekać, kiedy zaczniesz pokazywać je w tym roku. Cieszę się ogromnie, że nastał już ich czas. Będę je podziwiać z wielką radością u Ciebie, bo u siebie nie mam (muszę koniecznie to zmienić )
Od ogólnych widoków też oczu nie mogę oderwać. Ależ Ty to pięknie komponujesz :bravo:
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Kwi 2015 12:04 #362971

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Przyłączam się do gratulacji, szkoda że zdjęcia w MPO nie są takiej jakości jak w wersji cyfrowej na forum.
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2015 12:05 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Kwi 2015 12:10 #362974

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kasiu, ja też po przeczytaniu informacji na forum pognałam po gazetę :lol: . Gratuluje wygranej - w 100% zasłużona nagroda :bravo: .
Pięknie opowiadasz o swoim ogrodzie i pięknie go pokazujesz na fotkach.
Szkoda tylko, że tekst taki krótki, bo chętnie poczytałabym więcej :flower1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Kwi 2015 21:26 #363122

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Trawa rośnie jak na drożdżach, 3 dni temu koszona już wymagała korekty :garden:
Chwasty niestety też przyspieszyły...nie nadążam z plewieniem :flower:
Ale wszystko inne również nabrało tempa, kolorów i liści..zwłaszcza po ostatnich deszczach! Tak soczystej zielenie jeszcze nie widziałam w tym roku :woohoo:
Dzisiaj zauważyłam pierwsze pączki na różach, niestety też pierwsze bruzdownice.. :club2:

Ewelinko, ja też uwielbiam białe kwiaty..na tle zieleni wyglądają zjawiskowo. Zamierzam dosadzać kolejne cebulowe w bieli!
Martuś, na majówkę do botanika nie dam rady, bo plany weekendowe mamy dosyć napięte, ale czekam na relację :kiss3:
Przepisy chętnie, zwłaszcza na kociołek :yummi:
Moni, mam nadzieję, że masz rację z tą Kanzanką... na razie nie więdnie, podlewana solidnie.. ale zanim zbuduje korzenie chwila minie. Palik musiała dostać bo wieje u nas okrutnie. Niestety palik trochę szpetny, więc muszę coś wykombinować żeby go mniej było widać ;-)
Jutro przyjadą klony :woohoo: A w przyszłym tygodniu platan... :)
Dzięki Markitko :kiss3: Działka ma niecałe 1000m, ogród znacznie mniej ;-) Niedługo zacznę sadzić piętrowo :devil1:
Twojej przestrzeni zazdroszczę..ach, jak bym chciała tak poszaleć z plenerem :lev:
Aguśka, dziękuję bardzo! Zaproszenie masz otwarte, wpadnij w sezonie :bye:
Krzysiu, to tylko wyróżnienie, choć bardzo miłe. Nie wiem, czy wiesz, ale Dorotka (Dodad) z naszego Forum była jednym z laureatów konkursu :dance:
Juliet, paprociowe ślimaczki to oczywiście te od Ciebie i dzisiaj są jeszcze większe! Nie nadążam fotografować tak szybko się rozwijają! A tak lubię to stadium.. :hearts:
Białe tulipany i mnie urzekły..te śliczne zielone pasemka dodają im uroku, prawda?
Kanzanka podlewana i przycięta, a czy się przyjmie..zobaczymy :whistle:
Podlało u Ciebie? U nas mocno! Wreszcie ziemia wygląda normalnie...i chwasty można wyrywać! :lol:
Ani, bardzo dziękuję za przemiłe słowa. Pozdrawiam!
Iwonko majowa, bardzo mi miło, dzięki a urocze komplementy!
Chętnie bym Cię odwiedziła, choć niczego Twoim rabatom nie brakuje. Nowy ogród, zakładany w zeszłym roku musi przecież nabrać "ciałka", żeby pokazać w pełni kunszt projektu. Świetnie dobrałaś roślinki, teraz tylko będziesz "dopieszczać" całość :dance: Jeśli będę mogła służyć radą, będę zaszczycona!
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Wiolu, dzięki! Co roku dosadzam cebulowe, a wciąż są miejsca gdzie ich wyraźnie brakuje ;-)
Będę dosadzać kolejne! Wszak to najprzyjemniejsze zajęcie w ogrodzie jesienią :dance:
Bozi, racja, niektóre fotografie zostały też sformatowane na potrzeby publikacji, kosztem jakości niestety.
Jestem jednak i tak zdziwiona, że wybrali aż tyle zdjęć! Zwykle publikują ok. 6-7 fotek...
Dorciu, tekst miał zawierać ograniczoną liczbę znaków i dodatkowo został skrócony...a wiesz, że ja o ogrodach to mogę bez końca ;-)
Całe szczęście mamy Forum i nieograniczoną możliwość zanudzania innych filozofią swojej ogrodowej pasji :lol:

Fotki szybko się dezaktualizują..











Tulipan wielokwiatowy



Barwinek G. Jekyll



Świdośliwa Lamarckii



Powojnik Maidwell Hall





Czosnek niedźwiedzi







Szachownice w trawach mnie urzekły :hearts:









przy ścieżce





Pąkasy na glicynii



rodki zaczynają..



i takie tam





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, chester633, Bozi, Gabriel, sierika, Amarant, Ani, majowa, jol_ka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.582 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum