TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Cze 2015 08:59 #375136

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
dala wrote:
Pokazałam tzw kącik cienisty, ale mam jeszcze słoneczny w innym stylu :)

kcikson.zazaliami-2.jpg

Z zazdrością patrzę na to zdjęcie :) Pięknie tu i zacisznie. Kiedy ja się doczekam takiego kącika :huh: Ile to lat trzeba. A u mnie na razie wszystko pod nogami i trzeba uważać, żeby nie zdeptać :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Cze 2015 13:05 #375815

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewo-Kwiatuszku, doczekasz się, doczekasz, szybciej niż Ci się wydaje :) Mój ogród ma kilkanaście lat, a rośliny powyrastały, że hej! No może z wyjątkiwm drzew, bo na te rzeczywiście czasem trzeba czekać latami...A tak łatwo i szybko się je wycina :angry:
Zapraszam na kawkę :drink1: Wybierasz kącik słoneczny:

kcikszazali.jpg


...czy cienisty? (dzisiaj jest baardzo ciepło!)

kcikcienVI.jpg


Edytko, jest tyle pięknych odmian Rh i azalii, że chyba życia i ...kaski nie starczy, żeby je wszystkie mieć ;) No i przede wszystkim miejsca w ogrodzie :flower:
Azalie juz powoli kończą swój spektakl, ale rodki jeszcze cieszą oczy :)
Nova Zembla

rhnovaziskimia-2.jpg


Dorotko, nie lubię wyjeżdżać w czasie sezonu, ale -cóż, nie jestem sama i muszę iść na kompromis z moim M. Pocieszam się, że azalie i Rh właściwie już skończą kwitnienie, piwoniami zdążę się nacieszyć, a róże akurat do mojego powrotu się rozkręcą :flower1:
No i będę mogła popodziwiać inną przyrodę, tę śródziemnomorską B) Moje oleandry nie są złe, ale to jednak tylko namiastka tych prawdziwych, wielkich jak drzewa i obsypanych pięknie pachnącymi kwiatami!
Dla Ciebie inna roślina 'nie z naszej bajki', klimatycznej, rzecz jasna ;) Mój figowiec - drugi rok w gruncie!

figowiecwVI.jpg


Nowinko, u mnie to dopiero początek przygody z czosnkami; mam nadzieję, że będą się tak mnożyć jak u Ciebie, bo to roślinki, które fajnie uzupełniają rabaty :flower2:
A w ogrodzie pięknie jest...mimo że deszcze nie padają, roślinki jak na razie, z moją małą pomocą, dają radę :garden1:

rhimagnolia.jpg


Ewuś-Sierika, czereśni mamy zatrzęsienie, dwa wielkie drzewa są obsypane owocami! Starczy dla nas, rodziny, znajomych i ...wszystkich okolicznych szpaków ;)
Podlewać muszę - zwłaszcza kwiaty w skrzynkach i donicach, których mam mnóstwo - chociaż efekt faktycznie nieporównywalny z naturalnym 'deszczowym' podlewaniem :(

pelargismagl.jpg


Pierwsze róże (Golden Showers?)

raGolden-2.jpg


...i piwonie

piwoniarzb.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rm27, Orszulkaa, chester633, Bozi, Monik, Amarant, VERA, Krzysia

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Cze 2015 13:15 #375819

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dalu, :hug:
jeśli miałabym wybierać, to podoba mi się ten mały stoliczek - podobny chcę u siebie. Piękne widoki!
Co do róży, miałam Golden Showers i ona raczej nie ma tak pełnych kwiatów z "falbankami". :think:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Cze 2015 13:15 #375820

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Widok azalek japońskich :hearts:
Ciekawa jestem jak moje sobie poradzą, ale takich widoków jak u Ciebie to nie będzie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Cze 2015 13:30 #375826

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Dalu! U mnie także szaleje wielki krzew Nowej Zembli. Nie sądzisz, że nigdy nie udaje się uchwycić na zdjęciach koloru jego kwiatów? Moje w tym roku mają bardziej winny kolor, mniej w nich amarantu.
Przyglądałam się kącikowi słonecznemu - nie widzę rączników, które zwykle siałaś. Zmiana koncepcji czy są jeszcze malutkie?
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Cze 2015 15:12 #375848

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Dalu, mialam juz w koszyku Schneegolden, juz jechalam z nia do kasy... i odlozylam. Glupia kobieta bylam! Pieknie u Ciebie!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Cze 2015 08:25 #376016

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu ja też chcę do Ciebie na kawę ale w przecudnej urody kącik cienisty :) Masz piękny i taki dopracowany dojrzały ogród. U mnie to chyba marzenie ściętej głowy ale może z czasem...
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2015 08:27 przez Dorota15.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Cze 2015 08:53 #376021

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry świąteczne, Dalu!
Posiedziałam z kawą trochę w cieniu, a potem wygrzałam się w zakątku słonecznym - piękne masz oba miejsca... stolik z krzesłami w cienistym jest niebanalny, uroczy.
Śródziemnomorskich klimatów zazdroszczę co nieco, ale trzeba się cieszyć tym, co się ma :)
Na pewno podzielisz się zdjęciami po powrocie...

Nova Zembla w tym roku niesamowicie obficie kwitnie. Rzeczywiście, trudno jest uchwycić na fotografii jej rzeczywisty kolor, ale to nie ma znaczenia.... Cudny różanecznik i nic a nic nie kaprysi (niektóre z moich nie zakwitły).

Serdeczności!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Cze 2015 09:05 #376022

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894


Dalu, a to nie będzie przypadkiem Goldstern?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Cze 2015 10:05 #376033

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Dalu ile lat miał Twój figowiec kiedy sadziłaś go do gruntu ???
Ach, te Twoje kąciki - ileż mają uroku :hearts:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Cze 2015 10:33 #376046

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ja dzisiaj chętnie przysiądę z kawką w cienistym. Takich miejsc zdecydowanie mi brakuje :P .
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Cze 2015 22:01 #376275

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Daluś ,czy oskubałaś już wszystkie swoje rodki i azalie ?Ja jestem w trakcie .Ale idzie mi to jak krew z nosa .Gorąco i nic się nie chce .A tak sucho ,że płakać się chce.Na przyszły tydzień zapowiadają jakieś opady ,to może i do mnie jaka wilgoć dotrze .W ogrodzie masz cudnie :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Cze 2015 13:09 #376412

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuś-Nowinko, azalii właściwie nie skubię; czasami jak przechodzę obok i denerwują mnie przekwitnięte kwiatostany, to coś tam wykręcę. Mówię o wielkokwiatowych, bo do japonek to się nawet nie zabieram, tyle miały kwiecia. Zresztą nie widzę jakiś negatywnych skutków tego zaniedbania, z wyjątkiem może estetycznych :oops: Rodki natomiast zaczęłam skubać, ale -masz rację - nudna to robota i uciążliwa :angry: A ja w niedzielę wyjeżdżam na ponad tydzień i boję się, że nie zdążę. A może dadzą sobie radę? Przecież tych pięknych okazów w parkach i arboretach nikt nie skubie, a jak pięknie kwitną...
Jeszcze parę dni temu niektóre Rh ładnie kwitły, ale upał i susza robią swoje :(
Rh Goldflimmer zakwita jako ostatni i jak zwykle niezbyt obficie. Pewnie myśli, że ma takie ładne listki, to na kwiatki już się nie musi wysilać ;)

rhgoldflimmer.jpg


Edytko, zapraszam - u mnie natomiast cienia nie brakuje, co doceniam dopiero w czasie takich upałów jak dzisiaj B) Wtedy rzeczywiście te wielkie drzewa dają prawdziwy cień i chłód. Żaden parasol nie zastąpi tego naturalnego chłodzenia.
Tu kącik cienisty od drugiej strony

zielewVI.jpg


Vero, figowiec był w doniczce ok. dwóch lat :) Posadziłam go do gruntu wiosną 2013 roku. Miała szczęście, bo obie zimy były łagodne, ale oczywiście był okryty podwójną warstwą agrowłókniny. Teraz pięknie rośnie, a ja czekam na ...owoce. Może nie w tym roku, ale w zaprzyjaźnionym ogrodzie, dwa domy dalej, dorodny figowiec ma mnóstwo owoców, więc może kiedyś i mój...

Ewuś-Constancjo, sprawdziłam, wszystko się zgadza, z wyjątkiem wzrostu; moja róża ma ok 3 m wysokości, a źródła podają, że Goldstern rośnie do 2 m. Biorę jeszcze pod uwagę Golden Gate :think:

Agnieszko, dzisiaj zdecydowanie wybieramy kącik cienisty! Upał jest nieziemski, więc trzeba się chłodzić :) Tym bardziej, że w Hiszpanii raczej zimniej nie będzie ;) Cieszę się na to spotkanie z przyrodą śródziemnomorską - z pewnością zrobię trochę fotek, chociaż nie mam talentu ani zapału fotograficznego i reporterskiego :P
Mam dwa Rh Nova Zembla i każdy ma nieco inny odcień w zależności od wystawy i oświetlenia. No i w ogóle kolor czerwony mój aparat niechętnie oddaje :angry:

rhnz.jpg


Dorotko, Ty mieszkasz w lesie, więc JUŻ jest u Ciebie pięknie! A ogród dojrzewa błyskawicznie i za parę lat zaczniesz się martwić, że masz za dużo roślin i że niektóre za szybko rosną ;) Przekonasz się!

Dagmarko, ja lubię wszystkie białe kwiaty, więc czysto biała azalka ze złotą plamką...to jest to! Ale nie martw się, pewnie jeszcze będzie okazja i sobie taką kupisz :)
A z białych, to aktualnie kwitną jeszcze takie orliki

orlikbiay.jpg


...i bodziszki

bodziszekbiay.jpg


Tamaryszku, dokładnie mam takie same problemy z uchwyceniem koloru czerwonego! Za każdym razem jest inny, a nigdy taki jak w rzeczywistości...Kolor czerwony niejedno ma imię i zwykłe aparaty i przeciętni fotografowie nie są w stanie oddać tych niuansów :(
Rączniki są, a jakże! Na rabacie zwanej roboczo 'ognistą', razem z kannami i liliami. Niestety, maj był stosunkowo zimny i to jeszcze maluchy...

Gosiu, a dlaczego mają sobie nie poradzić twoje japonki? Kwaśna ziemia, półcień, łagodne zimy i ...sukces gwarantowany! No może nie od razu będą wielkie, ale ja co roku dokupuję nowe i obok olbrzymów mam też maluszki, jak ta Rubinetta rosnąca w towarzystwie rozplenicy

rozplenicaiazjap.jpg


Danielo, masz rację, to nie jest Golden Shawers; biorę pod uwagę Goldstern i Golden Gate :think:
Zapraszam na kawkę do kącika słonecznego, chociaż dzisiaj jest dosyć ciepło :drink1:
W każdym razie dookoła rośnie sporo roślinek, żeby było na co patrzeć, m.in ta złota lejcesteria i dwie budleje

lejcesteriaibudlwVI.jpg


Życzę miłego weekendu :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2015 13:10 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Monik, Amarant, VERA, Krzysia

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Cze 2015 13:15 #376415

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ten biały bodziszek ładnie się prezentuje :) Widziałam podobny pod nazwą bodziszek waniliowy.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Cze 2015 13:38 #376420

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu przez Twoją piękną wisterię dziś byłam w ogrodniczym i mam i ja :) Teraz tylko czekać aż się rozrośnie.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Cze 2015 14:51 #376435

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, cienisty zakątek wsród drzew zachęca do wypoczynku w taki dzień jak dzisiaj...ach....kiedy te moje drzewa urosną? ;-)
Glicynia skończyła pokaz, ale w ogrodzie cały czas masz mnóstwo atrakcji!
Z przyjemnością podziwiam Twoje dojrzałe rodki i azalie..wspaniała kolekcja :bravo:
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Cze 2015 23:43 #376569

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dalu :bye:
Na kawę to już za późno. ale przysiadam się do kącika słonecznego.Bo piękny.I ostatnio słońca mi brak .bo mało wolego, a raczej wcale.I dni za szybko uciekają :dry:
Piękne orliki.Moje też jeszcze kwitną :)
Żółta róża piękna. I obojętnie już jak się nazywa, ważne,że piękna i dużo mam kwiatów :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 06 Cze 2015 00:01 #376577

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Pierwszy raz widzę takiego białego orlika, piękny taki czysty :) Ja w tym roku kupiłam figowca :silly: fanaberie, myślę, ;) , ale tak bym chciała zjeść figę prosto z drzewa :lol: Rododendrony skubię, ale lilaków nigdy nie przycinam i nie zauważyłam, aby źle kwitły :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.739 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum