TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Sty 2015 13:49 #332499

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Bo to film dla dorosłych Gorzatko, widocznie za młoda jesteś :funnyface: .

Monia, wykańczanie i urządzanie domu wykańcza :jeez: ... fizycznie,nerwowo i finansowo :pinch: . Urządzanie ogrodu też wykańcza :happy3: , ale tylko fizycznie i finansowo :rotfl1: . Co nas nie zabije, to wiesz ;) . Za kilka lat będziesz się zastanawiała tak jak ja teraz - jak my to zrobiliśmy, że się nie wykończyliśmy :happy: .

Pewnie, że wszystko partiami trzeba, a nie na raz ;). Ja też sukcesywnie przecież, małymi kroczkami do przodu idę. Jak ja bym chciała tą moją łąkę obsadzić w jeden sezon, to bym musiała pół "naszego" sklepu wykupić :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Sty 2015 16:00 #332541

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monia my do dnia dzisiejszego też mamy wile rzeczy nie zrobionych/wykończonych a część już nadaje się do poprawki np.cały taras..... :mad2:
Każdy ma swoje priorytety :oops: :whistle: :pinch: .

Gosiu
śpieszę Ci z odpowiedzią - extradycja to jest taka tradycja że jak nam ukradną furę (z węglem) to muszą nam oddać samolot to jest właśnie tradycja :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: a nawała nam samolot.........Miś jest bezkonkurencyjny....

Monia lista super, kupując w W-wie wydasz więcej ,na Lubelszczyżnie mniej ,a i spotkanie bezcenne....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Sty 2015 16:06 #332543

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Niektórzy to na szkółking jadą z mocnym postanowieniem, że nic nie kupią :happy3: , że towarzysko tylko :happy3: , zabraniają sobie kasy pożyczać :rotfl1: , no mówię Ci warto samemu przeżyć :woohoo: . Koszty benzyny rozłożyć na kilkoro (Paweł, Dorcia i kto jeszcze zechce ;) ) i naprawdę nie odczujesz tego finansowo :lol:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Sty 2015 17:25 #332575

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
A masz za Poznań :club2:
Monia, już dostałaś od Marty za Poznań :happy: , więc nie będę poprawiała :happy3: .

Odnoszę wrażenie, że Panie chyba Poznania nie lubią….. :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Sty 2015 17:50 #332597

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ależ skąd :silly: , jakby Monika napisała, że nie zamierza do Szczecina jechać też by dostała patelnią :happy3: , Poznań jako Poznań jest tu absolutnie niewinny :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 23 Sty 2015 18:40 #332626

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Paweł... w domu mi się otwiera... ja dla odmiany z pracowego komputera korzystam w godzinach przyzwoitych :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Sty 2015 02:58 #332787

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorcia- my w tym roku 3 tyg zbieraliśmy się do pomalowania 2 ścian w kuchni i mocno się zastanawialiśmy, jak to było możliwe, że rok temu chciało nam sie gruntować cały dom i dodatkowo malować połowę.. :jeez:

Teraz działamy z wykładzinami i nawet nie najgorzej nam idzie. Masz rację- za kilka lat pewno się będziemy dziwić, że nam się palcem kiwnąć chciało. Ale wiesz- dostaliśmy cenę za rozłożenie wykładzin :crazy: i postanowiliśmy zrobić to sami..
Do tej pory zachodzę w głowę, jakim cudem zmobilizowałam się do zrobienia murków z piaskowca i do przewalenia ponad 2 ton kamieni w 2 tyg :jeez: Byłam wtedy na fali :happy:
Tak samo na początku budowy, gdy chcieliśmy zamurować drzwi z tyłu garażu 2x1m. Murarz zaśpiewał 500pln- a miałby podwózkę na miejsce i odwiezienie do domu.. Tak nas wkurzył tą okazyjną ofertą, że postanowiliśmy sami to zamurować, a ja jeszcze przedłużyłam ścianę w kuchni i zrobiłam sobie 2 półki- fachowo, z cegieł a półki podparte prętami zbrojeniowymi.
Oo..tutaj, w okularach, bo jakieś 2 tyg przed operacja okulistyczną, muruję :lol:
DSC02458.jpg


efekt naszej pracy- wg hasła przyjdzie kit- będzie git :lol:
DSC03094.jpg

Na zdjęcie załapał się dym z papierosa- hmm..kto to palił :think: :hammer: i skąd u Męża taki brzuszek, skoro zawsze był szczupły :silly: ? W tamtym roku byłam najszczuplejsza na przestrzeni ostatnich kilku lat- jak ja się wtedy "lubiłam" :lol:

EDIT- nawet pupcia Zaka jest na zdjęciu :P


Paweł.. hmm.. priorytety.. Dyplomatycznie powiem, że czasem moje priorytety bardzo nie pokrywają się z priorytetami Męża :happy3:

Martusia- przepustki chyba bym nie dostała na taką eskapadę :jeez:

Asiu- a widzisz, jak mnie tam ciągnie- nawet do Kurowskich przez Poznań chciałam jechać :happy3:

Gosiu- każda godzina jest przyzwoita.. Wszystko zależy, co w danej godzinie robisz :silly: Ale żeby z pracowego kompa na forum zaglądać :whistle: :whistle:


********
Czwartkowy śnieg się roztopił i jest nieprzyjemna plucha. Patrzę na to jednak w ten sposób, że skoro niektórzy na forum podlewali, a ja palcem nie kiwnęłam :oops: to śnieg podlał za mnie :happy3:
Dziś kolejny pokój z ułożoną wykładziną- poszło nam znacznie sprawniej, niż z pierwszym- na którym sie uczyliśmy, jak sie do tego w ogóle zabrać.
Jutro ostatni pokój do zrobienia, a w poniedziałek godzina zero.. Jedziemy do banku sie pochwalić, że wszystko zrobiliśmy i dom wykończony. Jak przyklepią pozytywnie, to jedynie pozostaje nam grzecznie kredyt spłacać, ale już nic nam nie będzie wisiało nad głową i skończą się inwestycje "konieczne do zdjęcia dla banku", a zaczną takie, jakie sami wybierzemy. Na starcie spłacimy Siostrę- pożyczyliśmy trochę funduszy na leczenie Zakusia i to dług honorowy w pierwszej kolejności- w nastepnych miesiącach nasze "chciejstwa".. I tu wracamy do wspomnianych przez Pawła priorytetów- są pewne rozbieżności zdań w trakcie tworzenia listy must-have :dazed:
Ehhh..będa emocje w poniedziałek!

A tu zdjęcia naszych ostatnich prac.. Pierwszy pokój..
DSC07251.jpg


i praca z dzisiejszego popołudnia
DSC07257.jpg


Wykładziny, to pół biedy, ale te listwy i docinanie pasków wykładziny.. :hammer: Co nie zmienia faktu, że to zajęcie sprawia nam niemałą frajdę- a i plecy chyba jutro będa boleć mniej, niż poprzednim razem :happy3:
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 03:05 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, eda_s

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Sty 2015 09:47 #332810

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Gratuluję umiejętności! Moniśka, czyli prawie koniec? :drink1: Rany odniesione w spotkaniu z butelką nie przeszkodziły w pracach na szczęście. Też się zastanawiam, ile kiedyś zrobiłam, ile było siły. Malowanie całego domu, klejenie tapet, zabezpieczanie okien, lakierowanie...Teraz się zastanawiam, jak dam radę pomalować elewacje. Pewnie jedną stronę świata na miesiąc :laugh1:
Planów ogrodowych masz sporo i lista zakupów też się ciekawie zapowiada. Będę podglądać. Najbardziej jestem ciekawa, jakie azalki wybierzesz i jakie kolory będziesz zestawiać.
A kogo koleżanka szanowna miała na myśli, mówiąc o niektórych podlewających ogrody? :rotfl1: Tak ogólnie, czy znasz może takiego pracusia :devil1:
Miłego dnia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Sty 2015 09:59 #332812

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Sprawność układacza wykładzin zdobyta, druhno Moniko! :P
Ale zdjęcie z kielnią wprawiło mnie w osłupienie! :woohoo:
Tylko - czy tak, jak to zwykle bywa w Twojej branży - zlecałaś wymieszanie zaprawy, a Ty tylko nakładałaś? :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Sty 2015 10:48 #332823

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, pracowity początek weekendu!
Pokoje w wykładzinie wyglądają bardzo estetycznie, chociaż sama wykładzin nie mam, to lubię to ciepło i przytulność, którą wnoszą.
Z kielnią Ci do twarzy i... no właśnie, kto mieszał zaprawę?
Czyżby ten Pan z b....? ;-)
Miłej soboty!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Sty 2015 11:53 #332839

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ja tam lubię murować :whistle: . Wolę murować niż wykładzinę układać. Wam to wyszło elegancko, równo, bez fal itp. :bravo:
W zeszłym roku też murowałam murek. M. mieszał zaprawę i przynosił kamienie z wora. Dopasować, poobracać taką 4kg granitową kostkę :woohoo:... , też się sobie dziwię. W tym roku nie dałabym rady, przez kolana, starość nie radość :teach:. Wniosek: nie odkładać roboty na później :happy-old: ;) .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Sty 2015 20:05 #333010

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- kogo miałam na myśli wspominając o podlewaniu.. hmmm.. nie pamiętam :silly:

Czy ja dobrze przeczytałam, że planujesz malować elewację?!? :dazed: Sporo prac wykończeniowych masz na koncie, ale ta elewacja.. :jeez: Nie lepiej komus zlecić- to brzmi, jak ciężka praca- drabiny, teleskopy.. :whistle:

Gosiu- sprawność przyznajesz dla mnie :oops: .. Przyjmuję, Czuwaj!

Dzisiejszy pokój nie skończony- zabrakło narożników i jutro jeszcze czeka nas dokończenie, jak dokupimy niezbędne elementy.. jeśli się z Mężem wcześniej nie pozabijamy :jeez:

Od mieszania mam ludzi :lol: , od sprzątania stworzonego "artystycznego nieładu" też, tak więc rozpuszczona pod tym względem jestem przez pracę- oczywiście, że Mąż mieszał zaprawę, a murowaliśmy na zmianę, bo każdy chciał "sie pobawić".

Przypomniało mi się, że na studiach kolega kiedyś ściągał na egzaminie i egzaminator się zapytał " czy w pracy zawodowej też pan będzie korzystał z cudzej pomocy".. Kolega bez zastanowienia odparował, "oczywiście".. a egzaminator dopiero się zorientował, jak nie trafił z komentarzem :P

Agnieszko- P sam mówi, że on robi masówkę, a ja szczegóły.. Wychodzę na tym kiespko zazwyczaj- P maluje ściany, a ja się chrzanię z glifami, narożnikami, przyklejaniem taśmy zabezpieczającej.. :hammer:
Mieszanie zaprawy zalicza się do masówki :happy: Jasne, że mieszał zaprawę, ale murowaliśmy wspólnie- uważaliśmy to za świetną zabawę!

Wykładziny faktycznie dodają przytulności we wnętrzu- szczególnie puchate. My wybraliśmy szary melanż z krótkim włosiem- taka wydaje się bardziej życiowa i łatwiejsza w utrzymaniu- co najmniej kilka lat będzie musiała posłużyć..
Chcieliśmy taką samą podłogę w całym domu- ale wiesz, jak jest. Wnętrza "muszą byc wykończone", a dziwnym trafem nie mam chwilowo drobnych na zapłatę na parkiet :happy3:

Żałuję, że nie dało się wszystkiego zrobić w dechach- ale trudno, może jeszcze kiedyś.. :whistle:

Kasiu- ja już też nie lubię wykładzin układać :mad2: Mam dosyć, kolana i plecy bolą, a palce zdarte do krwi- dociskanie, cięcie, a wszystko na kolanach:sick: Bardziej mnie bawi murowanie i wiertarko-wkrętarka :woohoo: Jeszcze kopanie w ogródku jest fajne, ale do tego już plecy wysiadają i chyba mam coraz gorszą formę :unsure: Starośc, mówisz.. Pewno tak- młodsza się przecież nie robię :funnyface:

********
Smętnie dziś i ponuro. Śnieg się prawie roztopił i słońca dawno nie było :dry: Niech już ta zima przestanie mydlić oczy i straszyć śniegiem co jakiś czas- ciepło niech się robi, żeby na spacer można sie było wybrać, coś fajnego do ogródka dokupić- a nie tylko na kanapie przysypiać. Mam duże zaległości w spaniu- gdyby tak sie dało zahibernować do kwietnia :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 20:07 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Sty 2015 10:11 #333154

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
I jak tam się czuje Twój kręgosłup po tych wykładzinowych wyczynach? Ja przez zimę tak z formy wyszłam, że aż boję się nadejścia prac ogrodowych :oops: .
Padnę po pierwszym dniu grabienia trawnika :rotfl1: .

Takie prace z kielnią są mi bardzo bliskie :woohoo: ... choć i mieszanie zaprawy lubię :tongue2: . A z resztą ja nie mam "Antka podaj cegłę" więc wszystko muszę lubić :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Sty 2015 10:22 #333160

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Moniś, pewnie śpisz, jak suseł, i dobrze, bo pogoda tylko do spania.
Podpytywałam o ceny malowania i trochę przesadzili. Tutaj to dość łatwa praca, dom jest niski. Kilka miejsc wymaga użycia drabiny, tu poproszę o pomoc, ale ogólnie dam radę. Oczywiście na raty i dopiero jesienią.
Dzisiaj masz wycieczkę do sklepu i wykończenie wczorajszej wykładziny, ale to już koniec?
Powodzenia, pozdrawiam Twój kręgosłup :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Sty 2015 10:56 #333189

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Cześć Pracusiu! Jak żyjesz?
Nie pozabijaliście się mam nadzieję ;) . Wiem jak to jest, kiedyś bawiliśmy się z eMem w odnawianie mebli. Rozwodziliśmy się za każdym razem :rotfl1: ….
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Sty 2015 17:19 #333363

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorcia- kręgosłup w opłakanym stanie.. 3 dni pod rząd takiej zabawy to jednak przesada.. Ciągle na kolanach, a co wstanę, to mi się w głowie kręci :jeez:
W sezonie i tak zawsze wszyscy jesteśmy obolali, co nie zmienia faktu, że nie powstrzymuje to nas przed pracami w ogrodzie. Ja czasem dawałam sobie tak do wiwatu, że wieczorem po schodach nie mogłam wejść :P

Nie mieliśmy wyjścia- trzeba to było zrobić.

Mój Antek podaj cegłę jest strasznie trudny we współpracy- czasem wolę sama sobie tę cegłę podać :hammer:

Haniu- mój kręgosłup pozdrawia Ciebie :hug: Smacznie spałam dziś i długo- ostatnie noce miałam bardzo zarwane.. spałam po 4 godziny- dzis sobie odebrałam zaległe godziny :lol:
Plan jesiennego malowania ambitny, ale nie dziwię się- niektóre prace fachowcy tak przesadnie wyceniają, że czasem trzeba się samemu za to zabrać- vide nasze wykładziny..

Asiu- blisko było ;) Nas czasem trzeba od siebie izolować- takie włoskie małżeństwo jesteśmy :happy3: Po wczorajszej wymianie zdań, dziś prace przebiegały w sielankowej atmosferze :silly:

Januszu- wywołuję wiosnę z lasu :happy: Łatwiej sobie niektóre rzeczy wyobrazić, chociaż puzzle mają mały wybór roslin, niestety. Mimo wszystko fajna zabawa.
Pozdrawiam Cię serdecznie :bye:
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2015 17:20 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Sty 2015 18:23 #333399

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Prace z drugą połową bywają skomplikowane...Ktoś musi dowodzić, a nie zawsze człowiek jest spolegliwy :funnyface:
Miłego wieczoru :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Sty 2015 20:40 #333527

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ty wywołujesz wiosnę, a u mnie biało. Śniegu z 5-10 cm.
Uważaj z tym kręgosłupem, bo zawód też masz trochę szkodliwy
U mnie Wojtki mają około 2 m i są grube na 60 cm.
Takie Ci pasują?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.415 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum