TEMAT: Adasiowe grządki i rabatki

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 08:40 #391338

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Aniu, we dnie słońca akurat tyle by grzało, a nie paliło, deszczu nocą, by podlewał i wiatru takiego który rozwiewa smuteczki, o resztę zadbasz sama :rotfl1: :flower1: .
To od natury, ode mnie gorące uściski :kiss3: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 09:07 #391343

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Adasiowa Aneczko, przyjmij najlepsze, szczere życzenia imieninowe: zdrowia i wszystkiego zielonego! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 10:03 #391365

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-oby zawsze w Twoim ogrodzie było wszystkiego tyle ile potrzeba.

1-DSCF2004-001.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Lip 2015 10:04 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 11:02 #391381

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Anulko samych przyjemnych i radosnych dni, zdrowia dla całego stada i równowagi w ogrodowym bycie :kiss3: :flower1:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 12:14 #391403

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Anusia, moje dziecko :hug:
serdecznie życzę zdrowia w ilościach nieumiarkowanych, żadnych smutków w domu i ogrodzie, ludzkiej życzliwości, zadowolenia z pracy i wielu dobrych, szczęśliwych, beztroskich chwil z bliskimi Ci istotami :hearts:

DSC04198.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 14:02 #391419

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Anulko :kiss3: :kiss3: :kiss3:
w_dniu_imienin_95.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 16:34 #391445

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aneczko, dużo zdrowia :)

DSC03960-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 16:49 #391449

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Anusiu wszystkiego co dobre :kiss3:

IMG_9489.jpg
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 19:10 #391492

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aniu a ja wieczorkiem dopiero ,ale szczerze i z serca życzę Ci samej tylko radości i dużo ,dużo zdrowia byś mogła cieszyć się życiem :flower2: :flower2: :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 21:42 #391549

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja też składam najszczersze życzenia przede wszystkim zdrowia, żebyś mimo wszystko nie musiała za często korzystac ze swoich specyfików. ;)
No i żeby ogród dojrzewał.Mogę też zyczyć, żeby prognozy zapowiadające upalny kolejny tydzień się nie sprawdziły. Tylko temperatury umiarkowane nas interesują :)
Przepis na mydełko zapisałam. To jest ekstra pomysł na świąteczny prezent
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 22:38 #391595

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Przybiegłam i ja rzutem na taśmę złożyć Ci życzenia - serdeczności!! Dużo zdrówka i samych dobrych radosnych dni
IMG_5037-2.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 26 Lip 2015 23:18 #391606

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- wszystkiego NAj!! Niech świat odpłaca się Tobie na każdym kroku dobrem, jakie od Ciebie każdy otrzymuje :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 27 Lip 2015 00:33 #391618

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
:kiss3:
7-7.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 27 Lip 2015 08:23 #391644

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Sprzęt w domu mi padł, więc z samego ranka spóźnione życzenia ślę.
Zdrówka i wielu pomyślnych chwil Aniu!



A dla jubilata specjalne głaski :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2015 08:25 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 27 Lip 2015 09:29 #391666

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Anulko :kiss3: , spóźnione, ale szczere życzenia zdrowia, wielu radosnych i beztroskich chwil, spełnienia marzeń i..., żeby dobro, które rozdajesz do Ciebie wracało :hearts:.
:flower2: :flower2: :flower2:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 28 Lip 2015 08:42 #391936

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Anuś :bye:
nie gniewaj się się na mnie,że nie przybyłam w dniu imienin.Ale mnie nie było.Na działce weekend w końcu był.
I sezon ogórkowy..
Ale zawsze w sercu pamiętam o Tobie, o dobrym sercu jaki mi okazałaś .
Z całego serca życze ci mnóstwo dobroci, pokoju w sercu, rodzinie.
Dobrych ,życzliwych ludzi na twojej drodze życia. Szczęsna i miłości z Adasiem i psinkami :) Zdrówka i m dużo satysfakcji i życiowej i ogrodowej. :hug: :kiss3: :kiss3:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Adasiowe grządki i rabatki 28 Lip 2015 19:38 #392073

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Kochani :)
Chciałabym wszystkim razem i każdemu z osobna bardzo serdecznie i gorąco podziękować ...

Krzychna, Agnieszszko, Romuś, Majeczko, Hanulku, Violisiu, Bożenko, Verko, Myszko, Małgosiu, Aguś, Monisiu, Hortensjowa Anusiu, Wiesiku, Kasieńko, Anuś ....

Dziewczyny - Wasze życzenia, pamięć i to, że byłyście ze mną w tym dniu , nie ukrywam, bardzo mnie wzruszyły; także to, że oprócz życzliwości i dobrych słów otrzymałam od Was dobrą energię i wiarę, że to niezwykle miłe uczucie mieć przyjaciół ...
Dziękuję także za to, że każda z Was pomyślała o tym, co lubię - za te prezenty jestem Wam bardzo wdzięczna :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, katja, Bozi, anabuko1, edulkot

Adasiowe grządki i rabatki 02 Sie 2015 20:41 #393222

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
„Ciepły sierpień ogrody rozszerzył,
rozmarzył i ogrzał
Szumi wiatr.
W szumie wiatru jestem na śmierć zakochany”

K.I. Gałczyński „O sierpniu”

Uwielbiam sierpnie … wyciszone, spokojne, jakby odpoczywające po letnim wybuchu czerwca i lipca, pachnące słodkimi brzoskwiniami, morelami, liliami i wrotyczem, nadchodzące powoli chłodnym rankiem, z kroplami rosy na pajęczynach wśród wrzosów, znikające o zmierzchu wraz z radosnym popiskiwaniem jerzyków, podniebnych łowców ..
Lubię sierpnie także za bogactwo moich ukochanych kolorów: łagodnych żółci rudbekii, kocanek i słoneczniczków, ciepłych rudości dzielżanów, gailardii, nagietków i nasturcji, płomiennych czerwieni floksów, pysznogłówek i ostatnich wiśni, pastelowych fioletów, złamanych bieli i różu szykujących się do festiwalu kwiatów astrów, cynii i jeżówek …
Sierpnie pachną śliwkami, małymi jabłkami, dojrzałym zbożem, krwawnikiem, cieszą oczy dojrzewającymi owocami aronii, borówek, radują serce pierwsze cukinie, dynie i pomidorki …
Lada moment zacznę zbiór malutkich, złotych i słodkich jak miód mirabelek – te zapomniane śliweczki o zapachu nieporównywalnym z żadnym innym owocem zamknę w słoikach, aby zimą rozkoszować się smakiem pachnącego dżemu … będę wspominać słońce i ogród pełen kwiatów.

Lubię sierpnie za ich ciszę … chociaż dookoła niestrudzenie pracują pszczoły, motyle i osy, uwijają się młode sikorki, kosy i drozdy, nieustannie ogłaszające swoją obecność głośnym bzyczeniem, szumem skrzydełek, popiskiwaniem, pluskaniem, gdzieniegdzie przemknie spłoszona strumieniem wody jaszczurka, grubym basem odezwie się trzmiel, rozlegnie się głuchy odgłos jabłka spadającego z jabłonki … to mimo wszystko sierpniowe dni, podobnie zresztą jak wrześniowe, pozwalają mi na bezkresne wtopienie w naturę … taki głęboki, cudowny oddech :)

Łąki pełne ziół … idąc wzdłuż między, rozglądam się z ciekawością dookoła, wypatrując krwawnika, kocanek, wrotyczu i nostrzyka …. są! Brodzę po kolana wśród suchych, szeleszczących traw ( profilaktycznie włożyłam wyższe kalosze), schylając się po upatrzone zioła, z przyjemnością wdycham subtelny zapach unoszący się wokół … nad głową śmigają dymówki, z pobliskiego stawku dobiega mnie ostrzegawczy, krótki głos łyski … ocho! Pora zmykać, nie chcę niepokoić ptasiej rodziny …

Na ogrodzie wszelka aktywność skupia się wokół pompy – w ubiegłym tygodniu nie spadła kropla deszczu, więc rośliny, spragnione ożywczego opadu, przedstawiały nader smętny widok …. śmiało mogę stwierdzić, że lałam wodę strumieniami: z węża, z konewek, ze zraszaczy …. pod koniec każdego z tych dwóch dni sytuacja przedstawiała się lepiej, listki naprężyły się, główki podniosły, a ja miałam wrażenie, że przez ogród przetoczyło się westchnienie ulgi …. a prognozy na nadchodzący tydzień nie brzmią optymistycznie …

Nie wiem, co mnie podkusiło, ale dokonałam kilku nasadzeń nie cierpiących zwłoki; mam nikłą nadzieję, że nieszczęśnicy poradzą sobie podczas mojej nieobecności, chociaż po cichutku myślę, że bez wyjazdu w środę i obowiązkowego podlania się nie obejdzie …

Z żalem pożegnałam kolejną begonię bulwiastą – dwa dorodne pędy oblepione mnóstwem sporych, soczyście żółtych kwiatów leżały obok donicy, jakby ucięte tuż przy ziemi ….

Pocieszenie odnalazłam na rabatce z liliami – rozkwitła moja pierwsza pachnąca lilia, w kolorze pudrowego różu, o dużych, jakby trąbkowych kwiatach ( Pink Heaven ? ), na razie ma trzy w pełni rozkwitu i jeden pokaźny pąk :) Najdłużej mogłam cieszyć się kwiatami Sweet Surrender - ich trwałość i świeży wygląd przeszły moje najśmielsze oczekiwania; podobnie wygląda pomarańczowa … Admiration ( ? ) o lśniących, pełnych blasku, jaskrawych kwiatach – przyciągają wzrok z daleka :)

W warzywniku szaleją cukinie ( największa z nich to prawdziwy warzywny goliat – ważyła 2,6 kg ), jedna z nich skończyła na patelni jako placuszki, które przyrządziłam z przepisu Hanulki :kiss3: – pycha! Duża ilość koperku i ostrej papryki dopełniła kulinarnej rozpusty ;-)

Rosną dynie – nie tylko w sensie owocowym, ale i liściowym – niedługo ich grubiutkie pędy zawitają do sadu ;-), a niech tam, oby nie do Terechy, bo tam nie uświadczą grama uczucia ani pojedynczej nawet pszczółki ….

Ostatkiem sił popełniłam kilka słoiczków dżemu z wiśni oraz z borówek; do czasu zbioru aronii szykuję jeszcze słoiki na mirabelkowy rarytas i śliwkowe powidła, no i oczywiście ma najlepsze na świecie ogórki po kozacku z przepisu Violisi :kiss3: , sałatkę z cukinii i surówkę z kapusty …. jednak sierpień to także czas wytężonej pracy – wbrew pozorom wyhamowania i wyciszenia :)

Było gorąco …


Hortensja bukietowa – nie wierzę …


Anusi Hortensjowej :kiss3: dedykuję :)


Jedynie begonie bulwiaste kaskadowe trzymają fason …


Nachyłki …




Rozchodnik Dragon's Blood – Monisiu bardzo dziękuję ! :kiss3: - nazwa adekwatna do koloru, genialny!


Floksy




Lilijki :)- Verko :kiss3:










Coś by się zjadło …


Cukinię ? Eeeee, paróweczka lepsza ;-)





Już do domu ?! A deser ?!


Oczywiście ciąg dalszy nastąpi, a tymczasem cieplutko pozdrawiam, życzę bardzo spokojnej nocy i przyjemnego, miłego nadchodzącego tygodnia :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2015 20:44 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Margo2, piku, chester633, Bozi, Anowi, anabuko1, Amarant, VERA, hanya, viola, Krzysia, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.812 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum