TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 15 Gru 2015 22:19 #418384

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Spokojnie ;) , w jeden rok to się na pewno nie odbędzie, ale nasze dzieci mogą być ostatnimi, które chodziły do gimnazjum.
Jak sobie pomyślę o tych nowych podstawach, a do nich nowych podręcznikach :mad2: , to się cieszę, że nie mam więcej dzieci :devil1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 15 Gru 2015 22:26 #418386

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Marta... ja, przy odstępie czterech lat, widzę ogromną różnicę w zakresie podstawy programowej, choć już przy starszym miałam zastrzeżenia, bo w porównaniu z tym, czego uczyłam się sama w szkole, została ona mocno zubożona.
Różnica nadal postępuje - na niekorzyść oczywiście... nie wiem tylko, czy chodzi o to, aby dojść do dna i dopiero się od niego odbić, czy jest jeszcze jakaś nadzieja? :sick:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 15 Gru 2015 22:35 #418389

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kochana, poruszyłaś temat-rzekę :devil1: , pamiętam jak 2 lata temu przywiozłam od mamy ze strychu moją starą książkę do matematyki z 5 klasy podstawówki, myślałam, że skorzystam z jakichś przykładów zadań do ćwiczenia z Niną. Co było dalej chyba się już domyślasz :rotfl1: , 5 klasa podstawówki we wczesnych latach osiemdziesiątych to dziś chyba program studiów magisterskich :devil1: :hammer: :jeez:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 15 Gru 2015 22:57 #418392

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Jeśli chodzi o kotlety różane i ogrodowe to ja mogę w każdej ilości :) Cudne masz te róże :hearts: A jeśli chodzi o tematy szkolne to mnie przerażenie ogarnia do czego to doszło :( Ja mam 1 dziecko w 3 gimnazjum i 1 w 5 podstawówki. Jak dla mnie szkolnictwo zeszło na psy już dobrą chwilę temu...ale strach się bac co będzie teraz... nie mówię, że lubię system podstawówka, gimnazjum, szkoła średnia - jak dla mnie za dużo testów/egzaminów pomiędzy, przygotowania do powyższych i stresu dla dzieci ...ale nie w tym rzecz. Tak jak już napisałyście poziom kształcenia jest fatalny :( i to jest bardzo smutne....I szkoda, że Ci na górze nie widzą, że tu nie chodzi o to jaki system nauczania mamy tylko że podstawa programowa kiepska ...no coż... pozostaje uczyć dzieci samemu....co kto może i na ile się da ... Znowu kupa kasy pójdzie w biurokrację i dla zasady...aby podnieść sobie notowania...ech.....szlag człowieka trafia.....
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Gru 2015 00:13 #418402

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pamiętam, jak wiele lat temu moja Ciocia, mieszkająca za oceanem, bardzo krytycznie wypowiadała sie nt programu nauczania u janskesów. Polska młodzież przyjeżdżała i prawie wszyscy byli gwiazdami w klasie po lekkim doszlifowaniu języka.
Siostra tam studiowała i jako obcojęzyczna miała stypendium z języka angielskiego za wyniki.. a koleżanki nativ speaker'ki dyskutowały głównie o kolorze lakieru do paznokci ;)
Ciocia zawsze powtarzała, że uczy się miernie młodzież, żeby nie mieli jako dorośli zbyt szerokich choryzontów- taką masą łatwiej rządzić..a do rządzenia przygotuje się kilka perełek.

Ja dzieci nie mam, ale wystarczy mi chociażby słuchanie od pacjentów np o maturze. Kto to słyszał o kluczu do sprawdzania. Język polki jest tak bogaty, że można to samo powiedzieć na kilka sposobów. Jak można od ludzi wymagać opowiedzenia czegoś w jeden słuszny sposób, przy użyciu tych samych słów :blink: Kiedyś bogaty zasób słów to była zaleta, a teraz co- roboty klepiące to samo :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, moni, inag1

OGRÓD MARKITY 16 Gru 2015 14:17 #418425

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Martuś, :kiss3: :hearts: :dance: Właśnie wróciłam z poczty! Zaraz się biorę za pieczenie :woohoo: i o nasionach aksamitki pamiętałaś :thanks: Jestem Twoją dłużniczką, zapowiada się niezłe wino... :lol: Nasion i roślin też mam trochę ;) Widzę, że wysiały mi się Srebrniki Judasza, masz?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Gru 2015 17:18 #418453

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A ja Bogu dziękuję ,że moje ostatnie dziecię już na studiach .Może zdąży sobie spokojnie skończyć .
Może nie będą wymieniać dziekanów i profesorów .Ja osobiście mam już dosyć dobrych zmian :hammer:
Zostawiam Ci cieplutkie pozdrowionka :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

OGRÓD MARKITY 17 Gru 2015 12:30 #418538

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
My narzekamy,że za niski poziom, a dzieciaki też narzekają, że za ciężko :rotfl1:
I weź tu dogódź
Ale fakt, że teraz liceum nie jest ogólnokształcące, tylko profilowe

Martuś, nie wybrałam do zakupu, ale za to popodziwiałam krzaczek Dagenhadta.
Mam go od jesieni. Jesteś zadowolona?
Dla mnie na zdjęciu prezentuje sie rewelacyjnie, ma fajny pokrój i obsypany jest kwiatami
Bardzo fajnie, że pokazuje całe krzaczki. Widać od razu jak róża rośnie, to jest cenne, bo zazwyczaj w szkółkach widać tylko kwiaty
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Gru 2015 20:58 #418575

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zapomniałam już jak piękne masz róże....pokazuj więcej, moje takie nie były.. :angry:

Cieszę się, że jestem starą matką a moje dzieci szły starym systemem, im więcej kombinują ze szkolnictwem,przepraszam, że to napiszę, dzieci są coraz mniej wyedukowane.....
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 23 Gru 2015 21:07 #419200

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Martusiu :)

Dla Ciebie i Twoich najbliższych - tego, co najważniejsze - zdrowia, spokoju, odpoczynku i radosnych, dobrych dni ...

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRÓD MARKITY 24 Gru 2015 02:53 #419244

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martusiu.. Wszystkiego dobrego na świąteczny czas. Wytchnienia, radosnych chwil w rodzinnym gronie..a w Nowym Roku..hmm- deszczu :woohoo:
Serdeczne choinkowe buziaczki przesyłam :hug:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Gru 2015 12:25 #419287

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Znalazłam jeszcze chwilkę na ostatni wpis przed Świętami :P

Moni kotlety różane oraz wszelkie inne powrócą zaraz po Świętach ;) , a o szkole też już nie chce mi się gadać, zwłaszcza w taki dzień. Życzmy sobie, aby nie było gorzej, co w obecnej sytuacji wcale nie jest takie pewne :unsure:

Monika mam nieodparte skojarzenia jeśli chodzi o roboty klepiące w kółko to samo ;) , ale Święta idą, nie będziemy o polityce rozmawiać :happy3:
Dziękuję za zyczenia :hug: , zwłaszcza te, dotyczące deszczu :woohoo: :hug:

Marysiu chyba nie mam Srebrników Judasza, nawet nie bardzo wiem co za jedne :oops: , a ciasteczka upiekłaś? Smakowały? bo nic nie pokazywałaś :dry:

Ewcia witaj w klubie tych, co mają dość "dobrych zmian" :devil1: . Skoro już na studiach, to pewnie się "wywinie" :silly:

Małgosiu za moich czasów :whistle: były licea ogólnokształcące, ale też częściowo profilowane i komu to przeszkadzało ;)
Dagenhardt mam chyba ze 4 lata, ona faktycznie zachowuje taki pokrój, choć też mocno co roku tnę. Niemniej inne cięte mocno róże potrafią wypuścić dwumetrowego pęda, tej się to nie zdarza :P

Ewa dalsze wspominki już po Świętach, Twoje róże takie nie były, bo... były ładniejsze :happy3:
Oczywiście, że teraz dzieci są mniej wyedukowane :jeez: , w dodatku czytać nie chcą :unsure: ...

Siberko te telefony i internety ;)
Specjalnie dla Ciebie przewertowałam wszystkie swoje tegoroczne zdjęcia w poszukiwaniu hostowisk i ze skruchą muszę przyznać, że marnie to wygląda :oops: . W sensie zdjęć oczywiście, bo hostowiska są, a jakże, całe trzy :lol: , ale ponieważ ciągle przerabiane, część host dorosła, a część nówki świeżo sadzone - wszystko razem nie wygląda tak jakbym chciała i pewnie dlatego na zdjęciach głównie pojedyncze hosty :think:
No bo co może być ciekawego w na przykład takim miejscu :oops:


DSC_4917.jpg



DSC_4974-2.jpg


Jesienią zrobiłam tam całkowitą demolkę i dosadziłam jeszcze 4 hosty od Marty :P , może za 2 lata będzie coś widać :happy3:

Aniu bardzo dziękuję za życzenia i piękną, nastrojową kartkę :hug: , szkoda, że za oknem wiosnę mamy ;)


Dopiero od wczoraj mój domek dostał dekoracje świąteczne oraz choinkę. Moje obawy, że koty mi ją zdemolują okazały się lekko przesadzone :whistle: :happy3:


DSC_8499.jpg


drugi tymczasem kontrolował dekoracje na stole ;)


DSC_8522.jpg


O tym, co za oknem nie będziemy rozmawiać ;)

Wszystkim odwiedzającym mój wątek życzę spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt, a w Nowym Roku, żeby nam się wszystkie ogrodnicze marzenia spełniały :hug:


DSC_8526.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2015 12:26 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, gorzata, Alina-277, katja, Margo2, Bozi, gosiap32, asia2, Amarant, hanya, edulkot, Adasiowa, broja, Łatka

OGRÓD MARKITY 25 Gru 2015 09:37 #419348

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Marta, najlepszego i radosnego świętowania!
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Gru 2015 14:25 #419539

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Marta, ciasteczka (jak już pisałam u siebie) przepyszne :yummi: A roślinkę pewnie znasz, tylko pod inną nazwą ;)=> miesięcznica
Taaak - pogoda niezłego psikusa nam spłatała w te święta :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Gru 2015 16:20 #419572

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marto , ależ te koty są ślicznie umaszczone ,zwłaszcza ten na ostatnim zdjęciu .
Koty są piękne , jednak nadal moje serce należy do psów :)

Moja starsza córka wraz z współlokatorką ,przygarnęły kotkę - czarną :)
Nawet była taka opcja, że kotek spędzi Święta z nami ,ale udało im się znaleźć opiekę w Łodzi.

Myślę ,że nawet nasz wiekowy pies dałby radę spędzić kilka dni razem z kotem .

U mnie wiosną wyprowadzi się z ogrodu kilka roślin ,może i jakieś róże. Za dużo tego , zbyt chaotycznie.

Też zrobiłam te marcepanowe ciasteczka - pyszne!
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Gru 2015 22:34 #419696

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Rzeczywiście, hostowe okolice nie są zbyt rozległe, ale czy muszą? ;) Może to i dobrze, Martusia, że nie ciągnie Cię do host, warunków nie masz,host nie masz, to i nie patrzysz, jak się męczą... Co więcej, nie chcesz mieć warunków, drzew za mało :happy:
Róże są Ci pisane ewidentnie! W zimie jeszcze piękniejsze się wydają! :)
A ciasteczka marcepanowe podbijają kolejne podniebienia ;) A jeszcze polane czekoladą i posypane płatkami migdałowymi, och!
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 02 Sty 2016 11:04 #420778

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
O jestem pierwsza :woohoo: ... w Nowym Roku :lol: .

Martusia wszystkiego najlepszego :flower1:.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 02 Sty 2016 11:08 #420780

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
To ja oficjalnie druga:) Zieloności i zaplanowanej barwy obficie w tym roku:) a nie ogrodowo - spełnienia marzeń.
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2016 11:08 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.473 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum